Skocz do zawartości
bolek

PlayStation 3- porażka?

Rekomendowane odpowiedzi

ale to nie temat o x-ie ;) widzisz żeby nie było takich komentarzy można nazwać temat wtedy ps3vsx360vsPC.

Topic z wyniku jest zły, a nie z założenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jak temat - skoro porażka to trzeba się do czegoś odnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    A ja powiem to tak, już po oficjalnym ogłoszeniu wyników (chociaż przecieki znali wszyscy 2 godziny przed ogłoszeniem wyników xD) mogę śmiało powiedzieć, że to jest jak walka polityczna.

    PS3 to takie PO, które z początku zawiodło, ale teraz rozkłada skrzydła, teraz tak naprawdę pokazuje pazury, potencjał. X360 jest konsolą, z którą wiązano spore nadzieje, zawodzi na każdym kroku. Nie dość, że mały DVD, to jeszcze ta awaryjność. Co z tego, że ma gry typu H3 czy Bioshock skoro występują one też w programie innej partii jaką jest PC? Sam osobiście będę ciorał (wprawdzie na minimalnych detalach) w Bioshocka, czy GoW. Te gry są dobre, ale są też typowo amerykańskie. Nigdy nie byłem fanem USA i ich durnego podejścia do życia.

    Dlaczego X360 sprzedaje się najlepiej w USA? Amerykańskich tłuściochów i murzynów (nie jestem rasistą) z niewielkim ilorazem inteligencji i nie wiedzących kim był George Washington możemy przyrównać do babć moherowych (Boże, moja babcia głosowała na PiS!!). Europa tak naprawdę jest jedynym obiektywnym rynkiem, a tutaj od niedawna PS3 króluje (jeżeli chodzi o stacjonarki) i rośnie w siłę. Amerykanie będą za X360 bo mają już taki gust, kochają samych siebie i to co amerykańskie (o blee...).

  Japończycy kochają to co dziwne, małe i nienormalne (sam kocham Japonię, ale tą bardziej hardcorową, niż cukierkowy świat Pokemonów i Nintendo) więc wybierają głównie Wii. Sprawa jest prosta.

Gdzie tu znajduje się PC? PC jest takim LiD'em. Jest alternatywą. Może dużo, ale nie robi nic. Taka jest prawda. Kiedyś i tak wygra PC, ale na dzień dzisiejszy tu się toczy walka konsol!

Chciałbym również zaznaczyć, że mimo mojego młodego wieku (17 lat) bardzo interesuję się tym rynkiem, jak i polityką i losem mojego państwa. Jako były redaktor kilku projektów (aktualnie brak czasu z powodu liceum, dlatego tymczosowo to odstawiłem) i przyszły programista, ew. koder, czy grafik wydaje mi się, że znam się na tym co robię i co mówię. Ale nawiązując do polityki to teraz stoi przede mną poważny wybór, uciekać do Anglii lub Japonii (moje marzenie), czy zostać tu w Polsce i od momentu ukończenia 18 roku życia tworzyć lepszą przyszłość. Jestem za PO, gdyż wierzę, że oni mi to umożliwią. Dziękuję i pozdrawiam :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT:

Pragnę jeszcze coś dopisać. Jeżeli chodzi o informatyków i programowanie. Mowa o tym, że Cell nie zostanie wykorzystany jest bajką. Jeżeli producentom 3rd party nie będzie się chciało wyciągnąć mocy z PS3 to zrobią to studia Sony. Taka jest prawda, bo rozwiązaniem na te problemy z programowaniem PS3 jest po prostu zwiększenie kompetencji i wiedzy pysznych i dumnych z siebie programistów i innych osób przyczyniających się do tworzenia gier na konsole Sony. Problemem głównym jest to, że większość produkcji jak, np. Assasin's Creed nie była robiona od podstaw na PS3, złudną trudnością w programowaniu jest też odmienność PS3 od X360, gdyż nie da się tak po prostu przekonwertować gier między tymi platformami, a jak już pisałem tym ludziom nie chce się ruszyć DUPY (przepraszam za takie wyrażenie) i pokazać, że tu nie chodzi o szmal, a o pasję i prawdziwą przyjemność jaką daje tworzenie gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak i czytam i widzie ze nikt niewpomnial o dwoch bardzo waznych rzeczach (waznych przynajmniej dlamnie). Po pierwsze czy na PC lub 360 ktos z was zagra w GOW3, a w T6, mozna by tak wymieniac i wymieniac a to sa pozycje exclusive. Pozatym dobrze wiecie ze Ps3 dalo nam nowa wspaniala mozliwos grania Online za FREE podlaczasz kabel i jedziesz, a z tego co sie orientuje to Xbox Live kosztyje jakies 70$. To chyba wszystko co Mam do powiedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dante -> z tym się nie zgodzę "Gdzie tu znajduje się PC? PC jest takim LiD'em. Jest alternatywą. Może dużo, ale nie robi nic. Taka jest prawda. Kiedyś i tak wygra PC, ale na dzień dzisiejszy tu się toczy walka konsol! "

Nie wiem czy LiD kiedyś wygra czy nie, ale rynek PC z każdym rokiem słabnie. To konsole rozwijają się na potęgę i to w nich upatrywałbym przyszłość grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Eeee... Powiem tak; Gier może i jest więcej na X360, ale popatrzcie... Następna gwiazdka będzie należeć do PS3, za sprawą Killzone 2, MGS4, Tekken 6 - dla tych gier warto kupić PS3, a nie X360, a wiele hitów będzie i na PS3 i na Xa (vide: DMC4, RE5). I według mnie to Lost Planet pierwsze był na Xa, bo chcieli wiedzieć czy dobre gry, ale z nieznanej marki też się sprzedadzą i skoro ponieśli sukces to przygotowują teraz lepszą wersję na PS3. Co jak co, ale na razie PS3 też ma swoje hity (vide: Heavenly Sword, czy Formula One). PS3 jest za drogie? Było, teraz można go kupić w cenie niewiele droższej niż Premium 360tki. Do tego, PS3 jest dużo ładniejsze, NIE PSUJE SIĘ, BO NIE JEST TAK AWARYJNE, jest CICHE (wszystko w przeciwieństwie do Xa). No naprawdę, PS3 jest po prostu lepsze i kropa ;]. Aha, i X jest dla dzieci i jest taki kolorowy, a PS3 to jest dla hardkorowców, czarny i dark ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, i X jest dla dzieci i jest taki kolorowy, a PS3 to jest dla hardkorowców, czarny i dark ;).

Dobre ;d xD

Kiedys slyszalem takie slowa:

"X360 is now. ps3 is future."

czy jakos tak :)

i z tym musze sie zgodzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Guardb

Tak tylko w tą przyszłość właśnie wkraczamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał jeszcze podkreślić bardzo ważną rzecz, mianowicie taką że X pudło wypuścili na rynek wersje "core" w której to niema hdd. A więc programiści stają przed kolejnym wyzwaniem, aby zrobić tak żeby gra sie nie musiała instalować, by tyś. userów "X 360 core" niebyli poszkodowani. Moim zdaniem niezła kiszka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak :

Gier przybedzie nie szybko ale bedzie ich sporo*

Nie mialem X360 nigdy (i nie zamierzam miec nawet jak bylaby to ostatnia konsola na ziemi)wiec nie wiem ale czy da sie robic update ?

Nasza czarnulka potrafi posluzyc nawet jako domowy grill :D

,,Blu-Ray'' - Tego nawet nie bede komentowal (x-shit odpada przy tym)

Pozatym CENA ps3 jest niewiarygonie MALA poniewaz sam naped Blu Ray (dobry) okolo 3000 tys.

I NAJWAZNIEJSZE PlayStation (Sony) Ma swoja historie :] Pamietacie jak zaczynalo sie od MediEvila czy Crasha ?

A pozatym co oznacza Xbox ? x-'? box-pudlo :D

I xbox a dokladniej microsoft nadrabia tymi samymi tytulami na PC jak i odwrotnie.

Pomyslcie tylko : HOME  8D, MGS4 8D, Tekken 6  8D, Devil May Cry 4  8D, I wiele wiele innych.

To sie tak mowi tylko ze malo gier ale dajcie im rozwinac skrzydla (im=producentom, informatykom)

Ja moge wymieniac PLUSY ps3 nonstop tak jak minusy x pudla :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"X360 is now. PS3 is future..." - święte słowa, tyle że PS3 już dogania X360 za sprawą nowego modelu, który ma wszystko co potrzebne do grania (wystarczy dokupić drugiego pada, który jest obowiązkowy do Tekkena 6) i jest tani w porównaniu do pierwszego modelu.

Arczi, ja mam X360, ale za niedługo go sprzedam i kupię PS3 i będę tu do bólu obiektywny. X360 jest naprawdę wspaniałą konsolką, tylko, że nie ma tego powera, ani tych możliwości co PS3, które jest o niebo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No exclusive , exclusive'ami , ale juz troche troche tych zajeb** tytułów typu DMC4, VF5, RE5  i tam pare innych podebrala nam maszynka billa... No cóż - ale patrząc w niedaleką przyszłość to PS3 będzie górą :)

- Gran Turismo

- White Night Story

- Eye of Judgement (ogólnie Playstation EYE )

- Killzone 2

- Tekken 6

- MGS 4

- Uncharted

i wiele wiele innych...

Ślinka cieknie, nie tylko nam ale i Xboxowcom, ale Ci, mogą nam co najwyżej pozazdrośćić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinoo nie oszukujmy się, że każda kolejna generacja konsol zaczyna coraz bardziej przypominać PC'ty. Za 2-3 generacje różnica będzie tylko taka, że konsola będzie miała Pada, a PC myszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcinoo nie oszukujmy się, że każda kolejna generacja konsol zaczyna coraz bardziej przypominać PC'ty. Za 2-3 generacje różnica będzie tylko taka, że konsola będzie miała Pada, a PC myszę...

Pod względem ilości oferowanych funkcji pewnie tak, ale to cały czas są konsole, które podłączasz do TV i grasz. Dalej twierdzę, że rynek gier video jest ciągnięty przez konsole a nie piece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale proszę zauważyc że produkcja gier na PC wyraźnie zmalała na rzecz konsol :)

I chciałbym podkreślić też, że piękno konsol polega na tym że nie trzeba wymieniać w niej żadnych kart graficznych, procesorów, płyt głownych itp. Wiadomo że będą coraz nowsze konsole, ale wydaję mi się że żywotność konsolki to 7-8 lat (chodzi mi o gry), ale mogę się mylić :).

Pozdrawiam, rac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu niby początek końca? To normalne. Producenci dają ciała. Z tego się robi marketing zamiast czystej pasji... chęć zysku ogrania świat. A to, że większośc producentów 3rd party to nieuki i programiści typu "Jaś z Chrubielowa" to już nie wina Sony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość COBRETTI

Ludziska te wasze wywody czy PS3 czy X pudło jest lepsze to mnie szlag trafia  >:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szajbz

Myślę ze możemy podziękować X za współprace, w necie jest wystarczająco dużo argumentów za PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oki temat rzeka nigdzie nie prowadzący. Zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×