Skocz do zawartości
augustyniak

Amplituner I Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnij najnowszy soft i w ustawieniach dźwięku włącz opcję używania wielu źródeł dźwięku i będzie śmigało, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij najnowszy soft i w ustawieniach dźwięku włącz opcję używania wielu źródeł dźwięku i będzie śmigało, pozdrawiam

nowy soft wgrany tydzień temu. Opcja z wieloma żródłami dzwieku równiez sprawdzona i nic nie pomogło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ustawisz w menu jako aktywne wyjście optyczny to na wzmacniaczu masz dźwięk? w tej chwili wygląda to tak że sygnał idzie Ci tylko i wyłącznie po hdmi do tv i z tv na amplituner dlatego nie masz dźwięku po wyłączeniu tv.

spróbuj w ten sposób i napisz czy pomogło bo mam nadzieje że zmieniasz ustawienia wzmacniacza z tv na optyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi coś siedzieć w amplitunerze, poszukaj w jego opcjach, bo u mnie jest tak, że gdy wyłączę TV to dźwięk na chwilę milknie i znowu się pojawia i leci sobie z głośników, a telewizor jest wyłączony. Tylko, że ja mam podłączone PS3 tak : PS3 <HDMI> AMP <HDMI> TV

Edytowane przez Sebol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli obraz leci po hdmi do TV, a dzwiek po optyku do ampli to wszystko na ps3 jest dobrze ustawione. Nie trzeba ustawiac zadnego klonowania wyjscia dzwieku na kilka wyjsc. Ja mam konsole podpieta do tv przez hdmi, po optyku leci dzwiek do Z-5500 i dzwiek mi nigdy z glosnikow nie milknie, choc bym na tv i jajecznice smazyl. Takie podlaczenie mam od poczatku, a podlaczalem to jeszcze za czasow softu 1.xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa już załatwiona. Okazało sie, że do tego samego wejścia w wzmacniaczu (DVD) istnieje możliwość podłączenia i po złączu optycznym i po chinch. Z czego podłączenie po chinch ma priorytet. Z jakiegoś powodu miałem podłączony po chinch telewizor i od samego początku dzwięku z PS3 słuchałem via telewizor.

Po odłączeniu chinch - optyczny zadziałał i teraz wszytko gra idealnie.

Dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Nie mogę odłsuchać muzy w DTS mam płytę Aero JMJ i tylko szum

co robić (Amplituner Denon AVR1610)

Edytowane przez arturrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubawiłem się po pachy ale oczekuje prawdziwej pomocy - jak należy ustawić PS3 - normalne CD odtwarza bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj w opcjach wyjscia audio w ps3 ustawic bitstream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałem opcję jak w poście wyżej (Output Frequency na 44.1/88.2/176.4 kHz) i też nic płyta nagrana w obrazie plik z rozszerzeniem cue to samo jest i w kompie WMP 10 mie odtwarza ale inny np Video Lan radzi obie doskonale tak samo jak mój odtwarzacz DVD (pioneer) co z tym zrobić ? ciągle "szumy i piski"

Edytowane przez arturrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuję próbuję i nie mam już pomysłu jak to zrobić abym mógł odtworzyć muzykę w DTS 5.1 na PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich;) jestem nowym użytkownikiem dlatego prosiłbym o łagodniejsze potraktowanie jeżeli był już taki temat jaki poruszam, aczkolwiek nigdzie się nie dopatrzyłem go;)

Otóż mam TV Philips 32' HD Ready z wejściem DVI(tv to starszy model) i wiem że przez ten kabel nie idzie dźwięk. Jak zrobić, ewentualnie jaki kabel kupić, aby podłączyć tak żeby dźwięk leciał przez TV w rozdzielczości HD? czy taki kabel załatwiłby sprawę??

http://allegro.pl/item886478670_kabel_jack_optyczny_toslink_wtyki_obrotowe_1_5m.html

wiem że w PS3 jest wyjdzie optyczne, a obok DVI w telewizorze mam wejście Jack. Dlatego chciałbym się od was dowiedzieć, gdyż w tych sprawach jestem laikiem;)

Pozdrawiam i czekam na jakieś porady....;D

PS.

Chciałbym dodać, że nie planuję kupna jakiegoś kina domowego(z tego mi dźwięk w HD szedł, ale wiadomo, sprzęt został z nowym TV w innym pokoju a konsolę chcę mieć u siebie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nidyrydy..

A tak btw to jak chcialbys analogiem stereo puscic dzwiek 5.1??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli chcąc mieć dźwięk, muszę zaopatrzyć się w jakieś osobne urządzenie typu kino domowe?

W sumie dźwięk jakby był gorszy to nic by się nie stało...ważne żeby razem odbierało...ale jeśli tak, to chyba muszę do drugiego TV podłączyć ją...

Jakby były inne możliwości, to chętnie ich "wysłucham" ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV powinien miec dedykowane wejscie dla dzwieku dla podlaczenia pc. Moze to byc np wejscie minijack (ja mam tak u siebie), albo np wykorzystanie wejscia Audio IN za pomoca dwoch cinchy. Proponuje przeczytac instrukcje, ktore wejscie audio jest wykorzystywane przy wybranym kanale DVI. Wczesniej jeszcze mozesz poszperac w menu TV, bo moze byc tez opcja wybru wejscia dzwieku (spotkalem sie ostatnio z takim).

Dzwiek przestrzenny 5.1 uzyskasz tylko poprzez kabel hdmi (ten juz jest wykorzystywany i zamieniony na dvi), albo wyjsciem optycznym konsoli i w zaden inny sposob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem skan z instrukcji;) tak jak mówiłem...za bardzo się nie znam, dlatego nie chcę w błąd wprowadzić;)

schemat w załączniku.

http://allegro.pl/it...otowe_1_5m.html

do qgar-- a taki kabel do wejścia optycznego w PS3 puścił by dźwięk przy takim schemacie podłączeń TV?

A co do menu telewizora, to nie mam opcji wyboru przez co dźwięk ma być.

Jak wspomniałem, dźwięku nie chcę mieć nie wiadomo jak pięknej jakości, bo bym uzyskał w drugim TV poprzez HDMI, ale konsolę wolałbym mieć u siebie i aby tylko dźwięk był;)

post-20877-1264604086,3047_thumb.jpg

Edytowane przez pizmak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten amplituner ma wejście optyczne? Bo jeśli tylko wejście czincze (nie wiem jak to się piszę poprawnie) to podłączysz tylko kompa pod 5.1 a konsolkę tylko możesz w 2.0 (Stereo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xMASLAKx można również podłączyć po HDMI :P

Mój amplituner posiada wejścia HDMI i dekoduje z tego gniazda wszystkie możliwe źródła dźwięku w tym DTS HD 9.1 :P

Co do sprzętu Mcvoice hvr-80 - sprawdziłem na allegro ten amplitunerek i niestety posiada jedynie wejście 5,1 poprzez chinche :( możesz do tego podłączyć jedynie dźwięk z kompa z karty z wyjściem 5,1 lub z niektórych DVD PS3 tylko w stereo - nie polecam

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakim schemacie? Kabel moze byc, chociaz nie potrzebny jest taki cudaczny co sie obraca. Kabel ma 2 konce: jeden wtykasz do ps3, drugi do zestawu glosnikow/amplitunera/dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że bez dodatkowego urządzenia się nie obejdzie;(

Dzięki za pomoc i wskazówki ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotko i na temat:

dzwiek przestrzenny w jakosc HD uzyskasz TYLKO I WYLACZNIE podlaczajac kablem HDMI konsole z odpowiednim amplitunerem (dla PS3 FAT: ktory przyjmuje dzwiek w postaci linear pcm po hdmi - wiekszosc modeli sredniej klasy z 2009; dla PS3 SLIM: ktory przyjmuje dzwiek w postaci linear pcm po hdmi lub ktory ma wbudowane dekodery dwieku HD) a amplituner kolejnym kablem HDMI z telewizorem. Do tego konieczny jeszcze zestaw glosnikowy minimum 5.0 (choc dopiero z subwooferem, czyli 5.1, czus MOC).

@qgar - przez optyka nie masz dzwieku w jakosci HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×