Skocz do zawartości
cruze

Czy Nie Jestem Na To Za Stary ... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, Moja Lepsza Połowa też marudzi, że po co mi plejak, ale jak zaczyna grać to trudno się dopchać do konsoli ;)

Taka to kobieca przewrotna natura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam 39ipół i wcale nie czuję się za stary na konsole , a mam żonę i syna 15 lat . Super jest pograć i odprężyć się przy tym :thumbsup:Polecam i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam 21' teleskopowca ale z nowym kineskopem itp niespelna 3 lata tv. Potrzebowalem tv na gwalt wiec mam takowego. Kupilem PS3 i wiem ze mozliwosci na tv z full hd sa o wiele lepsze jednakze jak sie nie ma co sie chce to sie gra na tym co sie ma.

Czy to zle? Mysle ze duzo osob ma tv takie jakie ma jednakze mysle nad zmiana tv na 37 cali full hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem więcej. To młodsi gracze mogą czuć się teraz zaniedbywani. Gier dla nich nie ma wcale tak dużo, a te co są nie zawsze trzymają poziom (vide nowe Lego Indiana). Natomiast dorośli/dojrzali gracze mogą przebierać w megahitach jak w ulęgałkach. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jak małe dziecko..." to zdanie chyba najczęściej pada z ust mojej kobiety i rodziny. 

najwyraźniej wszyscy sobie kojarzą granie w gry wideo z nintendo, gdzie dyskietki kupowało się na rynku za 5 zł i cisnęło się w contre czy mario. To poprzednia epoka. Dziś kupując grę za niemałe pieniądze (nie wspominając o konsoli) dostajemy coś więcej niż osiem leveli, boss i księżniczka nasza. Dostajemy cały świat ujęty niekiedy niezwykle barwnie i z klimatem, dostajemy niesamowitą fabułę itd można wymieniać. Granie na konsoli jest dziś jak czytanie wirtualnej książki gdzie to od nas -graczy zależą losy głównego bohatera i rozwój całej akcji; to oglądanie filmu, gdzie kunszt grafików przechodzi sam siebie; mało tego: PS3 to też furtka do zabawy ze znajomkami tj. Buzz czy singstar (polecam!). Pozwólmy się oczarować twórczością/kreatywnością ludzi tworzących wspaniałe tytuły.  Kupujcie i grajcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 22 lata w sumie to bliżej 23, gdy kupowałem ps3 też się zastanawiałem czy nie jestem już za duży ale nie :D nie żałuję warto było, czasem z narzeczoną spory i różnice zdań rozwiązujemy w UFC 2009, a co do gier to jest ich trochę więc na pewno coś dla siebie znajdziesz :)

polecam kupno najlepiej przed świętami jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając dalej ten wątek dochodzę do wniosku, że powstałą tutaj grupa terapeutyczna :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 31 lat dwojke dzieci zone ( oczywiscie ) i pykam jak tylko mam czas i ochote razem z dzieciakami moj ojciec po 50 - tce jak zobaczyl killzone 2 to sam sobie kupil ( stary wojskowy lubi szootery )

wedlug mnie nie wiek lecz brak czasu moze byc tylko bariera :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu sama "starsza młodzież" z wieloletnim stażem w graniu. ;)

Mam 25 lat i tak raczej to już bliżej 26, żony i dzieci brak :P a tak to gram od wielu lat, ehh stare dobre czasy, atari, amiga, commodore, ngage, psx, ps2 a obecnie to psp 2000 (od 2007) i ps3 (od grudnia 2008).

Przyznam się bez bicia, że w pracy zdarzy mi się przyciąć w coś na psp gdy nie mam żadnej roboty do wykonania.  :P

Czas spędzony przy ps3 z racji roboty i tym podobnych zajęć jest znacznie mniejszy porównując do czasów świetności psx'a kiedy to średnio 9-10 godzin dziennie a teraz to może 6 godzin nabije przez 3 dni licząc od poniedziałku do piątku. Weekendy wolne, więc można sobie pozwolić na dłuższe granie, ale to zależy od gry bo na przykład przy Uncharted 2 potrafiłem grać do późnych godzin nocnych nie zważając zbytnio na to, że na 7:30 do roboty co przełożyło się później na to, że kilka razy zaspałem do pracy :P . 

Edytowane przez reiu666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 31 wiosen na karku
  • kawaler
  • konsola + TV od tygodnia

i zaczyna mi się to podobać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 39 latek żonkę i 2 dzieci 3 konsole PSP, PS2 i X360 no i dziś jadę sobie kupić PS3 slim , gram od 14 roku życie i pewnie mnie pochowają z konsola :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 39 latek żonkę i 2 dzieci 3 konsole PSP, PS2 i X360 no i dziś jadę sobie kupić PS3 slim , gram od 14 roku życie i pewnie mnie pochowają z konsola :biggrin:

AMEN :thumbsup:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez w wieku 33 lat nic nie przeszkadza w graniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tata kupił mi ps3 FAT 80gb jakiś miesiąc temu kupił mi, ponieważ widział na forach i stronach, że jest to rozwojowa konsola. Nie tylko grasz, ale oglądasz filmy, sluchasz muzyki, oglądasz telewizje (narazie tylko AXN, ale bedzię więcej). Dodam jeszcze, że nie tylko dla mnie kupił tego ps3. Często się zdarza, że wraca z pracy i pykamy razem w GT5 Prologue na dwóch:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez w wieku 33 lat nic nie przeszkadza w graniu smile.gif

Kawaler, czy... niewolnik? biggrin.gif

Niestety, moja druga, "lepsza" połowa, twierdzi, że konsola jest dla dzieci i mam kategoryczny zakaz zbliżania się do niej (konsoli), gdy jesteśmy w domu razem (ja i moja kobieta). Dobrze, że w pracy mam psp i w każdej wolnej chwili mogę grać do woli, beż wysłuchiwania jej narzekań.

Ale w końcu jak mógłbym z tego zrezygnować, gdy w temacie grania "siedzę" już prawie 30 lat? Niestety, czwórka z przodu się zbliża... mad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawaler, czy... niewolnik? biggrin.gif

Niestety, moja druga, "lepsza" połowa, twierdzi, że konsola jest dla dzieci i mam kategoryczny zakaz zbliżania się do niej (konsoli), gdy jesteśmy w domu razem (ja i moja kobieta). Dobrze, że w pracy mam psp i w każdej wolnej chwili mogę grać do woli, beż wysłuchiwania jej narzekań.

Ale w końcu jak mógłbym z tego zrezygnować, gdy w temacie grania "siedzę" już prawie 30 lat? Niestety, czwórka z przodu się zbliża... mad.gif

Chyba czeka cię poważna rozmowa z "lepszą połową". Osobiście nie wyobrażam sobie, że muszę się chować lub odmawiać sobie swojego hobby, bo ktoś ma takie a nie inne zdanie na ten temat...

Reasumując, współczuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Uncharted, Batman, ACII lub Killzone 2 jest dla dzieci to tylko pogratulować. Stereotypy są powszechne, szczególnie w biednych kraju, jakim jest Polska. Ludzie na myśl o konsoli przypominają sobie czasy Pegasusa i prostych gierek, które były rzeczywiście kierowane do dzieci. Dla mnie pierwszą konsolą jest PS3, choć kontakt miałem z innymi o wiele wcześniej. Mam 24 lata na karku, PS3, PSPGo! i około 30 gierek na PS3 oraz równie dużo filmów w Bluray. Czy to oznacza, że jestem dziecinny, że gram w gry? Czyli będąc terrorystą będę się podobał panienkom, bo będę męski? Gry po prostu zabierają nas do świata, który mamy wykreowany w głowie, nie chcielibyście mieszkać w renesansowej Italii, jak w ACII? Ja BARDZO chętnie. Gry pobudzają fantazję, nieraz mówi się również o przemocy, ale wg mnie to głupota, nigdy nie denerwowałem się, jak zobaczyłem obrazek Game Over lub nie zaliczyłem fraga w strzelanince. Po prostu ludzie nie biorą pod uwagę, że większa połowa tego globu to idioci i niektórym powinno się odciąć dostęp do gier, winą należy obarczyć wychowanie przez rodziców, na Zachodzie jest inny styl życia - kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłemps3 slim 250gb

Zrobiłem sobie kanapkę z dżemem.

Wracając do tematu: Na granie na konsoli nie można być za starym... Sam jestem 3 lata przed 30-echą i wiem z doświadczenia, że jedyne co mnie trapi to fakt, żeby dobić do emerytury bezkontuzyjnie w rejonie nadgarstków, co by czerpać jak najwięcej radości z gier nawet w późnym okresie starości.

Granie to hobby jak każde inne, uważam że o wiele bogatsze i bardziej stymulujące wyobraźnie niż takie łowienie ryb na ten przykład. Osobiście oddaję się giercowaniu w wolnych chwilach z niekłamanym zadowoleniem. Mam to szczęście, że małżonka wyrozumiała i nie pierdzi mi wykładów na temat 'dziecinady' w grach bo sama doskonale widzi, po tytułach w jakie się zagrywam, że są one nieraz o wiele bardziej dojrzałe do filmów, czy innych przejawów pop-kultury, co więcej, udało mi się ją namówić na grę i od kilku dni srogo męczy grubego gryzonia w Critter Crunch. Nałóg zbliża powiadają :P

Odpowiadając założycielowi tematu, pytaniem na pytanie: A czy na seks można być za stary? Póki kuśka domaga póty się walczy.

To samo tyczy się gier, póki wzrok i nadgarstki sprawne - GRAJ i wiekiem się nie przejmuj. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja latek mam też niemało (prawie 25), ale gram prawie codziennie. To fantastyczne zajęcie dające dużo zabawy, radości, choć czasami potrafi też poirytować. Wg. mnie wiek nie ma tutaj znaczenia, a w stereotypy wierzyć nie trzeba. Grałem jak byłem dzieckiem, gram teraz i myśle, że jeszcze jakiś kawał czasu mi się to nie znudzi. Choć przyznam, że niektóre, a raczej wiekszość gier trzyma się oklepanych schematów, ale mimo wszystko potrafią mnie bawić.

Jak masz chęć grać, rób to i nie przejmuj się innymi (oczywiście wszystko z umiarem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

Widzę, że dyskusja rozgrzała się w tym wątku do białości - co mnie bardzo cieszy :)

Chciałem oznajmić, że od piątku mam urlop i tegoż dnia kupiłem swoją pierwszą konsole - 250GB Slim

Jest zgrabna, elegancko wykonana - ogólnie jestem MEGA zadowolony !!!

Dodatkowo się cieszę, że moja druga połówka nie miała nic przeciwko temu.

Tekken 6 wygląda na zwyklym 21" TV całkiem ok - jednak to nie gra dla mnie i pewnie ja zamienię albo sprzedam.

Dziękuję wszystkim za swoje przemyślenia i odczucia na ten temat

Teraz czeka mnie wybór jednej konkretnej pod siebie gierki a w maju myślę już zakupić TV LCD :)

pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 29 lat, żonę, prace, psa. Do decyzji o dziecku jeszcze nie dorosłem.

Gram na PieCu, gram na ps3, nie uważam by była to zabawa dla smarkaterii.

Dla mnie gry komputerowe to ciekawa forma rozrywki, stawiam ją na drugim miejscu zaraz po grach bitewnych.

Najważniejsza myśl, jaką się kieruję, to że gry (takie czy inne) są jedynie odskocznią, a nie celem w życiu. Pamiętając o tym, i nie zaniedbując obowiązków których nam z wiekiem przybywa, możemy spokojnie co jakiś czas pomłócić w ulubione tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 15 lat czy nie jestem za stary na EyePeta? xD

bo chce se go sprawić na święta xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawaler, czy... niewolnik? biggrin.gif

Niestety, moja druga, "lepsza" połowa, twierdzi, że konsola jest dla dzieci i mam kategoryczny zakaz zbliżania się do niej (konsoli), gdy jesteśmy w domu razem (ja i moja kobieta). Dobrze, że w pracy mam psp i w każdej wolnej chwili mogę grać do woli, beż wysłuchiwania jej narzekań.

Ale w końcu jak mógłbym z tego zrezygnować, gdy w temacie grania "siedzę" już prawie 30 lat? Niestety, czwórka z przodu się zbliża... mad.gif

hehe wypasiony ten Wasz zwiazek. O ile to mozna nazwac zwiazkiem, bo to co napisales to przeczy pojmowaniu tego jako zwiazek.

Moja panna na szczescie jest o tyle wyrozumiala i wychodzimy oboje z tego zalozenia, ze zabraniajac sobie czegos tylko szkodzimy sobie a powinno byc odwrotnie wzajemne zrozumienie i zaufanie.

A wiek do gier wg mnie nie ma znaczenia, wszystko jest dla ludzi a Ci co gadaja na graczy 25+ "male dzieci" to tzw. zaścianek.

Pozdro dla all graczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×