Skocz do zawartości
Major_Kupricz

BAN na PSN

Rekomendowane odpowiedzi

Jak traci klienta?

Przecież ten człowiek nie jest ich klientem bo kupuje na "czarnym rynku" w obiegu wtórnym a Sony nie zarabia tylko traci więc BAN jest uzasadniony,

powtórzę to co pisałem wyżej: pomyśl że rozpowszechaniłbyś aplikację Microsoftu bez ich zgody a oni by Cię przyłapali ... nie dość że straciłbyś kompa to jeszcze spora szansa na kraty lub grzywnę ...

Ban w PSN przy tym to "pikuś"

nie zapominaj że gry z PSS to nie wszystko, zbanowanie adresu MAC w PS3 skutkowałoby też brakiem możliwości grania w gry na BD online, dlatego straciliby wielu klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż

Wydaje mi się że najbardziej zagrożone są osoby którę wprowadziły grę w obrót wtórny a więc naruszyły prawo autorskie tytułu, w mniejszym stopniu natomiast użytkownicy kótrzy weszli w posiadanie takiego tytułu.

Jak napisano wyżej BANY są więc ... wniosek jeden: Nie zależy im na klientach "złodziejach"

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy?

3. Zabrania się wystawiania ofert dotyczących gier/programów/kont związanych z PSN Store, jak również odsprzedaży dostępu do wersji BETA oraz wszelkich treści do których wystawiający nie posiada praw (w tym oprogramowania, filmów, muzyki itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy?

Ja już dawno zauważyłem znikające tematy w dziale black market dotyczące zamiany/sprzedaży gier na PSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez Dzis Dzwonilem do obslugi playstation po 20 minutowej rozmowie na temat sharingu podziekowalem i nie mam zamiaru nawet za darmo pobrac cos od kogos a mialem taki zamiar lecz na szczescie jestem czysty i bana nie dostane bo niemam za co moje zdanie na to : Lepiej zapłacic 100-200zł za gre oryginalna i cieszyc sie ze sie ma oryginała niz skaladac sie w 5 osob na pss i po jakims czasie dostac bana nqa konsolke chyba ze sie ma 1500zl na nastepną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na te 2 pyt?

Co powoduje dostanie BANA i czym grozi?

PS na forum takiego tematu nie znalazłem ... więc jak by co to sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bana mozna dostac za lamanie regulaminu np. udostepnianie komus konta zeby ta osoba sciagnela sobie gre

a grosi to pewnie zawieszeniem konta psn

ps. a masz zamiar bana dostac?

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na te 2 pyt?

Co powoduje dostanie BANA i czym grozi?

PS na forum takiego tematu nie znalazłem ... więc jak by co to sorry.

W chwili dostania bana konsola ulega zniszczeniu (wybucha)

Sory ale bez takich pytań, ja wiem ze możesz nie wiedzieć ale naprawdę... Wiadomo ban to ban blokują ci coś usuwają i to tyle. :P

Edytowane przez Ferbooll
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bana dostaje się za pisanie takich tematów na forum. Ale dość teorii. Przyjdzie Kill i dokładnie zaprezentuje jak cały ten proces wygląda. :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak naprawdę chciałem się zapytać co powoduje... bo na PS3 nie ma przeróbki i poprostu nie wiedziałem co powoduję

Ps temat założyłem, bo przymierzam się do kupna PS3, bo denerwuje mnie XBOX 360, bo tam moga (chyba) cię zbanować za to, że grasz w Polsce na XBOX LIVE (nawet jeśli grasz na oryginałach bez przeróbki;/) a tu nie wiedziałem za co banują (na PS3)...

(bo w Poslce nie ma XBOX LIVE, da się tylko zarejestrować na inny kraj)

Ps2

W chwili dostania bana konsola ulega zniszczeniu (wybucha)

No nie ironizuj, facet ... :P

Edytowane przez kisiel__94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bana dostaje się za pisanie takich tematów na forum. Ale dość teorii. Przyjdzie Kill i dokładnie zaprezentuje jak cały ten proces wygląda. :whistling:

OOO tak! :D

ja tak naprawdę chciałem się zapytać co powoduje... bo na PS3 nie ma przeróbki i poprostu nie wiedziałem co powoduję

Ps temat założyłem, bo przymierzam się do kupna PS3, bo denerwuje mnie XBOX 360, bo tam moga (chyba) cię zbanować za to, że grasz w Polsce na XBOX LIVE (nawet jeśli grasz na oryginałach bez przeróbki;/) a tu nie wiedziałem za co banują (na PS3)...

(bo w Poslce nie ma XBOX LIVE, da się tylko zarejestrować na inny kraj)

Ps2

No nie ironizuj, facet ... :P

Napisałem to żeby wiesz... tragiczniej zabrzmiało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... :P Wywołali mnie do tablicy. Jak wilka jakiegoś ;p

Pomijając fakt, że autor topiku jest marny w szukaniu..

http://www.ps3site.p..._1entry241729

http://www.ps3site.p..._1entry130996

http://www.ps3site.p..._1entry121033

...to zbanowana konsola ma podobne objawy jak xbox. Nie da się zagrać w multi, nie zassasz patcha, nie wejdziesz w trophies ponieważ twój PSN ID doznał bana. Offline w "Kulki" można popykać. To jest ban na konto. Ale zazwyczaj otrzymuje się bana na konsole (prawdopodobnie na jej unikalny numer), co spowoduje, że już w ogóle nie da się założyć konta PSN. Wtedy jako anonimowy user nr 1 pykamy w "Kulki 2: Return Of The Angry Ball".

A teraz co powoduje bana?

Przede wszystkim bycie idiotą i chamskim kretynem. Wystarczy, że ktoś zrobi screena, jak kogoś lżycie i pojechane. Tydzień, miesiąc, nie znacie godziny. Dopadnie was.

Druga sprawa to handlowanie zakupionymi rzeczami ze sklepiku. Zwracam uwagę na słowo handlowanie. Moje zdanie na temat wymian znajduje się gdzie indziej, więc nie mam zamiaru się powtarzać.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie jakiś przypadek dostania permanentnego BANa na konsolkę, ja jeszcze się z czymś takim nie spotkałem, a Wy?

W sumie nawet za dzielenie się kontem nie powinno się dostawać bana, co innego sprzedaż- tu ban się należy wtedy bo zarabiamy na czymś na czym nie powinniśmy...

Z ciekawości obadam temat na stronce Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzielenie się kontem, czy sprzedaż Za to i za to może być ban. Sony nie jest w stanie dojść do tego czy konto zostało sprzedane czy oddane za darmo ("dzielenie sie" jak wy to nazywacie) Sony widzi tylko ze dla 5 unikalnych numerów ps3 przydzielony jest jeden i ten sam adres email na przyklad.

Ale z tym tez nie jest w stanie nic zrobic Bo przeciez moge miec 5 sztuk ps3 u siebie w domu na ktorych mam jedno i to samo konto z tym samym adresem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że te 5 konsol jest na raz odpalone w różnych miejscach w kraju :biggrin:

Szukałem na stronce sony i nic nie znalazłem na temat ban-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, a można bana dostać za zmianę kraju tzn że chciałbym pobrać demo z USA a później chcę pobrać (demo albo inne pierdoły) z np Niemiec itd. to za to też można dostać bana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. I z tego co się orientuje, to M$ nie banuje za konto na XL w kraju który go nie ma oficjalnie. Tylko za przeróbkę, piraty. Na PS3 nie spotkałem się z banem, bo i nie ma za co go otrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, a można bana dostać za zmianę kraju tzn że chciałbym pobrać demo z USA a później chcę pobrać (demo albo inne pierdoły) z np Niemiec itd. to za to też można dostać bana?

zeby zmienic kraj to musisz nowe konto stworzyc, a tworzenie nowych kont chyba nie jest niezgodne z regulaminem psn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jako anonimowy user nr 1 pykamy w "Kulki 2: Return Of The Angry Ball".

Kill siedzę w pracy czytam twój post, pełna sala zapracowanych ludzi, a ja rżę jak koń do monitora. Nie rób tak więcej Ufff hmmm popłakałem się :) :) :)

Co do banów i handlu slotami to macie również dyskusję tutaj >>> http://www.ps3site.pl/forum/topic/24448-legal-handlu-slotami/page__p__253743entry253743

Przede wszystkim bycie idiotą i chamskim kretynem. Wystarczy, że ktoś zrobi screena, jak kogoś lżycie i pojechane. Tydzień, miesiąc, nie znacie godziny. Dopadnie was

Gdzie wysyłamy taki donos ?? Ostatnio jakiś amerykanin kickował mnie z serwera w Burnout'cie a na koniec wysłał mi message w stylu "ty polska świnio wyp%#%#aj" Chętnie mu bana załatwię od SONY :)

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można dostać bana za ściąganie filmów z internetu (.AVI) i wgrywanie na pendrive??

PS czy można zapisywać filmy na PS3 Slim? lub gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn, że można dostać BANA za to, że na jednej konsoli mam np. 5 kont (swoich) i jedno jest z USA jedno z Rosji jedno z Chin jedno z PL itd to za to można dostać BANA?

PS upewniam się, bo już mnie wkurzył BAN na XBOX360 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak za to można dostać bana ...

Podasz jawnie swój PSNid ;) ?

Edytowane przez Duvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim za odpowiedz :D

PS ja nie mam jeszcze konsoli! :P

Ale mam zamiar kupić :) (wtedy mój PSNid będzie się nazywał KisielQ tak jak na XBOX 360(zbanowanym))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można dostać bana za ściąganie filmów z internetu (.AVI) i wgrywanie na pendrive??

PS czy można zapisywać filmy na PS3 Slim? lub gry?

OMG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mam zamiar kupić (wtedy mój PSNid będzie się nazywał KisielQ tak jak na XBOX 360(zbanowanym))
Post kisiela. Zbanowali Cię za piracenie i piszesz, że banują za założenie XL w PL. PAMIĘTAJ, ŻE NA PS3 DZIAŁAJĄ TYLKO ORYGINAŁY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×