Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moja konsola wróciła z naprawy FAT ylod.Tu zaczynają sie schody, rozpakowałem ją poczekałem aż się "zaaklimatyzuje" i włączyłem usłyszłam dziwny dźwięk jakby coś się spaliło konsola się nie uruchomiła spróbowałem jeszcze raz tym razem wszystko normalnie działa, chcę włożyć plytę a napęd nie chce jej zassać mryga tylko niebieska lampkai.Pytanie czy zepsuł się mechanizm zassysający płytę i czy mam mieć o to pretensje do firmy która naprawiała mi yloda (przed napęd działał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za dźwięk "jak by się coś spaliło" biggrin.gif?

Jeśli konsola była wysyłana paczką to mogło dojść do uszkodzenia mechanicznego, jesli wcześniej konsola była rozkręcana przez użytkownika to już nie raz widziałem takie "kwiatki" podczas wyciągania płyty przez właścicieli konsol, że aż strach - a zawsze potem twierdzą "że tak przed naprawą na pewno nie było".

Jeśli ty sam lub ktoś niepowołany w nim nie grzebał a masz ten serwis na miejscu to podejdź i poproś o sprawdzenie co się stało - w końcu to elektronika+delikatna mechanika i raz na kilkaset przypadków coś może się stać - jak to mówi stare przysłowie „Raz w roku strzela nie nabita strzelba”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

------- update

Konsole wysłałem na gwarancję, wróciła po tygodniu. W opisie naprawy pojawiło się "po testach, żadnego problemu nie stwierdzono". Dziwne tylko, że wszystko działa i widać ślady rozkręcania ;) Tak czy siak wszystko działa jak po wyjęciu z pudełka i z tego się ciesze.

------- / update

Witam,

kupiłem w lutym nowe PS3 Slim 320GB w Saturnie, od tamtego czasu wszystko było w porządku, aż do wczoraj. Podczas gry w LBP2 konsola zawiesiła się na ekranie ładowania menu, napęd wciąż mielił, ale przez 30min nic się nie zmieniło. Wyłączyłem konsole z pada, ale po ponownym uruchomieniu nie czyta mi żadnej płyty gry, BD, DVD czy CD. Wkładam płytę i nic się nie dzieje, w menu nie pokazuje się żadna ikonka.

Czyżby serwis już po 2 miesiącach ?

Edytowane przez frpger0077

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w skrócie mój problem z napędem. Po odpaleniu gry konsola zwisła 2 razy. Potem pojawił się komunikat error 80010514. Nie zastanawiając się długo użyłem płytki czyszczącej Vivanco Blu-ray Lens Cleaner. Po tej operacji napęd przestał czytać w ogóle płytki. Objawy: po włożeniu gry próbuje mielić i po paru sekundach słychać jak mechanizm chce wysunąć płytkę ale nie wysuwa. Przez parę sekund jeszcze słychać próby odczytu i potem nic. Przycisk eject wysuwa płytkę bez problemów. Dodam tylko że wcześniej konsola nie była odpalana przez 3 tygodnie. I jeszcze jedno ... orientuje się ktoś jak się ma sprawa użycia płytki czyszczącej w konsoli na gwarancji ?. Czy przedmuchanie ma jakikolwiek sens ?. Moja konsola ma 7 miesięcy i będę musiał oddać do serwisu ale nie wiem czego się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Jeżeli oderwę tą naklejkę z gwaracnją a konsole mam już po gwarancji to w serwisie jakimś mi jej nie przyjmą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy skoro zapłacisz za naprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki chciałem się upewnić.

Ale mam w sumie jeden problem rozkręciłem napęd, bo mi płyt nie wysuwa już od pół roku a wcześniej jakoś się bałem dotykać tego.

I te z tylu co łączy te 2 ramiona jak bumerang to prawie wygląda, w tym lewym ramieniu nie ma za co złapać i te lewe ramie nie schodzi w dół jak poruszam prawym w górę, ma ktoś pomysł?

PS3 fat 80 gb.

# Edit

Dobra jakoś sobie poradziłem, wsadziłem taka zaślepkę i ma za co łapać..

Zobaczymy, czy będzie stabilne to.:thumbsup:

Przy okazji, ją przeczyściłem i nie było w sumie aż tak źle z kurzem :blink: mi tyle to do kompa się zbiera w ciągu paru godzin xD :blink:

Edytowane przez Aerox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jeżeli płyta sama "wychodzi" z czytnika (coś tam szura po swojemu i po prostu się wysuwa), a konsola jeszcze jest na półrocznej gwarancji, to warto oddawać ją do serwisu, czy jest w sumie ok?

Dodam tylko, że po takim zdarzeniu ponownie włożona płyta nie jest odczytywana. Pomaga tylko wyłączenie z prądu (slimka 250 gb).

Zdarza się to raz na ok. 20 uruchomień.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jeżeli płyta sama "wychodzi" z czytnika (coś tam szura po swojemu i po prostu się wysuwa), a konsola jeszcze jest na półrocznej gwarancji, to warto oddawać ją do serwisu, czy jest w sumie ok?

Dodam tylko, że po takim zdarzeniu ponownie włożona płyta nie jest odczytywana. Pomaga tylko wyłączenie z prądu (slimka 250 gb).

Zdarza się to raz na ok. 20 uruchomień.

pozdrawiam

Hmm. jeżeli płytka sama bez powodu i Twojej ingerencji się wysuwa to tak w sumie OK nie jest. Jakbyś wysłał konsolę do PRAM'u to nie wiem czy by pomogli bo było by "nie wykryto usterek" lub jakby nie mogli nic z tym zrobic to pewnie dali by Ci odnawianą konsolę. Nie wiem czego może być przyczyna samoczynnego wychodzenia płyty z czytnika. Soft (wgraj nowszy, gdy masz starszy), mechanizm napędu czy po prostu konsola tak lubi? Nie odpowiem Ci dlaczego, ale user 'Serwis Konsol' zajmuję się takimi sprawami i on Ci odpowie, a jeżeli będzie powód, aby to naprawić to ludzie mówią, że warto wyłożyć kasę na jego usługi. :thumbsup:

Pozdrawiam Screen-PL

Edytowane przez Screen-PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentna wada napędu (mechaniki a nie lasera) lub ciało obce w napędzie - poczekaj do momentu aż będzie całkiem denerwujące i częstsze to wypluwanie płyty i wtedy reklamuj - zaznacz że nie chcesz nowej konsoli tylko naprawić napęd w tej Twojej "starej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentna wada napędu (mechaniki a nie lasera) lub ciało obce w napędzie - poczekaj do momentu aż będzie całkiem denerwujące i częstsze to wypluwanie płyty i wtedy reklamuj - zaznacz że nie chcesz nowej konsoli tylko naprawić napęd w tej Twojej "starej"

to poczekam jeszcze trochę. Teraz konsola ma gwarancję na zasadzie rękojmi (kupiona w Saturnie).

U nich też da się zaznaczyć, że chcę tylko naprawę lasera? No i czy łykną coś takiego po 1,5 roku od zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie , przegladalam forum ale dalej nie jestem pewna czy to laser. ps3 slim ma jakies 8 miesiecy przestalo czytac wszystkie plyty najpierw zawiesilo sie kilka razy a teraz nie czyta nic , powlozeniu plyty nie krevci sie naped i nie widac ikonki plyty na tv. Konsola byla kupiona w internetowym sklepe zgubilam gdzies dowod zakupu i nie obejmuje jej gwarancja .prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie czyta filmów BR lub DVD to padnięty laser - pomoże tylko wymiana... niestety. Czasem w sytuacji, gdy odczytuje płyty BR z filmami pomaga zrobienie opcji 3 od góry w recovery menu - naprawienie systemu plików ale to bardzo rzadkie przypadki, pomagaja wtedy, gdy ktos wyłaczył przez przypadek konsole podczas grania (np. brak prądu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem PS3 160 GB od jakiś 2 miesięcy. Pierwszą grą w jaką zacząłem grać był bf bad company 2. i tutaj jest problem, ponieważ przez pierwsze 1,5 miesiąca (około 6 tygodni) nic się nie działo, natomiast od jakiś 2 tygodni co pewnien czas 1-2 dni, zdarza się, że po włożenia płyty do napędu napęd zaczyna "pyrkać"? ewidentnie słychać różnicę w działaniu konsoli. W kółko słychać "pyk" "pyk" "pyk" i tak nieustannie. Dopiero po wyłożeniu płyty i włożeniu jeszcze raz do konsoli działa normalnie. Kurde nie wiem co robić, bo dźwięk jest dosyć irytujący, przyznam, że jestem zdenerwowany, że "już coś nie działa?".

Nie wiem czy mieliście coś podobnego, poradźcie mi coś, oddać PS3 na gwarancję? Sprzedać, dołożyć 100 zł i mieć święty spokój? Nie denerwować się bo nic się nie dzieje?

proszę o odpowiedzi, polecą plusiki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem ;/ Ostatnio nie grałem na PS3 przez jakiś miesiąc. Gdy włożyłem do stacji dysków Fife 11 nie wykrywało mi gry tylko w prawym górnym rogu ekranu kręcił się zegar i nie przestawał, więc wyjąłem płytkę z grą dmuchnąłem (bez skojarzeń) w stacje dysków włożyłem płytę i zadziałała po 30 minutach chciałem zmienić grę i znowu nie wykrywało płytki ;/ drugi raz dmuchnąłem i zadziałała ale jak 3 raz chciałem zmienić grę to już nie podziałało. PS3 była zakurzona ;/ Jak myślicie to może być wina kurzu w środku ? Czy najlepiej oddać ją do serwisu aby ją wyczyścili ? PS3 nie oddawałem do czyszczenia ani razu od 3 lat.

Proszę o POMOC ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem mozliwe, że winny jest kurz lub włos - a 3 letnia konsola to się od roku nadaje do obowiązkowego czyszczenie - no chyba że YLOD nie jest ci straszny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem z napędem. Przy odpaleniu konsoli, PS3 widzi normalnie płytkę - wszystko jest Ok. Kiedy znudzi mi się gra i zmieniam dysk konsola w większości przypadków nie widzi płyty. Muszę wyciągać ją z 2-3 razy i dopiero wtedy pojawia mi się ikona płyty i mogę wejść w grę. Nie wiem czy to jest wina ostatniej aktualizacji czy co? Bo Joymen18 miał/ma chyba ten sam problem co ja. Ja też nie używałem dość sporo PS3 - 3 tyg.

Jest to jakiś objaw psucia się napędu, czy po prostu po przerwie dostał tam się kurz i z czasem problem zniknie? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sk316fx

Pewnie pomału napęd zaczyna ci padać bo normalne to nie jest

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że pada? :confused: Podczas grania nie zauważyłem, żeby gra się zacinała czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam poważny problem. Wczoraj podczas grania w Motorstorma za pauzowałem grę. Kiedy chciałem ją ponownie wznowić konsola się zawiesiła. Nie mogłem jej wyłączyć za pomocą pada ani wysunąć płyty/. Tak więc wyłączyłem ją poprzez wciśnięcie przycisku na konsoli. Po ponownym uruchomieniu, konsola przestała czytać płyty. Czy ozncza to że padł mi laser czy może to coś innego? Mam konsole 60gb gwarancja minęła już 2 lata temu. i nie mam pojęcia co teraz zrobić. Proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie czyta również i płyt z filmami BR i/lub płyt DVD to masz do wymiany laser - daj znać na PW, mamy teraz promocję na oryginalne sonowskie z expresową wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowym użytkownikiem jaki posiadaczem ps3 320 slim . Mam pytanie podczas odpalenia konsola jest bardzo cicha nie słyszalna prawie ale podczas lądowania gry słychać jak laser sie przesuwa tz jak pracuje ?? czy tak powinno być czy trzeba to reklamować prosze o odp smile.png z góry wszystkim dziękuje

Edytowane przez kakaroto-songo
: lądowanie gry :P u mnie gry nie lądują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowym użytkownikiem jaki posiadaczem ps3 320 slim . Mam pytanie podczas odpalenia konsola jest bardzo cicha nie słyszalna prawie ale podczas lądowania gry słychać jak laser sie przesuwa tz jak pracuje ?? czy tak powinno być czy trzeba to reklamować prosze o odp smile.png z góry wszystkim dziękuje

Jeżeli grasz w grę z płyty ,to chyba normalne ,że słychać jak pracuje laser ponieważ dzięki niemu w tę grę możesz grać.

Jak jedziesz samochodem to też cię pewnie denerwuje praca silnika :tongue:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli grasz w grę z płyty ,to chyba normalne ,że słychać jak pracuje laser ponieważ dzięki niemu w tę grę możesz grać.

Jak jedziesz samochodem to też cię pewnie denerwuje praca silnika :tongue:

tak pytam bo nie wiedzialem myslalem ze jest bez glosna ale jak gram w gre to czasem na sekunde przytnie jak zaczyna chodzic laser ?? wiec moze to wina gry ?? chcc jest nowa ma 4 dni

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×