Skocz do zawartości
MarcinKamada

3D Na Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu sobie pobrałem demka 3D z amerykańskiego PSS i sprawdziłem na plazmie Panasonic P50VT20E, jedna z najlepszych plazm jaka się ukazała.

3D zresztą też ma najlepsze, szczególnie w porównaniu z resztą LCD'ków. Okulary Samsunga to jakaś porażka. Lekko zmienisz kąt nachylenia i już traci się obraz, a jak skręci się zupełnie to wyłączają się.

Czyli odpada oglądanie na leżąco, itd. Ale to nie temat o telewizorach tylko o 3D w grach :D

3D prezentuje się świetnie. Grając w MotorStorma czy Stardusta po prostu zmiotło mnie. Cieszyłem się jak głupi do sera grając z takimi efektami.

Zwykła trawka czy lecące w moim kierunku odłamki robią taki efekt, że aż chce się wyciągnąć rękę i to łapać.

To jest przyszłość po prostu. Tak jak HD teraz, tak 3D przyjdzie już niedługo.

Sony ma sporego asa w rękawie mając w zanadrzu taką technologie jak 3D. Te wszelkie natale czy inne kinetiki to nie mają się co równać z taką technologią.

A należy dodać, że te gry są po prostu konwertowane pod 3D. Nie chce wiedzieć jak będzie wyglądać takie Killzone3 robione od podstaw pod technologię 3D.

Po prostu zmiecie wszystko, a gacie będą pełne od ciągłego jarania się tym :) Nie mogę się również doczekać Gran Turismo 5 z takimi efektami.

Jak byłem sceptycznie nastawiony do tej technologii tak po zagraniu mam zupełnie odmienne zdanie.

Jak już raz się zagrało w jakąś grę w 3D tak normalne granie nie będzie sprawiać już tyle frajdy.

A Ci, którzy czekają na 3D bez okularów to życzę powodzenia i długiego oczekiwania ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje obejrzec jakis tam film na takim telewizorze i powiem ze szalu nie bylo(moze film byl jakis lipny albo cus). Nie mowiac juz o cenach.... same okularki kosztuja 200$....

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób mówi , że oglądając 3D odnosili wrażenie , ze wszystko wychodzi z ekranu...

Ja natomiast miałem zupełnie inne odczucia. Całe 3D było skierowane do wewnątrz ekranu i efekt był taki , jakbym oglądał "przedstawienie" w pudle. Nie zauważyłem , żeby cokolwiek wychodziło z ekranu , wszystko dzialo się wewnątrz "skrzynki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób mówi , że oglądając 3D odnosili wrażenie , ze wszystko wychodzi z ekranu...

Ja natomiast miałem zupełnie inne odczucia. Całe 3D było skierowane do wewnątrz ekranu i efekt był taki , jakbym oglądał "przedstawienie" w pudle. Nie zauważyłem , żeby cokolwiek wychodziło z ekranu , wszystko dzialo się wewnątrz "skrzynki".

A to już zależy od konstrukcji materiału który był tobie przedstawiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe , bo widziałem jak na razie tylko jedna prezentację... wydaje mi się , że nawet dość kiepską , bo to 3D też nie było pełne , płaskie postacie umieszczone na kilku planach , coś na ten wzór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe , bo widziałem jak na razie tylko jedna prezentację... wydaje mi się , że nawet dość kiepską , bo to 3D też nie było pełne , płaskie postacie umieszczone na kilku planach , coś na ten wzór...

Miałem bardzo podobne odczucie, oglądając w kinie film "Obcy kontra potwory" (mój pierwszy film w 3d, mało poważny, ale jednak pierwszy;)) - kilka płaskich scen, jedna za drugą i tyle. Na Avatarze zaś nie miałem W OGÓLE takich negatywnych odczuć, nie licząc uczucia wykręconego żołądka, który kiepsko znosi przewidywalność i schematyczność (do szpiku kości!) filmu;) Tak więc bardzo możliwe, że widziałeś po prostu gorszą prezentację.

No i ciekawostka:

Sprzęt 3D znika z półek

Mimo wysokich cen, rozpoczynających się od 7-8 tys. zł., telewizory 3D sprzedają się w Polsce bardzo dobrze, zauważa "Rzeczpospolita". To trochę dziwne, zważywszy że programów nadawanych w technologii 3D jest u nas na razie jak na lekarstwo.

W Polsce sprzedaż zestawów składających się z telewizora, okularów i odtwarzacza Blu-ray, rozpoczęła się pod koniec I kwartału. Sam tylko Samsung Electronic Polska skierował na nasz rynek 5 tys. sztuk takich telewizorów. Jego handlowcy podkreślają, że dotychczasowe wyniki sprzedaży pozwalają ambitnie myśleć o celach na drugą połowę roku.

Sprzedaż rozpoczęły juz także Panasonic oraz Sony. Na początku lipca do sklepów trafią telewizory marki LG Electronic Polska. Planowana globalna sprzedaż 400 tys. telewizorów w tym roku i kolejnych 3,4 mln sztuk w przyszłym, ma zapewnić LG pozycję lidera wśród producentów zestawów kin domowych 3D.

W Europie tylko w maju sprzedaż telewizorów 3D wyniosła 25 tys. sztuk, podaje firma GfK. Firma badawcza Display-Search prognozuje, że w tym roku na całym świecie zostanie sprzedanych 3 mln sztuk telewizorów 3D, a w przyszłym już 9 mln. W 2018 r. sprzedaż sięgnie 196 mln sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony centre proponuje coś takiego:

kdl-40hx800 + okulary + transmiter + gry + ps3 slim 120gb za 7999 PLN

lub

kdl-40hx800 + 2x okulary + transmiter + gry 7399 PLN

lub

kdl-40hx800 + okulary + transmiter + gry + bluray 3d 7799 PLN

ceny z ich gazetki

Być może będę ten bajer testował ale póki co nie mają transmiterów :D

A przy okazji SSHD 3D to będzie coś :D

Edytowane przez MoruS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spokojnie poczekam aż do 3D nie będzie potrzeba okularów.

Taki sprzęt ma niedługo ujrzeć światło dziennie, więc jak kupie teraz telewizor 3d to za 4 miesiące zmiana? bezsensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wchodzi do sklepów seria LX(Sony)? I jaka będzie jej cena? :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wtedy, kiedy Sony wyjeżdża w północną Polskę ze swoim 3D, ja wyjeżdżam :( Podobno będzie można przetestować Move i 3D na najnowszym telewizorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam zokularkami mogę siedzieć, tylko nie wiem czy to nie przeszkadza, że mam szkła kontaktowe? byłem w media expercie i taki dziwny rozmazany obraz był, nie wiem czy to przez moje szkła. I tak w najbliższym czasie nie kupię 3d, nie za taką kasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście może newsa o tym , ze chyba 15% miszkancow UK nie widzi efektu 3d? Jakies badania robili i wyszlo im taki cos. Tak sobie pomyslalem , ze moze nalaze do grupy takich osob , bo ogladajac material 3d w sklepie odnioslem wrazenie , ze to plaski postacie w roznych planach i nic wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha pewnie ślepi na jedno oko i dlatego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie ma na świecie takiej techniki, żeby wyświetlało 3D bez okularów! To znaczy są, ale to technika holograficzna i jest tak kosztowna, że nie ma co o niej marzyć przez najbliższe 10 lat minimum. To jedno, a drugie... okulary dwukolorowe tzw. anaglify odchodzą powoli w niepamięć jako technika po prostu przestarzała i zniekształcająca kolory i na pewno na PS3 takich nie będzie. Obecnie stosuje się okulary z filtrami polaryzacyjnymi zarówno w Imaxie jak i w Dolby 3D. I takie coś zapewne nas czeka.

I tu się mylisz obecnie nowy ds posiada taką technikę. Problem polega jednak na zastosowaniu tego w dużych ekranach ( zasada wygaszania i podświetlania diod na ekranie) . Co do telewizorów miałem okazje oglądać potwory kontra obcy w 3d i efekt jest mniamnuśny ( przyznam że same okulary zrobiły na mnie wrażenie). Co do okularów to obecnie mówi się że w zależności od rodzaju telewizora(marki) trzeba dokupić okulary przeznaczone do niej ( inne dla sony inne dla lg inne dla panaonic itd) Osobiścieuważam że jest to tylko chwyt marketingowy ale kto wie moze i prawda. Zastanawia mnie też prawdziwośc odtwarzaczy blu-ray 3d. Właściwie nie wiem gdzie tkwi tajemnica czy w zapisie obrazu na płycie czy w samym telewizorze czy i w tym i wtym. Czy wkładając np film 3d do zwykłego odtwarzacza blu-ray a majac telewizor 3d uzyskam efekt 3d.Lub posiadając odtwarzacz blu-ray 3d a mając zwykły odtwarzacz uzyskam efekt 3d. A może poprostu potrzebne są okulary 3d ,ponieważ film odrazu jest zrobiony z "przesunięciem " a cała ta gadanina o 3d tv czy 3d blu-ray'ach to poprostu chwyt marketingowy. I chyba największa bolączka na dzień dzisiejszy to cena (jak samego telewizora jakmi okularów) Trzeba wywalić ponad tysiaka aby cała rodzina mogła ogladać film w 3d( koszt okularów to około 320zł) No i czy faktycznie perspektywa ogladania filmu w specjalnych okularach wam się podoba bo mnie osobiscie trochę śmieszy.Natomiast jeśli chodzi o ps3 to posiada już ona funkcje odtwarzania gier w 3d ( jest zresztą już kilka gierek chociaż by batmanAsylum) jednak aby cieszyć się grą trzeba mieć funkcje w telewizorze ( stereoskopowy obraz- choć właściwie nie wiem bo wydaje mi sie że tą właśnie funkcje dodali w poprzednim sofcie konsoli) . Pamiętam też ,że pojawiła się w sklepach już ca łkiem dawno temu edycja filmu final destination 4 w 3d jak i w dvd tak i w blu-ray i co ciekawe w pudełku znajdowały sie papierowe okularki z dwoma kolorowymi szkiełkami . No ale ostatecznie przyszłość pokarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batman AA nie jest w takim 3D jakie ma obsługiwać PS3.

Ta gra to 3D właśnie z kolorowymi okularkami.

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem tu nowy i troche zielony w te klocki, więc nie miejcie mi za złe, że mogę zadać pytania dla was oczywiste.

Nie do końca rozumiem tą nową technologie. Zadam poniżej parę pytań i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Czy każde urządzenie PS3 ma możliwość odtworzenia gier 3D? bez względu na to czy został wyprodukowany rok temu czy dajmy na to pojawi się za miesiąc? czy będzie trzeba kupić nowy z taką funkcją?

albo jest to obojętne, gdyż technologia 3D  to tylko aktualizacja konsoli?

A co do PS move, nie wiecie czasami kiedy ma pojawić się w Polsce?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każde PS3 obsłuży 3D, jedynie potrzeba telewizora obsługującego tę funkcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega MR3N!3C miał chyba na myśli, że puści sobie dowolną grę na konsoli z softem obsługującym 3D i będzie się mógł cieszyć każdą grą w 3D.

Przynajmniej ja to tak zrozumiałem.

No, ale nie można tak. Gra musi być specjalnie zrobiona w tej technologii lub wydany odpowiedni patch. Do tego rzecz jasna najważniejsza rzecz, czyli TV w 3D.

Obecnie tylko demko MotorStorm'a grałem w 3D, bo demko Wipeout'a tylko w HD, a nie 3D. Nie wiem czy trzeba pełną wersję gry kupić i pobrać patcha?

Stardust HD miałem już, także pobrałem sobie patch i grałem w 3D. A reszta płatna, także olałem.

Na prawdziwe gry robione już specjalnie w 3D przyjdzie czas. Killzone 3 zapewne będzie pierwszą z nich i wtedy zobaczymy potęgę prawdziwego 3D.

Mimo wszystko 3D zrywa czapkę z głowy, szczególnie jak zagrałem w demko MotorStorma. Po prostu masakra. Grałem i gęba mi się cieszyła jak małemu dziecku co dostaje wymarzony prezent :)

Co do okularów to na forum hdtv.com piszą właśnie o tym, czy jedne okulary mogą działać z innymi telewizorami. Co się okazuje, że tak, ale różnie to bywa.

Np. okulary Samsunga trzeba odwrócić do góry nogami, żeby działały z Panasonic'iem. Zaś okulary z Panasonica działają bez problemu z Samsungiem (chyba tak to było dokładnie).

Zaś jak okulary Samsunga wejdą w sygnał z nadajnika Panasonica to się od razu wyłączają. Czytałem póki co tak pobieżnie, także mogłem coś pokręcić, ale chyba mówię dobrze :)

A jak ktoś marudzi na okulary to już jego sprawa, albo żal po prostu dupę ściska. W każdym razie grałem i oglądałem już u siebie sporo w okularach i po chwili się w ogóle zapomina, że ma się je na oczach.

Każdy po prostu szuka dziury w całym.

Z HD było to samo...po co to, teraz jest dobrze, i tak nikt nie zobaczy różnicy....ehhh...niektórzy to chyba chcieliby w epoce kamienia łupanego żyć i rzucać w siebie kamieniami.

A jak ktoś chce czekać na 3D bez okularów to życzę powodzenia. Nawet jeśli się pojawią to i tak dopiero za kilka jak nie kilkanaście lat.

Najpierw technologia 3D musi w pełni wejść na rynek i ustabilizować się na nim. Celem tej technologii jest wejście do każdego domu, tak jak to ma miejsce z HD.

PS.

Może mi ktoś jeszcze powiedzieć, czy film Final Destination 4 i gra Batman AA sprawują się dobrze w 3D?

Chodzi mi o to, czy jest to jakieś "pseudo" 3D, czy jednak można zobaczyć trochę prawdziwego 3D :)

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko - Final Destination 4 także jest w technologii anaglifowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebny żaden telewizor 3D.

Wystarczy telewizor --- 200Hz chyba bedzie sie najlepiej nadawał

Przekaźnik + okulary

Okulary + przekaźnik to koszt ok 250$ ale tansze odpowiedniki tez pewnie będa.

Osobno tez będzie mozna kupić sam przekaźnik

Ps

Telewizory 3D maja po prostu wbudowany juz przekaźnik

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@saracen - na jakiej zasadzie będzie odbywała się synchronizacja takiego przekaźnika?

TV będzie potrzebował złącza do komunikacji z przekaźnikiem.

Druga rzecz: w TV 200Hz i wszystkich innych(>60Hz) to 200Hz dostajemy na wyjściu.

Na wejściu takich TV możemy podać max 60Hz a reszta klatek jest dodawana przez algorytmy w TV.

Edytowane przez irvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś myśli, że przekaźnik będzie w stanie dorównać normalnemu TV 3D z górnej półki to życzę powodzenia.

To takie samo gadanie jakby powiedzieć, że DVD prezentuje taką samą jakość jak Blu-Ray, a przy tym kilka razy tańsze...prawda, że bzdura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×