Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Plastik strzela, normalne to to jest... nie ma czym się przejmować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musze sie pochwalic :D chyba swojej nie obciazam zabardzo :D jeszcze ani razu kochaneczka nie strzelila do mnie :D Moze dlatego ze az tak czesto jej nie odkurzam :D (mam ja od 5go kwietnia). Zapewno od tej chwili bede sie jej dokladnie przysluchiwal ;/ cholera utworzyliscie w moim umysle pstykfobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciła, wymienili na nową, teraz jest cichutka jak mysz na karaibach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to cieszyłem się zbyt szybko, przyszła nowa... również walnięta. Kolorowe kwadraciki na całym ekranie po chwili od włączenia. Działa(ła, bo poszła do serwisu od razu) za to bardzo cicho, prawie niesłyszalnie w porównaniu z poprzednią.

K...wa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jak nastepnym razem upuszcza ja w serwisie na ziemie to jej nie bierz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jak na razie jest cicha (poziom PStwo) i nie strzela często (jakieś 5 razy przez dwa dni)  =]

Jest za to ciepła... ale to raczej norma  =]

Zobaczymy dalej  <tak>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tez czasami pstryka i się nagrzewa ale nie do tego stopnia że jest gorąca tylko ciepła (można ją dotknąć  :P) szczególnie z prawej strony (gdy postawie ją poziomo). Dręczy mnie to że czasami jak czyta płytę (z MotorStormem) to słychać takie coś jak się wkładało dyskietki do kompa... też tak macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze po tych postach araba jestem przeczulony, ale moja tez jakos dziwnie robi sie goraca po prawej stronie i z dnia na dzien jest jakby glosniejsza, a moze histeryzuje, sam juz nie wiem, bo nie mam zadnego porownania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej PS3 ten pierwszy poziom wentylatora to jest tylko na początku dopóki nie włączę jakieś gry i konsola się nagrzeje bo potem po skończeniu jak zostawiłem na pół godziny włączoną, żeby się ochłodziła to prędkość wentylatora nie zmalała do tej z zaraz po włączeniu (taki cichy i ledwo go słychać). Ciekawe czy u was po skończeniu grania jak byście ją zostawili na jakiś czas - czy ucichnie do poziomu zaraz po włączeniu (na zimno) czy będzie tak szumiała (na drugim poziomie - chociaż nie wiem czy te poziomy dobrze rozróżniam, bo są 3 prawda)?

A może ten 1 poziom went. zaraz po uruchomieniu jest taki startowy i jak wiadomo jak się procek i grafika nagrzeją to wchodzi w ten 2 poziom tzw. "roboczy" i na tym zostaje bo przecież przy takim 1 poziomowym "dmuchanku" :) to ciężko byłoby schłodzić taki sprzęt (Cell+niezła grafa i wbudowany zasilacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mr.creed - ja doświadczyłem 4tego. Na pewno są cztery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mr.creed - moja PS3 nigdy nie schodzi to tego najcichszego poziomu zaraz po włączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sonowke zamykaną w szklanej duzej szawce pod tv Raz brat zapomnial otworzyc szklaną pokrywę i sonówka dojechala do 4 poziomu Od tamtej pory na wszelki wypadek odkręciłem szklaną pokrywę by komus sie nie zapomnialo Osobiscie nie slyszalem 4 poziomu bo przy bracie się wlączyl ale podobno chodzi prawie jak odkurzacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz mialem w polce pod TV nad DVD i taka listewka zaslaniala trójkę. Kurde myślalem że padne. Wyłoooo...  <duren>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rambo

Mojego kompa aż na dwoże słychać >:(. A mój Ps3, ma się jak najlepiej troszkę szumi ale to muzyka dla mojich uszu  8D

// edit by admin: ...i katorga dla moich oczu, do szkoły dzieciaku ortografii i gramatyki się uczyć.

dwoże -> dworze,

mojich -> moich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje PS3 hałasuje, stawiam że to jest 2 lub 3 tryb chłodzenia i nie zniża nigdy ...

Hałasuje to pojęcie względne, po prostu szumi. Zdarza się, jak włączonego mam laptopa, że nie słyszę PS3 i czuje pewien dyskomfort.

Generalnie grzeje się, pobiera prąd czyli działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chciał postawic ze trzy cztery konsole obok siebie, zapuscic na nich co innego i sprawdzic poziomy szumu, bo narazie nie mam porownania do niczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, same domysły. A moje PS3 grzeję się tak samo, tylko coraz głośniej pracuje. Może to ten kurz, który regularnie zgarniam z pokoju  <beczy>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eNDeR

ja nie zwróciłem jak do tej pory uwagi na to tykanie, pewnie dlatego że zawsze coś głośno gra :), Wydaje mi się jednak, że to może być całkiem normalne. W sonce jest całkiem spory radiator, a jak wiemy metal ma tą właściwość, że ze wzrostem temperatury rozszerza się. Nie są to jakieś wielkie zmiany objętości ale pewnie wystarczają, żeby plastikowe zaczepy troszkę postrzelały.

Moja konsola jak narazie nie osiągnęła prędkości startowej wentylatorów, i mam nadzieje, że jeszcze troche nie zobacze jak odlatuje z półki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Frozen

Mi ps3 działa cicho po 3 miesiacach uzytkowania nie zepsuła sie ani niema zadnych oznak. NIe przegrzewa się nie ma bynajmniej zadnych oznak tego typu :-[ :-[ :-[ :-[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi ps3 działa cicho po 3 miesiacach uzytkowania nie zepsuła sie ani niema zadnych oznak. NIe przegrzewa się nie ma bynajmniej zadnych oznak tego typu :-[ :-[ :-[ :-[

hmmm... cicho to pojęcie względne więc moja też chodzi cicho ale nie jestem pewny co do zachowania jej systemu chłodzącego. Czytając o istnieniu chyba 4 prędkości wentylatorów zrobiłem taki mały test - włączyłem konsole (bez płytki w napędzie - to ważne żeby nie było dodatkowego szumu!, konsola stoi na ławie więc ma dobrą wentylację, temperatura w pokoju również niska ponieważ pokój jest praktycznie nienasłoneczniony) i co słyszę:

- zaraz po włączeniu 1 prędkość wentylatora praktycznie niesłyszalna, można jedynie poczuć że coś tam delikatnie dmucha przystawiając ucho do tylnej części obudowy,

- po około 4-5 minutach włącza się 2 prędkość wentylatora, jest również cicho ale słychać kiedy wentylator(y) wchodzi(ą) na tą prędkość; wg mnie na tej prędkości powinna konsola poprzestać ponieważ jest komfortowo cicho a dodatkowo skoro nic nie robie na konsoli to również takie chłodzenie powinno jej wystarczyć ale...

- po kolejnych 4 minutach włącza się 3 prędkość wentylatora (nadal nic nie robię - konsola po prostu stoi bezczynnie) i tu szum już jest słyszalny (np. kiedy oglądamy wieczorem film na DVD)

KONIEC TESTU

... dodatkowo chciałbym zauważyć, że konsola nagrzewa się bardzo podczas oglądania samego filmu DVD ponieważ po około 30 minutach filmu zdarzyło mi się że załączyła się 4 prędkość (oczywiście włączona opcja upscallingu filmów DVD wg ustawień konsoli na 720p - może ten upscalling tak męczy procka konsoli, że musi trochę popracować).

Mam prośbę jeśli znajdziecie drodzy użytkownicy chwilkę czasu (ok. 10 min.) sprawdźcie to w swoich konsolkach bo jestem bardzo ciekaw czy jest to normalne czyli praca na 3 prędkości wentylatora w czasie bezczynności konsoli.

dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

U mnie jest tak samo. A jak włączam grę to odpala się 4 bieg i wtedy to dopiero wyje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mr.creed ja swoją zaniosłem na serwis (przy dokładnie takich objawach) - wymienili na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie arab, czytałem twoje posty i ten o uszkodzonym czujniku temperatury również (czy to właśnie powiedzieli na serwisie jako przyczynę usterki ?), ciekaw jestem czy nie będą na serwisie coś ściemniać i mówić, że to normalne (co serwis to inni ludzie i może ty miałeś szczęście ze swoim serwisem). Jeśli można wiedzieć, to w którym reklamowałeś (ja jestem z woj. śląskiego więc Katowice).

Moim zdaniem to pewnie takich konsol jest sporo więcej (np. Kojak_ct pisze, że też tak ma) ale ich użytkownicy nie zwracają na takie rzeczy uwagi i mają gdzieś jakieś szumy itp. ważne, że konsola im się nie zawiesza i mogą grać 24/7 - po prostu maniacy gier i tyle ;) grać...grać...grać hehehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mr.creed, nie zapominaj, że na chwilę obecną jest dość gorąco i tego typu objawy mogą dotyczyć wszystkich konsol... no chyba, że masz klimatyzację w domu. My point, jak oddasz do lokalnego serwisu, to oni jedyne co mogą zrobić, to odesłać konsolę do Warszawy. Dopiero tam decydują, co z nią zrobić. Nie, nie podali przyczyn, dla których konsola została wymieniona. Ja jako powód oddania "na serwis" podałem "przegrzewa się".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i właśnie dlatego mnie to dziwi bo uwierz mi, że w pokoju mam chłodno - jest on zacieniony przez cały dzień i jest w nim temp. ok. 19-20 st. a w zimę to jest tam lodownia (oczywiście mam ogrzewanie :) ale całe mieszkanie jest chłodne). Te objawy były również w te chłodne dni kiedy na zewnątrz był 15 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×