Skocz do zawartości
arab

Podłączanie PS3 do monitora VGA D-SUB (analog)

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w MM - co się dowiedziałem?

Widziałem już instrukcję od PS3 (w całości po polsku). Jak sprawa wygląda? Z konsolą dostajemy jedynie kabelek MultiA/V >> Composite+Audio (stereo) - czyli taki jakim podłączaliście kiedyś stare wideo (hehe, kto jeszcze pamięta te czasy?) do telewizora. Sony dorzuciło również przejscióweczkę: Chinch > EURO (Scart) - miło z ich strony, że pamiętają jakie standardy w Europie panują ;)

Żeby podłączyć konsolę do analogowego monitora - potrzebny jest kabelek innego rodzaju: MultiA/V >> Component, którego niestety w zestawie nie ma. W MM nie mają go również oddzielnie, jakkolwiek Pan (nie bardzo) biegły w temacie stwierdził, że najlepiej pytać jutro, jak będzie kierownik stoiska A/V - jedyna nadzieja w centrum SONY.

To nie koniec zabawy. Aby na monitorze CRT uzyskać porządny obraz (1080i/p, 720i/p) potrzebna jeszcze będzie przejsciówka Component >> VGA - w MM takowa kosztuje 59,-

Ufffff - troszkę dodatkowych wydatków i biegania niestety was/mnie czeka.

Mam nadzieję, że niniejszym temat wyczerpany.

P.S. Szczęsliwcy posiadający monitor z wejsciem DVI-D wystarczy, że kupią przejsciówkę HDMI > DIV-D. Niestety, w takim przypadku - nie wiem co z dźwiękiem. Prawdopodobnie będziecie musieli kombinować z wyjsciem MultiAV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Szczęsliwcy posiadający monitor z wejsciem DVI-D wystarczy, że kupią przejsciówkę HDMI > DIV-D. Niestety, w takim przypadku - nie wiem co z dźwiękiem. Prawdopodobnie będziecie musieli kombinować z wyjsciem MultiAV

Oprócz wejścia DVI-D lub DVD-I (DVI-A - służy do przesyłu sygnału analogowego) monitor musi być też zgodny z standardem HDCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

dzwiek mozesz podlaczyc poprzez wejscie AV w konsoli i pociagnac compozyta  do np wieŻy .Bedzie dzialac na 100% ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

WTF ???

rozwiązanie zagatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

    * Monitor LCD LG Flatron L1510S przekątna: 15 cali

    * rozdzielczość nominalna: 1024 x 768 piksele

    * kontrast: 300:1

    * jasność: 250 cd/m2

    * maks. częst. odchylania poziomego: 61 kHz

    * maks. częst. odchylania pionowego: 75 Hz

    * czas reakcji plamki: 25 ms

    * kąt widzenia pion: 120 stopni

    * kąt widzenia poziom: 120 stopni

    * ilość wyświetlanych kolorów: 16,7 mln

    * analogowe złącze D-Sub 15-pin: tak

    * cyfrowe złącze DVI: nie

    * głośniki: nie

    * obrotowy ekran [pivot]: nie

    * zgodność z technologią HDCP: nie

    * szerokość : 356 mm

    * wysokość : 359 mm

    * głębokość : 152 mm

    * kolor obudowy: srebrny

    * norma TCO '99

Czy do tego podłącze PS3? Jakich przejściówek będę musiał użyć? Mam oczywiście TV do którego mogę podłączyć PS3 ale wolałbym czasami podłanczać pod monitor  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Żeby podłączyć konsolę do analogowego monitora - potrzebny jest kabelek innego rodzaju: MultiA/V >> Component

To nie koniec zabawy. Aby na monitorze CRT uzyskać porządny obraz (1080i/p, 720i/p) potrzebna jeszcze będzie przejsciówka Component >> VGA - w MM takowa kosztuje 59,-

I po co piszesz niesprawdzone informacje?? Najlepiej to nic nie pisz niz takie bzdury.. NIE DZIALA PRZEJSCIE MULTI A/V > COMPONENT > VGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chyba ze komus zadzialalo (ja sprawdzalem na 2 parach kabli i 200zeta poszlo psu w du** przez takich ******** jak Ty koles) to niech przyjdzie i mi podloczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"The Device to which the "VGA" connector is connected, needs to support Component video(which is actually "sync on Y", Y-Pr-Pb)or "sync-on-green" for this type of cable to work. These cables are not compatible with computer monitor ports or Y/Cr/Cb video. Check your Plasma, Projector or HDTV manual, otherwise your picture won't sync! In this case you need a "transcoder".

i wszystko jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, informacja była/jest sprawdzona. U mnie działa. A właściwie działało - bo kupiłem telewizor LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sorry ale nie wierze ze Ci dzialalo bo nie mialo prawa..  YCrCb to zupelnie inny sygnal niz RBG.. Potrzebny jest Conwetrer tegoż sygnalu, inaczej obraz jest zielony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KML, konsola jest w stanie wysyłać sygnał RGB, wstarczy w opcjach ustawień wybrać odpowiednią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arab, a masz jeszcze tą przejściówkę? masz jej zdjęcie?

i gdzie masz opcję wysyłki sygnału jako RGB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spider, mam ta przejsciowke. Zdjecie moge zrobic - ale to w domq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja tez mam przejsciowke, i co z tego?? mam nawet dwa komplety i tez fotki moge wyslac... ale componentami nie mozna arab wyslac sygnalu YUV wiec przestan pisac bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KML, zapraszam do Szczecina na prezentacje w takim razie. Jeżeli udowodnie ci swoją rację organoleptycznie, zamkniesz dziubek i stawiasz flaszkę wódki. Za bilet tam/spowrotem płacisz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ale nie potrzebuje jechac do szczecina zeby wiedziec ze to nie dziala, mam monitor VGA.. zamiesc filmik na youtube ze dziala i daj linka to uwieze ze masz monitor kompatybilny z YUV i z RGB.. to jest mozliwe ale wtedy mial bys tez wejscia BNC a w takim wypadku przelaczanie RCA na VGA zamiast BNC na VGA to niepotrzebne utrudnianie sobie sprawy... dziwne ze tylko tobie to dziala.. pokaz filmik

ps. nie mam nic do Ciebie, tylko poprostu nie potrafie Ci uwierzyc na slowo, mozliwe ze masz jakis unikatowy monitor ale normalnie to w ten sposob nie ma prawa zadzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko znajdę chwilkę to przygotuje odpowiedni filmik (jak już pisałem jestem zawalony pracą). Flaszkę [za moją fatygę ("...błogosławieni Ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli...")], po upublicznienu filmiku będziesz mógł przesłać na mój adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czekam z niecierpliwoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

ja tez jestem przekonany ze to nie powinno działać (POPRAWNIE) ... co najwyżej będzie obraz  z zielonym przebarwieniem

Co innego jesli połączymy poprzez VGA boxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, myślałem o tym połączeniu jak w linku pierwszym i widzę, że jest niezgodność pomiędzy RGB a YUV. Chyba, że Arab jakoś inaczej łączył monitor z konsolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam wszystkim na przekór udowodnię, że da się :) Tylko dajcie mi szansę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem taką opcję w ustawieniach video konsoli jak przełączenie na RGB, ale to dotyczy tylko chyba filmów i to w przypadku HDMI (ustawiamy w jaki sposób kolory mają być przesyłane) bo to ustawienie bd/dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja tez jestem przekonany ze to nie powinno działać (POPRAWNIE) ... co najwyżej będzie obraz  z zielonym przebarwieniem

Co innego jesli połączymy poprzez VGA boxa

Z takim zielonym obrazem zawsze wychodzi.. da sie tez ustawic RGB ale to w rozdzielczosci SD.. to juz chyba wole do telewizora ;]

A co RBG na hdmi to nic to nie da bo hdmi jest cyfrowe a Componenty/VGA analogowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jest taki tylko ze "czesciowo sprawny" na allegro i jeszcze jakis wypasiony VGA box za 260  :o zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×