Skocz do zawartości
Frosty-PL

Moja własna recenzja PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede owijal w bawelne i zaczne bez wstepu.

Pierwsze wrażenia

Pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne. Kiedy wyciagalem konsole z pudla poczulem ciezar tej mocy, konsola swoje wazy :). Po wyciagnieciu jednak jest chwila zadumy, jaka ona piekna, stylowa, perfekcyjna, cud miód. Po raz pierwszy sprawdzilem tez jak dzialaja dolne triggery, dosc dziwnie ;d ale juz sie przyzwyczailem.

Odpalamy maszynę!

Kiedy sprzet byl juz podpiety pod Bravie :) nacisnalem guzik do włączania, choć nie, wystarczyło go dotknąc. Lekki dotyk opuszka palca i konsola się włącza. No i kolejne uderzenie, konsola pracuje? Bo jej nie słychać, konsola jest tak cicha ze Sony tam ukryło chyba małego skrzata który za pomocą magii chlodzi konsole :).

Menu i funkcje

Menu jak w PSP, bardzo wygodne funkcjonalne i funkcjonalne, wszystkie opcje znajdujemy w prosty sposób.

Menu i jest ładnie animowane a tło w menu zmienia kolor zależnie od pory dnia (Dzien rozowy, noc czarny).

Przegladanie zdjec, ogladanie filmow, słuchanie muzyki wszystko jest zrobione wyśmienicie. Zdjecia da sie obracać, przybliżać, robić pokazy slajdów itd. Przy muzyce mamy dostepne wizualizacje ktore losowo co jakiś czas się zmieniają (raczej bajer niż coś konkretnego).

Multimedialność

Teraz o elemencie na którym się lekko zawiodłem. Konsola nie jest 100% multimedialna, po nagraniu na DVD moich mp3 konsola z niewiadomych przyczyn nie wykrywała wiekszosci (może nie chciała wykryć :/) , podobnie jest z filmami w mpeg i avi. Mam nadzieje ze jakos bedzie dało sie w przyszlosci to obejsc.

Z płytami audio jest inaczej, album Loyal to the Game (oryginalny ;d) skopiowal sie bez problemow (Plyty audio da sie przegrywac na dysk w postaci mp3)

Online

Zaistnienie online na PS3 jest bardzo proste. Wystarczy sprawny router i standartowy kabel siebiowy :) (lub bez kabla jesli mamy router wi-fi).

Na poczatku trzeba zalozyc konto. Rejestracja przebiega szybko i bezproblemowo. Po zalozeniu konta otwieraja sie ogromne mozliwosci. Za posrednictwem PS Network można w grach znajdować przyjaciol i potem dodawac ich do swojej listy znajomych, komunikowac sie przez chat za pomoca mikrofonu i kamery, wysylac wiadomosci, sprawdzac w co gra kolega a nawet blokowac ludzi za którymi nie przepadamy :).  Za pomoca PS Store możemy kupować gry, sciagac je na dysk a potem w nie grac :) oczywiscie za stosowna oplata, niestety serwis w polskiej wersji jeszcze nie działa. Oj strach pomyslec jakie możliwosci da home jezeli PS Network juz oferuje tak wielkie mozliwosci :).

Podsumowanie

PS3 jest konsola ktora jest swietna ale do pelnej swietnosci jej troszke jeszcze brakuje (brak kodekow, brak supportu do polskiego PS Store) ale to wszystko bedzie ulepszane z czasem tak że konsola bedzie szla tylko do przodu nie patrzac w przeszlosc :). Nie mialem jeszcze okazji przetestowac Linuxa i klawiatury+mysz ale zrobie to w najblizszym czasie ;)   

4a0131f6d6d4f028m.jpg

Moje PS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za raport.. Teraz mam pytanka.. Jakie łącze internetowe posiadasz (prędkość) i z jakiego routera korzystasz?

Jak przedstawia się rozgrywka online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lacze neostrada 6mb :p ale mysle ze na wolniejszym tez pogra bez problemow. Co do routera to... zwykly router :p zadne wi-fi itd. Prosty, tani router na kablach :) sam nawet nie wiem co i jak bo byl konfigurowany i kupowany przez takiego kolesia ;d.

No a gra online to czysta przyjemnosc, lagow nie odnotowalem (nawet u innych graczy). Jest lepiej niz sie spodziewalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. miło to słyszeć.. Ja mam Neostradę 2 mega więc też nie powinno być problemów.. teraz tylko muszę zakupić router z wbudowanym modemem no i PS3'ke.. czyli mniej więcej za miesiąc może napiszę swoją recenzję  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podlaczeniu konsoli, odpaleniu jej i przeczytaniu instrukcji uderzyla mnie jedna rzecz, nie da sie podlaczyc padow od ps2 :(

Nie wiem jak to sie stalo ale nie doczytalem tego nigdzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jak zrobia jakies przejsciowki usb od sony ;p bo wiem ze do pc sa takie USB=>Dualshock ale czy beda dzialac na ps3 to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze beda dzialac dual shocki pod ps3 mnie nie dziwi, tylko czemu przez jakas przejsciowke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RudiFM

Odpalamy maszynę!

Kiedy sprzet byl juz podpiety pod Bravie :) nacisnalem guzik do włączania, choć nie, wystarczyło go dotknąc. Lekki dotyk opuszka palca i konsola się włącza. No i kolejne uderzenie, konsola pracuje? Bo jej nie słychać, konsola jest tak cicha ze Sony tam ukryło chyba małego skrzata który za pomocą magii chlodzi konsole :).

Cicha to pojęcie względne.

W porównaniu do X360 to faktycznie jest cicho (wiem bo do niedawna byłem jej posiadaczem).

Ale cisza kompletna jest na początku kiedy konsola nie jest jeszcze nagrzana.

Po pewnym czasie wentylator wchodzi na obroty i robi trochę hałasu.

Natomiast nie jest on tak uciązliwy jak w przypadku zabawki M$.

Rozumiem że i u Ciebie taka sytuacja ma miejsce.

Piszmy prawdę o naszej nowym cudeńku a nie wpadajmy tylko w samozachwyt że jesteśmy jej posiadaczami.

Czekam na gierkę "must have" bo jak na razie żadna mnie nie powaliła - blisko jest VF5.

Miłego grania dla wszystkich PS3-ców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem że i u Ciebie taka sytuacja ma miejsce.

Piszmy prawdę o naszej nowym cudeńku a nie wpadajmy tylko w samozachwyt że jesteśmy jej posiadaczami.

Czekam na gierkę "must have" bo jak na razie żadna mnie nie powaliła - blisko jest VF5.

Miłego grania dla wszystkich PS3-ców.

A widziałeś LittleBigPlanet? Dla mnie ta gra jest "Must Have" dla PS3

Już nie mogę się doczekać kiedy 4 "pozytywnie zakręconych" z forum spotka sie online i razem stworzą Level który trafi do Top 10 :D

Jeśli nie miałeś styczności z gra to proponuje filmik przedstawiający pełną prezentację wraz z komentarzem.

[a href=http://www.gametrailers.com/gamepage.php?id=4491" target="_blank]http://www.gametrailers.com/gamepage.php?id=4491[/a]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati

Frosty jaki to model Bravi? Jak się spisuje? To chyba HD Ready jest? Czy występuje efekt smużenia? Nie ma problemu z wersją HDMI? BO słyszałem że PS3 ma 1.3, a starsze modele Bravi 1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

ja sam mam hdmi 1.2 a ps3 1.3 ale wydaje mi sie ze roznica jest tylko w dziwieku a nie wiem kto puszcza dzwiek w tv :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak masz rację ;), 1,2 różni się tym od 1,3, że ten pierwszy nie obsługuje DTS HD oraz DD True HD, a tak to niczym innym. A co do tych głośników TV? hmmm... ja chyba używam, bo na całej długości ściany mam od prawej, PS3, TV 32" Samsung LCD, X360 (zakurzony :P ), sterte płytek jakiś tam, drukare no i biurko z PC :D! Więc nie ma miejsca na głośniki xP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja, czyli mówisz że opłaca się te 2 kafle na konsolkę wydać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa recenzja, czyli mówisz że opłaca się te 2 kafle na konsolkę wydać?

Hmmm.... a inaczej by wydał?  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa recenzja, czyli mówisz że opłaca się te 2 kafle na konsolkę wydać?

Jasne, że się opłaca, ale pamiętaj nie na byle jaką konsolę (xbox360) tylko na "trzecie dziecko SONY"  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że się opłaca, ale pamiętaj nie na byle jaką konsolę (xbox360) tylko na "trzecie dziecko SONY"  ;)

Oczywiście, i tak jestem fanboyem sony :) ale czasem może coś nie wyjść, czekam aż trochę stanieje, ale w sierpniu mam remont na chacie i sobie wszystko ustawie pod konsolke :) trzymajcie kciuki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z racji tego, że na 18-nastke dostałem trochę kasy:P chciałbym ją przeznaczyc na kupno konsoli (choc to jeszcze nie jest pewne alternatywa sa narty) i tu mam pare watpliwosci :

-nie mam telewizora LCD tylko zwykly klasyczny telewizor i tu sie rodzi pytanie... Czy grafika sie drastycznie rozni od tej wyswietlanej w jakosci HD ???

-mam neostrade liveboxa... Czy to sie da skonfigurowac z konsola ???

-i na dzien dzisiejszy ,ktory model polecacie ??? tzn ten najnowszy 40 Gb czy moze 60 a moze 80 ??? czytalem ze ten najnowszy ma jakies problemy z awaryjnoscia

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK

Na telewizorze SD wszystko wygląda pięknie, na pewno po jakimś czasie zapragniesz widzieć wszystko w HD bo to jest super sprawa, ale na początek wystarczy ci SD, kupuj starter pack za 1999 dostajesz 2 fajne gry drugiego pada.. a 400zl taniej.. konsole sama bez kompatybilności wstecznej, 2 gniazdek usb, bez miejsc na karty pamięci bez wi-fi... i tak z liveboxem jak najbardziej na się skonfigurować konsole (Awaryjność to plota i totalna bzdura wymyślona przez fanboyów xklocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mowisz ze te konsole po 1600 zl to kiszka ??

i trzeba brac to 60 gb ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu czlowieku jaka kiszka...? zalezy do czego ci ta konsola do samego grania 40gb ci wystarczy(bo masz w domu ps2, masz gdzies przenoszenie z dysku rzeczy na konsole itp)... jezeli uwazasz ze potrzebna ci wsteczna kompatybilnosc, 2 porty usb wiecej bo chcesz miec podpieta drukarke, mp3 playera, koniecznie wifi, Bog wie co tam jeszcze to 60gb...

Ludzie nauczcie sie w koncu sami za siebie decydowac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam sie bo nie chce zrobic bledu i kupic cos czego pozniej bede zalowal... od tego sa w koncu fora

jezeli nie masz ochoty to sie nie udzielaj

mysle ze Ty tez nie na wszystkim sie znasz, wszystko wiesz i niejednokrotnie potrzebujesz pomocy wiec jak juz napisalem jezeli nie masz ochoty pisac na temat to nie pisz..... ODDYCHAJ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...bez wi-fi...

40GB nie ma Wi-fi ? Myślałem, że tylko wersje 20GB go nie mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytam sie bo nie chce zrobic bledu i kupic cos czego pozniej bede zalowal... od tego sa w koncu fora

jezeli nie masz ochoty to sie nie udzielaj

mysle ze Ty tez nie na wszystkim sie znasz, wszystko wiesz i niejednokrotnie potrzebujesz pomocy wiec jak juz napisalem jezeli nie masz ochoty pisac na temat to nie pisz..... ODDYCHAJ !!!

Wg mnie troche sie osmieszyles ta wypowiedzia, jednak ratuje cie ta emotikona na koncu.

Jezeli nie potrafisz sam okreslic ktora wersja jest ci potrzebna i zalozmy ze kupisz 60 a potem okaze sie ze wszyscy beda kupowac 40 i beda mowic, ze bledem bylo kupowanie 60 to pomyslisz "Ku#$* mac! popelnilem blad... shame on me!" Sam powienienes dojsc do wniosku co ci jest potrzebne, a nie proscic innych zeby ci doradzali.

A to ze ktos sie na czyms zna albo i nie, nie tyczy sie niczyjej wypowiedzi... tymbardziej ze nikt cie nie probowal w zaden sposob uswiadamiac, ani wytykac braku wiedzy.

ps. 40gb ma wi-fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK

Dobra widzę, że trzeba ostro bo posiadacze 40gb się pienią, ale taka prawda, dostajesz okrojoną wersje bez 2 gier bez pada.. 400 zł ? powinna kosztować 1099 a nie 1599 O_o... 60 gb to jedyny dobry wybór w tym momencie, EOT.

/ I Nie chce tu być nie miły bo wiadomo, są osoby których nie stać na wydatek rzędu 2000, hmm a stać ich na 1600... dziwna sprawa, i tak musicie kupić pad, 2 pada (raczej)... 40gb to nieprzemyślana decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość THE chief

Prorok you have absolutely right

--------------------------

michal21.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×