Skocz do zawartości
MarcinKamada

3D Na Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to ma być takie coś jak w tych kinach 3D to ja podziękuję :/ Nic, tylko ból glowy, a efekt mierny :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

3d z okularami było jeszcze za czasów monitorów CRT jakieś 10 lat temu. Mam jeszcze w szafie pudełko z nimi oraz małym urządzeniem podłączanym do kabla monitorowego. Urządzenie sterowało okularami synchronizując się z sygnałem przesyłanym przez kartę Nvidii. Działało to na zasadzie renderowania 2 klatek, każdej lekko przesuniętej w prawo lub lewo względem oryginalnego położenia kamery w grze. Efekt był bardzo pozytywny w strzelankach. Niestety z reguły celowniki były umieszczone na warstwie 0 ( czy jak to tam nazwać) i pomimo obrazu 3D, te znajdowały się na powierzchni ekranu, co właściwie uniemożliwiało celowanie. Po wejściu pierwszych ekranów LCD cały pomysł wziął w łeb, bo były zwyczajnie za wolne do wyświetlania 120 klatek.

Ekrany 3D bez okularów są i ich technologia powoli prze do przodu. Działają na podobnej zasadzie jak modne kiedyś linijki szkolne. Miały obrazki lub kółka które obracały się lub ruszały w zależności od punktu patrzenia na nie. Każde oko widziało inny obraz dzięki odpowiednio uformowanej powierzchni, która załamywała światło pod kątem.

W kinach używają 2 systemów - okulary przysłonowe, synchronizowane z obrazem przy pomocy podczerwieni, oraz okulary polaryzacyjne przepuszczające tylko odpowiednio spolaryzowane światło. W kinach cyfrowych używają drugiej metody gdyż zwyczajnie jest tańsza. Odpowiedni projektor z ruchomą płytą polaryzacyjną, srebrny ekran, oraz tanie papierowe okulary.

System z polaryzowaniem światła mógłby być niezły do telewizorów, ale wymaga dwukrotnie wyższej rozdzielczości.

3D w telewizorze LCD czy plazmie nie był by niczym ciężkim do uzyskania byle był w stanie wyświetlić minimum 120 klatek na sekundę. Okulary mogły by mieć odbiorniki na BT czięki czemu synchronizowały by się z konsolą lub nowymi telewizorami. Od biedy wystarczyły by 3 guziki którymi dostraja się migawki do ekranu. Cena okularów, gdyby producenci nie zrzynali nie powinna przekroczyć 60 zł za sztukę, ale znając prawa rynku cena 49 dolarów oraz euro a 600 zł będzie podstawową ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tv sony 32e4000 full hd jeśli bende miał firmware na 3d w konsoli to bendzie grało wszystko w 3d??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt mnie to rajcuje. Efekt 3D w kinie jest fajny, ale czy chciałbym tak wszystko oglądać? nie. Oczy się męczą, a po 30 minutach takiego pokazu człowiek się przyzwyczaja i nie robi to już takiego wrażenia jak na początku. Nie kupiłbym dla takiego bajeru nowszego tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd wiesz jak to będzie z tym TV 3D? Pewnie zrobią to tak żeby oczy nie bolały i dało się jakoś wytrzymać grając dłużej niż 1 H ,bo jakby tak jak piszesz było tooo uuu źlee mało ludzi by to wciągnęło ,chyba że ktoś woli się męczyć z bólem głowy albo innymi objawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka lat temu oglądałem film mali agenci 3d czy jakoś tak.:P Wypożyczyłem wraz z okularami i było tam 3d na zwykłym dvd xD i kineskopowym tv :P a i kolega ma program czy tam w sterownikach od grafiki możliwość odpalania gier i filmów w 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie na 100%. Spekulujemy tylko. Wydaje mi się jednak, że jeśli miałoby to się wiązać z ogromnymi kosztami, to mało kto będzie zainteresowany taką zabawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem ostatnio o tv 3d wiem tyle ze telewizor sony 3d 50cali to koszt 10tys:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jeśli chodzi o te telewizorki, to tak jak ktoś wcześniej wspomniał. Będzie można na nich oglądać filmy 3D bez okularków.

A skoro wychodzą filmy 3D na DVD (np "Mali agenci") i da się oglądać to na zwykłym TV tyle ze potrzebne są okularki, to myślę że na blue-ray'u będzie tak samo.

I mam nadzieje że tak właśnie będzie wydany Avatar ;)

Raz ściągnąłem 30-minutowy filmik Shrek w formacie 3d . Była to stara technika za zasadzie strumieni niebieskiego i czerwonego koloru , ale po włożeniu okularków 3d obraz był choć nie jest to żadne porównanie do współczesnych filmów w kinach :biggrin:

W Anglii za pośrednictwem Sony udało się wyemitować mecz Premier League w jakości 3D Arsenal London - Man United , szkoda że zaledwie niewielki procent społeczeństwa miał okazje się o tym przekonać :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz ściągnąłem 30-minutowy filmik Shrek w formacie 3d . Była to stara technika za zasadzie strumieni niebieskiego i czerwonego koloru , ale po włożeniu okularków 3d obraz był choć nie jest to żadne porównanie do współczesnych filmów w kinach :biggrin:

W Anglii za pośrednictwem Sony udało się wyemitować mecz Premier League w jakości 3D Arsenal London - Man United , szkoda że zaledwie niewielki procent społeczeństwa miał okazje się o tym przekonać :confused:

Np na pc są juz gry w 3d zakładasz okulary i grasz a ps3 myślę ze to też przejdzie gdy pojawią się gry zakładasz okulary 3d i jest zabawa ale to ma dobre i złe strony.

Dobre to takie że jest fajny efekt wszystko lata przed oczami lub w grze wszystko wychodzi z pod monitora osoba czuje sie jak by była w srodku jakies gry bo wszystko jest przed oczami.Jak na ps3 bedzie to świetnie.Bo mam też pare filmów i po30 min i po ponad godzine w i kazdym przypadku tak samo tzn-teraz napisze złą strone tego strasznie męczą się oczy po jakimś czasie i np w grze pojawia się komunikat żeby zdjąć na jakiś czas okulary i wyłączyć tryb 3d i grac normalnie bo zawsze można samemu włączyć w opcjach w filmie jest podobnie tylko tam samoczynnie wyłączają trym 3d po jakimś czasie na chwilkę żeby oczy odpoczęły a później włączają znowu gdy pojawiają się okulary na dole ekranu.Ciekawe jak to będzie wyglądało w ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym męczeniem się wzroku to nie przesadzajcie. Kilka razy byłem w Imax na takich filmikach około 45 minut, a ostatnio prawie 3 godziny na Avatarze 3D. Nic a nic nie miałem zmęczonych oczu itp.

A tak w ogóle to: upgrade ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym męczeniem się wzroku to nie przesadzajcie. Kilka razy byłem w Imax na takich filmikach około 45 minut, a ostatnio prawie 3 godziny na Avatarze 3D. Nic a nic nie miałem zmęczonych oczu itp.

A tak w ogóle to: upgrade ps3

Pisze fakty że oczy się męczą po długim oglądaniu przez okulary 3D bo sporo rzeczy oglądałem i mam nawet na kompie filmy urywki i tak dalej i zalecane jest nawet żeby co jakiś czas dać oczom odpocząć podczas oglądania takiego filmu czy gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da ci to mozliwosc ogladania obrazu 3D lub nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz to prosze gramatycznie, zeby dalo sie zrozumiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro bedzie opcja OFF to po co wymog? Poza tym wyobrazasz sobie aby w najblizszym czasie chociaz 10% spoleczenstwa mialo TV HD? Troche wyobrazni nei zaszkodzi. Wyobrazni:) nei fantazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak działa dziś np. Avatar The Game, który ma efekt 3D ? CO trzeba zrobić aby go osiągnąć i jak to się ma do "nowego" 3D, który ma być w okolicach czerwca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak działa dziś np. Avatar The Game, który ma efekt 3D ? CO trzeba zrobić aby go osiągnąć i jak to się ma do "nowego" 3D, który ma być w okolicach czerwca ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Avatar_(2009_video_game)

According to Luc Duchaine, the game's senior international brand manager, the game will require an HDMI video connection, and a 120 Hz capable display in order to avail of the 3D effects.[10] However, the following can be found on the Official Stereoscopic FAQ of the official forums: "Avatar: The Game has the option of outputting in most standard stereoscopic 3D formats, but a TV or monitor that is “3D-enabled” is necessary to decode and display the game in stereoscopic 3D."[11] The release of the PC demo has confirmed the PC version of the game supports 3D capabilities as well.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w kinie na "Alicjii..." w 3d i powiem ze nie urzekl mnie jakos ten efekt.

Jezeli granie na ps3 mialoby dzialac na takiej samej zasadzie jak ogladanie w kinie to ja podziekuje.

Mialem wrazenie ze caly ten efekt jest na zasadzie makiety gdzie cos jest wystawione na pierwszy plan jednak dalej jest plaskie.

Wole gry/filmy w jakosci hd, przynajmniej spokojnie moge wysiedziec dluzszy czas przed tv bo w tych okularach to po 1h mialem dosyc

i w oczach mi sie pier....lilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×