Skocz do zawartości
Aragon77

Divx w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tej opcji ;>, dla mnie to była jedna z najważniejszych rzeczy, której brakowało PS3

Mam tylko nadzieję, że będzie można też odtwarzać napisy w txt i nie bedzie jakis ograniczen, ze tylko filmy sciagniete od nich czy cos takiego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie o tej opcji ;>, dla mnie to była jedna z najważniejszych rzeczy, której brakowało PS3

Mam tylko nadzieję, że będzie można też odtwarzać napisy w txt i nie bedzie jakis ograniczen, ze tylko filmy sciagniete od nich czy cos takiego.

Pozdrawiam

A czy podzielisz się wiedzą, jak uruchamiać DivXy na Plejce (nie pod Linuxem)? I jak odpalić polskie napisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy podzielisz się wiedzą, jak uruchamiać DivXy na Plejce (nie pod Linuxem)? I jak odpalić polskie napisy?

Jest news na portalu

http://www.ps3site.pl/ps3-divx

Mam tylko nadzieję, że to nie plota

Pozdrawiam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie na pisał że można tylko czy będzie taka możliwość w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

DivX już raczej oficjalny. Tylko w sumie co nam to daje? Jak sama nazwa wskazuje odtwarzanie filmów zapisanych w formacie DivX, ale już równie popularnego obecnie Xvida nie obejrzymy. Z tego co wiem w tę stronę to nie działa. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi w koncu udalo sie po wielkich trudach i bolach odpalic media serwer, wiec kwestia formatow obslugiwanych lub nie przez chlebaczek juz mnie nie dotyczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DivX już raczej oficjalny. Tylko w sumie co nam to daje? Jak sama nazwa wskazuje odtwarzanie filmów zapisanych w formacie DivX, ale już równie popularnego obecnie Xvida nie obejrzymy. Z tego co wiem w tę stronę to nie działa. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Bezproblemowo przekonwertujesz film z XVid'a na DivX'a np. programem Video Cleaner.

Tu masz instrukcję: http://www.riverpast.com/en/support/tutori...t/xvid/divx.php

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK
Bezproblemowo przekonwertujesz film z XVid'a na DivX'a np. programem Video Cleaner.

Tu masz instrukcję: http://www.riverpast.com/en/support/tutori...t/xvid/divx.php

Pozdrawiam.

Dokładnie opcja DivX oznacza, że na swojej konsoli będziemy mogli odtwarzać to co nam się żywnie podoba ! rewolucja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie opcja DivX oznacza, że na swojej konsoli będziemy mogli odtwarzać to co nam się żywnie podoba ! rewolucja.

Nie rewolucja, ale ewolucja, to po pierwsze. Po drugie DiviX oznacza tylko to, że będziemy mogli odtwarzać filmy zakodowane tylko i wyłącznie tym kodekiem. DiviX jest starym kodekiem, wciąż udoskonalanym, ale skutecznie wypieranym przez XviD czy dość młody kodek H.264 Niestety filmów zakodowanych tymi dwoma ostatnimi raczej nie ujrzymy na PS3, ponieważ DiviX nie potrafi ich rozkodować. Posiadacze DiviX na PS3 będą ograniczeni do oglądania filmów tylko w tym pierwszym formacie. Moim zdaniem to takie cofnięcie się od 3 lata do tyłu, bynajmniej nie jest to krok do przodu! ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK
Nie rewolucja, ale ewolucja, to po pierwsze. Po drugie DiviX oznacza tylko to, że będziemy mogli odtwarzać filmy zakodowane tylko i wyłącznie tym kodekiem. DiviX jest starym kodekiem, wciąż udoskonalanym, ale skutecznie wypieranym przez XviD czy dość młody kodek H.264 Niestety filmów zakodowanych tymi dwoma ostatnimi raczej nie ujrzymy na PS3, ponieważ DiviX nie potrafi ich rozkodować. Posiadacze DiviX na PS3 będą ograniczeni do oglądania filmów tylko w tym pierwszym formacie. Moim zdaniem to takie cofnięcie się od 3 lata do tyłu, bynajmniej nie jest to krok do przodu! ;x

lalalal gadaj zdrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rewolucja, ale ewolucja, to po pierwsze.(...)

Moim zdaniem to takie cofnięcie się od 3 lata do tyłu, bynajmniej nie jest to krok do przodu! ;x

Skoro nie krok do przodu to jaka ewolucja ?

Moim zdaniem dobra rzecz... ważne że cokolwiek robią w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro nie krok do przodu to jaka ewolucja ?

Moim zdaniem dobra rzecz... ważne że cokolwiek robią w tym kierunku.

Hehe zadałeś pytanie i sam sobie odpowiedziałeś. Robią coś w dobrym kierunku dla PS3, czyli Nasza konsolką się zmienia, pisząc inaczej ewoluuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe zadałeś pytanie i sam sobie odpowiedziałeś. Robią coś w dobrym kierunku dla PS3, czyli Nasza konsolką się zmienia, pisząc inaczej ewoluuje

Nie

To że robią coś w dobrym kierunku tu moje zdanie, a "Skoro nie krok do przodu to jaka ewolucja ?" to pytanie retoryczne skierowane do Ciebie - komentarz do tego co napisałeś.

Do wypowiedzi, która przeczy samej sobie. Rozpoczynasz tym że konsola ewoluuje, a kończysz pisząc że cofa się w rozwoju

Starczy tego offtopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie

To że robią coś w dobrym kierunku tu moje zdanie, a "Skoro nie krok do przodu to jaka ewolucja ?" to pytanie retoryczne skierowane do Ciebie - komentarz do tego co napisałeś.

Do wypowiedzi, która przeczy samej sobie. Rozpoczynasz tym że konsola ewoluuje, a kończysz pisząc że cofa się w rozwoju

Starczy tego offtopu

No przecież dobrze napisałem, chyba, że masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem DiviX to swojego rodzaju ewolucja w PS3, a to, że ta ewolucja jest cofnięta w tyle, to co z tego? Przyjmijmy, że brak obsługi wielu kodeków w PS3 był krokiem o 5 lat w tył, dorzucenie DiviX jest na plus, jednak wciąż posiadacze konsoli będą w tyle. To tak jak z netem w Polsce, 2 lata temu kiedy pojawiły się 4-6 Mb/s można było powiedzieć, że jest to polska "ewolucja" jednak nie na tyle duża (w porównaniu z zachodem) aby była krokiem do przodu... zamotane, ale myślę, że rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie moglem się tego doszukać w poprzednich postach. Zwracam honor Mea culpa

Swoją drogą - czy Film trwający 2.5h i zajmujący 700 czy nawet 1400MB nie będzie wyglądał żałośnie w HD Ready ? Nie wspominając już o Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nie moglem się tego doszukać w poprzednich postach. Zwracam honor Mea culpa

Swoją drogą - czy Film trwający 2.5h i zajmujący 700 czy nawet 1400MB nie będzie wyglądał żałośnie w HD Ready ? Nie wspominając już o Full HD.

Wszystko zależy od kodeka, w jakim został zakodowany film. Sony nie daje po to DiviX, aby teraz ludzie rzucili się na oglądanie filmów z neta, bo jak wiadomo, jest to nielegalne. Mam na myśli filmy pełnometrażowe, kinowe. Prócz tego istnieje tona filmów na necie, darmowych, wykorzystujących wyżej wymieniony kodek. Jeśli filmy DVD ogląda się rozsądnie na FullHD, takie pobrane ripy również powinny nie wyglądać źle. Owszem będą straty jakości wynikające z kodowania, ale powiedzmy sobie szczerzę, że dla ludzi, którzy nie mają zamiaru ani streamować, ani kupować filmów na blu, straty te, będą jak najbardziej do zaakceptowania. Gdyby Sony poszło dalej i zaimplementowało obsługę XviD, czy H.264 doskonałego kodeka, w którym kodowane są np. seriale HDTV (nie mylić z HD, kto ogląda takie materiały, ten wie jak duża jest różnica z prawdziwym HD) straty byłyby praktycznie niezauważalne w porównaniu do wersji oryginalnej DVD ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dobre i DivX'y, potem może i Xvid dołączy. Czy ktoś wie w której wersji FW ma się pojawić obsługa DviX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby Sony poszło dalej i zaimplementowało obsługę XviD, czy H.264 doskonałego kodeka, w którym kodowane są np. seriale HDTV (nie mylić z HD, kto ogląda takie materiały, ten wie jak duża jest różnica z prawdziwym HD) straty byłyby praktycznie niezauważalne w porównaniu do wersji oryginalnej DVD ;x

He??? Przecież h264 jest obsługiwane... co prawda video zakodowane z ustawieniami Level5.1 nie działa tak OutOfTheBox tylko trzeba w pliku MP4 zmienić wpisy w nagłówkach, że to jest Level4.1 ale potem działa jak ta lala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×