Skocz do zawartości
Patricko

Heavy Rain

Rekomendowane odpowiedzi

-Robie zakończenie że każdy z bohaterów głównych przeżywa, czy Lauren musi żyć czy nie ? Ma to jakieś znaczenie?

Nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Trophy dotyczy tylko czwórki głównych bohaterów i technicznie rzecz biorąc, chodzi o to by wszyscy żyli podczas rozdziału "The Old Warehouse", a co się tam wydarzy jest już nieistotne.

- Jak odblokować Fish Tank ?

Errr... no musisz grać w grę, po prostu przechodź normalnie. Fish Tank to przecież jeden z rozdziałów gry, który jest prawie niemożliwy do ominięcia - trzeba by być bardzo upartym. Przypuszczam że chodziło Ci o coś innego jednak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Trophy dotyczy tylko czwórki głównych bohaterów i technicznie rzecz biorąc, chodzi o to by wszyscy żyli podczas rozdziału "The Old Warehouse", a co się tam wydarzy jest już nieistotne.

Nie tyle żyli, co dotarli do magazynu. Ethan, jeśli zostanie złapany, podczas ucieczki z motelu, to choć będzie żywy trofeum nie zostanie zaliczone.

Edytowane przez Hadzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: poradziłem sobie, Clever Dad wpada dopiero po wczytaniu Shauna.

P.S jeśli ktoś robi trofeum z placem zabaw, to jeśli popełnisz błąd to wyjdź do menu i kontynuuj. Gra się zapisuje po każdej zaliczonej próbie ^^.

Edytowane przez energy910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z placem zabaw? Chodzi Ci o budowę, gdzie

topi się brat Scotta

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to jedyny "plac zabaw" w grze. Poprostu zapomniałem nazwy trofika a nie chciało mi sie szukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ten, na którym Ethan bawi się z Shaunem. ;) Dzięki za podpowiedź, która ułatwi mi życie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przechodze na nowo grę (robię perfect crime) - rozumiem że jeśli podczas ostatniego przejścia zrobiłem w Sklepie hassana to co trzeba, to moge zacząć rozgrywke od drugiego momentu gdzie decyzja ma kluczowy wpływ ? (Zbieg)

Potem zrobie zakończenia ale :

Zakończenia #1: New Life / Nowe życie, Origami Grave / Grób Origami, Case Closed / Sprawa zamknięta

Zakończenia #2: Ethan's Grave / Grób Ethana, Heroine / Bohaterka

Mam już wykonane. Moge spokojnie robić od 3 czy lepiej je powtórzyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przechodze na nowo grę (robię perfect crime) - rozumiem że jeśli podczas ostatniego przejścia zrobiłem w Sklepie hassana to co trzeba, to moge zacząć rozgrywke od drugiego momentu gdzie decyzja ma kluczowy wpływ ? (Zbieg)

Nie, zaczynasz znowu od Hassana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zaczynasz znowu od Hassana.

Będe grał za chwilę to zobaczymy, ale zacząłem od Zbiega.

Niby dlaczego skoro Hassan został wykonany prawidłowo ? Na logike można to już pominąć

P.S

Przeczytałem zagraniczne forum, niestety masz racje eh ;/

Edytowane przez energy910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe grał za chwilę to zobaczymy, ale zacząłem od Zbiega.

Niby dlaczego skoro Hassan został wykonany prawidłowo ? Na logike można to już pominąć

P.S

Przeczytałem zagraniczne forum, niestety masz racje eh ;/

Ja mam zawsze rację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja napiszę coś od siebie :D Jako że dopiero teraz zapoznałem się z tytułem i przeszedłem go pierwszy raz <_< wiem że zrobię to ponownie i jest to tytuł godny do o platynowania . Gra mnie zaskoczyła i powiem że myślałem że wiem kim jest OK :whistling: i się myliłem :D teraz zauważam błędy i oślepienia :D Zaczynam grę po raz kolejny tym razem z poradnikiem Patricko rozpocznę od Perfect Crime a potem się będę bawił :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfect Crime zaliczony.

Zostało mi ostatnie, czyli zakończenia

W Solving the Puzzle / Rozwiązywanie zagadki poddajemy się -tzn. ? kiedy Jayden będzie szukał dowód to poprostu zdjąć okulary tak ?

Killer's Place / U zabójcy, nie odgadujemy hasła z komputera, ale uciekamy -tzn.? jak będe podawał błędne hasła to Madison przestanie szukać czy jak ? może poprostu mam olać komputer ?

I co do ostatniego Patricko napisał że heroine odblokuje się w momencie sekwencji podpisania książki przez Madison. Może ktoś to przybliżyć ?

Aaaa i co do zakończeń to musze je oglądać ? Jeśli tak to czy w momencie napisów koncowych czyt. Creditsy gdzie zablokowany jest start i reszta, to moge zgasić gre czy musze czekać do końca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Solving the Puzzle / Rozwiązywanie zagadki poddajemy się -tzn. ? kiedy Jayden będzie szukał dowód to poprostu zdjąć okulary tak ?

Kiedy zdejmiesz okulary nad głową Jaydena będą krążyły jeszcze dwie opcje - Give up i Keep searching. Wiadomo którą musisz wybrać.

Killer's Place / U zabójcy, nie odgadujemy hasła z komputera, ale uciekamy -tzn.? jak będe podawał błędne hasła to Madison przestanie szukać czy jak ? może poprostu mam olać komputer ?

Scott wparuje do chaty kiedy podasz zbyt dużo niewłaściwych haseł. Tak więc specjalnie podawaj złe - reszta rozdziału toczy się normalnie, tak jakbyś miał hasło. Komputera olać się nie da - kiedy sam robiłem platynę łaziłem po chacie z pół godziny i nic się nie stało, więc wkurzony zacząłem podawać złe hasła w kompie i nagle ciach - udało się, Shelby przyszedł ;)

I co do ostatniego Patricko napisał że heroine odblokuje się w momencie sekwencji podpisania książki przez Madison. Może ktoś to przybliżyć ?

Chodzi o to że sekwencja wywiadu czasem się nie pokazuje kiedy

Madison zostanie złapana przez policję przed magazynem, coś takiego słyszałem. Upewnij się że dzieciak zostanie uratowany, Shelby zginie, Madison i Jayden przeżyją a co się stanie z Ethanem jest nieważne, byleby nie związał się z Madison (może zostać aresztowany, zginąć, albo po prostu jej nie wybaczyć w On the Loose). Wtedy nie powinieneś mieć problemu z poprawnym odblokowaniem tego zakończenia.

Aaaa i co do zakończeń to musze je oglądać ? Jeśli tak to czy w momencie napisów koncowych czyt. Creditsy gdzie zablokowany jest start i reszta, to moge zgasić gre czy musze czekać do końca ?

Nie jestem pewien, ale to chyba tylko kilka minut, więc zbyt wiele czasu Ci nie zabiorą :P Dla 100% upewnienia się że nic złego się z trofeami nie stanie można obejrzeć.

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak robię perfect crime ale zacząłem grę od początku bo chciałem zaliczyć kilka trofków wcześniej to czy jak zrobię negocjatora i znowu powrócę do tego chapteru to :

1) jak dojdę do końca i zrobię co trzeba to mi wpadnie Perfect Crime ?

2) czy podczas robienia prefect crime mogę zrobić Nerd / Sherlock ? Dokładnie chodzi mi o to co napisałem wcześniej / wyżej odnośnie negocjatora , bo wiem że przy autostradzie znalazłem to co musiałem , lub czy to trofeum można wbić przeskakując chaptery .

3) czy da się ukończyć wszystkie próby podczas wbijania PC .

Ogólnie z tego co zauważyłem to podczas perfect crime da się wbić mnóstwo trofeów :thumbsup:

Edytowane przez KJN86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to sie naucz pisać bo za nic nie można zrozumieć pierwszych zdań.

Na wszystkie pytania masz odpowiedzi w poradniku Patricko,a strone wcześniej ja robiłem Perfect Crime więc masz moje podobne pytania ale przecież wielkim problemem jest kliknięcie wstecz ;)

Nie wpadnie ci , musisz grać od sklepu hassana do końca. W każdym poradniku pisze że PRZESKAKIWANIE nie działa.

Sherlock wpadnie spokojnie przy robieniu PC(o ile chcesz znaleźć wszystko i autostrade wcześniej zaliczyłeś)

Da się, o to też pytałem strone wcześniej ^^.

Da sie, ale jest to uciażliwe więc lepiej PC robić w osobnym przejściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co muszę zrobić, żeby Jayden dożył końca tej historii? Czy to, że:

w rozdziale "Witaj, Norman" (dopiero zacząłem grę, ale wcześniej obserwowałem poczynania Taty :)) nie zdążyłem dojść do łazienki i agent zażył narkotyk sprawi, że później nie będzie potrafił z niego zrezygnować i w końcu zginie?

Edytowane przez Maly_06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie zginie, ale

jeśli będzie zażywał narkotyk w dalszej części gry będziesz miał inne zakończenie jakby przestał zażywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Jeszcze nie doszedłem do tego momentu, ale:

Czy kiedy obetnę Ethanowi palec, będzie to w jakiś sposób widoczne. Jestem ciut wrażliwy na takie sadystyczne sceny ^^' Nie wiem, chwila odcinania zostanie ukazana albo w dalszej części akcji nie będzie miał palca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Jeszcze nie doszedłem do tego momentu, ale:

Czy kiedy obetnę Ethanowi palec, będzie to w jakiś sposób widoczne. Jestem ciut wrażliwy na takie sadystyczne sceny ^^' Nie wiem, chwila odcinania zostanie ukazana albo w dalszej części akcji nie będzie miał palca?

Scena obcinania palca w sumie nie jest specjalnie drastyczna. To nie "Piła" że wszystko jest dokładnie pokazane. Co ciekawe nawet jak nie wykonasz tej próby, to w dalszej części gry bohater będzie miał na dłoni opatrunek:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo sugestywna (główną rolę odgrywa tu dźwięk). Aktor odgrywające rolę Ethana spisał się na medal. Jego polskiemu odpowiednikowi też udało się wywołać zamierzony efekt- ciarki na plecach.

Jesteś pewien, że ten opatrunek jest tym samym opatrunkiem, który chroni ranę po amputacji, a nie po innych, bądź co bądź, brutalnych i niebezpiecznych próbach? Czy Ethan ma palec, czy może mu go odjęto, choć nie odważył się go sobie odciąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że ten opatrunek jest tym samym opatrunkiem, który chroni ranę po amputacji, a nie po innych, bądź co bądź, brutalnych i niebezpiecznych próbach? Czy Ethan ma palec, czy może mu go odjęto, choć nie odważył się go sobie odciąć?

Pewien na 100% nie jestem, bo próbę jaszczurki zawsze wykonywałem, więc opieram się na tym co wyczytałem w internecie, chociażby na tym forum. Co do sedna sprawy, to niby mógłby to być opatrunek z wcześniejszej próby motyla, gdzie bohater pokiereszował sobie ręce potłuczonym szkłem. Tyle tylko, że przed próbą jaszczurki, czyli obcinaniem palca Ethan nie miał na samej dłoni opatrunku a później już tak a i w filmikach końcowych, w których wprowadza się z synem do nowego mieszkania(zarówno z jak i bez Madison) z tego co pamiętam wyraźnie widać, że bohaterowi brakuje kawałka palca:)

Edytowane przez Hadzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to sie naucz pisać bo za nic nie można zrozumieć pierwszych zdań.

Na wszystkie pytania masz odpowiedzi w poradniku Patricko,a strone wcześniej ja robiłem Perfect Crime więc masz moje podobne pytania ale przecież wielkim problemem jest kliknięcie wstecz ;)

Nie wpadnie ci , musisz grać od sklepu hassana do końca. W każdym poradniku pisze że PRZESKAKIWANIE nie działa.

Sherlock wpadnie spokojnie przy robieniu PC(o ile chcesz znaleźć wszystko i autostrade wcześniej zaliczyłeś)

Da się, o to też pytałem strone wcześniej ^^.

Da sie, ale jest to uciażliwe więc lepiej PC robić w osobnym przejściu.

Najpierw to ty się naucz czytać , a potem pisać bo ja problemu z tym nie mam :thumbsup:

Napisałem że zacząłem grę od początku ( czytaj SAM POCZĄTEK GRY GDZIE MUSISZ WZIĄĆ PRYSZNIC )

Nigdzie nie napisałem o przeskakiwaniu rozdziałów ! Natomiast napisałem że :

jeśli znalazłem na autostradzie wszystko i potem w sklepie Hassana zrobię trofeum NEGOCJATOR i jak dostane trofeum to powtórzę chapter w sklepie i zacznę robić PC to czy mi zaliczy trofeum Nerd / Sherlock .

Twoja odpowiedź traktuję jako spam bo żadnej odpowiedzi tam niema tylko głupie teksty osoby która sama zadawała pytania pod własnym pytaniem JAKBY CIĘŻKO BYŁO NACISNĄĆ EDYTUJ . I kolejne pytanie do Ciebie :

PO CO ZADAWAŁEŚ PYTANIA ODNOŚNIE TROFEÓW SKORO SĄ OPISANE W PIERWSZYM POŚCIE ?

Tyle w tym temacie i ponawiam pytania do osób co wiedzą coś na ten temat , a nie do ludzi co nabijają posty :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien na 100% nie jestem, bo próbę jaszczurki zawsze wykonywałem, więc opieram się na tym co wyczytałem w internecie, chociażby na tym forum. Co do sedna sprawy, to niby mógłby to być opatrunek z wcześniejszej próby motyla, gdzie bohater pokiereszował sobie ręce potłuczonym szkłem. Tyle tylko, że przed próbą jaszczurki, czyli obcinaniem palca Ethan nie miał na samej dłoni opatrunku a później już tak a i w filmikach końcowych, w których wprowadza się z synem do nowego mieszkania(zarówno z jak i bez Madison) z tego co pamiętam wyraźnie widać, że bohaterowi brakuje kawałka palca:)

Za jakiś czas będę robił platynę, więc to sprawdzę. ;) Wydaje mi się jednak, że po nieudanej próbie nie ma opatrunku (kiedyś mi się nie udała i nie dostrzegłem go na ręce Ethana).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to ty się naucz czytać , a potem pisać bo ja problemu z tym nie mam :thumbsup:

Napisałem że zacząłem grę od początku ( czytaj SAM POCZĄTEK GRY GDZIE MUSISZ WZIĄĆ PRYSZNIC )

Nigdzie nie napisałem o przeskakiwaniu rozdziałów ! Natomiast napisałem że :

jeśli znalazłem na autostradzie wszystko i potem w sklepie Hassana zrobię trofeum NEGOCJATOR i jak dostane trofeum to powtórzę chapter w sklepie i zacznę robić PC to czy mi zaliczy trofeum Nerd / Sherlock .

Twoja odpowiedź traktuję jako spam bo żadnej odpowiedzi tam niema tylko głupie teksty osoby która sama zadawała pytania pod własnym pytaniem JAKBY CIĘŻKO BYŁO NACISNĄĆ EDYTUJ . I kolejne pytanie do Ciebie :

PO CO ZADAWAŁEŚ PYTANIA ODNOŚNIE TROFEÓW SKORO SĄ OPISANE W PIERWSZYM POŚCIE ?

Tyle w tym temacie i ponawiam pytania do osób co wiedzą coś na ten temat , a nie do ludzi co nabijają posty :thumbsup:

NIe ośmieszaj się. Po pierwsze to odpowiedziałem ci na twoje pytania w moim poście wyżej więc nie wiem co za problem masz ? Interpretacja czy co ? inna sprawa że masz problemy ze składnią bo układasz nie zrozumiale zdania.

Zadawałem post pod postem bo wcześniej ktoś mi pomógł więc chciałem "podbić" temat na pierwszą strone. Proste.

Przeskakiwanie tyczyło się Sherlocka/Nerda mój drogi ^^

Co do twojego pytania to cóż.. nie czytasz ze zroumieniem. Nie pytałem o to jak wykonać dane trofea, tylko miałem wątpliwości co do tematu (Fish tank, zakończenia) które wprost z poradnika nie wynikają a nie chciałem powtarzać gry paro krotnie.

Pewności nie mam, ale wydaje mi sie że jak nie utniemy sobie palca to ethan ma wszystkie palca bez bandaża ;) tak mi sie wydaje,bo pare razy grę ukończyłem ale moge sie mylić ;)

Maly_06, imo nie jest zbyt drastyczna. Dźwięki są przekonujące ale sam moment z perspektywy ukazania nie jest raczej oddany w klimacie niżej wymienionej piły ;) Poprostu w takich wypadkach mamy wybór więc tego robić nie musisz ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×