Skocz do zawartości
marko

Dysk Zewnętrzny / Pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zainteresowałem sie tematem ogładania filmow jakosci HD przez konsolke PS3. Przeczytalem sporo tematow na ten temat i wiem juz jak przekonvertowac film, ale jednak mam inny problem. Z tego co wiem PS3 widzi tylko partycje z systemem plikow FAT32, a z kolei na tym systemie mozemy umiescic plik o max. rozmiarze 4GB, co z kolei jest problemem poniewaz filmy jakosci HD zajmuja o wiele wiecej miejsca. Jak sobie poradzic z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie, czy w PS3 można podłączyć dysk sieciowy NAS ? W domu mam skonfigurowany router, który rozdziela mi zarówno połączenie internetowe, jak i dostęp do dysku NAS.

Czy skonfigurowanie takiego dysku w PS3 jest możliwe ? Czy PS3 opiera się o system linux?

Jeśli tak, to myślę, że byłoby to możliwe. W domu mam również tuner pracujący na Linuxie - Dreambox 800HDPVR i na nim nie ma problemów z podłączeniem dysku. 

Jak sytuacja ma się w przypadku PS3? Czy ktoś już tego próbował ??

Z góry dziękuję za wypowiedzi. Rossi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanie, czy w PS3 można podłączyć dysk sieciowy NAS ? W domu mam skonfigurowany router, który rozdziela mi zarówno połączenie internetowe, jak i dostęp do dysku NAS.

Czy skonfigurowanie takiego dysku w PS3 jest możliwe ? Czy PS3 opiera się o system linux?

Jeśli tak, to myślę, że byłoby to możliwe. W domu mam również tuner pracujący na Linuxie - Dreambox 800HDPVR i na nim nie ma problemów z podłączeniem dysku.

Jak sytuacja ma się w przypadku PS3? Czy ktoś już tego próbował ??

Z góry dziękuję za wypowiedzi. Rossi

nie sądze, w XMB nic nie ma, chyba że pod linuksem, ale jak myślę to cię nie urządza (chyba że NAS-a udostępnisz via multimedia server, ale i tak nie odtworzysz nagrań z DM bez konwersji )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... No, ale w sumie, to w tym PS3 jest Linux, czy nie ?

Jeśli jest, to myślę, że powinno się to udać zrobić. Filmów z DM nie potrzebuję oglądać poprzez PS3, ale np zdjęcia czy coś. I to by było dobre, bo na dysku NAS o dużej pojemności bez problemów mógłbym zapisywać różne rzeczy z PSS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zapisywania rzeczy z PSS to nic oprócz obrazków i trailerow na zewnętrznym dysku nie zapiszesz. Dema i gry można tylko na dysku konsoli mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można to jakoś potem skopiować na inny dysk i w razie, gdyby było z powrotem potrzebne, to przegrać ponownie na wbudowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się - można robić kopię zapasową, ale wtedy kopiuje Ci się wszystko co masz na dysku łącznie z ustawieniami konsoli itd. i jak to przywracasz to najpierw dysk jest formatowany a potem wgrywany backup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 nie jest oparte na żadnym Linuxie ! Co to za bzdury ! Czy jak kupujesz kompa, to on też jest opart na Windowsie ? Nie, albo dostajesz go wgranego, albo sam wgrywasz. W PS3 Linux jest opcją, nikt nikogo do tego nie zmusza, ani nie zachęca.

Dysk sieciowy przez NAS nie podłączysz. Jedyną możliwością jest Media Server.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS3 nie jest oparte na żadnym Linuxie ! Co to za bzdury ! Czy jak kupujesz kompa, to on też jest opart na Windowsie ? Nie, albo dostajesz go wgranego, albo sam wgrywasz. W PS3 Linux jest opcją, nikt nikogo do tego nie zmusza, ani nie zachęca.

Dysk sieciowy przez NAS nie podłączysz. Jedyną możliwością jest Media Server.

Dzięki za konkretną odpowiedź. Tylko, szkoda, że nie ma takiej opcji, no ale cóż.

Temat raczej do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja dobrałem się do plików będących na serwerze Apache2 poprzez webbrowsera i zapisałem je sobie na dysk PS3 (chodziło mi o sprawdzenie działania konwersji z MKV na MP4 filmów zakodowanych w AVC/AAC). Jeśli do danych na dysku NAS można się dostać poprzez WWW to da się to zrobić... jakoś (przypomina mi się reklama drukarek bodajże Canon - "jakoś... albo jakość" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie, bo kto pyta nie błądzi

dysk w ps3 musi być fat32 czy dysk zewnętrzny też musi być fat32, żeby ps3 go widział jak źródło zmagazynowania różnych rzeczy? przypuszczam, że nie. wolę jednak się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie gdzieś to wyczytałem. w takim razie wykorzystujecie ten cały dysk jako fat32? zakładam, że format jest jakimś programem bo taki duży dysk, windows nie puść na fat32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sformatowałem dysk 250GB przy pomocy systemowego partycjonera (GParted) i PS3 widziało mi go jako 232GB

A co do wewnętrznego dysku - to jest jakiś własny system Sony zbudowany na Linuxowym, prawdopodobnie z Journalingiem ale ze stałą wielkością sektora journal (stąd zabieranie takiej dużej ilości pojemności po formacie) - mi 250GB po sformatowaniu na system konsoli zostało 206GB - 10GB na OtherOS = 196GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym zakupić dysk zewnętrzny do podłączenie PS3 i dekodera cyfrowej telewizji. Proszę o informacje co powinien posiadać taki dysk, aby działał sprawnie na obu platformach. Wystarczy zwykły dysk zewnętrzny z wejściem na USB czy jest wymagane coś innego?

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę to przyatakuję z innym pytaniem, co jeśli chcesz na ten dysk wgrać z PC plik który ma np. 8 GB (filmy HD w większości są właśnie takich rozmiarów) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do PS3 bedzie pasowal chyba kazdy obecnie sprzedawany dysk zewnetrzny na zlacze usb lub kieszenie na dyski. Co do dekodera to nie posiadam takiej wiedzy, ale pierwsza rzecza jaka powinienec zrobic to przeczytanie instrukcji do dekodera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi Ci o dekoder polsatu Echosat to raczej nie podlaczysz jedyne do czego on sie nadaje to do ladowania iPhona xD nic wiecej nie zrobie z nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ktory "ten dysk"? Na zewnetrzny usb nie wrzucisz bo system FAT32 da rade trzymac pliki tylko do 4GB. Na dysk wewnetrzny PS3 nie wrzucisz bo konsola wykorzystuje system plikow nieznany szerszej publice i nie obsluguja go jeszcze zadne pecetowe systemy operacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz musiał podzielić plik. niestety to te minusy ps3, zawsze możesz kupić popcorna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

momencik... w takim razie filmow blu nie wzuce na dysk zewnetrzny ?? chcialem kupic go wlasnie przedewszystkim po to zeby filmy z kompa wzucic na dysk i ogladac filmy hd na konsoli

chyba ze jest jakies inne rozwiazanie owej sytuacji ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostalo juz opisane. Poczytaj dokladnie topiki zwiazane z filmami na ps3 i dyskami zewnetrznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
momencik... w takim razie filmow blu nie wzuce na dysk zewnetrzny ?? chcialem kupic go wlasnie przedewszystkim po to zeby filmy z kompa wzucic na dysk i ogladac filmy hd na konsoli

chyba ze jest jakies inne rozwiazanie owej sytuacji ??

Jeśli se chcesz oglądać w HD filmy na PS3 to pobaw się w streaming (Media Server)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zostalo juz opisane. Poczytaj dokladnie topiki zwiazane z filmami na ps3 i dyskami zewnetrznymi.

Wiesz kolego niestety mam trudnosci z tym forum a dokladnie z wyszukiwarka... tutaj jest ciezka wyszukiwarka wiec wybacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×