Skocz do zawartości
Kenet

Playstation 3 Faq!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Jestem tu nowy. Kupiłem nowe PS3 12gb. Jest to moja pierwsza konsola także jestem w temacie zielony.

Niestety nie mam do niej instrukcji w języku polskim, a na konsolce nie ma wszystkich informacji o niej.

CO ZROBIŁEM:

Zainstalowałem nowe oprogramowanie, popatrzyłem co i jak, utworzyłem swój profil online, powchodziłem na ten playstation NETWORK (kompletnie się w tym nie mogę odnaleźć) i wszystko co w nim jest sprawdzałem w praktyce. Chciałem ściągnąć bezpłatnie demo - GOF wstąpienie które zajmuje 3GB, ale gdy zobaczyłem że będzie to ściągać 6 godzin to chciałem zrezygnować i anulować tyle że nie wiem czy mi się to udało. Próbowałem kilka razy wejść jeszcze raz do tego sklepu (czy tam co to jest) i anulować ale się nie dało tylko ponownie pobierało i znowu próba anulowania, czyli klawisz :cicle: ,ale nie wiem czy to coś dało czy zainstalowało po części. Oprócz tego zainstalowałem YOUTUBE- obejrzałem z 3 filmiki krótkie, zainstalowałem TVN player- obejrzałem pół odcinka serialu ok. 15min i zainstalowałem IPLA. Jak chciałem coś po tym wszystkim pobrać to pisało że nie ma miejsca na dysku. LOL

JAKI JEST PROBLEM:

Chodzi o to że po tych czynnościach w pamięci mam wolne tylko 6GB z 12-stu, czy to przeze mnie połowa pamięci została zapełniona? Czy przez konsolę i jej system tyle zajmuje miejsca? Jeżeli moja wina to gdzie można zobaczyć jakie dane, programy, gry, pliki są na dysku, ile zajmują, i jak je usunąć? Jest takie coś jak w PC dodaj, usuń programy ? nie chce go formatować całościowo, bo to też zżera z pamięci i się nie odzyskuje. Poza tym może być tak samo ponownie. Czy nic z tym nie da się zrobić i trzeba koniecznie kupować większy dysk?

PROSZĘ O POMOC, bo po co mi konsola skoro żadnej gry nie zainstaluje. SZOK! :down: :wallbash: :verymad: :aggressive: :help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio zakupiłem dysk tward 250gb do ps3 super slim 12gb .Czy 250 gb będzie wystarczające dla osoby która gra w gry pudełkowe a pamęc jest potrzebna tylko do updatów i savów ?

Jeszecze jedno pytanie jakie mogą być kosekwencje tego że włoże dysk bez specjalnej kieszonki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wystarczy,bez kieszonki nie ruszaj,nie przenoś konsoli to nic się nie stanie.

 

 

DanDee92

Wejdź w menu konsoli sieć i tam masz zarządzanie pobieraniem i anuluj.Ale 12 gb nie wystarczy na gry w wersji cyfrowej tylko pudełkowe.

Edytowane przez Siudak83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

z góry przepraszam, jeśli poruszam temat o którym ktoś gdzieś już pisał, ale próbuję zlokalziować interesujący mnie wątek i trafić nie mogę.

 

Chodzi mi o konkretną rzecz. Mam na swojej PS3 jedno własne konto na którym zakupione jest parę gier z PSN, ściągnięte dema, trailery gier itp. Konsolę zamierzam sprzedać. Słyszałem, że na jednej konsoli można stworzyć do trzech różnych kont na których może być współdzielona zawartość - czyli zakupione gry itp. Czy to prawda? W związku z tym czy jest możliwa sprzedaż konsoli z jej zawartością na dysku, następnie założenie przez nabywcę nowego - swojego - konta na któym dostępne będą wszystkie ściągnięte gry i dema i potem zmiana hasła przeze mnie na moim koncie (w celu zachowania go)?

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź,

 

Przy okazji - sprzedaję PS3 bo zbieram na PS4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Jak kupisz jakieś gry, dodatki itp. w wersji cyfrowej i masz je na dysku, to możesz je używać chyba z każdego konta na tej konsoli.

Edytowane przez Xende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po prostu czy ta zakupiona/zapisana na dysku zawartość (gry, dema itp.) jest przypisana tylko do konta z którego została zakupiona czy też po prostu do konsoli na którą została ściągnięta. Jeśli tak to mógłbym pozbyć się konsoli z całą jej zawartością a następnie poprosić nowego właściciela o założenie własnego konta (z którego cały czas mógłby korzystać z zapisanych na dysku gier) i równocześnie usunięcie z systemu konsoli mojego konta (a ja bym dla bezpieczeństwa zmienił hasło konta i korzystał z niego później w przypadku PS4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, nie wiem tylko czy umiem do końca wytłumaczyć co mam na myśli...

 

Chodzi mi o to, czy mogę wszystkie ściągnięte/kupione/zapisane na dysku mojej konsoli rzeczy uczynić przedmiotem sprzedaży (łącznie z całą konsolą) jeśli chcę w przyszłości nadal korzystać ze swojego konta PSN. Czyli jeśli ktoś kupi ode mnie konsolę a następnie założy na niej swoje własne konto PSN i usunie z niej moje konto to czy nadal będzie mógł - już ze swojego nowo-założonego konta - korzystać z gier które zostały zakupione przeze mnie i zapisane na dysku tej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem polega na tych 12gb. Chce kupić ps3 (bo jest tańsza od 500gb) żeby przejść z 7 gier w tym god of war 3 i 4 oraz części uncharted 1, 2, 3.  I pytanie do forumowiczów czy zdołam sobie pojedyńczo przejsc te gry? Usuwając poprzednią. Czy wystarczy pamięci? Wiem, że niektore gry wymagaja doinstalowywania jakichś patchy itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sformatował bym konsole z poziomu "opcje systemu" to czy usunięte zostaną wszystkie dane do gier (loginy/hasła) + zapisy z gier + gry? Czy np. nowy użytkownik konsoli (ja swoje konto usunę) zainstaluje sobie Borderlands 2 i wejdzie w Swift Code będzie miał moje konto czy będzie musiał założyć nowe (i tak samo w grach Origin/Ubisoft)? Proszę o odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×