Skocz do zawartości
MatiGol

Nie Przerabiam Nie Kradnę A Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem gdzieś że MałyIMięki zarabia tylko na Windowsach,reszta jego działalności jak xbox to albo straty lub na zero wychodzi mniej więcej.Widać to ale trochę po cenach gier.Gry na Blue-rayu PS3 można kupić taniej niż na dvd na x360. A te starsze to juz poniżej ceny samego nośnika pewnie.

Nie wierzę, kiedyś pisało na necie, że MS za sam abonament do live'a zgarnął pół milarda dolców. Może na samej sprzedaży konsol MS czy Sony nie zarabiają, ale gry, live pierdoły z PSN' czy XBL na pewno przynoszą im krocie.

Jak ktoś kupuje w MM albo EMPIKach to ma prawo narzekać na ceny. Ja KZ2 kupiłem w maju 2009, nowe, polska wersja za 105zł. Co prawda nie jest to poziom np. USA, gdzie słyszy się o promocjach na roczne gry, które chodzą po 30zł, ale w porównaniu z tym co było chociażby za czasów PS2 to nie ma co płakać...

Czasami w sklepach tego typu można trafić na jakąś dobrą promocję. Pamiętam jak kiedyś kupiłem FIFE 09 zaraz po premierze w cenie 150 zł (MM)

Niedawno natomiast wyrwałem za bodajże 70 czy 80 zł edycje kolekcjonerską inFamous'a (Empik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A allegro też nie jest takie świetne jak sie może wydawać. :P

Ostatnio myślałem , że wyrwałem nówkę premierową MGS4 za 99zł. Jak się później okazało , to wyrwałem używkę Platinum za taką cenę :P Za sprzeciw dostałem negatywa , ale to szczegół ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie mam innej opcji niż kupować na allegro. To jedyna opcja dająca mi gry za niską cenę. Chyba że coś na normalnym sklepie np. gram pl.

Nawet na serwisie gry online ceny się utrzymują dość wysokie. Nic na to nie zrobimy. Samo życie. Dobrze że zawsze można dać opcję wymiany gry czy odkupienia poprzez np. black market na tej stronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt że na allegro można kupić taniutko ale czasem się ryzykuje bo nie wiadomo na jakiego sprzedawcę się trafi:/ niestety taka cena handlu przez internet... ja gdybym mógł to kupowałbym w normalnym sklepie gdzie ceny nieodbiegały by od tych z allegro... zreszta raz na jakiś czas lubię pójść do sklepu, ściągnąć grę z półki i pomaszerować do kasy nawet jesli przepłacam te 20/30zł... kupno na allegro to nie to samo:) nie ma tego rytuału kupna:P

p.s. swego czasu kupiłem grę The Godfather 2 w MM za 60zł.... a innym razem NFS: Undercover (na Wii) za 30zł... też w tym samym MM:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Media Expert była ostatnio świetna promocja , można było kupić np AC2 za 112zł , albo jakąś Platynę , po przecenie na 69/99zł (odpowiednio z 99/139zł). Więc czasami są fajne promocje... ale nie często..)

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jakoś nie przeszkadza kupowanie oryginalnych gier. Przecież to świadczy o samych nas. Co z tego, że kolega się chwali, mając Xboxa, że ściąga sobie co chwila gry. Ja mam narazie dwie i jakoś się z nich bardzo ciesze, mam powód, aby przejść je do końca (tak jak było z założenia twórców). Gdy przejdziemy możemy sprzedać, wymienić - nie tracąc na tym, albo grosze. Wystarczy mieć tylko swój wkład początkowy, czyli zakup pierwszych gier.

Mam satysfakcje przechodząc w 100% grę. Poświęcam jej więcej czasu, przez co mam więcej frajdy. Nie żałuje kupna PS3, mimo, że wiele ludzi odradzało mi to, właśnie ze względu na brak możliwości grania na piratach.

Kupując oryginaly wspieramy rynek. Będzie wychodziło więcej gier, bo twórcom będzie się to opłacało. Także jeśli ludzie by non stop ściągali, w końcu nie mięli by już czego ściągać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie dzięki dość wysokim ceną nie przejdę tego co do tej pory wyszło w załóżmy 2 miesiące, tylko np. w 2 lata he he. Tak że w kwestii kupna ps3 i gier to ja mając konsolkę mam spokój z granie na najbliższe lata, nie muszę się martwić o wymagania. Jedynie muszę teraz znaleźć kasę na router i podpiąć się ps3 do neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do osób które wcześniej pisały że my ps3owcy mamy gry na BR a xboksowxy mają je na DL DVD. Co z tego?

Jak gry które wychodzą i na PS3 i X360 zawierają w 90% przypadków to samo.

Czyli taki Xfan ma swoją płytkę DL DVD wypełnioną po brzegi aż z niej kipi bo ma mnóstwo tekstur, grafik itp, które dla XBOXA są maksem możliwości do przetworzenia i odpalenia tego jako spójną grę.

Taki PSfan ma płytę BR na, której jest to samo, a jedynie np te tekstury grafiki itp są w innych formatach i zajmują (może) więcej niż te w przypadku dla X'a.

Co tak czy inaczej nie zmienia faktu, że my i oni mamy to samo zapisane tylko na dwóch różnych nośnikach.

nie chodzi mi o zawartość nośnika tylko o to ze my bulimy za to że jest to płyta pokroju blu-ray (50zł) a xbox ma o wiele tańszy nośnik a bulą tyle samo co my za gry w dniu premiery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przywoływanie tutaj konkretnych kwot np. te 50 zł jest całkowicie bez sensu. Koszt pojedyńczego nośnika w tłoczni ma się nijak do nośnika nagrywalnego dostępnego w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bo to jeden z moich pierwszych postów na forum, co do tematu to na PS3 takowa kampania raczej nie powstanie z wiadomego powodu. Na xbox'sie problem ten występuje i to w znacznym stopniu,wiem to z autopsji. Spowodowane jest to bardzo wysokimi cenami gier jak i powszechnością przeróbki i do niedawna tolerowaniem przez m$ takich zachowań(mówie tutaj o nieumiejętnym banowaniu konsol). Nie czarujmy się jeżeli istniała by możliwość przeróbki PS3 myślę,że spory procent użytkowników zdecydował by się na to bez wahania. Argumenty typu - mam oryginał to przechodzę na 100% mają małą siłę przebicia bo znam wielu ludzi, którzy z pirata wyciskają siódme poty i dopiero zaczynają rozglądać się za nastepnym tytułem. Kolejnym argumentem, który warto obalic jest brak polskiego live'a. Live'a nie ma to fakt,ale wystarczy dosłownie 5 minut na forum xboxa i każdy wie jak założyć konto na USA bądź też UK i nie,podkreślam nie, wiąże się to z jakimikolwiek fizycznymi restrykcjami ze strony m$(przynajmniej ja o takich nie słyszałem). Warto również dodać,że blokadę na DLC również można łatwo obejść - VPN. Dlatego mówienie,że m$ sprzedaje produkt niezgodny z tym co widzimy na opakowaniu jest dla mnie trochę dziecinne bo każdy średnio rozwinięty szympans po kilku godzinach spędzonych z google może z tego "niezgodnego" produktu uczynić produkt całkowicie funkcjonalny. Oczywiście od listopada m$ w końcu wziął się za to na poważnie, chociaż wątpię,żeby taki stan rzeczy znowu długo potrwał(dwa dni temu wyszedł ixtreme LT- póki co znowu niewykrywalny). Oczywiście "piracenie" jest nie fair względem ludzi, którzy kupują gry płacąc za nie nie małe sumy, to właśnie jeden z powodów dla których zamieniłem xboxa na PS3 - tutaj jestem w 100% pewien,że ludzie którzy mają tę platformę płacą te same pieniądze co ja za każdą grę, dodatkowy sprzęt itp. Przyznam szczerze,że nie dziwię się ludziom, którzy kupują pirackie gry na xboxa, dostają taki sam produkt o ponad 200zł tańszy(mówię o nowych tytułach) z tymi samymi funkcjami(co-op,online itp.). Chyba pudełko, instrukcja oraz nadruk na płycie nie jest aż tyle wart?

PS W gwoli ścisłości jestem jak najbardziej za tą akcją opisałem tylko jak ja na to patrzę jako przeciętny użytkownik konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]jeżeli istniała by możliwość przeróbki PS3 myślę,że spory procent użytkowników zdecydował by się na to bez wahania[...] Warto również dodać,że blokadę na DLC również można łatwo obejść - VPN. Dlatego mówienie,że m$ sprzedaje produkt niezgodny z tym co widzimy na opakowaniu jest dla mnie trochę dziecinne bo każdy średnio rozwinięty szympans po kilku godzinach spędzonych z google może z tego "niezgodnego" produktu uczynić produkt całkowicie funkcjonalny.[...]"piracenie" jest nie fair względem ludzi, którzy kupują gry płacąc za nie nie małe sumy[...]

Czy przerobił bym PS3? Hmmm... skoro już zdecydowałem się na oryginalne gry , to nie widzę sensu przerabiania konsoli. Zbyt dużo kasy wydałem , aby sprzedawać teraz gry za mniej niż pół ceny. I pewnie banowanie było by nieuniknione.

VPN - śmieszne jest to , że użytkownik , który za grę i za konsolę i za (niedostępne) usługi sieciowe płaci pieniądze , musi korzystać z takich rzeczy jak VPN.

Tutaj nie chodzi o to , że da się to zdobyć , stosując jakieś sztuczki. Chodzi o to , że płacimy więcej niż gracze z zagranicy , a otrzymujemy o wiele mniej. Aby móc coś kupić od MS przez XBL musimy czołgać się na kolanach i błagać MS , aby pozwolił nam kupić DLC do naszej ulubionej gry.(=używanie VPN)

Druga sprawa - piracenie nie fair. Dla mnie jest wszystko jedno czy sąsiad ściąga czy kupuje gry. To jego sprawa , być może nie ma pieniędzy na nową grę. Być może tak wygląda jego utopia i nie chce wyzbywać się swojego marzenia. Ja zdecydowałem , że będę płacić za gry tylko wybrane , dlatego kupiłem tą konsolę. Na sąsiada się nie obrażam , niech sobie ściąga do woli , i tak większość tych gier nie jest warta nawet ściągnięcia. Może jeśli trafi na jakąś fajną grę to kupi ją , bo podpisana Verbatimka mu nie wystarczy.

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o to , że da się to zdobyć , stosując jakieś sztuczki. Chodzi o to , że płacimy więcej niż gracze z zagranicy , a otrzymujemy o wiele mniej. Aby móc coś kupić od MS przez XBL musimy czołgać się na kolanach i błagać MS , aby pozwolił nam kupić DLC do naszej ulubionej gry.(=używanie VPN)

To,że płacimy więcej niż gracze z zagranicy to wiadoma sprawa tylko,że nie jest to wcale wina m$. Co do DLC, fakt kombinację są,ale jaka frajda jak się w końcu uda to kupić. M$ nie wprowadzi live'a,przynajmniej narazie, z prostego powodu - nie będzie im się to opłacać.

PS Co do twoich poglądów to podpisuję się pod nimi w 100% tylko,że ludzi myślących podobnie jest mały odsetek. I tu właśnie pies jest pogrzebany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też czasem zaglądać do sklepów - zwłaszcza Auchan-Częstochowa - w moim mieście jest spory bałagan w dziale Rtv

W styczniu na pułkach z grami na PS2 leżał sobie zestaw na PS3 do Singstara Polskie Hity z mikrofonami za 69zł :)

Jeszcze kiedyś kupiłem na PS3 GRID'a za 39zł - leżał pośród Pecetowych wyprzedaży

Prawo broni konsumentów w tym temacie i jeżeli znajdziesz coś na półce z daną ceną to sprzedawca jest zmuszony Ci to za takie pieniądze sprzedać ...

Nie trzeba nawet kłótni ze sprzedawcami.

W jednym z hipermarketów elektronicznych są tak zwane towary ktore przez jakiś czas nie schodzą. Wystarczy kontrolować ceny i tak np. Far Cry 2 Edycje kolekcjonerską kupiłem za 50zł, Unreal Tournament III za 35zł i Motorstorm 2 za 45zł - oczywiście wszystko ofoliowane oryginalnymi etykietami. Jakiś minus? Tak. Warstwa kurzu na pudełku....

Edytowane przez Olaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce tanio kupić gry to kupi. Ceny producenta? -nie ma problemu. Wystarczy trochę poszukać w necie. Taki sklep dvd.co.uk sprzedaje gry po bardzo przystępnych cenach. Są tam też promocje typu 2 gry za 30 EUR.

Kto każe kupować gry w kraju, skoro na zachodzie są 30-40% tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją cegiełkę dokładam w inny sposób - Po prostu nie sprzedaje kupionych przez siebie gier i je kolekcjonuje ;). Większość kupowałem w marketach w dzień premiery albo chwilę po premierze, resztę kupuję przez allegro po nieco niższych cenach. Tym sposobem od końca 2007 roku uzbierałem 34 gry i w tym tylko 7 używanych :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poruszył temat przerabiania, jeśli pojawiłaby się taka możliwość. Z mojej strony wyglądałoby to inaczej, chciałbym jedynie by tytuły z PS2 były wreszcie dostępne, to samo tyczy się tytułów z PSP na PSP Go!. Na pewno nie piraciłbym gier, stać mnie na ich zakup i nie szkoda mi wydać 65 euro na nowość (Niderlandy). Szanuję markę Sony od zawsze, bo produkują sprzęt wysokiej klasy, a dzięki nim nie pozostaliśmy na poziomie NESa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lordbartezzos

1- Gierki w polsce są drogie to fakt

2- zwykły zjadacz chleba który gra sobie dla przyjemności jest sobie w stanie odłożyc kaskę na gre w którą sobie potem pogra bo jak ktoś jest fanem np. god of war to miał dużo czasu żeby sobie kaskę odłożyc.

można się powymieniac z kolegami bądz sprzedac co jest legalne w polsce bo ostatnio wałkowałem ten temat

3- grę przeciętną można kupic używaną za 100zł bądz poczekac az hicior wyjdzie na platynie -

4- jak grałem na PC i kumple znoślili gry dziesiątkami sztuk to od takiego grania aż żygac się chciało a większoś gier kończyłem w połowie (totalny przesyt)

5- jak by wszyscy lecieli na legalu to istnieje prawdopodobieństwo że może by gry staniały (nie jest to wcale pewne)

6- ludzie nażekają że gry drogie a na AVATARA (3 godzinna przyjemnośc) 26zł płacą i nie ma szumu że za drogo przy większości gier można naprawdę spędzic sporo czasu - już nie mówię o takich grach jak call of duty itp. na których się tłucze godzinami oline.

7- Ciekawe co mówią fani warcrafta płacąc kupe szmalu co miesiąc za możliwoś pogrania - to jest dopiero ...............

8- gry do których wychodzą od razu DLC czyli de fakto podczas wydania są okrojone można próbowac bojkotowac albo cos podobnego ostatnio ten proceder mnie denerwuje jest taka konkurencja na rynku gier że zawsze się znajdzie coś fajnego

9- przede wszystkim gracze muszą trzymac się razem i ostro walczyc o to aby koncerny sobie za dużo nie pozwalały przykład - ostatnie akcje z x-box-em - jednak skutkują bo graczy jest na prawdę dużo i cały czas nas przybywa:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie skala piractwa na x360 jest u nas bardzo duża, i nie ma sie czemu dziwić że wzięli się za to. IMO niech banują dalej aż do skutku... Co do ps3 to jestem bardzo zadowolony że nie ma narazie możliwości przerobienia konsli. Dzieki temu jak już kupuję gre to staram się w nia grać i 'poczuć' każdą wydaną na nią złotówkę..... Pamiętam jak na studiach w zasadzie lapka z torrentami w tle nie wyłączałem ; ciągnąłem wszystko co tylko się pojawiło na ps2, i suma sumarum gier skończonych było zaledwie kilka. Jak to mówią co za duzo to niezdrowo..... Jakoś z oryginlnymi płytkami w napędzie gra mi się o wiele przyjemniej niż na verbatimach -R ;] Mam nadzieję że nie tylko ja tak uważam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nie tylko Ty tak uważasz, zdecydowane 3 razy Tak, maksuję grę na ile się da. Pirata liźnietego, a nie kupionego z "miłosci" dla pozycji, kazdy wywali po jednym przejsciu na normalu, a tak walimy do platyny.... i tak poprzez kupowanie orginałów rozwijamy, napędzmy i przyspieszmy przemysł giersmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ppiractwo niszczy to co najważniejsze w grze - radość z gry. Dlatego dopóki będę miał chęci i pieniądze będę kupować oryginalne gry, a to jaka firmę i kogo będę tym wspierał już mnie nie obchodzi.

Edytowane przez TimanTi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak gry w polsce moze nie są drogie ale my mało zarabiamy. W uk hicior kosztuje 35-40 funoli czyli podobnie jak u nas ale tam nie zarabia się 1500 zł tylko 1500 funtów najmniej więc tu jest problem i sądzę że dlatego gry wydaja się nam drogie. Co do przerabiania jestem zdecydowanie na nie i mam nadzieje iż pojawi sie jakieś lepsze wsparcie w postaci np polskiej lokalizacji i sony w końcu zauwarzy iż ma w pl dużo potencjalnych odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przerabiania jestem zdecydowanie na nie i mam nadzieje iż pojawi sie jakieś lepsze wsparcie w postaci np polskiej lokalizacji i sony w końcu zauwarzy iż ma w pl dużo potencjalnych odbiorców.

a co mają jeszcze zlokalizować ? Gry są po Polsku, menu konsoli też. Chociaż lepiej, żeby Sony nie weszło do tego tematu i nie zobaczyło poziomu ortografii niektórych odbiorców :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ppiractwo niszczy to co najważniejsze w grze - radość z gry. Dlatego dopóki będę miał chęci i pieniądze będę kupować oryginalne gry, a to jaka firmę i kogo będę tym wspierał już mnie nie obchodzi.

tak to prawda, miałem XBOX360 i ściągałem na torrentach itd. i miałem ponad 40 gier i miałem zawsze takie uczucie pod czas gry, że poprostu nie miałem z niej radości, dopiero po 8 miesiącach pomyślałem o XBOX LIVE i grałem w cod waw (headset + dołączenie sie do grupy kolegi i zajefajna zabawa xD) i tak fajnie grało sie aż do 13.11.09 roku... BAN na XBL ;/

I się skończyła zabawa ;/ i kupuję PS3, bo jeśli mam płacić za oryginały to zwłaszcza na tej konsoli gdzie można się zarejestrować w polsce!!!

Pozdrawiam :)

Edytowane przez kisiel__94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupujac PS3 prawie rok temu mialem dylemat. PS3 i tylko oryginalne gry czy Xbox i dostep po przerobieniu do tanich gier. Wybralem PS3 i absolutnie nie zaluje. Tak jak wiekszosc poprzednikow w tym temacie, kreci mnie wyciskanie gry do samego konca, delektowanie sie nia na maksa. Doswiadczenie z pirackimi kopiami mam z PC i wiem, ze jest to traktowanie gier po lebkach i szybkie odstawianie je na polke. I tak naprawde rowniez smyrga mnie to, kto robi na tym kase itd. Liczy sie tylko i wylacznie moja satysfakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×