Skocz do zawartości
kill

Final Fantasy XIV

Rekomendowane odpowiedzi

Bania dnia? Zostałem wybrany beta testerem czternastki :D Będzie się działo (mam nadzieję) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam swojego człowieka w becie (PC) nagrał już parę filmików mogę podesłać linki na priva, bo SE pilnuje i banuje, ale ogólnie jego wrażenia z tego, co napisał to straszny crap ledwo 3h wytrzymał a to dzięki temu, że bawił się w nagrywanie

Pierwsze przejścia.

Początek w FFXI wydawał się Wam być nudny? Gwarantuję, że w FFXIV zaśniecie. Ja przysnąłem i 2.5h gry to póki co dla mnie aż nadto. Gdyby nie próby zhackowania nicka na potrzeby kręcenia filmików to chyba wymiękłbym godzinę wcześniej. Na początku tu się kurwa nic nie dzieje. NIC! Jednak zakładam, iż to tylko kwestia alphy/bety.

Grafika.

Ja pierdolę. Takie coś to jako nakładka na FFXI. Serio - to jest tragedia. Trawa jest nadal dwuwymiarowa i się przechodzi przez jakieś płaskie gówno. Musiałem, aż się upoić piwem, bo na trzeźwo mnie to odstraszało. Panowie no wybaczcie, ale to wygląda jakby grę zaczęli robić w 2003 roku i w 2005 engine graficzny mieli gotowy. Na tym poprzestając. Boję się, że tak już zostanie. A jest naprawdę tragicznie. Śmiem twierdzić, że ztweakowany FF11 wyglądał niewiele gorzej.

Walka.

W porównaniu do Aiona - załamka. Nudy nudy nudy. Długie (czyt. zajebiście długie) recasty, jeszcze dłuższy czas castowania. Mówię o magu. To, że lokacja noobkowa zawalona playerami to rzecz oczywista, to że siłę mobków sprawdzamy patrząc na TYCI TYCI ikonkę to duży krok wstecz, ale da się przyzwyczaić. To, że w tak ciulowym systemie stawia się obok siebie słabiutkie i oneshotujące mobki to fail. No chyba, że chcieli w alphie sprawdzić jak ludzie będą reagowali na śmierć.

Interfejs

jak na moje kolejny krok w tył. Brak mu przejrzystości i funkcjonalności z FF11, a w porównaniu do konkurencji jest niefunkcjonalny i brzydki. Czat bez filtrów, mały, po rozszerzeniu przesłania widok, pasek akcji w chuj niewygodny.

Sysem jobów

- geeeeez. Czy oni musieli nawet to zjebać? Rozumiem, że spodobało się im zacieranie podziałów w ff12 i ff13, no ale... BLM > Thraumaturge!!!

Podsumowanie

Chciałem pocraftować, pokopać i różne takie, ale zabrakło mi cierpliwości. Chyba najwięcej funu z dzisiejszej sesyjki dostarczy mi konwersja filmików i ich wrzucanie. No niestety - miałem duży hype, dzisiaj wylano na mnie kubeł zimnej, brudnej, cuchnącej wody.

Mam nadzieję, że to tylko moje zmęczenie i w przyszłym tygodniu będzie lepiej i nie będę żałował pieniędzy, które wczoraj wydałem na sprzęt tylko i wyłącznie do tych testów.

No właśnie odnośnie wymagań sprzętowych. To dopiero alpha, ale działa ładnie na przeciętnym sprzęcie:

AMD Phenom II 550 @ 3.5Ghz

jakiś gówniany ASUS za 160zł

2 GB DDR2 RAM

GeForce GT240 512MB

Natomiast na:

Intel Core2Duo T9300

2GB DDR2 RAM

Quatro 135M 128MB

już działać zbytnio nie chciało (~0.5 FPS)

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam, przegram i wtedy ocenie, narazie niemam zamiaru gry oceniac ;)

Co do tej opini to spoko kazdy ma swoje zdanie z ktorym nalezy sie liczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest tylko beta PC-owej wersji,ale niedługo powinny ruszyć (według maila) testy konsolowej wersji,w których również można uczestniczyć. Będę starał się opisywać wrażenia i liczę na jak najlepsze (chociaż z drugiej strony czego można oczekiwać takiego po becie :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bania dnia? Zostałem wybrany beta testerem czternastki :D Będzie się działo (mam nadzieję) :P

Gratuluje :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliby L2 na soniaka, chyba zadnej innej gry juz bym nie potrzebowal xD

Haha, zgadzam sie z toba w 100%, ale musieliby wprowadzic do gry wsparcie myszki i klawiatury, bo na padzie w L2 - nie nie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej zapowiadają bete na PS3 wtedy wykupuje konto premium i wio, musze sam to obadać. Chyba tylko wtedy będe wiedział czy ten final warty zachodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jest nadzieja, w koncu wszyscy "najlepsi" ludzie zostali zaangazowani do XIIItki podczas produkcji XIV wiec duzo czasu na zepsucie gry nie mieli (nawet jest otwarty swiat!) :laugh: :laugh: :laugh:

Edytowane przez siux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na MMO to graficznie szykuje się niezły kosior.

Cytat z IGN: "The demo began with our female character standing in Limsa Lominsa, which was described to us as a port city. In actuality, it was a series of enormous stone towers, both man-made and natural, connected by a series of bridges and stairways. Completely unsurprisingly, it looks incredible. Square rarely puts out a less-than-gorgeous game, and this ain't one of them. The light reflecting off of the surface of the ocean (which, we were told, changes as the sun moves), the rough stone walls, the seaside cliffs, everything is gorgeous."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiadomo beta ma być dopiero za miesiąc.

F: When Beta?

H: From today's version, the necessary system changes to make are almost finished; it's very close to release, I think. At the moment, debugging and the like are going on. As the alpha test to this week is practically complete, when we return to Japan, the plan is to begin preparing the beta. Expect it sometime about a month from now I think!

Edytowane przez Powder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na to ale to pewnie beta na PC o PS3 nic nie wiadomoverymad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko niestety SE tak namieszał z tym kodem, że na necie pojawiały się całe instrukcje, bo zmieszani ludzie nie wiedzieli gdzie, po co i na co wpisać ten kod i sprawa ucichła a kod działał chyba tylko na USA nie pamiętam dokładnie teraz

wole PSN + na pewniaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko niestety SE tak namieszał z tym kodem, że na necie pojawiały się całe instrukcje, bo zmieszani ludzie nie wiedzieli gdzie, po co i na co wpisać ten kod i sprawa ucichła a kod działał chyba tylko na USA nie pamiętam dokładnie teraz

wole PSN + na pewniaka

JAk ceny move z $ były atrakcyjne to może psn+ też tanio będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Dengeki

"-What will the recommended specifications for the finished Windows version be?

Tanaka: First we will announce specs for beta. Right now graphics boards, as opposed to CPUs, are causing bottlenecking, so we would like to optimize that more.

-Then beta will start…?

Tanaka: We would like to start it in July at the latest. We will make separate announcements regarding the PS3 version. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos z was wie jakie sa obecnie sposoby na dorwanie sie do tej bety ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSN + ale po moim zdaniem klapie z MoH też nie jestem już pewny

kod z FFXIII ale chyba tylko dla USA w EU nie działa ><

PC to loteria ludzie po 4 konta rejestrowali i też często nic

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie dorwac do tej bety, mam nadzieje ze na allegro sie jakies oferty pojawia, albo moze dostane jakims cudem maila od SE, a jesli nie, to coz, od razu biore PSN+, za bardzo jestem na te gre napalony, wreszcie konsolowy MMO :P, cieszy mnie fakt ze premiera tak czy siak planowana jest na ten rok, od razu, zakladam gildie i bede koxic od 6 do 6 :D

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×