Skocz do zawartości
D4Ru73K

HDMI Tri Link Switcher for PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakupiony sprzęcik, właśnie przyjechał kurierem. Ahh co to była za pani niach :P Firma to Joytech, specjalizująca się w sprzęcie dla Naszej konsolki, jak i innego tego rodzaju sprzętu. Ładnie zapakowane pudełeczko, w skład boxa wchodzą:

- switch HDMI zgodny ze specyfikacją 1.3

- pilot

- kabel zasilający

- kabel wraz z odbiornikiem IRDA

- kabel USB

- Instrukcja

- Naklejki, szmery, bajery

Zalety:

Urządzenie jest malutki i leciutkie, zgrabne i wykonane z dobrej jakości plastiku. Posiada 3 jasno niebieskie diody sygnalizujące obecnie używany port HDMI. Prócz tego na jego na gorze znajduje przycisk select do manualnego przełączania pomiędzy HDMI. Jeśli zapragniemy wygody, dostajemy malutki pilocik, cieniutki z trzema przyciskami, zasilany malutka okrągłą bateria. Do czego służy, wiadomo ;) Po bokach znajduję się wejście, dla kabla zasilającego oraz 2 dodatkowe. Do pierwszego możemy podłączyć za pomocą kabla odbiornik IRDA (dołączony) drugie daje nam dodatkowe złącze USB, poprzez dołączony kabel mini USB - USB. Tak więc sam switch nie tylko pozwala nam na podłączenie różnego rodzaju sprzętu, ale również możliwość podłączenia dodatkowego urządzenia, a raczej dwóch za pomocą IRDA i USB. Na jakiej zasadzie to działa, jeszcze nie obczajałem ;) Przełączanie pomiędzy różnymi urządzeniami jest błyskawiczne i w przypadku PS3 jak i xbox360 obraz na ekranie pojawia się praktycznie natychmiast.

Wady:

Switch posiada jedną ogromną wadę, jak dla mnie oczywiście. Mianowicie odległości od portów nie są zbyt duże i jeśli podłączymy 3 kable z płaskimi, niewielkimi wtyczkami to się zmieszczą. Jeśli natomiast posiadamy kable z różnymi wtyczkami, różnych kształtów i wielkości, wtedy podłączenie robi się problematyczne, bo kable po prostu nie chcą się zmieścić jeden koło drugiego. Chodzi i milimetry i myślę, że lekko spiłowanie plastiku na wtyczce rozwiąże sprawę. Druga wada drażniąca jak dla mnie to wyjście główne HDMI, które kablem łączymy z telewizorem, a które umieszczone jest z przodu. Wszystkie 3 pozostałe wejścia są z tyłu i wygląda to tak, że jeden kabel wchodzi od przodu, a 3 następne od tyłu. Moim zdaniem, najlepsze rozwiązanie byłoby umieścić wszystkie wejścia i wyjście na tylnym panelu.

Innych wad i zalet na razie nie widzę, urządzenie spełnia swoje zadanie znakomicie, pomijając dwie powyższe drobnostki, myślę, że to dobry zakup, jeśli ktoś potrzebuję podłączyć więcej urządzeń HDMI z zachowaniem specyfikacji 1.3 Koszt urządzenia to 29F, fotka poniżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×