Skocz do zawartości
Fayabusa

"download Of Doom"

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu pisalem na forum, ze zauwazylem w ostatnim czasie natezenie ilosci watkow dotyczacych padnietych napedow BD. Najczesciej objawiajacych sie nieczytaniem przez konsole plyt BD. Sytauacja taka ma miejsce od czasu pojawienia sia na PSN Firmleru 3.10.

Okazuje sie, ze nie tylko ja zauwazylem ta prawidlowosc. Na zagranicznych portalach zjawisko to jest juz nazywane "Download of Doom". Czy to zbieg okolicznosci czy moze nalezy ta sytaucje obserwowac?

Ilu z was to sie przydazylo? I co na to SONY?

Zapraszam do dystkusji.

EDIT: ...problem dotyczy glownie wersji FAT

i poprosze o konkretne przypadki. Nie chce czytac, ze z wasza konsola wszystko jest w porzadku.

Dyskutujemy o USZKODZAONYCH konsolach!

post-1395-1263905782,9302_thumb.jpg

Edytowane przez Fayabusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co pobierać ten firmware, skoro jest już nowy, praktycznie bez skazy ?

Po co pobierać ten firmware, skoro jest już nowy, praktycznie bez skazy ?

Jeżeli opierać się na danych statystycznych, no to logika mówi, że ten FW ma coś nie tak.

Ale raczej nie niszczy sprzętu, jak już działa coś niedobrego w Sofcie konsoli.

@EDIT:

Przepraszam, błąd przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po zainstalowaniu 3.10 nie zauważyłem pogorszenia stanu laseru/napędu, do czasu aż kilka tyg pozniej "zwariował" i dzisiaj oddałem ps3 do serwisu.

Mimo wszystko nie zwalałbym winy na FW, raczej na wadliwy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na bieżąco jeśli chodzi o FW. Pobrałem 3.10 jak tylko się pojawiła i nic nie działo mi się z konsolą. NO a teraz 3.15 i też jest wszystko ok. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ! Zabójczy Firmware krązy aby zabijać Wasze BluRay'e Baaa nie wkładajcie gierek do PS3 bo skasuje Wam nośniki :) A moze stwórzmy jakąś teorie spiskową w stylu:

"Sony wypuściło celowo wadliwy software aby uszkadzać konsolę użytkownikom mającym sprzęt po gwarancji licząc tym samym na podniesienie zysków ze sprzedaży SLIM'a"

Jak dla mnie dyrdymały .... Wyjątki nie oznaczają reguły ... :) Pewnie kilka set tysiący użytkowników PSN zrobiło update do 3.10 - rozwalanie sprzętu odbiłoby się pewnie dużo większym echem niż kilka topiców na zagranicznych forach ...

Popitolmy dalej o niczym ...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ! Zabójczy Firmware krązy aby zabijać Wasze BluRay'e Baaa nie wkładajcie gierek do PS3 bo skasuje Wam nośniki :) A moze stwórzmy jakąś teorie spiskową w stylu:

"Sony wypuściło celowo wadliwy software aby uszkadzać konsolę użytkownikom mającym sprzęt po gwarancji licząc tym samym na podniesienie zysków ze sprzedaży SLIM'a"

Jak dla mnie dyrdymały .... Wyjątki nie oznaczają reguły ... :) Pewnie kilka set tysiący użytkowników PSN zrobiło update do 3.10 - rozwalanie sprzętu odbiłoby się pewnie dużo większym echem niż kilka topiców na zagranicznych forach ...

Popitolmy dalej o niczym ...

Poki co probuje zebrac fakty. Padnieta konsola w okresie swiateczno-sylwestrowym ubieglego roku, to wlasnie taki fakt. Dlatego prosilem o wypowiedzi ludzi, ktorym to sie przytrafilo. Napisalem, ze moze to byc zbieg okolicznosci... a moze byc spowodowane bledem w systemie (ktory w kilka dni znalazl juz swojego nastepce). Niczego nie odrzucam, a forum jest od tego zeby dyskutowac. Przewija sie rowniez watek gry Modern Warfare 2 w zestawie z napedem BD konsoli w wersji FAT. Kto gral wie jak sie krztusi plyta z ta gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości aby software zepsuł cokolwiek związanego z hardware konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z takimi tematami. Ja mam konsolę ponad rok czasu (model FAT wersje europejską 80gb) i zawsze instalowałem nowe firmware i do tej pory konsola działa (oczywiście zdarzały się zwiechy). Teraz już praktycznie bardzo rzadko mi się zawiesza, odkąd mam firmware 3.15. Na początku, gdy miałem konsole (chyba z firmware 2.65 - sorki, bo już dokładnie nie pamiętam :P ) konsola mi się czasami wieszała np. wtedy gdy w GTA IV kupowałem ciuchy, lub w Call Of Duty World At War, gdy wychodziłem z trybu multiplayer :whistling: A najgorszy przypadek, jaki pamiętam to częsty reset konsoli przy wychodzeniu z gry Inferno Pool. Muszę przyznać, że mimo tych częstych pechowym momentów konsole resetowałem i do tej pory PS3 trzyma się świetnie :thumbsup: Jak komuś konsola padła to bardzo w to wątpię, by to było z przyczyn firmware, choć faktycznie przy najnowszym firmware zauważyłem znaczną poprawę (tylko raz konsola mi się zawiesiła przy przeglądarce internetowej, oraz dwa razy gra z PSS Rally Cross - ale sama gra, a nie konsola, więc moglem normalnie gre wyłączyć :P ) Jeżeli komuś padła nagle konsola, to po prostu pech i tyle :(

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż strach pomyśleć co będzie, jak dobrniemy do FW 6.65 i będzie wymagana drobniutka poprawka do niego, nie wymagająca zwiększenia numeracji o 0.05 :whistling:

Nazwa tematu nie rozwaliła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości aby software zepsuł cokolwiek związanego z hardware konsoli.

może nie zepsuł ale może coś popindolić ze sprzęt będzie chodził niepoprawnie (FW 2.40) Co do 3.10 u mnie śmiga jak tralala a co do nowego to narazie daje sobie pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie mówcie, że zniszczył / zespół / wybuchnął / zdoomował wam konsolę.

Wystarczy krótki zabieg, aby samodzielnie przywrócić system do funkcjonalności.

Jeżeli nie u wszystkich występuje taki błąd, to nie można mówić o tym, że firmware wybrał sobie tylko jakąś tam partię do zdoomowania.

Można wtedy pobrać jeszcze raz, jeśli w dalszym ciągu będą takie rezultaty, wtedy trzeba się martwić albo napisać / zadzwonić do PRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 3.10 podkrecal nieco obroty w napedzie BD, zeby skrocic czas dostepu, i o ile w nowych wersjach konsoli to dzialalo, to FATY nie wytrzymywaly tego i padaly jak muchy. Widocznie nikt nie robil testow na grubaskach albo trwaly one za krotko zeby problem sie pojawil. Sony oczywiscie nie przyznalo sie do bledu i w moment poprawili FW z numerkiem 3.15, powracajac do starych ustawien predkosci. Jak bylo naprawde pewnie nigdy sie tego nie dowiemy. Ja temat zamierzam drazyc. Dbalem o moja 60-tke na maksa, stala w przewiewnym miejscu, nie byla wylaczana z plyta w srodku, czyszczona, przerwy w prcy, bez zadnych debilnych Fan Testow itp. i padla po 2 latach i miesiacu!!! Dla przykadu powiem, ze caly czas dziala mi bez zadnych zarzutow PS2(fat) od 2004...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sranie w banie nic nie padalo. Z tego co ja czytam an forum to wiecej problemow jest ze slimami jezeli chodzi o upgrade FW niz wlasnie z FATami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sranie w banie nic nie padalo. Z tego co ja czytam an forum to wiecej problemow jest ze slimami jezeli chodzi o upgrade FW niz wlasnie z FATami.

mi padlo...

No i jakos na innych portlach ludzie potrafia rzeczowo dyskutowac na ten temat. Tu nawet moderator musi "blysnac" inteligencja...

Edytowane przez Fayabusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze podobna sytuacja miala miejsce w USiA z amerykanskimi wersjami konsol tylko, ze z FM 3.00.

Sony Computer Entertement America wyplacala 150$ tym wszystki, ktorzy musieli naprawiac konsole po sciagnieciu feralnego FW.

Tylko, ze tam ktos podniosl glos, a reszta go poparla, a nie gnoila... No ale TU JEST POLSKA...

Nizej tekst tej wiadomosci i link do newsa Mój odnośnik

"Class Action Suit Filed Over PS3 Firmware Update

A class-action complaint over the latest firmware updates for the PlayStation 3 (PS3) has been brought against Sony Computer Entertainment America (SCEA).

Accusing the company of negligence and breach of implied warranty, the suit, filed Oct. 2 in U.S. District Court in Northern California, alleges that SCEA failed to adequately test the effect the 3.0 and 3.01 firmware updates would have on some PS3s, freezing some systems and rendering the Blu-ray Disc drive inoperable on others.

A call to SCEA seeking comment had not been returned by press time.

“Thousands of Sony PlayStation 3 video game owners who downloaded a system update required by Sony found that the update caused their PS3 units to malfunction and actually damaged the hardware on many units,” the suit reads. “For owners who sustained hardware damage from the Sony-required update, Sony is charging a $150 repair fee per unit.

“Sony failed to perform adequate testing to detect the performance degradation and product damage effects of its update, failed to warn its customers of possible defects, continues to distribute the defective updates, and has caused and continues to cause financial injury to thousands of consumers.”

The suit, filed by Florida resident John Kennedy, asks that SCEA fix systems allegedly damaged by the firmware updates, at no charge, and suspend distribution of the firmware updates.

The suit details the timeline of the firmware updates, which some consumers say cause games to freeze, stop controllers from working and damage the Blu-ray drive. On Sept. 1 the 3.0 firmware was released as a direct download to Internet-connected PS3s, and after consumers complained about problems allegedly caused by the update, SCEA released the 3.01 update Sept. 15, the suit reads.

“Plaintiff and other PS3 owners downloaded the firmware 3.01 update, hoping it would remedy the problems caused by the firmware 3.0 update,” the suit reads. “Unfortunately, the 3.01 update not only failed to address problems introduced by firmware 3.0, it caused new problems.”

The suit also seeks reimbursement to those consumers who have already paid SCEA to fix their PS3s. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daleki jestem od popierania teorii spiskowych, ale moj przypadek pasuje do tej jak ulal ;) konsola dzialala swietnie (gralem moze 1-2 razy w tygodniu, kupiona w lipcu 09), przed swietami przestala czytac plyty, przywrocenie systemu z poziomu Menu pomoglo "na chwile" (zwiecha przy instalacji GTA IV), potem juz nic nie pomoglo i dzis wyslalem czarnulke (80GB) do serwisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś ma paść to od razu.

Żaden głupi firmware nie "podkręci" ci obrotów w BD.

Skończcie z teoriami spiskowymi.

Poparłeś fakt, ładnie. Tak było po aktualce 3.0, oj coś jest nie tak.

Ja mam amerykańską konsolę, i ja aktualizowałem system.

Moja konsola jakoś dalej lata, od dnia premiery, to już jakieś 3-4 lata i ani razu nie była w serwisie.

Tylko, ze tam ktos podniosl glos, a reszta go poparla, a nie gnoila... No ale TU JEST POLSKA...

Haha, nie ośmieszaj się.

Na co liczyłeś, że ktoś ci będzie współczuł jaka to bieda, bo tobie padła konsola.

Jezu to jest sprzęt, codziennie na świecie ginie po tysiąc PS3, i jakoś nikt tak nie rozpacza, i nie doszukuje się teorii spiskowych jak ty.

Wyskoczyłeś bez argumentów, jak guma z majtek i masz pretensję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden głupi firmware nie "podkręci" ci obrotów w BD.

Firmware to program, BIOS to program... pomysl

Jezu to jest sprzęt, codziennie na świecie ginie po tysiąc PS3,

A co GUS-ie pracujesz, ze wiesz? Skad te statystyki? Codziennie 1000? Playstation3 masz od 4 lat (szkoda, ze premiera w USiA byla ledwo ponad 3 lata temu :D )

[...]

i jakoś nikt tak nie rozpacza,

No a ja rozpaczam...

Wyskoczyłeś bez argumentów

Przeciez podalem argumenty :D

Dziala Ci konsola? Swietnie. A teraz zmykaj poszukac sobie tematu dla siebie...

Edytowane przez Fayabusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×