Skocz do zawartości
Frosty-PL

Zestaw 5.1 z optical'em

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wielu z was sie domysli chodzi mi o glosniki do PS3.

Szukam zestawu glosnikow 5.1 z optical'em (najlepiej z THX) do ok. 700-800 zl.

Wazne zeby nie byly bezprzewodowe bo juz takie znalazlem z THX ale bezprzewodowki to kicha bo trzeba ladowac :/ a podobno lubi tez tracic lacznosc i jakosc ;p.

Moglibyscie cos doradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 700-800 zł to ten THX możesz między bajki włożyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuje swoje zdanie :) Porządne głośniki mają znacznie szersze pasmo przenoszenia niż te cykadełka które serwuje Logitech. “Chłyt marketindody”, na który niestety wielu się nabiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

a przyłącze sie do dyskusji :D bo mam pytanko :D bo widzę tutaj melomanów ;P

lepszy dźwięk jest z basu w obudowanie drewnianej czy sklejki  czy plastyku ? ;] bo ja  z tego zielony i czy to naprawdę słychać jak kabelek z głośników jest koło przewodu zasilającego (230v) ? :] i o co chodzi z tym pasmem przenoszenia itp :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządna drewniana obudowa wytłumi ci niepotrzebne drgania, które w przypadku głośników plastikowych mogą być dość odczuwalne. Co do kabli - urban legend - ludzie znaleźli sobie wymówkę usprawiedliwiającą wydawanie ogromnych ilości pieniędzy. W próbie “ślepego odsłuchu” nikt nie był w stanie odróżnić kabli zwykłych od kabli za “kupę” kasy.

Ważniejsza w tym wypadku jest jakość głośników oraz wzmacniacza i na to przede wszystkim trzeba zwracać uwagę.

Zakłócenia pola magnetycznego - owszem, mogą być słyszalne w postaci buczenia w okolicy 50Hz (czyli na głośniku basowym) jeżeli kabel od dźwięku będzie szedł blisko zasilacza.

Pasmo przenoszenia - czyli zakres częstotliwości w których głośnik jest w stanie wydawać dźwięki. I tak, dla głośników:

- basowych: idealne pasmo to 30-120Hz

- nisko-tonowych: 120 - 800Hz

- średnio-tonowych: 800-4000Hz

- wysoko-tonowych: 4000-16000Hz

Powyższe to mój subiektywny podział głośników.

Wikipedia mówi coś takiego:

Ze względu na przenoszone pasmo częstotliwości głośniki dzieli się na:
szerokopasmowe od 70Hz do 17kHz
niskotonowe od 20Hz do 5kHz
średniotonowe od 150Hz do 10kHz
wysokotonowe od 10kHz
standardowe (montowany w sprzęcie RTV) od 30Hz do 6kHz

Wyższych dźwięków i tak nie usłyszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

eee wiem ze nic nie wiem :P dobrze ze jestem leko przygłuchy (spowodowane rozkojarzeniem ):P i wystarczy ze coś słyszę i czuje drgania podłogi jak bas gra ;) :D  (mam głosniki 5,1 creativa , jakaś karta muzyczka creativa 7,1 a mi gra z 2 głośników :P bo " nieczujne dyskomfortu :P " ) ale dobrze wiedzieć ;] spytam sie o ciebie o rade jak bede potrzebował jakies słuchawki dobre do samograja ;]  dzięki za info :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie zalezy zeby bylo super extra drewniane kolumny tylko zeby cokolwiek bylo :p bo lepsze to niz glosniki z telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×