Skocz do zawartości
marko

Dysk Zewnętrzny / Pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie dodłączenie dysku do konsoli jaki polecacie  są takie zewnętrzne usb http://www.allegro.pl/item220081724_zewn_d...b_7200_usb.html

albo takie zastepujące ten standardowy

I tu moje pytanie jak zamienie ten standardowy to mam zgrac jakoś z niego system ? A jak podłącze do tego dodatkowy na usb to jak przy instalowaniu gry wybrac ze chce na niego zainstalowac Nie mam linuxa I ciekawi mnie to jaki sposo polecacie na podlaczenie dysku do konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eyh.. na dysku zewnętrznym nie możesz nic instalować...

możesz tam ściągnąć trailer, obrazki, muzykę.. ale żadnej gry tam nie umieścisz.. więc jak masz kasę to kup 160GB dysk do laptopa i wymień wewnętrzny dysk jeśli chcesz na PS3 mięć więcej dem, gier itp.. lub kup zewnętrzny i trzymaj na nim trailery, muzykę, zdjęcia, itp.. a na wewnętrznym tylko gry i dema.

Ja nie planuje wymieniać dysku wewnętrznego do puki mam na nim miejsce.. po wakacjach kupie zewnętrzny... (bo mają lepszy stosunek pojemność cena) poza tym ceny dyków 2,5' spadają.. więc warto poczekać jeśli nie jest ci niezbędny

Szukaj tez na forum podobnych tematów

http://www.ps3forum.pl/dysk-zewnetrzny-t967.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki wielkie a jak bede chcial wymienic dysk wewnętrzny na nowy to co z calym systemem ? kopjuje sie go jakoś Nie chodzi mi o linuxa bo jest mi nie potrzebny ale ten standardowy wraz z sciagnietymi grami jak to zrobic by było to wszystko na tym nowym dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. tutaj nie ma żadnej metody niestety. Albo wkładasz nowy, czysty i od nowa "polsko ludowa" (no chyba, że przewalisz wszystko na zewnętrzny dysk usb 60GB, opcją backupowania systemu), albo nie wymieniasz dysku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki a jak włożę nowy to po uruchomieniu co się stanie nie bedzie systemu wiec pewno wcale się nie uruchomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomi się, system operacyjny siedzi we flashu, nie na dysku. Poprosi tylko o sformatowanie dysku do działania z PS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz znalazlem filmik na ktorym dokladnie jest pokazane jak wymienic dysk i sformatowac go na ps3  :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez miałem taka manie z nowym dyskiem ale mi przeszło ;p

bo po co mi sto milionów gb ; o

bo i tak filmiki można skasować, a dema z czasem usunąć ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam przenośny dysk PACKARD BELL -( jest to takie cos jak te mini USB dyski o pojemności około 1giga tylko więkrze i podłączane poprzez kabel )- o pojemności 250 giga. Kiedy podłączam go do "plejki" to go nie wykrywa. W prawym górnym ekranie takie małe kółeczko się kręci jak podczas wgrywania strony, po chwili znika a dysku jak nie było tak nie ma. Spróbowałem podłączyć ten mały "dysk" USB o pojemności 512 MB i wszystko działa...

W czym tkwi problem ?

P.S. Dodam iż niedawno wszystko działało. ( Na PC dysk działa normalnie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ten PB przeformatowac na system plikow FAT32 - wtedy bedzie konsola wykrywala twoj zewnetrzny dysk.

pozdrawiam

P.S.

Poniewaz nie posiadam PC-ta.. ciezko pomoc... z tego co doczytalem w necie... FAT32 ma limity - nie mozna formatowac dyskow na wartosc wieksza niz 32GB (trzeba je dzielic na partycje)

Jak sobie poradzic w tej sytuacji przeczytasz tutaj (ale nie recze za ten link... jak wspomnialem - nie posiadam PC-ta):

http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index.htm?fat32format.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etam... FAT32 to stary format zapisu plików na dyskach twardych (również pamięciach masowych typu flash) FAT32 różni się od NTFS tym że nie pozwala dawać plikom długich 64bitowych nazw własnych (systemowych), co NTFS już może! Konsola po prostu nie widzi systemu plików NTFS lub FAT (nie mylić z FAT32). Mam dysk zewnętrzny pod USB 2,5" od notebooka, 120GB, podzieliłem go na 2 partycje 2x 60GB, jedna jest FAT32, druga NTFS i na FAT32 normalnie wszystko lata w PS3, pomimo tego że ma 60GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Etam... FAT32 to stary format zapisu plików na dyskach twardych...

Ke? A co to wnosi do tematu? Lepiej bys koledze napisal jak przeformatowac ta 250-tke....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a więc już wiem co mam zrobić - Pytanie - JAK to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takowego dysku ale wydaje mi sie że podłączasz do PC zaznaczasz formatuj i wybierasz w menu rozsuwanym ntfs. A w FAT jest tak że 1 plik nie może być większy niż 1 giga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jakie systemy plików obsługuje PS3?

Mam zewnętrznego WD 750 GB sformatowanego w FAT32 (działa pod PS3), choć wolałbym go przerobić na Mac OS Extended.

FAT32 ma ograniczenie pojedynczego pliku do 2 GB, natomiast co do partycji nie zauważyłem (750 GB na jednej partycji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię ze mój dysk PACKARD-BELL jest w formacie plików NTFS - szukałem wszędzie jak można zmienić format plików na FAT ale nie znalazłem...

P.S. Jaki format obsługuje chlebak ?

P.S.2. Kiedy chce coś skopiować/ściągnąć na mój mały przenośny dysk ( 512MB ) wyświetla mi sie napis: [uSB DEVICE IS LOCKED] czy jakoś tak... Jak mogę odblokować mini dysk ?

- Bardzo potrzebuje tego dużego dysku w "Plejce"!:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam mały problem.Niedawno wymontowałem z konsoli dysk 40gb. i wrzuciłem nowy samsunga 120Gb. Wszystko śmiga,pięknie i pomyślałem że skoro mam wolny dysk to jakoś go wykorzystam. Kupiłem na allegro obudowę do tej 40-stki podpinam ją do sonki przez usb i nic. Konola nie wykrywa dysku. czy jest jakiś sposób żeby zmusić konsole do współpracy z zewnętrznym dyskiem podpiętym pod usb.żeby wykluczyć domysły że z dyskiem jest coś nie tak, wyjaśniam że PC działa z nim normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz go chyba sformatować, ale nie jestem pewien, poczekaj na opowiedz innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to może mieć coś wspólnego z systemem plików. tylko nie wiem jaki obsługuje konsola fat czy ntsf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że to może mieć coś wspólnego z systemem plików. tylko nie wiem jaki obsługuje konsola fat czy ntsf

Skoro wyciągnął z ps3, wsadził w obudowę z usb to powinno działać jak działało, więc co tu pliki do tego miały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×