Skocz do zawartości
Perkel

Pad PS3 podłączenie do PC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki problem ze podlaczam sixasixa via bluetooth. Btsix go oczywiscie widzi. Kalibruje go jako PPJoy joystick 1. Ale gry go nie "widzą". Natomiast kiedy podpinam go via usb. System oczywiście "widzi" pada jako PS3 controller ale nie moge go skalibrować. Moze mi ktos pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wszystkie gry obsłużą pada (np FIFA 09), ale są gry na których działa świetnie (NFS: UNDERCOVER).

Ten pad nie jest przewidziany niestety do pracy z pc (a szkoda).

Dobrze, że da się w cokolwiek pograć na żyroskopach (chociaż nie ma tego dużo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie skalibrowac go na kablu i oba ostatnie Tomb Raider'y smigaja ale tylko na kablu, jak podlaczam przez bt w ogole nie rozpoznaja wirtualnego joya jako pada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mimo ze zainstalowalem go wiele razy zgodnie z poradnikami nie chce dzialac jak nalezy niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie mimo ze zainstalowalem go wiele razy zgodnie z poradnikami nie chce dzialac jak nalezy niestety :/

ja za kazdym razem po podlaczeniu pada kablem usb musze odpalic ten plik ps3sixaxis_en.exe ktory zanajduje w folderze z LibUSB-Win32 i w momencie odpalenia tego programu wduszam przycisk PS i trzymam minimum 10 sek. Dopiero po tym pad da sie skalibrowac. Sprobuj moze i u Ciebie pojdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pada podłączałem przez USB tylko przy instalacji. (stawiałem wtedy nowy system i może dlatego nie ma większego problemu ze sterownikami).

Jak pisałem wcześniej nie miałem problemu z ustawieniem pada w te kilka tytułów, które podałem wyżej.

Jak na razie FIFA09 odmówiła posługi (pozostaje mi korzystanie z pada od Xbox360), chociaż przez USB pad i tak działał szczątkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos odświeżyć temat i linki bo te co sa to sa stare i nie da sie z nich ściągać ;/ chodzi mi głównie o podłaczenie pad sixaxis do pc przez BT. Jak ktos moze i ma czas to niech zrobi cos w stylu

http://forums.windower.net/index.php?showtopic=11959

na pewno bardzo pomoże :)

chodzi mi o coś takiego nie musi być tych kontrolerów ruchu tylko zeby ten pad działa przez BT ;)

http://pl.youtube.com/watch?v=sZl_ub0jkn8&...feature=related

Edytowane przez ralfis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

< 34 Domel > mogl bys jeszcze raz odswierzyc link poniewaz chcialbym sciagnac sterowniki

a jakbys mogl to prosze na moj email wyslac :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też sterownik do DualShock'a 3 i są wibrację, wystarczy poszukać na google.pl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie działa, program wykrywa pada i komputer ale nie działa...

Co robię nie tak?

Jak to naprawić?

Proszę o szybką odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sa jakies nowsze stery, albo dzialajace insczej, ale...

w paczce ze starszymi sterami do sixa byl programik, ktory nalezalo odpalic po/przed (nie pamietam, ale jest w dodawanej instrukcji napisane) podlaczeniem pada przy pomocy usb do kompa. Wczesniej oczywiscie nalezalo zainstalowac dolaczone sterowniki usb (zauwazylem ze minusem tych sterownikow byl brak pojawiania sie na trayu ikonki z podlaczonymi pendrivami i nie mozna bylo ich szybko odmontowac). Bez dodatkowych sterownikow pad jest wykrywany przez system ale nie dziala. Z nowymi sterownikami na poczatku pad zostanie wykryty w ten sam sposob, czyli nie bedzie nic dzialalo. Ale jezeli wczesniej uruchomilismy ten dolaczany programik, to nalezy przytrzymac na padzie PS button przez ok 3 sek, i nagle kontrolki w okienku powinny ozyc.

Mala uwaga, pad musi byc wylaczony, nie zsynchronizowany z ps3, bo inaczej nie dziala. Przy odlaczaniu pada od PC u mnie zazwyczaj automatycznie sie wlacza i jezeli konsola byla na czuwaniu, to sie wlacza razem z padem. Po odlaczeniu pada od PC jest on ciagle sparowany z ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja znam w 100% działający sposób na podłączenie sixaxisa lub dualshocka 3 do peceta nawet na viście 64 bity i do tego nie wystarczą same sterowniki - wszystkie dostępne na dzień dzisiejszy po poprawnej instalacji na viście x64 i tak nie działają - natomiast ja wiem co trzeba zrobić, żeby to śmigało - sam gram sobie moim sixaxisem. Zainteresowanych proszę o kontakt na email: ....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja znam w 100% działający sposób na podłączenie sixaxisa lub dualshocka 3 do peceta nawet na viście 64 bity i do tego nie wystarczą same sterowniki - wszystkie dostępne na dzień dzisiejszy po poprawnej instalacji na viście x64 i tak nie działają - natomiast ja wiem co trzeba zrobić, żeby to śmigało - sam gram sobie moim sixaxisem. Zainteresowanych proszę o kontakt na email: ....

Pozdrawiam

Jak masz to napisz a nie przechwalać się będziesz, po to są fora żeby ułatwiać a nie utrudniać. Generowanie niepotrzebnego ruchu w sieci nie jest nikomu potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować wszystkich iż istnieje możliwość pełnego podłączenia pada od PS3 do PC. Przez USB i nawet przez BLUETOOTH !! !!

a to wszystkie informacje poczytacie na http://www.motioninjoy.com/

Ja podłączałem aby grać na kompie w NFS Shift ale i tak kupilem na PS3 smile.gif

Działa na XP i Vista oraz Seven wyśmienicie, Pełna konfiguracja . Cudo poprostu.

Edytowane przez AGArtha
Był to oddzielny wątek, wiec przeniosłam post tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. A mianowicie to po zainstalowaniu tego sterowniku i zrobieniu wszystkiego po kolei tak jak jest napisane w pierwszym poście... To pad niby działa ale jak włączam pesa 2009 to nie działa?? o.O

Co robię źle ??

Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ustawiłeś w grze żeby kontrolować padem? ?:)

Gra może nie obsługiwać grania na padzie :)

Edytowane przez Xayro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie aktualne sterowniki jakieś? bo te 2 co są w tym topicku nie działają, mam crasha bandicoota 2 na ps1, emulator<gra sama się odpala do menu> a dalej nie idzie odpalić na PC, po prostu nie rusza<tak, crash jest piracki>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dziala ci crash czy pad od ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem troche z innej beczki ale jeżeli ktoś zna rozwiązanie to prosze słów. Mianowicie chodzi o to ze podłaczyłem pada od ps2 do pc,wszystko ładnie działa, w grach w których nie widzi pada używam xinputemu 3.0 i tu mam pewien problem bo prawa gałka działa w odwrotnych kierunkach,jak to skonfigurowac żeby było ok

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do 2:30 w nocy siedzialem i probowalem ogarnac jakies dzialajace sterowniki do visty32. Najpierw probowalem z libusb. Sciagnalem filtry 1.12.1 myslac ze bedzie dzialac. Ale po dluzszej zabawie ciagle nie ruszalo. Pomyslalem ze to moze byc wina wersji. Odinstalowalem 1.12 i wrzucilem sugerowane 1.10. Znowu nie chcialo dzialac, ale w aplikacji testujacej magistrale usb zauwazylem ze ciagle pracuje na sterownikach 1.12. Zassalem z sourceforge'a skompilowane pliczki dll i sys i na chama wrzucilem do katalogu system32 i drivers podmieniajac te w wersji 1.12. Po odlaczeniu i podlaczeniu pada juz byl zainstalowany za pomoca sterownikow 1.10. Odpalamy pliczek exe, naciskamy PS button i oto sixaxis dziala po kabelku na viscie. Jednak jest pewien mankament, w prawej galce odrwocona jest os pionowa. Nieprzyjemne tego skutki odczujemy np w NFS:Underground2 i niestety nie da sie tego zmienic. Z tego co pamietam na XPku nie bylo problemu z odwracaniem osi. Pomyslalem ze poszukam czegos ciekawszego, zabralem sie wiec za MotionJoya.

W sumie zrobilem krotkie podejscie jeszcze przec zabawa z libusb, ale po zainstalowaniu sterownikow w menedzerze urzadzen pojawial sie wykrzykniczek przy wykrytym kontrolerze gier. W instrukcji bylo napisane ze na viscie 32 nie trzeba robic restartu systemu i wylaczac wymagania podpisu cyfrowego sterownikow, ale najwidoczniej to powodowalo konflikt, pad nie byl tez wykrywany w aplikacji ds3tool. Przy drugim podejsciu po zainstalowaniu sterownikow zrestartowalem system i przy uruchamianiu szybkie F8 i wybor opcji wylaczenia wymagania podpisu cyfrowego sterownikow. Bylem niecierpliwy i podczas uruchamiania systemu (pad byl podlaczony) nacisnalem PS button i ku mojemu zaskoczeniu na padzie zaswiecila sie tylko diodka wskazujaca nr1. Wczesniej bylo disco ze wszystkich diodek. Pad byl widoczny w panelu kontrolerow gier i dzialal jak trzeba. Po odpaleniu ds3toola aplikacja rowniez wykryla ze podlaczono sixa. Na zakladce profili mozna sie dosc dokladnie pobawic konfiguracja pada, jak ma byc widziany w systemie i od razu widzimy skutki przekonfigurowania w testerze w panelu kontrolerow gier.

Obecnie pracuje na wersji MotionJoy 4.0 Beta i niestety musze troche ponarzekac. Jezeli w ds3tool wybiore profil pada inny niz xbox pad, to nfs mi sie zawiesza w konfiguracji sterowania i nie idzie nic zrobic. Jezeli ustawie w ds3tool prace pada jako emulacja pada xboxowego, to na szczescie dziala, ale pad ma dostepnych troche mniej przyciskow i, co najbardziej boli, spusty a traktowane jako jedna z osi. Nie mozna ich przypisac jako normalne buttony np do zmiany biegow. Na dniach moze sie pobawie z wersja 3.0 i przetestuje wspolprace z BT.

Acha, w motionjoy niestety tez osi pionowa prawej galki jest odwrocona, ale kompleksowa konfiguracja pada pozwala przywrpocic wszystko do porzadku.

Wasze doswiadczenia z walka sixaxis+PC mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy obojetnie jakich sterwonikach wykrywa pada bez problemu, niby dziala, ale w grze zachowuje sie tak jakbym caly czas trzymal wcisniety przycisk w lewo :( Mial ktos podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×