Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Ok załozyłem te Temat bo wiele osób ma kłopoty z zdecydowaniem się  jaki monitor/tv zakupić do swojej konsoli. Na początek zamieszcze informację odnośnie matryc Stosowanych w monitorach LCD. A więc do rzeczy. Matryca to takie coś co wyświetla obraz..  ;D Nalezy patrzeć na kilka parametrów o których napisze później.. na początek typy matryc.

TN czyli Twisted Nematic - Szybkość

Najczęściej spotykane w modelach 15 calowych oraz 17 calowych. Pojawiają się już pierwsze matryce 19'to calowe. Matryce charakteryzujące się z reguły znośnym obrazem ale rekompensują ją bardzo dobrą szybkością działania (jednak nie wszystkie). Matryce TN jako pierwsze osiągneły wynik 16 ms (łączny czas reakcji dla przejścia czarny - biały - czarny).
Jeśli kupujesz panel z wyższym czasem reakcji to kupujesz historie. Matryce TN posiadają jedną wadę - kąty widzenia. Ciężko na nich osiągnąć idealne pole widzenia.
Monitory oparte o ten typ panela nie nadają się z reguły do zastosowań profesjonalnych. Ciężko osiągnąć na nich dobre odwzorowanie kolorów, gdyż w większość wypadków wyświetlają one 262 tys kolorów, imitując pozostałe.
Są to bez wątpienia najszybsze i najtańsze w użytku obecnie matryce LCD. Cieżko oczekiwać by udało się za małe pieniądze pogodzić wszystko - albo rybki albo akwarium !


MVA (Multi Domain Vertical Aligment) - Jakość
Jest technologią wymyśloną przez Fujitsu. Matryce w tej technologii opanowały segment monitorów 19", 20", 21" calowych. Segment monitorów 17" jest podzielony pomiedzy te dwie technologie MVA oraz TN z silną dominacją tej drugiej. MVA występuje również w 15", jednak ich cena trochę odstrasza - Iiyama AX3835UT.

Jedną z pierwszych paneli na rynku o dobrej jakości była matrycą MVA 17,4" stosowana w modelach Neovo X-174 oraz Beilinea 10 17 40 (oba modele wyszły z produkcji, podobnie jak matryca).
Obecnie na rynku są matryce 17'to calowe oparte o technologię Premium MVA.

Do najważniejszych zalet MVA należą bardzo szerokie kąty widzenia - 170 stopni w każdym kierunku. Znacznie lepsze odwzorowanie kolorów, inne ułożenie pixeli w matrycy dzięki czemu są one mniej zauważalne dla użytkownika. Ma to swoją ogromną zaletę w wypadku gdy trafi się nam egzemplarz z nieświecącym pixelem lub subpixelem. Jest on niezauważalny w codziennej pracy. W matrycach TN taki mały szczególik "wali" nam po oczach.

Wszystko było by fajnie gdyby nie ............. szybkość działania matrycy. Rozpiętość granicznych przejść kolorystycznych w pixelach jest bardzo duża. Efektem tego mogą być czasy reakcji sięgające prawie 100 ms w skrajnych wypadkach. Jednak nie należy tego demonizować. Nie taki straszny ten diabeł jak go malują.

Technologia IPS - nowe i mało popularne
Jest trzecią choć jak na razie najmniej dotąd popularna technologią wytwarzania matryc monitorów LCD. Do tej pory stosowana była głównie w modelach 18” oraz w jednym modelu 22”. Ten ostatni charakteryzuje się bardzo wysoką rozdzielczością natywną – 3840 x 2400 pixeli o rekordowo małej plamce 0,1245 mm. Jednak czas reakcji jest jak na dzisiejsze możliwości monitorów bardzo niski i wynosi aż 50 ms. Kąty widzenia po 170 stopni w każdym kierunku i tak nam nie zrekompensują niewiarygodnie wysokiej ceny, która wynosi około 50.000 zł (październik 2003). Jest to wybitnie specjalistyczny monitor do profesjonalnych zastosowań.
W chwili obecnej S-IPS staje się co raz lepszą technologią. Posiada on zalety matryc VA (ładne kolory, szerokie kąty widzenia) oraz TN (szybkość działania)

źródło - serwis mva.pl
Już niedługo więcej informacji... przykładowe modele monitorów, ceny itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MVA (Multi Domain Vertical Aligment)

Wszystko było by fajnie gdyby nie ............. szybkość działania matrycy. Rozpiętość granicznych przejść kolorystycznych w pixelach jest bardzo duża. Efektem tego mogą być czasy reakcji sięgające prawie 100 ms w skrajnych wypadkach. Jednak nie należy tego demonizować. Nie taki straszny ten diabeł jak go malują.

Mam monitor MVA ktory wg specyfikacji ma 8ms (pewnie gray-to-gray), nie widze zadnego smuzenia, wszystko pieknie wyglada. Znajomy ma z reakcja 30ms i ... tez nie widzi smuzenia a gra intensywnie.

Wg mnie te czasy juz dawno temu przestaly byc istotne, poprostu firmy robia z tego chwyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

24" LCDeki PANORAMA

BenQ FP241W (złącze D-sub , Div-D , HDMI ,) obsługuje rozdzielczości HD do 1080p !!!!! matryca NT cenna okolo 3400zl

22" LCDeki PANORAMA

Acer 2216WSD matryca NT cena około 1200zl  - SREBRNY

Acer 2216WBD matryca NT cena około 1200zl - CZARNY

BENQ FP222WH  (złącze D-sub , Div-D , HDMI )+ certyfikat MS vista , matryca NT cenna około 1300zl

LG L226WT matryca NT cena około 1700zl

21"LCDeki PANORAMA

Samsung 215TW matryca PVA cenna okolo 1900zl

20" LCDeki PANORAMA

LG 204WT matryca NT cena około 1200zl

Samsung 205BW  matryca NT cenna około 1200zl

19" LCDeki PANORAMA

Samsung 931BW matryca NT cenna około 900zl

z acerem 22" nie jestem pewien pisało HDCP compliant: Yes (on newer revs) hmm ;)

Modele z innymi typami matryc zgodne z HDCP kosztują +2000zl wiec nie widziałem sensu pisać o nich , bo za "ich" cenę można kupic już tv LCD HD ready ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Każde z nas wyraziło swoją opinie więc jeśli nie masz nic przeciwko to proponuje usunięcie tych postów które tego dotyczą... niepotrzebnie śmiecą na Temacie

Więc proponuje priv, jeszcze nie założyliśmy działu uwagi do nas, ale chętnie wsłuchujemy się w podobne jak ta, konstruktywne uwagi  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wejście komponentowe    tak" należy zaliczyć “in plus” - ale - to nadal zwykły telewizor CRT. Nie uzyskasz na nim wyższych rozdzielczości - ja bym dorzucił z 600-800zł i rozejrzał za jakimś LCD HD Ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie czy jest jakikolwiek sens kupowac PS3 pod  ten TV z gory dziekuje i pozdrawiam.

http://www.euro.com.pl/telewizory-tradycyj...tml?from=nokaut

Ja proponuje ten model

Panasonic TX 26 LE 60 - Za 1899zł - tylko nie wiem czy ma progresywne skanowanie

lub

Samsung 26' lub 27' seria LE za ok 2500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystkie są podobne, aczkolwiek w pixmanii nic nie kupuj. Jak chcesz wiedzieć dlaczego na priv zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon

Cześć, Witam Wszystkich

czy do monitora Sony SDM-HS95P można w jakiś sposób podpiąć PS3

ja próbowałem przez HDMI z przejściówką na DVI-I ale nie działa (lub nie umiem ustawić czegoś)

jak ktoś ma informacje na ten temat proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Witojcie =] Pod koniec miesiąca dostane paczuszką projektor po wujku, nie znam specyfikacji, ciotka powiedziała że jest bardzo nowoczesny, kupiony chwile przed jego śmiercią tzn jakieś 3-4 miesiące temu, podobno wydał na niego majątek :D(dobry z niego człowiek <3) ale przejdźmy do sedna jak jest z połączeniem projektora z PS3 ? wiem tylko tyle że jest firmy Sanyo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na 100% będzie szło podłączyć PS3 przez VGA i Composite, ale w nowych projektorach też się spotyka złącza HDMI. Jak będziesz miał szczęście to podłączysz se PS3 przez HDMI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zalezy jakie ma wejścia ale podejrzewam ze jeżeli jest nowy to ma hdmi (skoro kosztował majatek), ale nawet jak nie ma to na bank ma vga i dvi  ja mam tak podpietą konsolę tzn kabel hdmi-dvi i smiga bez problemu  w 720 p a w menu nawet 1080 i , no i w grach które tą rozdziałkę obsługują np. ninja gaiden sigma , i powiem tak wielkośc obrazu miażdzy wszystkich którzy u mnie grali no i jakośc też dużo nie odbiega od telewizora co prawda nie widać na pewno wszystkich szcegółow bo to nie full hd ale uwierz mi bedziesz zachwycony.  Ja mam ciągle dylemat czy kupić płaski tv(bo cena projektora full hd  sięga grubo ponad 15 tysięcy) i jarać się szczegółami jak źdżbła trawy i kropelki błota w motorstormie  czy pozostać przy tym co mam i na razie projektor wygrywa , poza tym do oglądania filmów z laptopa jak i z konsoli nawet 42'' cale super ostrego obrazu nie przebiją przekątnej ekranu 3,20 metra i powie ci to każdy kto grał na całej ścianie w tekkena :D  ok ale się rozpisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Dzwonili z UPS, pytali co w paczce, i robili rewizje, poprosiłem o podanie modelu, to jego specyfikacje

Rozdzielczość: XGA (1024 x 768)

Jasność: 12000 ANSI

Kontrast: 1200:1

Czas pracy lampy: 1000 godzin

Min. - Max. przekątna obrazu [m]: w zależności od obiektywu

Wejścia / wyjścia:

    * Wejścia 1: DVI-I (cyfrowe/analogowe), Audio: 2xRCA (R/L-mono), wejście kontrolne: RS232 (Mini DIN-8pin)

    * Wejścia 2: 5xBNC (RGBHV/ Y-Pb/Cb-Pr/Cr), Audio: 2xRCA (R/L-mono), wejście kontrolne: RS232 (Mini DIN-8pin)

    * Wejścia 3: 2xBNC (Composite i Y/C), S-Video (Mini DIN-4pin), Audio: 2xRCA (R/L-mono)

    * Wejścia 4: RGB (D-Sub15 pin), Audio: 2xRCA (R/L mono), wejście kontrolne: RS-232 (Mini DIN 8-pin)

    * Wejście kontrolne 1: D-sub9 (RS232)

    * Wejście kontrolne 2: USB-B (kontrola myszy komputerowej)

    * Wejście kontrolne 3: 3.5mm Stereo Jack (pilot)

    * Wyjście 1: 2xRCA (R/L mono)

    * Wyjście kontrolne: D-sub9 (RS232)

Głośniki: 1 x 3 W

Dołączone akcesoria: Pilot zdalnego sterowania ze wskaźnikiem laserowym oraz fukcjami myszy komputerowej wraz z bateriami, MAC-/VGA-Adapter, kabel komputerowy (D-Sub15/D-Sub15), kabel do myszy komputerowej (Mac,PS/2, serial), kabel DVI, DVI/VGA - Adapter, instrukcja obsługi, osłona obiektywu, kabel zasilający, PROJEKTOR SPRZEDAWANY BEZ OBIEKTYWU

Wymiary [mm]: 783 x 581 x 252

Waga [kg]: 37,5 kg

Już kiedyś pisałem, że jeśli chodzi o technikę, jestem debilem :D możecie mi teraz powiedzieć, co o tym sądzicie, i o co w tym chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

rozdzielczość:  XGA (1024 x 768)

to chyba jednak nie pociągnie w 720 p musiałby mieć podbitą rozdziałklę do wxga 1280x800 lub 1280x720 ale i tak powinno być dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ano wyglada na format 4:3 niestety  :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Zastanawia mnie dlaczego jest tak drogi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

mam juz jakis czas projektor jak kupowalem to myslalem o filmach dvd. Filmy zajebiste wole ogladac na projektorze na duzym ekranie niz w hd 42 cale... Oczywiście projektor full HD to by było coś :D A taki np nfs most wandet tez robi wrazenie kierownica i jazda wczuwka jest. A i kup sobie coś białego. Albo farbe albo rolete albo profesjonalny ekran za 2 k ;p ja mam roletke zwykla biało i ładnie wygląda i tanio przede wszystkim. :D Ja zbieram teraz na projektor full hd bo telewizor jest tylko do wiadomosci wedlug mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

69 tyś kosztuje w Polsce ten projektor który mam dostać, nie wiem dlaczego tak drogi O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
69 tyś kosztuje w Polsce ten projektor który mam dostać, nie wiem dlaczego tak drogi O_o

rany boskie! sprzedaj! kupisz samochod i 70" Sony KDS!  :-D~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Właśnie sprzedaj. I w zaleznosci od wielkości pokoju kup prjektor jesli masz duuużo miejsca z full hd za 14 k albo jakis tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Właśnie też o tym pomyślałem, bo znalazłem kilka dosyć tanich projektorków z rozdzielczością FullHD, a do tego i tak bym musiał dokupić sobie obiektyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko w tym temacie zajmujemy się wszystkimi sprawami związanymi z monitorem i/lub telewizorem do PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja zacznę, otóż od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu zestawu ps3 + jakiś porządny TV. Na chwilę obecną skłaniam się ku modelowi Samsung LE37M87B D, czy ktoś z Was go ma i mógłby podzielić się wrażeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×