Skocz do zawartości
Perkel

Pad PS3 podłączenie do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja krok po kroku:

Ściągnij sterowniki z tej strony :

http://dl.qj.net/SIXAXIS-driver-for-PC-Too...11679/catid/518

usunąć jak niezgodne z regulaminem....

Wypakować ściągnięty plik

Uruchom plik libusb-win32-filter-bin-0.1.10.1.exe i zainstalować.

Podłącz pada przez port USB(2.0).

Jak znajdzie Pada ( PLAYSTATION3® ) wtedy wybierz plik ps3sixaxis_en.exe.

Przyciśnij PS Home button na padzie.

No i możemy zacząć grać Padem na kompie od ps3 (sprawdzone gram właśnie w metal gear solid 1)

Dodatkowe uwagi:

Nie myślcie o wykorzystaniu żyroskopów, bo żadna gierka na pc tego nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Taa gram już tak jakiś czas... działa, 1 uwaga.. WYŁĄCZCIE PS3 ZANIM SIĘ W TO ZACZNIECIE BAWIĆ ^^ w przygotowaniu są sterowniki obsługujące bt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś średnio współpracował ten pad, jakieś dodatkowe sterowniki do USB itp - lepiej do PC kupić PCtowy pad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Po co kupować PCtowy, jeśli ma się SixAxisa, który działa bez zarzutu ? grałem w nim w bioshocka na PC ^^ zajawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z SIXAXISEM. A mianowicie to nie mogę go podłączyć do komputera ;//.

Raz, jak podłączyłem aby sprawdzić, czy działa, system "załapał" i wyświetliło mi komunikat o dodaniu sprzętu.

Teraz pożyczyłem od kolegi PES 2009 na PC i gdy chcę sobie pograć na padzie, komputer najzwyczajniej w świecie go nie wykrywa.

Co to może być?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam problem z SIXAXISEM. A mianowicie to nie mogę go podłączyć do komputera ;//.

Raz, jak podłączyłem aby sprawdzić, czy działa, system "załapał" i wyświetliło mi komunikat o dodaniu sprzętu.

Teraz pożyczyłem od kolegi PES 2009 na PC i gdy chcę sobie pograć na padzie, komputer najzwyczajniej w świecie go nie wykrywa.

Co to może być?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

łączysz via kabelek usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby sixaxis dzialal poprawnie na pc konieczne jest zainstalowanie specjalnych driverow USB (libusb-win32-filter-bin-0.1.10.1.exe). Jezeli masz je juz zainstalowane to procedura uruchamiania wyglada nastepujaco :

1. Podpinasz sixaxisa kabelkiek do pc

2. Uruchamiasz plik ps3sixaxis_en.exe bedacy w tym samym katalogu co te sterowniki. Programik ten wykrywa wszystkie sixaxisy podlaczone do kontrolera usb

3. Przytrzymujesz przucisk PS na sixaxisie przez kilka sekund

4. Wchodzisz w Kontrolery gier (Panel sterowania) i sprawdzasz czy joypad dziala poprawnie

U mnie dzialay chyba 3 sixaxisy jednoczesnie na jednym komputerze. Ta paczka z programami jest dosc popularna i raczej bez problemow sie ja znajdzie w googlu wpisujac hasla "sixaxis pc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Dzięki, lecz nie działa to tak jak musi. Nie wiem czemu, ale w PESIE działa mi tylko lewy analog...

Przepraszam, pomyłka. Działa mi tylko lewy i prawy analog oraz przyciski R oraz L... One są tak jakby dziwnie obłożone... no:

Start - wślizg

w menu mogę się poruszać TYLKO lewym analogiem i zatwierdzać wybory wciśnięciem prawego...

Wg mnie to jest coś z obłożeniem klawiszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień opcje kontrolera w PES 09...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge zmienić opcji w PESie bo te przyciski po prostu NIE REAGUJĄ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy DS3 też mozna podłączyć do PC tak jak SIXAXISa?

To taki sam pad, ale z "wibratorem" - odpowiedź logiczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To taki sam pad, ale z "wibratorem" - odpowiedź logiczna...

Nie prawda, jakby byl taki sam to by nie mial wibracji.

To podobny pad, lecz dodatkowo posiada wibracje, co niestety nie implikuje w poprawna prace w windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To podobny pad, lecz dodatkowo posiada wibracje

A ja niby o czym powiedziałem?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze to taki sam pad Ja wlasnie probowalem ci uzmyslowic roznice miedzy "taki sam" a "podobny" ale chyba trafilem w sciane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze to taki sam pad Ja wlasnie probowalem ci uzmyslowic roznice miedzy "taki sam" a "podobny" ale chyba trafilem w sciane.

DOBRZE: TE PADY RÓŻNIĄ SIĘ WIBRACJAMI, KTÓRYCH SIXAXIS NIE POSIADA!!!!!

Pasi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na forum więc chciałem się przywitać.

Używam SIXAXISa na PC połączonego przez bluetooth.

Jeden Francuz napisał sterowniki i zrobił to tak genialnie że działają żyroskopy, analogowe przyciski i trigery bez problemu.

Jeżeli to kogoś interesuje to w linku są wszystkie pliki potrzebne do odpalenia pada.

http://urlik.pl/254/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos az mi sie nie chce wierzyc, ze to prawda.. zbyt piekne zeby bylo prawdziwe.. ale pliczku sciagnac nie moge, bo limit przekroczony, wiec sam sprawdzic nie moge.. czy kos moglby zainstalowac i potwierdzic?!?!?! PLIZZZ!!

jeszcze gdyby tylko ps3eye dzialalo pod dowolna aplikacja, to czulbym sie spelniony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie bardzo wierzyłem...... ale:

http://urlik.pl/255/

W załączniku filmik nagrany telefonem (nie najlepsza jakość), widać jak działają żyroskopy.

Grałem na żyroskopach w PURE i NFS:PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poinstalowalem to cale badziewie ze tez obsluga urzadzen BT musi byc tak skomplikowana, nieintuicyjna i zawodna.. beznadziejny protokol... nie udalo mi sie jeszcze sparowac kontrolera, bo sa problemy z driverem freeBT. ale dorwalem gdzies na forum ps2dev kompletna instrukcje instalacji. sprobje jeszcze pozniej..

ale poki co mam pytanie - czyjak juz sie sparuje kontroler z bluetoothem w kompie, to pozniej wystarczy wcisnac tylko PS button, zeby sie ponownie podlaczyl do pc?? i nie bedzie wtedy wlaczac konsoli?? bo myslalem, ze jak zresetuje kontroler tym ukrytym przyciskiem pod spodem, to usunie to domysle sparowanie. ale po ponownym wcisnieciu PS, kontroler dalej paruje sie z ps3, ktora niepotrzebnie sie wlacza??

chodzi o to, ze mam za duzo kontrolerow w domu i jeden chcialbym miec dedykowany wlasnie do pieca.. da sie tak? zeby kompletnie usunac sparowanie z ps3 i zeby sie tylko z pc laczylo? i jeszcze jedno ostanie pytanie - jak sie wtedy wylacza kontroler??? przez dluzsze przytrzymanie PS buttona, czy moze przez zamkniecie tej aplilkacji napisanej przez francuza do obslugi sixaxisa?? tak duzo pytan i jeszcze wiecej watpliwosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw instrukcja:

1. INSTALUJEMY PPJoy I TWORZYMY WIRTUALNY JOYSTICK1

2. PODPINAMY DONGLA BLUETOOTH (w minom przypadku win xp sp3 zam doinstalował sterowniki do dongla, ale na tych sterownikach nie da się sparować sixaxisa) I AKTUALIZUJEMY STEROWNIKI DP FreeBT USB DRIVER (Sterowniki FreeBT są w folderze BtSix1,5c. Aby zaktualizować sterowniki uruchamiamy menedżer urządzeń => rozwijamy menu z logiem bluetooth => klikamy prawym na dongla bluetooth i dajemy Aktualizuj sterownik.

Wyskakuje kreator aktualizacji sprzętu => w oknie zaznaczamy Nie, nie tym razem i DALEJ => zaznaczamy Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji i DALEJ => zaznaczamy Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania i DALEJ => wyświetli się lista zgodnego sprzętu, lecz my dajemy Z dysku.. i podajemy lokalizacje do sterowników FreeBT z folder BtSix 1,5c naciskamy OK => znów mamy listę zgodnego sprzętu, ale tylko mamy tam sterowniki FreeBT USB DRIVER, zaznaczamy je i DALEJ => windows informuje nas o brak podpisu cyfrowego urządzeń my dajemy Zainstaluj mimo wszystko => naciskamy ZAKOŃCZ

Rezultat tych zabiegów w załączniku (pierwszy plik)

3. INSTALUJEMY libusb-win32-filter-bin-0.1.12.1 (komputer wymaga restartu) I PODŁĄCZMY SIXAXIS'a PRZEZ KABEL USB

4. URUCHAMIAMY PROGRAM BtSix i naciskamy ADDRESS (W okienku pojawia się nam adress bluetooth w postaci 00:00:00:00:00:00 - załącznik plik 2 )

5. ODŁĄCZAMY SIXAXIS'a OD KABLA USB I NACISKAMY PRZYCISK PS (pad i komputer powinny być już sparowane - załącznik plik 3)

Kiedy już przebrniemy przez ten proces instalacji to późniejsze korzystanie jest o wiele prostsze. uruchamiamy komputer włączamy tylko BtSix i naciskamy na padzie przycisk PS i tyle, pad działa.

UWAGI DO INSTALACJI:

Kiedy próbowałem na początku zainstalować BtSix w wersji 1,4 i później przejść na 1,5c to BtSix nie chciał mi działać.

Gdyby komuś nie działał BtSix 1,5c to proszę zainstalować plik vcredist_x86.

Wszystkie pliki można dostać w linkach, w moich postach powyżej.

Odnośnie pytania dotyczącego jednoczesnego parowania się pada z pc i ps3 to nie jestem w stanie nic powiedzieć, gdyż nie posiadam konsoli sony ps3.

Można by spróbować w ten sposób, że na czas instalacji pada na pc wyłączyć ps3 z prądu i dopiero po udanej instalacji na pc sprawdzić jak to się będzie zachowywać.

Jeżeli to nie pomoże to jedynie na forum gdzie znalazłem pliki mogą udzielić odpowiedzi.

Przypomniało mi się:

Autor sterowników pisał, że nie z każdym donglem bluetooth sterowniki będą działać.

Zalecał dongle bluetooth v2.0 (mój adapter bluetooth to bluefish oczywiście wersja 2.0 z EDR do dostania na serwisie aukcyjnym na A za około 35pln)

Pisał również aby nie odłączać adapteru bluetooth jeżeli załączony jest program BtSix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da sie bez dongla jak mam Bt w laptopie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem na wbudowanym bo mój laptop go nie posiada

Zawsze można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×