Skocz do zawartości
Kenet

TV / Monitor / Projektor Do Ps3 - Tylko Tutaj!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Masta88

a ja philipsa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam inne forum, polskie, bardzo dobre, tam są specjaliści od telewizorów HD, tam Ci doradzą. Zanim kupiłem swojego Sharpa dużo się naczytałem właśnie na tamtym forum. Linka nie podam, bo czuję, że mnie zetną rotfl, ale google is your friend ;x

//nikt cie nie zetnie, znamy i cenimy to forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Sony Bravia? Ogólnie mi chodzi o wszystkie modele, awaryjność etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony bravia KDL-32D3000 - tv specjalnie do grania :) (ale nie tylko). 32 cale co prawda ale ja wiecej nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Polecam ogólnie serie M87BD od Samsunga osobiście miałem chyba wszystkie modele, teraz mam LE52M87BD super sprawa...

Samsung-LE52M87BD-LCD-TV.jpg

Jest wspaniały, dawno nie widziałem u znajomych lub w sklepie lub gdziekolwiek lepszego obrazu ^^

w przyszłym tygodniu zamieniam go na:  LE52F96BD nowy telewizor samsunga, porównywałem go na żywo, na Heavenly sword i ogólnie grach do mojego, i wypada troszkę lepiej.

Dla mniejszych portfeli, polecam 37 calowy telewizor z serii M87BD lub każdy inny telewizor 37 calowy samsunga z HD-ready.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRAVIA jest bardzo dobra, no i nie ma obudowy w kolorze piano black. Na rysunkach może to i ładnie wygląda, ale w rzeczywistości beznadziejnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście przymierzam sie do zakupu Bravii 32V2500, czekam na jakąś sensowna obniżkę cen (może będzie jakaś przed świętami). Marzy mi sie 32D300 ale na to raczej siana mi szkoda. Na razie niestety męczę się na SD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Toshiba Regza mam 32  i jestem zadowolony :) bardzo zadowolony a nie jest droga ja kupilem za 2000 zl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko fajnie ale polecić TV za 3000-4000 tysiące to każdy by potrafił i nie trzeba być tu jakimś wielkim znawcą :)Może coś dla mniej zamożnej części społeczeństwa.Jak sie ma na taki TV 2kafle to ciężko jest wybrać coś z tego co polecają koledzy niżej,.Ja z chęcią wysłuchał bym kogoś kto posiada albo chociaż widział jak się ma sprawa PS3 a np Samsung 23-26cali.Czy opłaca sie inwestować w takiego Samsunga 23" te 1800 zeta.Czekam na porady i z góry dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko jak ktos chce wydać już na TV które jest spoko to nie będzie strzelał w ciemno :) ja mam S Bravia kdl40"w2000 i szczerze polecam. I nie przejmujcie się jak Prorok będzie wam wmawiał, że tylko od 46 cali jest 1080p  które jest faktycznie 1080p ;) ( :P ).

Teraz przed świętami są spore obniżki cen LCD to można trafić na coś niezłego i taniego w granicach 3000-4000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88
Panowie wszystko fajnie ale polecić TV za 3000-4000 tysiące to każdy by potrafił i nie trzeba być tu jakimś wielkim znawcą :)Może coś dla mniej zamożnej części społeczeństwa.Jak sie ma na taki TV 2kafle to ciężko jest wybrać coś z tego co polecają koledzy niżej,.Ja z chęcią wysłuchał bym kogoś kto posiada albo chociaż widział jak się ma sprawa PS3 a np Samsung 23-26cali.Czy opłaca sie inwestować w takiego Samsunga 23" te 1800 zeta.Czekam na porady i z góry dzięki:)
a ja mam Philipsa 32PFL5322 i kosztuje on właśnie 2 100zł mam dwie sztuki więc jakby ktoś był chętny jedną sprzedam nówka.  Brak smużenia kolory bardzo ładne nie tak jak w większości LCD sztuczne. HD śmiga pięknie i dwa wejścia HDMI. To trzeba zobaczyć na własne oczy, bo to oczy powinni stwierdzić: "Ja ten TV chceeee!!!" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak tylko jak ktos chce wydać już na TV które jest spoko to nie będzie strzelał w ciemno :) ja mam S Bravia kdl40"w2000 i szczerze polecam. I nie przejmujcie się jak Prorok będzie wam wmawiał, że tylko od 46 cali jest 1080p  które jest faktycznie 1080p ;) ( :P ).

Teraz przed świętami są spore obniżki cen LCD to można trafić na coś niezłego i taniego w granicach 3000-4000zł

FullHD zaczyna się nie od 46'' a już od 42'' Ekran o właśnie tej przekątnej będzie wyświetlał pełne 1080p i pełne wrażenia odczuwalne będą od właśnie tych rozmiarów. Z ProroKiem zgodzę się, że nie ma sensu kupować FullHD 40'' i mniej, ale z drugiej strony o tych 46'' jest niestety w błędzie. Jeśli masz 40'' FullHD to niestety nie zobaczysz pełnego HD w czasie filmów na blu. Różnica jest widoczna od 42'' w górę i to niestety są potwierdzone fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie orientuje sie ktos jaka ma matryce model samsunga LE32S81B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
FullHD zaczyna się nie od 46'' a już od 42'' Ekran o właśnie tej przekątnej będzie wyświetlał pełne 1080p i pełne wrażenia odczuwalne będą od właśnie tych rozmiarów. Z ProroKiem zgodzę się, że nie ma sensu kupować FullHD 40'' i mniej, ale z drugiej strony o tych 46'' jest niestety w błędzie. Jeśli masz 40'' FullHD to niestety nie zobaczysz pełnego HD w czasie filmów na blu. Różnica jest widoczna od 42'' w górę i to niestety są potwierdzone fakty.

Nie jestem technicznym mózgiem, może i się mylę, ale się zgodzę, że fullhd poniżej 42-46" nie warto kupować, lepiej kupić większy i tańszy HD-ready.. na to samo wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szubiel

Planuję kupno PS3 i w związku z tym musze wymienić TV. Będzie on także służuł do oglądania zwykłej telewizji, no może nie zwykłej, tylko cyfrowej (dokładnie Cyfrowa Vectra).

TV jaki mnie interesuje to PHILIPS 32PFL9632d. Nie mam wątpliwości co do tego, że będzie się dobrze sprawował jako odbiornik TV. Interesuje mnie natomiast jak PHILIPS sobie radzi z PS3, czy będzie to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88
Planuję kupno PS3 i w związku z tym musze wymienić TV. Będzie on także służuł do oglądania zwykłej telewizji, no może nie zwykłej, tylko cyfrowej (dokładnie Cyfrowa Vectra).

TV jaki mnie interesuje to PHILIPS 32PFL9632d. Nie mam wątpliwości co do tego, że będzie się dobrze sprawował jako odbiornik TV. Interesuje mnie natomiast jak PHILIPS sobie radzi z PS3, czy będzie to dobry wybór?

Też wybrałem Philipsa ja go kupiłem głównie do PS3 testowałem go najpierw u znajomego REWELACJA. Mój model to 32PFL5322 dwa razy HDMI dla mnie miód. Jak coś mam jeszcze jedną sztukę oprócz mojej za 2 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem technicznym mózgiem, może i się mylę, ale się zgodzę, że fullhd poniżej 42-46" nie warto kupować, lepiej kupić większy i tańszy HD-ready.. na to samo wyjdzie.

Dokładnie, racja ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Kolega Mentor D4Ru73K przedstawi łaskawie jakieś argumenty techniczne przemawiające za tym, że FULL HD zaczyna się dopiero od 42 cali  8). FULL HD jest to po prostu odpowiednia liczba pikseli na ekranie, przy czym im większy ekran, tym wielkość jednego piksela staje się większa (co jest oczywiste). Z całym więc szacunkiem, ale kolega plecie androny.  <duren> To, jaki telewizor będzie odpowiedni, zależy przede wszystkim od odległości, z jakiej zamierzamy go oglądać. Jest to wypadkowa odległości od TV i jakości sygnału. Kupno zbyt dużego telewizora w stosunku do wielkości pokoju będzie skutkowało tym, że widoczne będą poszczególne piksele, zamiast jednorodnego obrazu, poza tym obraz SD z kiepskiego źródła będzie fatalny. Istotne jest też to, czy ogląda się obraz z "overscanem" czy też nie. Z kolei stwierdzenie innego przedmówcy, że lepiej kupić większe HD Ready, zamiast Full HD - na jedno wyjdzie pozostawię litościwie bez komentarza (polecam porównanie obrazu 1080p na obu rodzajach ekranu, poza tym każdy FULL HD jest zarazem HD Ready - ustalmy więc najpierw właściwe zakresy znaczeniowe).

Odnośnie tematu - polecam wszystkim Samsungi z serii M8 (M86 lub M87 - to jest to samo, różnią się tylko kolorem listwy). Żeby nie być gołosłownym, polecam naprawdę szczegółowy test tego telewizora (na tym portalu jest zresztą wiele innych, bardzo ciekawych testów) - jest on w języku angielskim.

http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40M86BD/

Dodam, że testujący ten TV autor nie stwierdził, jak D4Ru73K, że nie ma do czynienia z "prawdziwym" Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no następny bredzi..  i co dalej .. ? wrzucicie 5 jabłek do koszyka i następne 5 jabłek do koszyka większego i powiecie, że jabłka w większym koszyku są smaczniejsze... ogarnijcie się. Innych przykładów nie podam bo to najbardziej logiczny zrozumiały nawet dla dzieci.. jeśli nadal macie wątpliwości to spróbujcie mi to objaśnić bo ja jestem głupi nie byłem w Hi-fi center i nie widziałem nigdy w życiu rozdziałek od 480p po 1080p na kilkudziesięciu TV gdzie różnica cali była od 17 do 70kilku od sony, samsunga po loewe, hitachi, pioneer.

Jedyna różnica to:

masz 52" to siedzisz 2metry dalej i więcej

masz 46 siedzisz 1,5 - 2

masz 42 itd.

a jedyną waszą różnice którą widzieliście to chyba inna jakość matryc, podzespołów, kontrastu itd itp

w jednej rzeczy się z wami zgadzam to to, że kupowanie z obsługą 1080p ma sens dla dużych przekątnych matryc jeśli mamy w miarę duży pokój. Ale jeśli kupisz mniejszy to masz tą samą jakość siedząc z mniejszej odległości koniec i kropka. Może i w tV nie jestem pierwszym medium, ale siedze czasem na uczelni na desktopach z monitorami do dtp i gwarantuje ci, że rozdziałka ponad 2500 pikseli szerokości samej na 21 calach zjada wszystko co widzieliście na swoje oczy (i nie mówię o lepszej jakości kontrastu itd).

Ja się więcej na ten temat nie udzielę bo to nie ma sensu jak ktoś ma klapki na oczach.. (bez urazy chłopaki, ale błądzicie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po primo to na tym forum slang jest dozwolony, i nikt tu nie piszę jak przewrażliwiony i nie zdrowy na łepetynę Polonista (bez obrazy dla Polonistów, Po drugie polecam poczytać Wikipedia lubi inne źródła informacji w sieci, a dopiero potem wypowiadać się w pewnych tematach tematach, i taka mała wskazówka - poszukaj informacji na temat odległości od telewizorów LCD FULLHD, całą resztę twojej wypowiedzi pozostawię "litościwie" bez komentarza.

no i sam potwierdziłeś różnica jest tylko w odległości siedzącego. Masz duży pokój kupujesz duuuuże TV z obsługą 1080p masz mały kupujesz mniejszy jakość ta sama. Co do twoich wywodów powiedz jeszcze że tv SD 21 cali ma gorszą jakość obrazu co 52 TV SD....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ mój stan wskazuje na spożycie dużej ilości alkoholu, nie chce mi się dyskutować. Pozostanę jednak nadal w jedynie nadal słusznym przekonaniu, że FullHD zaczyna się od 42" Tym co mają mniej cali i myślą, że widzą to samo z odległości ~1.8 przekątnej w FullHD 1080p na blu, proponuję albo porównanie 2 różnych telewizorów (Mam sharp42XD1E w pokoju i sharp52XL1E w salonie) albo udanie się do najbliższego okulisty i zmiany denek na gałkach ocznych, bo są w ogromnym błędzie. Owszem są telewizory nawet 32" FullHD, ale ludzie posiadający je i wypowiadający się na ich temat przyprawiają mnie o ból brzucha ze śmiechu. Proponuję google i poszukania fachowej literatury, gdzie wyraźnie pisze, że widoczność pełnych detali przy zachowaniu odpowiedniej odległości na filmach blu zaczyna się tylko i wyłącznie od 42". Posiadaczom 40-37" i mniej, mówię sorry batory, ale zapomnijcie... zmięcie telewizor, albo okulary...

Jedno jest pewne: nie ma żadnej różnicy w 42 czy 52 calach. Proporcjonalnie do wielkości matrycy dopieramy odpowiednią odległość. Posługując się podstawą z matematyki, jak dodawanie i mnożenie, a nawet (zgroza) procenty, wiemy, że odległość Nasza od matrycy będzie zawsze proporcjonalna w przypadku 32" 47" 42" czy 52" Mówiąc prosto, masz mniejsza matrycę siedzisz bliżej (około 1.8 przekątnej) masz większa matrycę, siedzisz dalej (proporcje są zawsze zachowane)  jednak filmy blu są tak skonstruowane, że ludzkie oko, dostrzega dopiero różnicę w szczegółach w matrycy 42" i powyżej i tutaj nie ma co do tego wątpliwości, prosto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol - do pana powyżej,

oko ludzkie nie stosuje podziału, że od 42" cali widzę więcej szczegółów i lepiej. To że masz w salonie dwa tv  i widzisz różnicę, oznacza to, że jeden jest gorszy od drugiego pod względem jakości ostrości itd, a nie że widzisz mniej. Piksel to piksel oko inaczej nie widzi. W większych tv masz większe piksele w mniejszych mniejsze, ale to nie zmienia faktu, że jest to tylko piksel. Przytocz mi tą literaturę fachową bo ja nie znam takiej w której twierdzą, że 1080 na 32 i 1080 na 52 to co innego.. Ja ci mogę przytoczyć literaturę . hmm  bardzo fachową np. elementarze podstawówkowe gdzie uczyć mają logicznego myślenia oraz podstaw liczenia. Piksel to kolor niebieski czerwony i zielony i nic tego nie zmieni. A co z większymi rozdzielczościami ? Bo według twojej tezy to wszystkie monitory do DTP nadają się do wyrzucenia co oczywiście jest nieprawdą i wyśmiano by wasze tezy o jakiejś dziwnej przypadłości oka jakby ktoś z DTP by o tym usłyszał. Zresztą na 1080p świat się nie kończy już ludzie myślą nad większymi rozdziałkami i co wtedy oko zauważy różnicę między 1080p a 3200p dopiero jak matryca będzie powyżej 70cali ?  ..

nie rozumiem o co chodzi ci że filmy na BD mają taką przypadłość ale jesteś w błędzie i to głębokim... To co ? HD-DVD już są normalne ? A tapety np w 1080 to co inna rozdzielczość jest nie jest to 1080 ?

Może przetłumaczę ci CO ZNACZY 1080 ? Uwaga, ciężka myśl do zakodowania, 1920x1080 oznacza ilość pikseli 1920x1080pikseli i uwaga jeśli TV ma natywnie (czytaj posiada dokładnie tyle piksli na matrycy wszerz i w górę) to obraz jest idealnie wyświetlany w skali 1:1 niezależnie od przekątnej oko jest dużo bardziej czułe i dostrzeże różnice zwiększenia gęstości, ostrości i uwaga dla przykładu mając skrawek 10 na 6 cm matrycy nadal w rozdziałce 1080 nie będziesz miał problemu z odczytaniem tekstu na stronach. hudu w grach itd. Mimo tak małej matrycy przykładając oko bliżej matrycy. Są granice fizyczne (nie przyłożysz oka dostatecznie blisko przy jeszcze większych rozdziałkach bo dotknie się gałką matrycy), ale mniejsza o to.

Czekam na tą "literaturę fachową" bo na razie to jest stek bzdur wyssanych z własnych odczuć które są subiektywne nie obiektywne.

Stary gwarantuje ci że jakbyś zobaczył na prof. moni. od DTP chociaż głupią tapetę w rozdziałce 2500 natywnej szerokości na matrycy o przekątnej 19-21" i byś spadł z krzesła/stołka/kanapy/fotela. Jak mieszkasz w warszawie idź sobie do ispot (reseler apple na terenie polski, np w Arcadii, ) jest tam moni. nadający się do amatorskiego DTP nawet. Ma 30 cali panorama i rozdziałaka właśnie 2500 szerokości. Jak nie zobaczysz różnicy to cię wyśmieje publicznie na shoucie :) (bo według tego nie widzisz więcej szczegółów niż na TV >= 42)

Wiesz co to chociaż DTP, albo CAD ?

Powtarzam odległość od TV jest tylko wyznacznikiem, a nim większa ilość pikseli tym lepiej ( np będziesz mógł sobie przeczytać co jest napisane na metce koszulki bohatera filmu ;) )

Kupno Full HD mniejszej niż 40-46 ma sens jeśli siedzi sie blisko TV. Siedzisz dalej kupujesz większy ot co.

dobra mówiłem wcześniej, że się nie wypowiem, ale znowu mnie poniosło.. nie znoszę jak ktoś bredzi i kłamie i wpiera mi, że to prawda. Przysięgam oficjalnie, że więcej nie wypowiem się w tej sprawie  ! Będę się tylko śmiał ---> lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję zmienić ton dyskusji, bo się kwalifikuje do zamknięcia, a uczestnicy otrzymają warna. Wymieniamy poglądy, a nie wymądrzamy się i  naśmiewamy z innych. Kultura wypowiedzi obowiązuje wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×