Skocz do zawartości
marko

Dysk Zewnętrzny / Pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

już wyjaśniam. Jak go wymontowałem z konsoli to go podłączyłem najpierw do pc tam go też nie widział, w szedłem w narzędzia administracyjne i w zarządzaniu dyskami wyskoczył mi kreator aktywacji dysku czy jakoś tak. po chwili dysk był widziany już przez pc ale był czyściutki. żadnych demek czy zwiastunów chyba musiał go sformatować. Teraz patrzę na kompie pokazuje że że system pli8ków to ntfs. Wrzuciłem trochę muzy i fotek na niego i chciałem odpalić to na sonce, ale dupa sonka go nie widzi. Jak wpinam usb to przez moment myśli(małe kółeczko w prawym górnym rogu) i nic. Co do zworki to nie zwróciłem uwagi na to dysk jest już w obudowie i wolałbym go nie rozkręcać ponownie. Trochę się na pociłem żeby skręcić te dwie małe śrubeczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz odpowiedź

PS3 nie obsługuje ntfs Musisz przeformatować na FAT32 i powinno być cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanie, jak go sformatować pod fat . Jak z paska wybieram opcje formatowania wyskakuje mi rodzaj plików ntfs i nie mogę tego zmienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fatem pomógł Partition Magic teraz zostaje tylko sprawdzić czy to zadziała czyli czy sonka go zobaczy ale to dopiero jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potweirdzam. PS3 obsluguje zewnetrzne dyski USB sformatowane w FAT32. NTFS nei obsluguje. FAT obsluguje, ale maksymalny rozmiar partycji FAT to 2GB, wiec... ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potweirdzam. PS3 obsluguje zewnetrzne dyski USB sformatowane w FAT32. NTFS nei obsluguje. FAT obsluguje, ale maksymalny rozmiar partycji FAT to 2GB, wiec... ;-).

nie wiem jak to jest z tymi partycjami :? ja mam sformatowanego 320 gb na fat 32 i wszystko działa sprawnie aż ps3 nie wyrabia w momencie gdy mp3 się wczytują acha mam pytanie, czy wiecie może jak zrobić żeby gry się zapisywały na tym dysku przenośnym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
acha mam pytanie, czy wiecie może jak zrobić żeby gry się zapisywały na tym dysku przenośnym ??

hee?? mozesz sprecyzowac? jesli sciagasz demka to na dysk glowny, nie mozesz wybrac lokacji (poki co).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I raczej nie bedziesz mogl - ostatnim bastionem broniacym dsotepu do plikow gier jest system plikow. Gdyby konsola umozliwila zapis np. demka na partycji FAT32, to co za problem odczytac jego pliki na komputerze PC? Stad juz tylko krok do exploita, zlamania zabezpieczen konsoli i... Custom Firmware :-)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już temat podobny gdzieś w odmętach forum

@ The.YaaHoo : Nie ma i oby nie było takie opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba będzie normalnie powiększyć dysk a nie przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potweirdzam. PS3 obsluguje zewnetrzne dyski USB sformatowane w FAT32. NTFS nei obsluguje. FAT obsluguje, ale maksymalny rozmiar partycji FAT to 2GB, wiec... ;-).

A gdzie można nabyć aki dysk 320 giga??W ogole sa takie dostepne w polsce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie można nabyć aki dysk 320 giga??W ogole sa takie dostepne w polsce??

Pewnie ze sa, zamow sobie online (www.acris.pl - na przyklad) - wystarczy chwila na google zeby cos znalezc. Cena takiego Maxtora DiamondMax 320GB gdzies kolo 300-400 zyla. Z tym ze te duze dyski, jak 320GB maja juz przewaznie interfejs sata300 i predkosc 7200rpm - a takiego bym nie bral. Ale jak mowilem pewnie jak sobie poszukasz to cos odpowiedniego znajdziesz. pozdra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz dowolny dysk i kieszen USB na niego i to wszystko. Ceny kieszeni USB wahaja sie od 75 zl do 130 zl (normalne - jakies lansersko-swiecace sa drozsze) w zaleznosci od rozmiaru dysku (2,5"/3,5") i interfejsu (ATA/SATA). Dyski 2,5" SATA (laptopowe) pobieraja zasilanie z USB i to im wystarczy. Do kazdego innego musisz podpiac dodatkowy zasilacz, by dysk zasilic. Zasilacz jest w zestawie z kieszenia, nie musisz go dokupowac - problem tylko taki, ze wiecej kabli ;-). Ja uzywam w kieszeni Tracer 40 GB Seagate'a 3,5" w FAT32 i wlasnie na nim backupuje zawartosc PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli dochodzę do siebie po wymianie dysku u siebie. Wybrałem na wymianę hdd zły dzień - już od rana skasowałem sobie zakładki w przeglądarce.

Samsung 120 GB. Większych nie mieli w sklepie, do tego kieszeń odsługująca SATA przez USB.

Plan był taki:

- backup całego dysku na 120GB

- skopiowanie backup'u na laptopa

- zamiana dysków

- zgraniu backup'u z laptopa na 60GB

- restore z 60GB na 120GB

Od początku szło źle. Z formatowaniem tego 120GB walczyłem chyba z 3h. Nic standardowo dostępnego nie chciało postawić na nim FAT32.

W końcu go sformatowałem. Nie powiem jak, bo tak robić nie należy.

Backup i zgranie na 120 GB przebiegło bez problemu.

Najgorsze dopiero miało nastąpić. Śrubki od dysku. Dobrałem nieodpowiedni śrubokręt i 1 poszła od razu. Przestrzegam w tym miejscu osoby, które będą sobie wymieniać dysk. Potrzebny mały krzyżak. Dodatkowo należy pamiętać, że materiał z którego są wykonane śrubeczki jest wyjątkowo miękki. "Wykręcenie" tej jednej uszkodzonej śrubki zajęło mi kolejne 2-3h. Ponieważ śrubka była już nie do ruszenia, wygiąłem całą kieszeń (na szczęście wykonana z równie miękkiego materiału) tak, aby można było ją odkręcić obracając dyskiem. W przerwach między wyginaniem blachy zapuściłem wyszukiwanie w necie ofert sprzedaży takich kieszeni. Oczywiście 0. Dysk udało się bez większych uszkodzeń "odkręcić". Teraz przyszło pora na wyklepanie kieszeni. Młotek w dłoń i kolejna godzinka z głowy. Wygląda prawie jak nowa Zamontowałem 120 GB, tej jednej śrubki już wkręcić się nie da. Konsola zaraz sformatowała dysk i czekała na dane do restore'a. Sformatowałem 60GB do FAT32, skopiowałem backup i podłączam do konsoli. Konsola ładnie znalazła dysk, oszacowała czas potrzebny do wykonania importu i .... i error 80... (numerka nie pamiętam). "Nie można wykonać operacji restore bez podania żadnej przyczyny". Restart, robię wszystko jeszcze raz i to samo. Tak jeszcze z 5-6 razy. Google zwracają 1 link, w którym biedak opisuje sytuacje identyczną do mojej - nie dostał żadnej odpowiedzi. Spróbowałem jeszcze raz, tym razem podłączyłem kieszeń do innego wejścia USB. Robie restart konsoli i co? Restore ładnie się wykonuje! Po 1,5h skończył się wykonywać, sprawdzam wszystko na miejscu: foto, mp3, dema się odpalają. Zapominam o wszystkich trudach. Idę po piwko otwieram je i kolejnych swoich czynów nie potrafię wyjaśnić. Najpierw podłączyłem 60GB do laptota i skasowałem backup a następnie w XMB wybrałem Format HDD z System Settings, jakieś pytania, OK, OK i leci. Naprawdę nie wiem co chciałem wtedy zrobić. Trwało to z 5 sekund więc nawet nie było czasu się zastanawiać. Restart konsoli i ku#$% co ja zrobiłem. Tragedia. Poszedłem spać.

Konsole mam już odpaloną 4 dzień. Cały czas ściągam swoje gierki - save'y poszły w cholerę więc i tak chyba do takiego Everyday Shootera nie wrócę.

Dema, trailery olewam. Save'a do Lego SW ściągnąłem. Nie muszę przechodzić pierwszych 3 epizodów jeszcze raz. Kariera z GHIII przepadła, zagranie wszystkiego jeszcze raz od początku tak bardzo nie przeraża, szkoda trochę zarobionych $ i punktów. Ciekawe jak będzie wyglądała sprawa z profilem online.

Jakaś puenta na koniec ? Głupota ludzka nie zna granic.

Przepraszam w tym miejscu wszystkich, którym nie odpisuje na XMB ale jakoś nie mam ochoty dotykać w tej chwili pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kerrang - jutro przeprowadzam podobna operacje. Dysk mam 40gb i to za malo. Jesli mozesz opisz krok po kroku ten backup (ustawienia w ps3 itp)- nie musisz opisywac juz odkrecania srubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kerrang - jutro przeprowadzam podobna operacje. Dysk mam 40gb i to za malo. Jesli mozesz opisz krok po kroku ten backup (ustawienia w ps3 itp)- nie musisz opisywac juz odkrecania srubek

Nie wiem na jakim nośniku będziesz robić ten backup. Jeśli na nowym dysku to musisz mieć na nim FAT32. Podłączasz go, jak konsola go wykrywa robisz Settings > System Settings > Backup Utility -> Back Up

Wybierasz miejsce, na którym ma być zrobiony backup - czyli swój dysk. I dajesz OK. Nic więcej nie ustawiasz, nic nie wybierasz. Zrzucona zostanie cała zawartość dysku czyli foto, muzyka, video i gry (dema, save'y). U mnie backup 40GB trwał 1h 20 min.

Jak już wymienisz dyski, swój stary sformatujesz do FAT32 i zgrasz na niego backup (pamiętaj, że musisz zachować strukturę katalogów PS3/EXPORT/...), konsola po restarcie zapyta czy sformatować nowy dysk - trzeba to zrobić. Po kilku sekundach załaduje Ci się XMB ze wszystkimi Twoimi ustawieniami tylko bez żadnych danych. Jeśli konsola widzi dysk z zapisanym backup'em wybierasz Settings > System Settings > Backup Utility -> Restore, wskazujesz dysk i jazda. Nic więcej. Trwa to mniej więcej tyle samo ile zrobienie backupu.

I to wszystko. W razie czego pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie musisz opisywac juz odkrecania srubek

To mnie najbardziej ciekawiło, a co do momentu z młotkiem, bałem się że przez niego pójdzie TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zonglerke dyskami jaka opisal kolega. Podejrzewam ze skonczylo sie to bledami, poniewaz widocznie konsola przypisuje backupowi konkretny numer - wnioskuje ze na podstawie ID konsoli, ID dysku twardego (ty przekopiwoales dane na inny) a - co mnie najbardziej zaskoczylo - portu USB do ktorego podpiety byl dysk wymienny na ktorym wykonywalismy backup. Opis warty przeczytania, obowiazkowa lektura dla wszystkich. A na przyszlosc polecam zaopatrzyc sie w malego pendrive'a (chocby 256 MB) i robic na nim backup samych save'ow srednio co tydzien (tak jak ja ;-))!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozstanowiłem kupić pendrive cruzer 16GB by nagrywać na niego Divx'y 720p lub 1080p pliki mają powyżej 6GB. Sformatowany Pen na FAT32 nie obsługuję plików wiekszych niż 4GB, po sformatowaniu na NTFS moge wgrywać pliki nawet po 12GB problem z tym ze PS3 nie widzi pena sformatowanego w NTFS, w FAT32 nie ma problemu. Da sie coś zadziałać by PS3 widział pen'a? czy bede musiał dzielić film na 3 pliki w FAT32?

Jesli ktoś coś wie proszę dać znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Pozstanowiłem kupić pendrive cruzer 16GB by nagrywać na niego Divx'y 720p lub 1080p pliki mają powyżej 6GB. Sformatowany Pen na FAT32 nie obsługuję plików wiekszych niż 4GB, po sformatowaniu na NTFS moge wgrywać pliki nawet po 12GB problem z tym ze PS3 nie widzi pena sformatowanego w NTFS, w FAT32 nie ma problemu. Da sie coś zadziałać by PS3 widział pen'a? czy bede musiał dzielić film na 3 pliki w FAT32?

Jesli ktoś coś wie proszę dać znać.

W wypadku tak duzych plikow pozostaje ci streaming po sieci - Windows Media Player nie ma ponoc problemow z PS3 ale dla wikszych mozliwosci uzytkownikom windowsa polecam TVersity

PS3 iestety nie wspiera EXT3 a to rozwiazalo by wiekszosc problemow - brak ograniczen rozmiaru pliku, latwo dostepne sterowniki dla Windowsa i innych OS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media Player nie przyda mi się, miałem na myśli sciagniecie jakiegoś filmu hd po sieci wrzuceniu na pena do plejaka i na tv. No to lipa troche, spróbuję jeszcze partition magic przerobic partycje ntfs z plikiem na fat32 może coś z tego wyjdzie jak nie to bede nagrywał na dvd-dl albo poczekam jak nagrywarki bluray stanieją do 400zeta a płyty do 4zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził system plików ext2 i ext3. System operacyjny w PS3 to w sumie wykastrowany linux więc jest szansa, że zobaczy swój bratni system plików.

A z Media Serverami nie jest tak łatwo. O ile filmy w jakości DVD streamują mi się bardzo ładnie to z plikami w HD (720p lub wyżej) jest już problem. Nie wiem czy to wina kompa (mam Pentiuma D 2,8 Ghz podkręconego do 3,6 Ghz) czy też mam za wąskie pasmo przesyłu (streamuje po WiFi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie odnosnie dysku przenosnego, otoz wiemy ze pen drivy tanieja i juz mozna kupic 8gb za 99pln. Ale czy jest sen jak mozna kupic dysk przenosny za 200pln gdzie ma 125gb lub wiecej i jednoczenie przechowywac tam pliki i zeby slózyl jako pen drive''. I moje pytanie brzmi jaki dysk kupic i czy taki dysk bedzie widziala konsola bo wiem ze te dyski maja oprogramowania do wgrania na kompa a na ps3 przciez nic nie zainstalujemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To se kup taki , który nie potrzebuje oprogramowania . Duże jest modeli dysków zewnętrznych , które działające z Ps3 . Coś znajdziesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×