Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś ma ci pomóc, jak nawet nie napisałeś jak to wszystko masz spięte ?

To kino ma wejście dźwięku jedynie poprzez SCART...

Do wyjścia AV w konsoli podpinasz kabel z pudełka, a do tego kupujesz poniższą przejściówkę i wpinasz do kina...

466255_120216202050_scart2.jpg

Trzeba jeszcze zmienić ustawienia w konsoli...

Ustawienia > Ustawienia dźwięku > Odtwarzanie dźwięku przez kilka wyjść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz opisuje

TV > konsola - HDMI

TV > kino - HDMI

turbo dekoder N z tv przez HDMI oraz z kinem przez euro bo inaczej nie szedl dzwiek wiec raczej twoj sposob nie podejdzie bo 1 wejscie euro mam w kinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbo dekoder N z tv przez HDMI oraz z kinem przez euro bo inaczej nie szedl dzwiek

Dźwięk nie szedł z dekodera przez HDMI ?

A próbowałeś patentu ze zmianą typu wyjścia w dekoderze ? (naciskasz i trzymasz RES na dekoderze, aż na wyświetlaczu pojawi się HDMI lub DVI, ewentualnie na pilocie wybierasz "gwiazdka" i klawisz 3 lub 4)...

Jak Ci się uda, to kino odpinasz od dekodera i łączysz z TV - z tyłu masz wyjście dźwięku w postaci 2xRCA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podlacz w prosty sposob jak ja i wszystko pieknie chodzi.

Ps 3 do TV za pomoca HDMI

Ps 3 do kina domowego za pomoca kabla optycznego.

W ustawieniach na konsoli musisz wejsc w opcje dzwieku--- > ustawienia wejsc audio --> optyczny/cyfrowy --> i zaznaczasz opcje Dolby Digital 5.1 jesli tako owe masz glosniki w kinie.

U mnie dzwiek po prostu miazdzy teraz na 5.1 kinie LG kupionym za 900 zł.

Edytowane przez mrdywan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podlacz w prosty sposob jak ja i wszystko pieknie chodzi.

Ps 3 do TV za pomoca HDMI

Ps 3 do kina domowego za pomoca kabla optycznego.

W ustawieniach na konsoli musisz wejsc w opcje dzwieku--- > ustawienia wejsc audio --> optyczny/cyfrowy --> i zaznaczasz opcje Dolby Digital 5.1 jesli tako owe masz glosniki w kinie.

U mnie dzwiek po prostu miazdzy teraz na 5.1 kinie LG kupionym za 900 zł.

A sprawdziłeś czy jego kino ma wejście optyczne ? Bo ja sprawdziłem...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś patentu ze zmianą typu wyjścia w dekoderze ? (naciskasz i trzymasz RES na dekoderze, aż na wyświetlaczu pojawi się HDMI lub DVI, ewentualnie na pilocie wybierasz "gwiazdka" i klawisz 3 lub 4)...

Jak Ci się uda, to kino odpinasz od dekodera i łączysz z TV - z tyłu masz wyjście dźwięku w postaci 2xRCA...

niestetty nic to nie dalo i dalej mi to nerwy psuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zastosuj taki rozdzielacz

0753.jpg

przy odrobienie szczęścia uda ci się jeszcze wysłać dźwięk z naziemnej telewizji do kina domowego,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestetty nic to nie dalo i dalej mi to nerwy psuje :(

No to pozostaje zakupić przełącznik (nie rozdzielacz) z obrazka wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede szukal na alledrogo bo po sklepach juz pytalem i nie ma :( dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem, ponieważ upatrzyłem sobie kino domowe ale nie wiem czy będzie dobrze współgrało z moją ps3 inaczej mówiąc czy dzwięk i obraz będzie mi urywał dupsko w grach :biggrin: Kino domowe jakie chce kupić to http://www.mediamark...281679#opinion.

Pytałem się gościa w MM i powiedział mi, żebym podłączył Kino z PS3 kablem optycznym a TV z Kinem poprzez HDMI (niestety moje LCD Philipsa nie ma optycznego wejścia) dlatego mam do Was pytanie czy takie rozwiązanie jest idealne aby cieszyć się obrazem i niesamowitym dzwiękiem 5.1 w grach poprzez takie kino domowe które mam zamiar kupić? Chyba, że takie rozwiązanie zrobić jak to napisał newbie czyli PS3 do TV za pomoca HDMI a

PS3 do kina domowego za pomoca kabla optycznego. Jak myślicie które rozwiązanie będzie lepsze czy może nie ma różnicy w jaki sposób to się podłączy?

z góry dzięki i pozdro:)

Edytowane przez konrados

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem, ponieważ upatrzyłem sobie kino domowe ale nie wiem czy będzie dobrze współgrało z moją ps3 inaczej mówiąc czy dzwięk i obraz będzie mi urywał dupsko w grach :biggrin: Kino domowe jakie chce kupić to http://www.mediamark...281679#opinion.

Pytałem się gościa w MM i powiedział mi, żebym podłączył Kino z PS3 kablem optycznym a TV z Kinem poprzez HDMI (niestety moje LCD Philipsa nie ma optycznego wejścia) dlatego mam do Was pytanie czy takie rozwiązanie jest idealne aby cieszyć się obrazem i niesamowitym dzwiękiem 5.1 w grach poprzez takie kino domowe które mam zamiar kupić? Chyba, że takie rozwiązanie zrobić jak to napisał newbie czyli PS3 do TV za pomoca HDMI a

PS3 do kina domowego za pomoca kabla optycznego. Jak myślicie które rozwiązanie będzie lepsze czy może nie ma różnicy w jaki sposób to się podłączy?

z góry dzięki i pozdro:)

Sprawdź czy w tv nie masz HDMI ARC (nie napisałeś jaki model TV). To kino posiada takie wejście: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/home-theater/home-theater-systems/HT-E4500/EN-features

Kiedyś myślałem nad tym kinem, ale wybrałem inne. Na marginesie dobry wybór w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie pisze w opisie tego kina, że posiada takie wejście? nie moge sie doczytać właśnie. A w moim TV nie widzę aby coś takiego było. są wejścia: Gniazdo CI, do anteny tv to wiadomo, 2x HDMI, EXT1, EXT2, EXT3 oraz EXT4.

Edytowane przez konrados

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam kino domowe Samsung HT-TZ212. Próbuję podłączyć PS3 do niego za pomocą optycznego złącza audio, zmieniłem ustawienia w konsoli, jednak wciąż dźwięku brak. Męczę się z tym już drugi dzień i ciągle bez powodzenia. Jakieś pomysły? Sprawdzę wszystkie możliwości, bo chciałbym już wreszcie pograć : )

Edytowane przez Areczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim starszym kinie, które podłączałem przez optyka, wystarczyło go podłączyć i w konsoli zmienić w dźwięku z HDMI na Optyk i już śmigało.

Na kinie masz na pewno ustawiony kanał, na którym konsola leci? Wiem, że to głupie pytanie, ale nic mi do głowy nie przychodzi.

Jeszcze taka inna dość "dziwna" porada. Często tak miałem, że ten kabel optyczny nie stykał dobrze, trzeba było nim pogmerać w tej dziurce, żeby załapało jak należy. Może u Ciebie jest coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kino domowe Samsung HT-TZ212. Próbuję podłączyć PS3 do niego za pomocą optycznego złącza audio, zmieniłem ustawienia w konsoli, jednak wciąż dźwięku brak. Męczę się z tym już drugi dzień i ciągle bez powodzenia. Jakieś pomysły? Sprawdzę wszystkie możliwości, bo chciałbym już wreszcie pograć : )

banalne pytanie, ale czy ustawiłeś odpowiednie źródło dźwięku w kinie?; ciekawym rozwiązaniem jest podłączenie kina optykiem do TV jeżeli masz w nim wyjście optyczne audio;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam się pod temat z następującym problemem. Zakupiłem kino domowe (amplituner denon avr x-1000) + głośniki. Podłączenie wygląda następująco ps3-> amplituner-> TV, wszystko za pomocą HDMI. Wszystko działa jak należy, filmy BR grają jako 5,1, gry z konsoli mają prawidłowy dźwięk OPRÓCZ 1 gry.... Battlefield 3 jest całkowicie bez dźwięku. 3 dzień grzebie w ustawieniach PS3 i skończyły mi się pomysły jak można rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam

Edytowane przez chrisu8381

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Battlefield 3 jest całkowicie bez dźwięku ... jak można rozwiązać ten problem ...

 

Kupić Battlefield 4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ps3 daje dźwięk w innych grach a jest nieme w samym Bf3 to problemu szukaj w ustawieniach audio w grze a nie w konsoli. Wystarczająco poważnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wystarczająco poważnie. Ustawień w samej grze nie ma zbyt wiele, lecz nie zmienia to faktu, że ich zmiana nie wpływa na zaistaniałą sytuację. Konsola z BF podpięta pod TV bez kina przekazywała dźwięk właściwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×