Skocz do zawartości
augustyniak

Amplituner I Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

ludzie szukam amplitunera do ps3 i dekodera tv cyfrowej.

wszystko po hdmi. chcialbym zeby amplituner mogl

wzmacniac glos takze bezposrednio z tv bo mam takze

podlaczona zwykla antene. nie chcialbym przekroczyc

1500zl. co byscie polecili.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sprzęt Koda lub Yamaha za te pieniądze coś powinieneś wycisnąć. A jedna i druga firma ma dobry stosunek ceny do jakości. Nie spodziewaj się tylko cudów. Zastanów się tylko czy potrzebny ci w sprzęcie do muzyki HDMI plejka wymaga tego tylko do dźwięku 7.1, a przepraszam wszystkich audiofilii ale różnica pomiędzy 5.1, a 7.1 jak dla mnie grającego jest żadna(chyba że masz obsesje i pomieszczenie specjalnie na sprzęt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale jak chce miec najlepszy obraz to przeciez

musze przez hdmi. czy moze ja czegos nie lapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra ale jak chce miec najlepszy obraz to przeciez

musze przez hdmi. czy moze ja czegos nie lapie?

Nie lapiesz, takie amplitunery mają kilka wejść HDMI (przeważnie) i jedno (czasami więcej) wyjść HDMI, które puszczasz np na telewizor. Do podanej wcześniej listy sprzętu dorzuciłbym jeszcze amplitunery ONKYO. Bardzo solidny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz amplituner bez wejść/wyjść HDMI podłączasz go optykiem (Optical, połączenie światłowodowe, cyfrowe) do konsoli, a z konsoli ciągniesz obraz po HDMI do TV. Ustawiasz wyjście audio w konsoli na optyk. Rzecz polega na tym, że jak na dzień dzisiejszy amplitunery z HDMI są droższe, a chciałeś do 1500PLN. I faktycznie ONKYO dodaj do tej listy. Jak chcesz mieć full wypas sprzęt i mnóstwo HDMI plus cuda to za 1500PLN możesz tego nie znaleźć. Nie zapominaj że amplituner to nie tylko HDMI (procesor dźwiękowy, obsługiwane formaty DD, DTS i tak dalej...), a myślałeś już o kolumnach. Jak nie masz nic porządnego do takiego wzmacniacza to radze przyciąć koszta bo dobre kolumny dobrze kosztują(za dobre dwie frontowe dasz 900-1500PLN plus centralna , plus dwie surround, aktywny subwoofer), a prędzej wymienisz amplituner niż kolumny. Ja popuściłem z ceną wzmacniacza sprzęt mam podłączony jak wyżej za amplituner dałem 1200PLN (teraz nowy kosztuje 1000PLN) ale z kolumnami i subwooferem nie żałowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remal
witam,

ludzie szukam amplitunera do ps3 i dekodera tv cyfrowej.

wszystko po hdmi. chcialbym zeby amplituner mogl

wzmacniac glos takze bezposrednio z tv bo mam takze

podlaczona zwykla antene. nie chcialbym przekroczyc

1500zl. co byscie polecili.

pozdrawiam

Nie porównujmy Kody do Yamahy, a Onkyo do pozostałych dwóch. To trochę inne zakresy cenowe i jakościowe. Za 1500 pln można kupić już coś na prawdę konkretnego, a prawie każdy amplituner w tej cenie posiada 2 wejścia HDMI i jedno wyjście, więc z niczego nie trzeba rezygnować. Tym bardziej, że to wygoda jakby nie było.

Miałem różne amplitunery w domu. Zaczynałem od Technicsa, później przyszedł czas na Yamahę zachęcony dobrymi opiniami skończyłem na Denonie. Mam w tej chwili już drugi model (przesiadłem się z 5.1 na 7.1 ). Jest to dla mnie idealny sprzęt. Bardzo dobry kompromis między słuchaniem muzyki i dźwięku z filmów, w jednym i drugim jakość jest satysfakcjonująca.

Ale każdy lubi co innego Denona polecam i za niecałe 1400 pln możesz mieć na allegro model 1508, który ma wszystko co potrzebujesz.

Oprócz Denona na pewno warte jest uwagi wspomniane Onkyo SR 505 w podobnej cenie. Yamaha wydaje mi się, że odstaje od tych dwóch firm mocno - chyba, że ktoś lubi podbite sztucznie wysokie tony i najniższe basy, co się nudzi na dłuższą metę.

Odradzam stanowczo Pioneera, Sony. Ampli tych firm mają całą masę funkcji, ale to co najważniejsze - jakość dźwięku jest do kitu w tej klasie cenowej.

Nie zapominajmy też o dobrych kolumnach, bo to druga połowa sukcesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie proponuje KODY kolega z roboty mial i zaraz po gwarancji poszedl procesor(w serwisie powiedzieli ze naprawa nie oplacalna), a przyszly maz od szwagierki tez mial taki sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie porównuje jedynie nakreślam pewien horyzont(co by można tu kupić za te pieniądze i nie żałować). I doradzam tańszy amplituner lepsze kolumny. Mam Kode siostra ma Kode i nic się nie dzieje, a sprzęcik trochę stoi. Jednak remal ma większe doświadczenie coś mi się wydaje i zapewne rację w tej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzis walczylem 3 h ze sprzetem, szlak mnie trafil, ale doszlem do pewnych wniosków,

Mam amplituner ONKYO SX 605 + glosniki 5.1 do tego podlaczone PS3 wszystko przez HDMI

czyli PS3 do amplitunera, a ampli do TV LCD

Moze ktos ma podobny zestaw?

Problem byl taki ze filmy nie graly tak jak powinny, wlaczylem w ustawieniach dzwieku ----> dzwiek poprzez HDMI ----> ustawienia manualne i wszystkie dostepne formaty zaznaczone ----> przez ten zabieg filmy nie graja w kodekach Dolby Digital 5.1 tylko w mono, pure audio i Direct, gry takze w podobnych, czyli generalnie kaplica bo jakosc tych zestawien jest slaba! W ustawieniach BD/DVD ustawilem output / input ----> bitstrame i w filmach zaczol pokazywac amplik wkoncu kodeki i jakosc dzwieku zaczela byc jak powinna czyli w kinie, bylem w szoku ze filmy DVD moga tak grac rewelacja! pozostaje problem gier, tzn gry nadal leca w formatach mono, pureaudio, multicos tam, direct, jakosc jest srednia, robilem rozne konfuguracje w podlaczeniach zarowno w konsoli jak i amplitunerze i niema jednoznacznego efektu, resetowalem 2 razy ustawienia cale PS3 i takze kupa, zrobilem takie cos ze podlaczylem sama konsole pod TV i zrobilem jej reset, dzwiek sam sobie ustawil zwykly do TV podlaczylem po tym ustawieniu do amplitunera *tylko kabel HDMI nic w konsoli nie mieszalem, i wszystkie dostepne kodeki mam dostepne w amplitunerze, gra sie fajnie ale w filmach coprawda mam tez te wszystkie kodeki ale nie gra tak jak w kinie, kolo sie zaweza bo jezeli ustawi sie ten bitstrem i w ps3 audio poprzez HDMI to wracamy do punktu wyjscia czyli Filmy rewelka, gry srednio, jest na to sposob? moze podlaczenie audio poprzez optyka? bo na dana chwile nie widze innego wyjscia jak zakupienie samego odtwarzacza dvd i podlaczenie go do amplika poprzez HDMI, filmy mialbym w dobrej jakosci dzwieku, a PS3 podlaczyc tak jak jest ale nic nie zmieniac w ustawieniach po resecie tak abym mial wszystkie dostepne kodeki..... troche zagmatwałem w temacie, ale bardzo prosilbym o pomoc, jezeli jest jakies rozwiazanie, amplituner zdobyl nagrode sprzetu roku 2007/2008 EISA i jest to bdb sprzet, HDMI 1.3 i fajnie by bylo aby zagralo to wszystko z PS3 a nie kupywac nastepne urzadzenie, ale coraz bardziej nabieram pewnosci ze jednak co jest do wszystkiego to jest do niczego....

Prosze o pomoc !

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem

teraz mam ps3 podłączone hdmi do telewizora i z telewizora optykiem dźwięk do amplitunera i wszystko hula

spróbuj tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ! Znalazlem w koncu odpowiedz !!! Wiec tak:

Przebilem sie przez zajebista ilosc postow na forum sony i bluray i znalazlem w koncu jakies marne wyjasnienie tematu. Na dzien dzisiejszy PS3 nie jest w stanie wyslac dzwieku True HD jako bitsream. Jesli ustawisz bitsream to zdekodujesz tylko zwykle DD 5.1 i DTS. Przelaczajac w tryb Linear PCM PS3 wszystko dekoduje uzywajac wewnetrznych kodekow. I k***a dlatego lepiej mi brzmia wszystkie filmy z bluray-a ktore maja sciezke True HD !!! Czyli - jesli masz film z TruHD - ustaw PCM, zwykle dvd z DTS-em powinno byc bitsream. Niektorzy z lenistwa zostawiaja w ustawieniach PS3 na PCM, ale lepszym rozwiazaniem jest BITSTREAM poniewaz to amplituner wtedy odwala cala robote uzywajac wewn kodekow.

Podsumowujac. Trzeba kupic stacjonarny odtwarzacz Bluray ktory puszcza wszystko po bitsream lub czekac na upgrade frimware do sony

Uff.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK ! Znalazlem w koncu odpowiedz !!! Wiec tak:

Przebilem sie przez zajebista ilosc postow na forum sony i bluray i znalazlem w koncu jakies marne wyjasnienie tematu. Na dzien dzisiejszy PS3 nie jest w stanie wyslac dzwieku True HD jako bitsream. Jesli ustawisz bitsream to zdekodujesz tylko zwykle DD 5.1 i DTS. Przelaczajac w tryb Linear PCM PS3 wszystko dekoduje uzywajac wewnetrznych kodekow. I k***a dlatego lepiej mi brzmia wszystkie filmy z bluray-a ktore maja sciezke True HD !!! Czyli - jesli masz film z TruHD - ustaw PCM, zwykle dvd z DTS-em powinno byc bitsream. Niektorzy z lenistwa zostawiaja w ustawieniach PS3 na PCM, ale lepszym rozwiazaniem jest BITSTREAM poniewaz to amplituner wtedy odwala cala robote uzywajac wewn kodekow.

Podsumowujac. Trzeba kupic stacjonarny odtwarzacz Bluray ktory puszcza wszystko po bitsream lub czekac na upgrade frimware do sony

Uff.

Pozdrawiam

Dzieki wielkie za pomoc, szkoda ze nasze PW nie pojawily sie na forum, temat byłby barwniejszy

Ale sprawdziłą sie moja teza ze PS3 z blu-rayem nie jest dokonca dobrym odtwarzaczem... zdanie cofnę jak sony zrobi jakis uprgade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam kino domowe Panasonica (modelu dokładnie nie pamiętam, jeśli będzie to konieczne to sobie odświeżę pamięć ) jest tam amplituner i odtwarzacz dvd. Problem w tym ze nie bardzo jest jak do niego podłączyć PS3 tak aby był dźwięk przestrzenny. Na amplitunerze mam tylko zwykle audio (left,right) nie mam opticala, tak wiec podlaczajac PS3 przez to złącze dostane dziwek 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie od tyłu tego amplitunera i podaj jaki to model; ale nie chce mi się wierzyć; że jakiś amplituner kina domowego nie ma wejścia optical. Jeśli nie to pewnie masz wejście czinczowe 5.1; pomyśl o jakiejść przejściówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eLKey

Ale pytanie czy przy przejściówce z chinch nie powróci z powrotem do początku czyli stereo??

A ja mam takie pytanko czy da rade podłączyć głośniki do ps3 za pomocą kabla coax by uzyskać surround?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Model tego Panasonica to SA-RT30, podobny do modelu SC-RT30 ale nie wiem czym tak naprawdę się różni. Jest złącze typu CHINH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Model tego Panasonica to SA-RT30, podobny do modelu SC-RT30 ale nie wiem czym tak naprawdę się różni. Jest złącze typu CHINH.

Daj zdjęcie wejśc/wyjśc to będę mógł ci pomóc. Szukałem specyfikacji tego modelu ale wszędzie jest seria SC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SC wersja raczej nie posiada cyfrowego wejscia

koniecznie zrob zdjecie

albo popatrz na tyl tego panasonica i poszukaj jak na tym zdjeciu ponizej

wejscia optycznego lub coaxial (lewy dolny rog - 1 od lewej optical, 2 od lewej coaxial)

3-5027.jpg

prosze nie zwracaj uwagi na napis digital out:) obrazek przykladowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób zdjęcie od tyłu tego amplitunera i podaj jaki to model; ale nie chce mi się wierzyć; że jakiś amplituner kina domowego nie ma wejścia optical. Jeśli nie to pewnie masz wejście czinczowe 5.1; pomyśl o jakiejść przejściówce.

No i mi się wydaje że w dobie sprzętu jaki jest robiony to... wejście/wyjście optical jest już standardem!! Jeszcze do niedawna chinche górowało ale to się skończyło! Mam amplituner SONY, to co ma z tyłu... wątpię abym wykorzystał nawet w przyszłości, na chwilę obecną mam podpięte pod niego PSX, PS2, PS3, aparat cyfrowy z opcja kamery HD do oglądania filmów, odtwarzacz DVD, odtwarzacza DivX/Xvid Manta, zestaw głośnikowy 6.1, a moja żona ma podłączony keyboard Yamaha i gitarę basową!! Więc zastosowanie jest spore, a pozostaje tez sporo miejsca jeszcze z tyłu na inne sprzęty!

Co do przejściówek to bym nie ryzykował na Waszym miejscu, zazwyczaj przejściówki nie poprawiają nic a wręcz dają ujemne efekty!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"No i mi się wydaje że w dobie sprzętu jaki jest robiony to... wejście/wyjście optical jest już standardem!!"

No wlasnie nie, popatrz dla przykladu na zestawy kina domowego SAMSUNG, dopiero od 1600zl posiadaja one wejscie optyczne.

Te ponizej maja tylko wejscie na "czincze" lewy - prawy.

Zalezy to od firmy, wiec nie ma pewnosci co do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... kupiłem odtwarzacz DivX/XviD/DVD... za 200zł i ma optical out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanko czy da rade podłączyć głośniki do ps3 za pomocą kabla coax by uzyskać surround?

a gdzie chcialbys podlaczyc tego coaxiala??? jedyne wyjscia cyfrowego dzwieku to TOSLINK i HDMI.

takze jesli nie posiadasz zewnetrznego dekodera DD/DTS z optycznym wejsciem to pozostaje tobie

jedynie dzwiek stereo

Heh... kupiłem odtwarzacz DivX/XviD/DVD... za 200zł i ma optical out

oczywiscie, wyjscie optyczne moze miec... ale my tu szukamy WEJSCIA cyfrowego.. niewiele jest niestety

odtwarzaczy DVD, ktore mialby WEJSCIE optyczne i robily za amplituner/dekoder...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[a href=http://img337.imageshack.us/my.php?image=p1020610ty4.jpg" target="_blank]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele widać ale na podstawie koloru i tego, że obok jest s-video domyślam się, że ten coax to video-in, a nie cyfrowe wejście elektryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amplifiery(zestawy kino domowe 5.1 z wbudowanym odtwarzaczem DVD, cyfrowym tunerem radiowym plus ewentualnie inne funkcje w jednym) kina domowego po niżej ceny 1000PLN rzadko kiedy mają wejście optyczne(niektóre modele Sony tak, parę innych Panasonic'ów też). Podłącz konsole do swojego sprzętu za pomocą lewego i prawego kanału(wejście oznaczone powinno być "AUX IN"). Przełącz w konsoli wyjście dźwięku na "czincze". Sprawdź czy możesz ustawić Dolby Digital(DD) na konsoli. Na Twoim kinie ustaw źródło dźwięku na AUX(jeśli posiada taką funkcje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×