Skocz do zawartości
Gość nawias

Niech ktoś mnie przekona do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Zerknijcie na datę tego topicu , a później zerknijcie w profil założyciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boss wrócił! jak ja nie trawię tej drugiej zmiany! o_O Pomijając fakt, że wątek jest stary, chciałbym dorzucić kilka swoich zdań, bo widzę, że wszyscy tutaj zebrani, są zapatrzeni w PS3 jak mohery w wielebnego ojca r. Koleś trafił na złe forum, wszak wiadomo, że tu sami fanboje siedzą... więc i pytanie było nie na miejscu, odpowiedź z góry była oczywista. Posiadając wszystkie aktualne konsole na rynku z uwagą i dystansem przyglądam się to co się dzieje na rynku. Poniżej kilka moich refleksji. Nie będę wymieniał nicków, kto, co napisał. Wypunktuję ważniejsze elementy:

# Wszystkie konsole Microsoftu posiadają porty HDMI, ktoś napisał, że jest to przewaga PS3, proponuję google, nigdy nie boli...

# Nic nie wskazuje na to, że kiedykolwiek blu pojawi się na konsoli x360, wiadomo jaka jest walka między formatami. Sony wspiera wymieniony, Microsoft HD-DVD i na tym polu nic do tej pory się nie zmieniło, więc proszę zapomnieć o xbox i niebieskim laserze...

# 3-4 gry na rok, heh, już kiedyś się wypowiadałem na ten temat. Moim zdaniem kupowanie konsoli dla 3-4 gier w ciągu roku, to zbędny wydatek i kasa wywalona w błoto. Przechodzić grę kilka razy? a po kiego się pytam? lepiej zrobić sobie wycieczkę do Egiptu, zobaczyć piramidy i wielbłądy... konsola Sony nie jest dla przeciętniaków. Sprawa jest oczywista, albo masz kase, albo nie. Gry po 250zł średnio, to nie taniocha! to drożyzna na warunki kraju nad Wisłą! Osobiście, jeśli nie stać byłoby mnie na średnio 2 tytuły w miesiącu, max 1 dobry, to darowałbym sobie taki zakup. Jakoś nie rajcuje mnie przecieranie konsoli szmatką i wzdychanie, ten gra, a ja nie mogę...

# W sprawię piractwa, heh, idę o zakład, że z chwilę złamania konsoli, 3/4 tego forum będzie mulić rapidy i torrenty, bo dla przeciętnego człowieka w Waszym wieku na utrzymaniu rodziców wydatek od czasu do czasu kilkaset zł jest, myślę, zaporowy. Większość z Was, udaję świętych, pożyjemy, zobaczymy, co z tego będzie...

# Ktoś powiedział, centrum rozrywki multimedialnej, Sony? chyba sobie żartujecie... to właśnie xbox daję większą możliwość multimedialności domowej, niż PS3, ale kto konsolę widział tylko na screenach i w sklepie, dużo powiedzieć nie może...

# Wadliwość xboxa jest owszem, ale w gruncie rzeczy dotyczy poprzednich wersji, obecne, produkowane i dostępne w sklepach, zostały przerobione pod względem technicznym (nowe chłodzenie, radiatory, wiatraki, tunele itp.) awaryjność ich spadła! Proszę się nie sugerować statystykami z przed kilku dobrych miesięcy, bo to już inna bajka. Awaryjność co prawda jest wysoka w stosunku do PS3, ale znacznie spadała w dół...

# Grafika z xhita? pragnę tylko powiedzieć, że ten xshit, ma wydajniejszy gpu, o czym od dawna było wiadomo, zanim PS3 pojawiała się na rynku. Kto nadal ma wątpliwości, proszę otworzyć oczy, jeszcze jest szansa... Reszta zależy od programistów. Aktualnie wszystkie tytuły są na równi, jeden lepszy, jeden gorszy, inny bez różnicy, spokojnie można powiedzieć, że graficznie jest remis. Jak będzie w przyszłości czas pokaże. PS3 ma potwora w sobie, w postaci CELL-a, któremu i tak daleko do tego CELL-a produkowanego do platform serwerowych. Tak, tak, moi drodzy, cell w PS3 to najgorszy egzemplarz wyprodukowany, najlepsze partie sprzedawane są za majątek i są o wiele wydajniejsze... Radzę porównać CALL-a właściwego i tego "naszego" bo różnica jest spora. Słynna sprawa z uszkodzonym rdzeniem (zaraz, zaraz z jakim rdzeniem, przecież procesor w PS3 ma tylko JEDEN rdzeń, a reszta to SPE, które nie mogą się nazywać odrębnymi rdzeniami właściwymi, tak jak posiada to x360) W PS3 mamy 1 rdzeń podstawowy i 7 jednostek wektorowych SPE, z których jedna była uszkodzona w waflu, schodzącym z taśmy produkcyjnej. X360 posiada natomiast 3 rdzenie podstawowe PPC. Microsoft 3 rdzenie, Sony 1 rdzeń, dla niekumatych, architektura komputerów się kłania, ale to już przedmiot na uczelniach wyższych... Nie zmienia to faktu, że CELL potężniejszy jest od Xenona, lecz Panowie, co po procesorze, jeśli grafika jest lipna i nie nadążą za liczeniami serca systemu. Układ graficzny jest w z360 wydajniejszy i jest to tak oczywiste, jak to, że śnieg tej zimny, wciąż będzie biały. To co widzicie na ekranach to kalkulacje nie cpu, a właśnie gpu, co w rezultacie daje to, że Sony popełniło ogromny błąd. Mogli zainwestować w gpu, a nie w cpu, który w rezultacie jest jak najbardziej w obecnej swojej postaci zbędny, do tego jego wydajność, jest mocno przereklamowana...

# DS3 haha, mam głęboko w poważaniu osobiste rozterki i problemy sądowe Sony w sprawie patentów związanych z wibracjami. DS3 powinny być od samego początku. Aktualnie jest to wyciąganie tylko kasy, szczególnie, że pady kosztują, tyle samo, co zwykłe. Honor nakazuję Sony, obniżyć cenę o połowę, ale gdzie tam... kasa, kasa, kasa...

# PSS i PSN heh, póki nie ma home i tak do końca nie wiemy, co się tam będzie działo, dużo mówić, nie możemy. Jeśli chodzi o sprawy konta, rankingów i osiągnięć, to przykro mi, ale PS3 czegoś takiego nie posiada. W x360 jest to świetnie rozwiązane i działa. PS3 może tylko sobie o takim czymś pomarzyć. Zobaczymy co będzie w przyszłości. Mówicie, że PSN jest za free, ale fajnie, jest za darmo lol! i co z tego? znacie takie porzekadło, że nie ma nic za darmo? PS3 nie ciągnie od Nas kasy za granie online i ściąganie różnych pierdół z sieci, bo nic nie daje w zamian! Każdy widzi up co tydzień! i co tam jest? zero, kicha, dno i 7 m mułu. Od czasu do czasu wpadnie jeden warty uwagi plik. Dla mnie PSN może zniknąć, bo warty uwagi nie jest, poza małymi wyjątkami. XBL jest płatny, trzeba bulić ponad 150zł za rok, ale co to za kasa, jeśli kogoś stać na grę za 250zł. To co dostajemy w zamian na XBL i to co tam jest za te pieniądze wciska tylko PSN w ziemię... Sprawa oczywista... chcesz to płać, nie chce płacić, to i tak nic nie dostaniesz. Nie ma nic za friko. Nawet w gębusie za darmochę nie dostaniesz, bo szkoda ręki...

# Sony dba, ktoś powiedział, no ludzie nie rozśmieszajcie mnie. Sony to firma, która wypuszcza, owszem dobry produkt, ale liczy kasę i to potężną, jadąc cały czas na od lat wypromowanej marce playstation. Nie mogę się doczekać kiedy to się skończy i naprawdę będą zabiegać o klienta, tak jak powinni. Ja płacę, ja żądam! Te wszystkie przekładania premier, te 5 tytułów na krzyż na półkach po roku czasu, ten szajs na PSS nie nie przyciągnie nowych klientów... Sony Nas nie kocha, Sony kocha Nasze pieniądze, dla nich liczą się zera na koncie. Mija rok, a konsola jak stała tak stoi, każdy tylko codziennie powtarza słowa, że po woli nadchodzi czas rozkręcania się. Minął rok! to w elektronice wieki! Dobrze, że kupiłem w wakacje PS3, bo gdybym kupił ją w czasie światowej premiery to chyba byłbym pierwszym, który obiłby facjatę odpowiedzialnym za to, że w ciągu roku praktycznie nic się nie zmieniło. Życie nadziejami na lepsze jutro jest męczące. Mimo, że moja czarnulka stoi obok i ze zdziwieniem przygląda się temu, co tu wypisuję, ja wiem, że Sony niech lepiej sobie weźmie do serca dewizę "klient, Nasz PAN" i niech się weźmie do pracy. Teraz czasy są inne, Sony już nie osiągnie sukcesu PS2 Nigdy! Xbox odpadł szybko, ale tym razem jest już inaczej. I radzę się cieszyć, że ten xshit jest na rynku, bo bez konkurencji to wszyscy padlibyście na ziemię z płaczem. Tylko konkurencja daje możliwości względnie pozytywne dla potencjalnego klienta...

To chyba wszystko. Może i było krytycznie, ale tyle samo żalu mogę wylać na produkt Microsoftu, piszę do co myślę. Moje 3 konsole stoją sobie obok siebie i nie marudzą, kocham je tak samo, bez marnowania czasu, która jest lepsza. Wszystkie są świetne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boss wrócił! jak ja nie trawię tej drugiej zmiany! o_O Pomijając fakt, że wątek jest stary, chciałbym dorzucić kilka swoich zdań...

może i trzy konsole posiadasz, ale po przeczytaniu twoich wypocin poczułem dziwny smrodek fanboystwa Mikroshitu (może ktoś z rodziny pracuje, a może masz w tym jakieś korzyści materialne)... Mówisz o kasie, że niby sony tak "ciągnie" od swych klientów - jak na razie to sytuacja jest odwrotna - właśnie chce nabyć konsole, i patrząc na ceny stwierdzam, że pleyak jest bardziej opłacalny pod tym względem - jedynym powodem przemawiającym na korzyść X0 jest większa ilość gier... i to wszystko... piszesz , że XBL jest taki cool? Że PSS jest do d...y... Niestety w naszym kraju wywalenie kasy rzędu 200 czy 150 zł (nie wiem ile dokładnie) a oprócz tego płacenie miesiąc w miesiąc za internet abonamentu to są extra koszty i są tacy, którzy każdy pieniądz liczą i odkładają, tak więc płacić za to , żeby móc sobie pograć z kumplami online (niestety XBL to nie tylko ściąganie plików z netu - nie masz wykupionego? sorry, nie ma grania ze znajomymi) jest jakieś chore. Nie wspomne o wyposażeniu Xsiaka, ile trzeba dołożyć, żeby mieć sprzęt pokroju PS3ki. Piszesz o rozwiązaniach technicznych, że niby xsiak ma takie super GPU, to mi wyjaśnij, dlaczego programiści z Naughty Dog zrobili Uncharted na PS3 i w wywiadzie, rzecznik tej firmy powiedział, że moc konsoli pozwoliła im zrobić taką grę (ciekawe czyżby xsiak nie wyrabiał?) A co do gier, jeśli jesteś takim burżujem, że 2 tytułu na m-c kupujesz (a zapomniałem, moze należysz do grona ściągających gry przez neta od "przyjaciół", bo przecież xsiak super się do tego nadaje), to też weź pod uwagę, że niektórzy sie grą cieszą przez dłuższy okres czasu i te 4-5 tytułów w roku im wystarcza - tyle ode mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na zakup PS3 biorąc pod uwagę moją rodzinkę - żonę i córeczkę. Miałem już kupować X360 po obczajeniu Forzy2, ale zagrałem kilka razy u znajomego i odgłos wydawany z czytnika DVD przeraził mnie ... jak ja mam na tym grać po nochach, gdy moja kochana żonka i córeczka sobie chcą smacznie spać ? Do tego motyw z notorycznym psuciem się konsol ... to dla mnie porażka Czterech kumpli w okolicy kupiło X360 i wszystkim się zjarały w ciagu niecałych 8 miesięcy

Kupiłem więc Ps3 i nie żałuję. Sprzęt wydaje się być o kilka klas lepszy pod względem wykonania, kultury pracy itd ... PS3 jest ekskluzywnym sprzętem, a nie kupą złomu dla mas Fakt, że ma mniej gier i mniejsze mozliwości online, ale to akurat ma dla mnie mniejsze znaczenie. Nie mam więcej czasu na granie niż około 1-2 godziny dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chcesz to kup jak niechcesz to niekupuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(D4Ru73K @ Nov 24 2007, 05:09 AM)

Boss wrócił! jak ja nie trawię tej drugiej zmiany! o_O Pomijając fakt, że wątek jest stary, chciałbym dorzucić kilka swoich zdań...

heheheh aż się dziwie że chciało mi się to czytać ale cóż

Mowisz że są tu fanboye PS3 i powiedz mi co w tym dziwnego?? Pozatym po twojej wypowiedzi wnoiskuje że sam jesteś fanboyem Xboxa. Masz wszystkie konsole i w ch.. gier to się ciesz. Ale nie pisz że nieopłaca się kupować PS3 jak nie gra się odrana do wieczora, mi np 6 h w weekendy w zupełności wystarcza.

Co do reszty może masz troche racji ale zbyt naciągane to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nazwie mnie fanbojem jednej, czy drugiej firmy, to będzie dla mnie obraza. Śmieszą mnie niektóre smarki, które do końca życia będą uparcie stać po jednej i drugiej stronie mocy. Bluzgać na PS3, wychwalać pod niebiosa x360 i odwrotnie. Ja napisałem tylko swoje odczucia, to samo mogę powiedzieć o konkurencji. Nie będę tutaj uściślał, ale statystycznie, każdy wybiera jedną opcję z 2, gdyż na obie go nie stać. Kasa jest tutaj jak widać, dla wielu czynnikiem, mocno decydującym. Oczywiście, nie mówię, że wszyscy, ale jest to znaczące. Sympatia owszem, ale tok rozumowania pewnych ludzi, budzi pogardę. Nie chodzi mi konkretnie tu, w tym miejscu, na forum, wśród Was, ale na całym świecie. Statystycznie przeciętny użytkownik tego forum skreśla z góry xshita, a użytkownik forum xbox, skreśla z góry pshita. Takie to płytkie i dziecinne, jak w piaskownicy. Wszystko ma swoje wady i zalety. Konsola to przede wszystkim gry, więc jak będzie, wszyscy będziemy mogli zobaczyć w przyszłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wole PS3, chodź nie powiem że X360 jest do bani. Każda konsola ma swoje wady i zalety. I niesamowicie sie ciesze że taki Xbox 360 jest na rynku, dlaczego? a bo dzięki takiej rywalizacji koncernów, My użytkownicy zyskujemy najwięcej. Gdyby nie M$ to Sony by nie zależało na rozwoju w takim stopniu jak to robi teraz. Grałem na X360 i nie powiem żeby było źle, ale też w fotel mnie nie wgniotło. PS3 dla mnie ma przewagę, ze względu na małą hałaśliwość ( Xbox 360 masakra pod tym względem ). Darmowy on-line, wymienny dysk, mała awaryjność i wiele innych rzeczy których nie chcę mi sie wymieniać. A X360 wydając wersje "core" dało ciała na maxa, czemu? a temu że robiąc gry nie mogą zaimplementować instalacji części gry na hdd (by nie poszkodować userów okrojonej wersji). Następna rzecz która sie z tym wiąże to brak BR CZY HD-DVD, które by pomieściło to wszystko co miało by wskoczyć na HDD. Więc nieuniknione będzie nabyć przez Xboxowców albo HDD albo HD-DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×