Skocz do zawartości
Kenet

Playstation 3 Faq!

Rekomendowane odpowiedzi

cd...

KATEGORIA GRY

1. Czy jak gram w jakieś gry przez internet wpisuje swój nick?

Zależy od gry , przeważnie od razu jest wpisany twój psnid.

2. Czy ludzie grający na komputerze mogą grać z ludźmi na konsoli?

To zależy od gry i od dobrej woli producentów. Na razie nie ma takiej gry na PS3.

3. Czy żeby gra działała szybciej (loading) muszę na początku ją zainstalować (czytałem że chyba za pomocą trójkąta) czy może gra wrzuca pewne dane na dysk podczas jej wgrywania z płyty?

Każda gra korzysta dysku. W jakim stopniu to już zależy od developera. Większość obecnych tytułów coś tam sobie zawsze doczytuje.

4. Czy modulacja głosu dodana w firmware 2.10 działa w grach online?

TAK! :D na chwilę pisania tej odpowiedzi modulacja działa z wszystkimi grami online.

5. Jak skasować grę z dysku twardego w sytuacji gdy nie posiadamy nośnika z grą?

Wchodzimy w zakladke Games, folder [Game Data] i wyszukujemy pozycji dotyczącej danej gry (moga byc tam patche i dodatki). Wskazujemy pożądaną pozycje, trójkącik i delete.

6. Czy aby grać w grę potrzebuje mieć płytę w napędzie nawet jeśli gra instalowała się na dysku?

TAK. W każdym przypadku płyta musi się znajdować w konsoli.

7. Czy można zalogować się w jednej grze na 2 różne PSN ID.

Tak, o ile gra na to pozwala. Dostępne tytuły to np. Little Big Planet, Sacred 2, Hustle Kings.

8. Czy w Headsecie słychać głosy "z gry"?

Nie. HS służy tylko do połączeń głosowych między grającymi ludźmi. Nic więcej w nim nie słychać!

KATEGORIA USTERKI

1. Coś sie zawiesilo. Ukazał sie napis: "hard drive`s file has been corrupted, click "x" to restore" Klikam "iksa", cos niby sie instaluje po czym konsola sama sie restartuje, wlacza sie i znowu ukazuje sie napis: "hard drive`s file has been corrupted, click "x" to restore". I tak w kolko.

Dysk twardy ci padł i nic już z tym nie zrobisz.

2. Konsola po update'cie firmwaru nie chce "wstać". Lub inne losowe zjawiska powodujące niemożność normalnego użytkowania systemu. MENU SYSTEMOWE!!!

Sprawdź

tutorial.

3. Po zmianie telewizora/monitora mam czarny ekran lub pojawia się problem z rozdzielczością.

Włącz konsole przytrzymując klawisz włączania przez 5 sekund aż do dwóch piknięć. To spowoduje zresetowanie ustawień Video i wykrycie na nowo telewizora/monitora.

4. Po wyłączeniu konsoli czuć, że jednak nie do końca. Pali się czerwona i zielona lampka. Słychać wiatraki.

Wyłącz funkcje Remote Play.

INNE

1. Co zrobić by konsola od razu rozpoznawała pliki na zewnętrznych nośnikach typu pendrive.

Należy stworzyć drzewo katalogów pisane z dużych liter. Np. PS3/UPDATE, albo PS3/VIDEO itd.

2. Czy PS3 czyta format HD DVD.

Nie.

3. Czy usunięcie save'ów spowoduje skasowanie trofeów?

Nie. Trofea są przypisane do konta PSN. Możesz je stracić, jeśli nigdy nie logowałeś się na PSN żeby je zsynchronizować. Również po zmianie konsoli nie traci się trophies ze swojego konta PSN ID. Dane o nich są przechowywane na serwerach PSN.

4. Czy jest jakaś możliwość zarządzania katalogami i plikami w PS3?

Chciałbym stworzyć katalog "filmy" i tylko do niego kopiować pliki z filmami.

PS3 nie kataloguje multimediów w strukturach katalog/plik, tylko buduje własne archiwum w oparciu o informacje w etykietach plików, jak np ID# tagi w mp3 czy np data ściągnięcia. Pewne możliwości jednak są!! Najeżdżasz np. na demo gry i dajesz trójkąt - information i tam masz "album" i możesz wpisać nazwe folderu np. DEMA i już masz demko w katalogu! Niestety czynność tą musisz powtarzać przy każdym następnym ściągniętym demie.

5. Jak jednocześnie słuchać muzyki i wykonywać inne czynności będąc w XMB np. przeglądać internet lub zdjęcia.

Częstotliwość wyjściowa dźwięku musi być ustawiona na 48 khz.

6. Do czego w PS3 służy twardy dysk?

Do przygotowywania koktajli mlecznych.

7. Jak odpalić grę w innej rozdzielczości niż domyślna.

Należy w tym celu ręcznie w opcjach Display zostawić rozdzielczość jaka nas interesuje, odznaczając wszystkie pozostałe.

8. Czy można przywrócić starszą wersję systemu PS3 (FW-Firmware)

Nie. NIE. N I E. NOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!

9. Czy w PS3 jest język polski?

Tak. Po wgraniu najnowszego FW, można wybrać go w opcjach systemu.

25.06.2010

FAQ uaktualnione i po sporej korekcie o ostatnie pytania. Posty pokasowane.

Przypominam, że w tym temacie można pytać jedynie o rzeczy których nie wiemy, i na które nie ma odpowiedzi tu i w innych przyklejonych tematach Pomocy.

Mile widziane również propozycje nowych punktów :)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem pół internetu i nie mogę znaleźć informacji nt trophy.

1.Ile pkt dostaje się za poszczególne trophy?

2.Jest jakaś lista od ilu pkt przeskakuje się na next lvl? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy musze ściągać najnowszą aktualizacje?jeśli daje anuluj to nie moge sie zalogować w PSN.Czy można to jakoś obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy musze ściągać najnowszą aktualizacje?jeśli daje anuluj to nie moge sie zalogować w PSN.Czy można to jakoś obejść?

Nie update jest obowiązkowy żeby grać online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ustawic tak konsolę, żeby po upływie jakiegoś czasu sama się wyłączyła ??

Włączyłem wczoraj oszczędzanie energii na 1 godz. zasnąłem, ale przebudziłem się w nocy i konsola nadal była włączona. Czy coś źle zrobiłem ? Oglądałem film na przeglądarce. Może to przez to, ale też zaznaczyłem, żeby wyłączyła się w wyjątkowych okolicznościach, bo tam była taka opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mam pytanie czy ps3 powinna stać pionowo czy poziomo? Jeśli w innym temacie padło to pytanie to prosze powiedzcie gdzie 

Edytowane przez azawadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ps3 powinna stać pionowo czy poziomo? Jeśli w innym temacie padło to pytanie to prosze powiedzcie gdzie

Polecałbym Ci postawić ją poziomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo już sam nie wiem która wersja jest prawdziwa.

Konsola z kodem CECHL03 jest w WerSJI PAL CZY NTSC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Cechl03 to PAL =)

już sam doświadczyłem tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli zostawię PS3 w menu to nadal się grzeje ? (np do ładowania pada) i co to znaczy XMB/NXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli zostawię PS3 w menu to nadal się grzeje ? (np do ładowania pada) i co to znaczy XMB/NXE

Wypieprzyć moją odpowiedź i pytanie - nie jest to miejsce na to

wiki Prawo Joule'a (prąd_elektryczny) 

Pozdrawiam

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem. Jestem chrzestnym i nadchodzi taki czas, że na 18 urodziny wypada kupic swojemu chrzeniakowi prezent.

Wybrałem Playstation 3, lecz jest pewien problem.

Chciałbym aby konsola miała jak najnowszy soft ponieważ, słyszałem ze najnowsze gierki potrzebują nowszy. Chcem mu dorzucic 2 gry, fife 11 i nba 2k11.

Czy da się sprawdzić po kartonie, jaki jest wgrany soft? Czy te gry odpalą na starszym sofcie?

Nie chciałbym otwierac tego kartonu ze wzwledow oczywistych, to jest prezent.

Czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jakas gra bedzie wymagala nowszego softu od obecnie zainstalowanego na konsoli, to bedzie on znajdowal sie na plycie z gra.

nie musisz sie martwic o to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy w PS3 jest możliwość zabezpieczenia profilu hasłem? Bo szukam i znaleźć takiej funkcji nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z" ps3 oprogramowania 1.04 nie chce się zainstalować?" jak wciskam Ok to mi sie ciemny ekran pokazuje i nic nie moge zrobic tylko musze wylaczyc.Bardzo chcialbym przez pograc w multi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość robienia screenów z gier oraz nagrywania filmików?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z dźwiękiem np DTS-HD MA, gdy mamy podłączone ps3 optykiem do kina domowego z dekoderem DTS i DD? Czy konsola go "dekoduje" na coś innego?

A, i czy ps3 wysyła DTS 96/24 w bitstream'ie?

Edytowane przez MoruS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jak zainstalować grę na PS.

Nie łapę się za bardzo na tej konsoli, ale wirowanie płyty irytuje lekko.

Pod trójkątem nie ma opcji zainstaluj, jak w przypadku dem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps3 to nie pc zeby gry instalowac i bez plyty grac. czesto jednak gry daja mozliwosc instalacji paru giga danych co skraca ladowanie itp jednak plyta caly czas musi byc w napedzie i czasem sie zakreci zeby cos doczytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam skrzywienie po Xbox360.

Więc jak nie ma opcji pod trójkątem "Instaluj" to inaczej nie można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam skrzywienie po Xbox360.

Więc jak nie ma opcji pod trójkątem "Instaluj" to inaczej nie można?

nie, nie można tego zrobić w żaden legalny sposób ...

już nie przesadzaj, że tak przeszkadza kręcąca się płyta - w PS3 jest dość cicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam skrzywienie po Xbox360.

Więc jak nie ma opcji pod trójkątem "Instaluj" to inaczej nie można?

niestety, ps3 nie ma możliwości instalacji każdej gry na hdd tak jak jest to w X360 ;/

Jednakże są gry, które umożliwiają taki "ficzer". Po włożeniu płyty do napędu gra sama zaproponuje Ci insatację, jeżeli ma "zaprogramowaną" taką opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×