Skocz do zawartości
Portos

Sieć w ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Birkin

Wiecie mam też Xpudło, a raczej cholerne plastikowate i awaryjne Xpudło  ;) i wszystko chodzi jak należy! Bezproblemowo. Mam na Xie taki sam MAC jak karta sieciowa z kompa, ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie mam też Xpudło, a raczej cholerne plastikowate i awaryjne Xpudło  Wink i wszystko chodzi jak należy! Bezproblemowo. Mam na Xie taki sam MAC jak karta sieciowa z kompa, ma to jakieś znaczenie?

To troche nierealne bo MAC to unikalny nr. sprzętu (coś jak nr seryjny).

Witam wszystkich!

Kupiłem parę dni temu Chlebaczka, chcę go połączyć z netem ale jest problem...

Od początku, mam internet z osiedlowej sieci bezprzewodowej, kompa i konsolkę mam podpięte do routera kablem sieciowym. W ustawieniach sieciowych konsolki mam wszystko na "automatycznie" i wogóle nie chcę pobrać adresu IP. Jakby kompletnie sygnał z konsolki nie łaczył sie z serwerem. Dałem administratorowi mojej sieci MAC adres PS3 i dalej to samo! Spróbowałem uzupełnic wszystkie pola ręcznie to z kolei wywala "DNS error"  Beczy WTF?

Wie ktoś może gdzie leży przyczyna? Jak temu zaradzić? Proszę o pomoc !!!!

PS. Inną konsolę, jak ją podepnę chodzi bez problemu!

Masz stałe IP czy dynamiczne? Jak stałe to ustaw Ps3 ręcznie wpisz adres IP z puli 10. . . albo 192.168. . i w ruterze, ustaw żeby puszczał ten adres i mac. Wpisz dns w konsoli taki jak ci podał admin twojej sieci albo, wpisz wewnętrzny adres rutera, też powinno działać.

Ps. Czemu wszyscy unikają ręcznych ustawień? Z góry wiadomo że automatyka nie zawszę działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps. Czemu wszyscy unikają ręcznych ustawień? Z góry wiadomo że automatyka nie zawszę działa poprawnie.

Bo jest prościej i szybciej. A jak ktoś się na tym nie zna to ciężko mu powpisywać wszystkie parametry łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest szybciej ani prościej bo potem jest jak jest. A jak sie raz nauczy to będzie pamiętał do końca, a wszędzie ustawienia są podobne. Ja nie mówię że auto = zło, tylko po protu ludzie za bardzo sie przyzwyczajają do tego że, coś jest zrobione za nich, a jak coś padnie to "kaplica" i trzeba fachowca wzywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz siec w plejaku...nareszcie...tylko jeszcze jakies gluie problemy z konfiguracja chyba, bo na kompie, laptopie i ps 3 net mi dziala...tylko, ze nie moge miedzy kompami sie spingowac, ani wymieniac plikow...cos musze jeszcze pogrzebac...

ale ale - mam pytanko - czy "media serwery" (zdjecia, muzyka, wideo) na plejaku cos mi wykryja z kompa stacjonarnego (np jakies foldery udostepnione), czy to tak nie dziala? bo na razie plejak widzi mi azureusa...sic!, ale nic poza tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×