Skocz do zawartości
patyk

Samodzielna Naprawa Ylod

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko , jak można zabezpieczyć konsole przed Yoldem ??

To jest pytanie za 100 punktów. Jedni twierdzą ,że się nie da drudzy twierdzą ,że się da zabezpieczyć przed ylod.

Zadawałem to pytanie już kilka razy osobą co się na tym znają albo tez za mało się znają! Jedni odpowiedzieli inni wcale a jeszcze inni zmieniali temat.

Jak ktoś jest bardzo cyknięty w tej sprawie niech udzieli odpowiedzi.

Sony z pewnością zna odpowiedz :laugh:

qgar niedługo będziesz stawiał kropki na końcu zdania użytkownikom z forum i zaznaczał na czerwono a może już tak robisz?

Edytowane przez Dzozitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś chłodnice lub coś w tym rodzaju .

Widzałem jakieś wiatraczki do ps3 ale nie wiem czy to była samoróbka czy też jakiej firmy

A wysyłał ktoś już do serwisu konsole z Ylodem ??? Jeśli tak to co oni w tym przypadku robią ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekly azot i nic wiecej.

do tego konsola musi byc trzymana w próżni, zeby sie nic na nia nie kurzylo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , jak można zabezpieczyć konsole przed Yoldem ??

Kupujesz nową konsolę, otwierasz w domu i robisz reballing kulkami z domieszką ołowiu (mniej podatne na utlenianie) :D

oczywiście żart, zabezpieczyć się chyba nie da. Jak ma wyskoczyć YLOD to i tak wyskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to mam jeszcze cztery pytania co do yloda :

1. Czy czyszczenie regularnie ps3 co 4-6 mies zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia yloda ???

2. Czy w ps3 slimie zrobiono lub poprawiono coś w sprawie yolda ???

3. Czy updaty do ps3 mogą pomóc w walce z yoldem ??? (wiem że to głupie pytanie ale niestety nie znam się ani na sprzętach ani na oprogramowaniu) :sweat:

4. Co serwis Sony robi w takich przypadkach , wimeniają konsole czy robią reballing ??? (wiem że powtarzam z tym pytaniem ale musze to wiedziec bo mam akurat konsolke którą dopadł ylod :confused: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to mam jeszcze cztery pytania co do yloda :

1. Czy czyszczenie regularnie ps3 co 4-6 mies zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia yloda ???

2. Czy w ps3 slimie zrobiono lub poprawiono coś w sprawie yolda ???

3. Czy updaty do ps3 mogą pomóc w walce z yoldem ??? (wiem że to głupie pytanie ale niestety nie znam się ani na sprzętach ani na oprogramowaniu) :sweat:

4. Co serwis Sony robi w takich przypadkach , wimeniają konsole czy robią reballing ??? (wiem że powtarzam z tym pytaniem ale musze to wiedziec bo mam akurat konsolke którą dopadł ylod :confused: )

1. Nie, czyszczenie nie wyeliminuje YLOD. YLOD wynika po prostu ze "zmęczenia materiału". Pójdą luty pod prockiem i tyle. Ale możesz to robić dla siebie.

2. Tak poprawiono. Hardware emituje mnie ciepła

3. Nie. Update nie ma nic wspólnego z YLOD

4. Tego nikt nie wie. Zapewne wymienają całą konsolę/płytę główną.

Masz YLOD?

Napisz na priva. Znam serwis który robi prawdziwy reballing, nie żadne wygrzewanie. Stawianie procków od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy nałożenie nowej pasty termoprzewodzącej pomoże uchronić przed ylod np. ic diamond7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem tego forum i zamierzam sobie kupić konsole ps3 80GB, więc mam pytanie. Czy na konsoli ps3 80GB występuje tak zwany YLOD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem tego forum i zamierzam sobie kupić konsole ps3 80GB, więc mam pytanie. Czy na konsoli ps3 80GB występuje tak zwany YLOD ?

Tak, występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie jest to reguła. pozatym w innych wersjach tez wystepuje.

w sumie dziwia mnie te pytania czy ylod wystepuje czy nie, jak mu zapobiegac. zawsze jest jakas szansa ze cos sie zepsuje, tak samo na to ze bez zadnych problemow przez wiele lat wszystko bedzie dobrze chodzilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie jest to reguła. pozatym w innych wersjach tez wystepuje.

w sumie dziwia mnie te pytania czy ylod wystepuje czy nie, jak mu zapobiegac. zawsze jest jakas szansa ze cos sie zepsuje, tak samo na to ze bez zadnych problemow przez wiele lat wszystko bedzie dobrze chodzilo :)

Tak samo z samochodami: jeden chwali japońca a krytykuje francuza. Można kupić Citroena i jeździć n lat bez większej awarii, a można kupić Toyotę z wadą fabryczną i cały okres eksploatowania jest kłopotem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś ciekawego :

http://www.allegro.p...zn.html#gallery

Znajomy polecił mi kupno tego ale nie wiem czy warto . Czy to pomoże w ochładzaniu ps3 ???

Dla mnie te wszystkie coolery to chwyt. Postaw konsolkę luźno, niech ma wylot ciepłego powietrza, niech oddycha swobodnie i nie martw się o przegrzewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej powierzchni należy postawić ps3 ??

gdzie najlepiej trzymać na półce , podłodze itp.

Edytowane przez gokudark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej powierzchni należy postawić ps3 ??

gdzie najlepiej trzymać na półce , podłodze itp.

W lodówce.

Nie odbiegaj od tematu i nie zadawaj pytań typu jak nasypać piasek do foremki żeby wyszła fajna babka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni czytam posty na tym forum , chciałem wyczaic czy lepiej kupic PS3 czy wrócic do xboxa 360 ( miałem już 2 ) ... postanowiłem jednak kupic xboxa 360 elite , YOLD mnie rozwalił w microsofcie xa naprawiaja za darmo przez 3 lata jak ktos RODa złapie a tu trzeba płacic albo samemu kombinowac .... jednak wracam do xboxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni czytam posty na tym forum , chciałem wyczaic czy lepiej kupic PS3 czy wrócic do xboxa 360 ( miałem już 2 ) ... postanowiłem jednak kupic xboxa 360 elite , YOLD mnie rozwalił w microsofcie xa naprawiaja za darmo przez 3 lata jak ktos RODa złapie a tu trzeba płacic albo samemu kombinowac .... jednak wracam do xboxa

Chyba do basha trafish ;)

Btw: Jaki to ma związek z samodzielną naprawą YLOD'a? Nauczcie się pisać na temat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni czytam posty na tym forum , chciałem wyczaic czy lepiej kupic PS3 czy wrócic do xboxa 360 ( miałem już 2 ) ... postanowiłem jednak kupic xboxa 360 elite , YOLD mnie rozwalił w microsofcie xa naprawiaja za darmo przez 3 lata jak ktos RODa złapie a tu trzeba płacic albo samemu kombinowac .... jednak wracam do xboxa

Mając siebie za doradcę, pytasz się idioty o odpowiedź. Zanim wrócisz do yksboksa, radzę poczytać jeszcze trochę nasze forum, a dowiesz się - że taki YLOD w porównaniu do notorycznego RRODa zdarza się tak rzadko, że prawdopodobnie spędzisz 3 lata przy konsoli bez potrzeby w ogóle przejmowania się takimi problemami, nie mówiąc już o zaletach z posiadania sprzętu SONY, o których xbot może tylko śnić na jawie, poklepując się w międzyczasie po jajkach z innymi xbotami żyjąc w błogiej nieświadomości, że są w posiadaniu "najlepszej konsoli".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jako ciekawostka - taką konsolę kiedyś dostaliśmy - przeżyliśmy lekki szok po jej otwarciu.

Konsolka złapała YLOD-a. Po wypraniu płyty głównej :biggrin: (bo o zwykłym "czyszczeniu" chyba tu nie było już mowy) i reballingu procesorów konsolka ożyła. Klient katuje ją po dziś dzień.

Dodam, że to konsola po niecałych dwóch latach użytkowania.

1.jpg

2.jpg

8.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koles chyba musiał grać w stodole podczas robienia osypki :) albo na jakiejś budowie przy betoniarce :D masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koles chyba musiał grać w stodole podczas robienia osypki :) albo na jakiejś budowie przy betoniarce :D masakra

Ja bym stawiała na jakiś import z południa - burze piaskowe i te sprawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu samodzielnej "naprawy" YLOD przy pomocy opalarki do drewna aka heatgun poniżej zdjęcia po przeprowadzonej przez nazywający się profesjonalnym serwisem warsztat z północy Polski (z litości nie podam nazwy, ale reklamuje się na allegro). Można próbować coś naprawić ale ewidentnie psucie sprzętu klienta to już lekka przesada.

Na pierwszym zdjęciu widać jak po operacji "naprawy" nawet nie usunięto starej, przegrzanej pasty termoprzewodzącej tylko dołożono świeżego silikonu termoprzeowdzącego, którego NIE WOLNO stosować do konsoli z uwagi na zbyt słabe parametry przewodnictwa cieplnego

Na drugim efekt grzania opalarką procesora - temperatura była tak duża, że doszło do uszkodzenia procesora, laminatu oraz stopienia plastikowej obudowy elementów w jego okolicach (jak musiało być gorąco sami się domyślcie)

Konsola nie do odratowania (zbyt wysokie koszty naprawy a i długotrwałość efektów naprawy niepewna)

Jak będziecie sami próbowali coś naprawiać lub zlecacie to szamanom ;) to miejcie w pamięci te zdjęcia...

6.jpg

7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×