Skocz do zawartości
augustyniak

Amplituner I Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

mp3 są w standardzie STEREO i w takim są przez PS3 odtwarzane/dekodowane

Problem leży po stronie twojego wzmaczniacza, który najwyraźniej nie radzi sobie z syganłem stereo przekazując go na więcej niż 2 głośniki, tymbardziej że napisałeś że w stereo jest wszystko OK

Edytowane przez wilku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o

Ktoś odpisał :D

Dzięki, ale znalazłem rozwiązanie :)

Coś mnie podkusiło i wziąłem standardowe ustawienia PSa, musiałem także wyjście audio zmienić z hdmi na optyczny i okazało się, że wtedy nie miałem zaznaczonej jednej funkcji ...

Teraz zaznaczyłem wszystko i działa jak nalezy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęcik:). Dobre wzmacniacze robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zamierzam jutro na wolny dniu podłączyc ps3 do amplitunera Optycznym kabelkiem , miałbym pytanko zwiazane z tym--- jakie fromaty zaznaczyłeś , bo wstępnie patrzyłem , że jest w czym wybierac, i wstępnie stwierdziłem ,ze chyba nie ma sensu zaznaczac LINER 7.1 bo mój zestaw ma tylko 5.1.A ważne to dla mnie jest bo nie chciałbym popsuc kolumn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popsuc to raczej nie popsujesz. Najwyzej ampli nie dogada sie z konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popsuc to raczej nie popsujesz. Najwyzej ampli nie dogada sie z konsola.

a co jeśli ps3 wyśle zbyt wysoki sygnał a powiedzmy kolumny są ustawione od 55Hz? nie zepsuje to ich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem, po prostu sie nie dogadaja. To tak jakby ktos do Ciebie zaczal mowic po hebrajsku, albo z taka predkoscia ze bys nie zrozumial. Przeciez to Cie nie zabije :) Co innego jakby byl sygnal analogowy, bo wtedy mogly by pojawic sie jakies nieoczekiwane napiecia czy czestotliwosci. Ale w sygnale cyfrowym masz tylko '0' i '1', a juz tym bardziej po optyku, to nawet prad nic nie spali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam zamierzam jutro na wolny dniu podłączyc ps3 do amplitunera Optycznym kabelkiem , miałbym pytanko zwiazane z tym--- jakie fromaty zaznaczyłeś , bo wstępnie patrzyłem , że jest w czym wybierac, i wstępnie stwierdziłem ,ze chyba nie ma sensu zaznaczac LINER 7.1 bo mój zestaw ma tylko 5.1.A ważne to dla mnie jest bo nie chciałbym popsuc kolumn

Optycznym kablem można max 5.1 przesyłać - wyzsze tylko po koncentrycznym lub hdmi

a co jeśli ps3 wyśle zbyt wysoki sygnał a powiedzmy kolumny są ustawione od 55Hz? nie zepsuje to ich

chyba miałeś na myśli niższy ? ale i tak to nic nie zepsuje - najwyzej go nie usłyszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W car-audio zapobiegać takim wypadkom mają filtry sub-soniczne, nie wiem jak w home audio ale wydaje mi się, że też coś podobnego się znajduje (mogę się mylić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy wszyscy piszecie o sygnale ktory juz leci na glosniki, ewentualnie sygnal analogowy wchodzacy do wzmacniacza. Sygnal cyfrowy nie podlega tym regulom, wiec nie ma powodow aby sie czym kolwiek przejmowac podlaczajac ps3 do ampli kablem optycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy PS3 u kogoś odtwarza muzykę w formacie DTS?

Dźwięk u mnie podłączony jest pod zestaw Creative 5700 SPDIF'em także powinno działać a słychać tylko szumy. W settings PS3 ustawiłem możliwość dekodowania PCM i dalej nic... Firmware 2.70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy PS3 u kogoś odtwarza muzykę w formacie DTS?

Dźwięk u mnie podłączony jest pod zestaw Creative 5700 SPDIF'em także powinno działać a słychać tylko szumy. W settings PS3 ustawiłem możliwość dekodowania PCM i dalej nic... Firmware 2.70

Może się nie znam ale nie ma czegoś takiego jak muzyka w DTS , możesz emulować taki dźwięk poprzez wzmacniacz ale z CD czy MP3 to będzie zwykłe 2.0 rozwalone naw więcej kanałów , jedynie koncerty będziesz miał w DTS ale to DVD lub BL a jak chcesz lepszą jakość dźwięku to kłania się konsola 60gb i SACD bo tylko ona czyta te płytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i gra REWELACYJNIE. To nie emulacja dźwięku stereo na pozostałe głośniki lecz muzyka nagrana jest w formacie DTS 5.1 (lub więcej).

Udało mi się zrobić dla zainteresowanych:

1. Wypalić pliki .wav jako audio CD

2. Zmienić w Music Setting -> Audio CD Output Frequency na 44.1/88.2/176.4 kHz

I najważniejsza sprawa - mieć dekoder DTS.

Nowy wymiar muzyki. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu PS3 Slim oraz amplitunera Sony, mam już TV Sony. Mam pytanie odnośnie funkcjonalności bravia sync - czy jak podłączę ps3 do amplitunera po hdmi, a ampli po hdmi do tv to czy bedzie mozliwość sterowania ps3 przez pilota do tv? Czy konsola musi byc podlaczona bezposrednio do telewizora zeby bravia synca działała?

Druga kwestia - czy jak konsola jest połączona po hdmi z TV to czy audio jest wysyłane przez optical?

Ogólnie chodzi mi o uzyskanie dzwięku 5.1 oraz sterowania poprzez bravia sync przez jakiekolwiek połączenie PS3 Slim, ampli,TV :-)

Pzdr,

y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli amplituner posiada opcje Bravia Sync ( w co wątpię) to po uaktywnieniu jej na nim, będziesz mógł nim sterować za pomocą pilota. Nie można jednak jednocześnie sterować pilotem na dwóch urządzeniach. Natomiast nawet jeśli ampli ma taką opcję to i tak nie przeskoczysz tego i nie będziesz mógł sterować tv.

Tak, można skierować źródło dźwięku na wszystkie wyjścia. Trzeba to tylko włączyć w opcjach konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kill mu nie chodziło o sterowanie amplitunerem tylko PS3. tutaj może być różnie, bo amp może jakoś "odfiltrować" ten sygnał bravia sync i nic z tego nie będzie, a równie dobrze może przepuścić go dalej do PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kill mu nie chodziło o sterowanie amplitunerem tylko PS3. tutaj może być różnie, bo amp może jakoś "odfiltrować" ten sygnał bravia sync i nic z tego nie będzie, a równie dobrze może przepuścić go dalej do PS3

Hmm, no faktycznie. Ale mogę się pokusić o zakład, że takie coś nie wyjdzie. Należy zakładać, że się nie da imo. To byłby cud. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no faktycznie. Ale mogę się pokusić o zakład, że takie coś nie wyjdzie. Należy zakładać, że się nie da imo. To byłby cud. smile.gif

OK dzieki za wskazówki - najwyżej podepnę PS3 bezpośrednio do TV a do ampli puszczę dźwięk po optical'u. Dam znać czy cuda sie zadzieją jak już to poskładam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to jest temat do wyczytania w instrukcji juz konkretnych modeli. Jezeli masz juz cos na oku to poszukaj w necie manuali albo instrukcji, ew. przedzwon na jakas linie techniczna sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podlaczone konso do wejscia hdmi w ampli,a z amplitunera jest wyjscie na tv i bynajmniej u mnie dziala sterowanie konsola z piltoa z tv, podstawowe opcje -przewijanie pauza itp.

w drugiej kwestii- w takiej konfiguracji i obraz i dzwiek leci po hdmi - niema potrzeby korzystania z opticala dla dzwieku 5.1

dodam jeszcze ze dla obslugi bravia sync nie jest konieczny tv sony.

Edytowane przez FauPeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mysle ze w dobrym dziale pisze temat.

Mam do was pytanie. czy wiecie moze jak podlaczyc ps3 do amplitunera akira bk-166

chcialbym uzyskac dzwiek 5.1 ale niestety moj amplituner nie posiada wejscia optycznego ;/

macie jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie napisałeś jakie inne wejścia ma ten sprzęt. Dość ciężko znaleźć w necie ten produkt. Na jednym ze zdjęć widziałem coś w stylu coaxiala. Wtedy można by zastosować konwerter i wypuścić dźwięk optykiem z konsoli a do ampli coaxialem. Jednak taka operacja będzie kosztowna. 2 kable i przejściówka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×