Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem nigdzie takiego tematu ani odpowiedzi na moje pytanie więc zakładam ten temat. Mam pytanie dotyczące czyszczenia soczewki Blu-Ray. Nigdzie w necie nie mogę znaleźć specjalnej płyty to tego celu (mówię o sklepach PL, bo nie będę z zagranicy sprowadzał takiego gówna). Czy mogę użyć do tego płyty do czyszczenia DVD ( np coś takiego http://www.usb.com.pl/index.php?id=2&idp=2613&np=Hama_P%A3YTA_CZYSZCZ%A1CA_DVD_[11435] ). Czy nie uszkodzi to soczewki i coś da, czy może ją zniszczyć i lepiej zaopatrzyć się w płytkę specjalnie do czyszczenia soczewki BD? Proszę o pomoc i opinię osób znających się na takich sprawach a nie dzieciaków... Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie znajdziesz takową płytke ale powiem ci że w instrukcji obsługi jednego z urządzeń było to bodajże kino domowe przeczytałem że producent zabrania stosowania wszelkiego rodzaju płyt czyszczących.A w rozwinięciu punktu 12 instrukcji do PS3 zatytuowanej "Bezpieczeństwo i informacje techniczne" mówi cytuję:"Zgłoszenie roszczenia na podstawie postanowień niniejszej gwarancji nie przysługuje,jeżeli produkt został uszkodzony w wyniku", i tu mamy podpunkty a jeden z nich mówi cytuje:"konserwacji,napraw lub prób napraw podejmowanych przez wykonawce innego,niż autoryzowany punkt serwisowy firmy SCEE itd,itd."Można więc wnioskować że użycie płyty czyszczącej jest formą konserwacji czyli gdyby wystąpił problem to mogłoby się okazać że utraciłeś gwarancję.Ponadto czy jesteś absolutnie pewien że twoja konsola tego potrzebuje?Ja mam w domu parę urządzeń i w żadnym nie stosowałem takiego rozwiązania np odtwarzacz DVD działa już parę lat i wszystko ok bez czyszczenia soczewki.Zwróć uwagę że instrukcja na którą się powołuję mówi o tym co i jak można czyścić i konserwować w PS3 a o stosowaniu płyt czyszczących soczewkę nie ma ani słowa,z całą więc pewnością w przypadku wystąpienia w twojej konsoli problemów po zastosowaniu takowej płyty serwis powoła się na punkt 12 i odstąpi od naprawy.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Raczej konsola nie potrzebuje czyszczenia soczewki. Ja bym nie ryzykował stratą gwarancji i zepsuciem czytnika. To jest coś podobnego jak z fan testem na 60 GB. Jeśli byłoby to potrzebne do PS3 napewno SONY poinformowałoby klientów ale jeśli nie ma tego w instrukcji to nie używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz jeszcze gwarancję powołaj się na nią,a jeżeli już się skończyła najlepiej udaj się do autoryzowanego serwisu.Oszczędzisz sobie nerwów i trochę grosza bo sama naprawa wyjdzie taniej niż Płytka+Naprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przestanie mi czytać płyty to oddam ją do serwisu. Mają ją naprawić jak jest na gwarancji i koniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,ale pod warunkiem że spełnisz wszystkie warunki gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się,ale pod warunkiem że spełnisz wszystkie warunki gwarancji.

Sie wie! Nie będę czyścił nic sam na własną rękę ani używał tych płyt czyszczących...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie znaczy ze nie moga ci powiedziec ze urzadzenie bylo uzytkowane w warunkach zbyt duzej ilosci kurzu w powietrzu (dla zwyczajnego smiertelnika - w domu). Zazwyczaj pisza w instrukcjach zeby nei uzywac w pomieszczeniach gdzie jest kurzu za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co nie znaczy ze nie moga ci powiedziec ze urzadzenie bylo uzytkowane w warunkach zbyt duzej ilosci kurzu w powietrzu (dla zwyczajnego smiertelnika - w domu). Zazwyczaj pisza w instrukcjach zeby nei uzywac w pomieszczeniach gdzie jest kurzu za duzo

Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie wymyślał Powiem, że konsola była użytkowana w specjalnym filtrowanym pomieszczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna jestem posiadaczem super konsolki ps3 60gb i jeszcze wczoraj grale sobie w gta4 i nagle się zawiesila. Zrestartowalem ją, wlozylem jeszcze raz plyte i wogole nie widzi plyty. Włozylem plyte z ps2 i dziala. A gdy wsadze z ps3 to nie widzi ich. Zrobilem tak jak napisał "Neomys Fodiens" http://www.ps3forum.pl/PS3-nie-czyta-pyt--t8119.html. I nadal nie chodzą plyty bluray. Mam bardzo podobny problem do zalozyciela tego tematu w podanym linku "BeN". Czy pozostaje tylko oddanie do serwisu?? Czy jest jakies inne rozwiązanie???

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale moim zdaniem pozostaje tylko serwis ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam podobny problem:D Gralem sobie w fife 08 i przeciwna druzyna chciala zrobic zmiany pokazala sie tabelka kto schodzi i sie scielo,tzn. pokazywalo stadion z poruszajacej sie kamery.Wylaczylem gre ps buttonem i byl czarny ekran.Wylaczylem ps3,musialem trzymac z 20 sek przycisk zeby wylaczyc.Wlaczam i patrze a tu mi plyt nie czyta.Probowalem inne gry odpalic i dalej plyt nie widzi.Co teraz zrobic? Zgrac se save na karte i zrobic formata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to mam podobny problem:D Gralem sobie w fife 08 i przeciwna druzyna chciala zrobic zmiany pokazala sie tabelka kto schodzi i sie scielo,tzn. pokazywalo stadion z poruszajacej sie kamery.Wylaczylem gre ps buttonem i byl czarny ekran.Wylaczylem ps3,musialem trzymac z 20 sek przycisk zeby wylaczyc.Wlaczam i patrze a tu mi plyt nie czyta.Probowalem inne gry odpalic i dalej plyt nie widzi.Co teraz zrobic? Zgrac se save na karte i zrobic formata?

Padł laser-wymiana albo servis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oddac do MM czy do serwisu?Mam tylko paragon bo mi karty gwarancyjnej nie podbili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

zeby to wyjasnic raz na zawsze. jesli przeformatowaliscie dysk pelnym a nie szybkim formatem pod Settings > System Settings > Restore PS3 System > Full Format i dalej nie widzi plyt (niezaleznie czy jednego ich typu czy wszystkich rodzajow mediow) wowczas daje 99% ze konsola jest walnieta. pozostaly 1% to naprawde zniszczone plyty i wada wzroku utrudniajaca zauwazenie smug / rys.

co zrobilo PS3? skasowalo wszystko do golej ziemi i przeinstalowalo system operacyjny. jesli to nie pomoze wowczas raczej wada jest sprzetowa.

co robic wowczas?

  • [li]mozna konsole zwrocic do miejsca zakupu z paragonem, gdzie mozna liczyc na wymiane / zwrot pieniedzy... jednakowoz moga odmowic jak beda szczegolnie wredni albo podejzliwi jesli chodzi o potencjalne uszkodzenia manualne... wowczas patrz punkt "b" / "c".[/li][li]jesli sklep nas nie kocha i / lub nie chce serwisowac jednostki - udajemy sie do najblizszego centrum serwisowego SCE w polsce (jak nie jestescie pewni gdzie jest najblizsze - zadzwoncie na: 0 801 230 000 i tam wam powiedza....[/li][li]jesli zyjecie strasznie daleko od centrow cywilizacyjnych i jakikolwiek punkt serwisowy znajduje sie lata swietlne od was mozecie zawsze jednostke wyslac poczta do serwisu PRAM w warszawie ktory zalatwia to zdalnie (namiary na PRAM tez dostepne od infolinii PS w polsce - patr numer powyzej).[/li]

tyle tytulem wyjasnien. mam nadzieje ze troszke to rozjasnia procedure w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wie ktoś może jak rozpoznać czy padł laser? Sonka przestała czytać jakiekolwiek płyty.Rozebrałem ten szajs i kiedy wkładam płytę to mechanizm nawet nie zakręci nią. Czy to normalny objaw zepsutego lasera czy coś z mechanicznych części? W sklepie robsona mają po 250zł więc nie wiem czy kupować i wymieniać czy coś innego siadło związanego z napędem.Szukając info w necie zauważyłem że najczęściej padają lasery KES 400A czyli taki jak mam ja.

post-4185-1235831263.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Wie ktoś może jak rozpoznać czy padł laser? Sonka przestała czytać jakiekolwiek płyty.Rozebrałem ten szajs i kiedy wkładam płytę to mechanizm nawet nie zakręci nią. Czy to normalny objaw zepsutego lasera czy coś z mechanicznych części? W sklepie robsona mają po 250zł więc nie wiem czy kupować i wymieniać czy coś innego siadło związanego z napędem.Szukając info w necie zauważyłem że najczęściej padają lasery KES 400A czyli taki jak mam ja.

A ta wódka dla szpanu, co?

Rozkręć cały ten napęd, i skręć na nowo, może pomoże, może nie ; >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja przyłączę się do pytania... nie używałem chlebaka jakieś 3 miesiące, wczoraj odpaliłem, ale nie używałem żadnej płyty, odpaliłem PS Store, potrzebna była aktualizacja software'u, więc ściągnąłem... i teraz, podobnie jak u kolegi, nie czyta nic... nawet nie słychać chodzącej płyty (nie rozbierałem czarnej)... czy może być to wina update'u??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajs to jest Xbox to raz. Nie ma zadnego ruchu plyty dlatego ze laser padl to dwa. Wodka na stole tak sadze :) byla w celu przeczyszczenia soczewki to trzy. To nie wina softu cztery :D

W obu przypadkach niestety padl laser (wspolczuje :( ). Co do kupna laseru coz slyszalem ze te atrakcyjne ceny maja odzwierciedlenie na jakosci. Ale prade powiedziawszy nie wiadomo co instaluja w serwisach. A tak z ciekawosci miales konsole po gwarancji ze ja rozebrales, jakie modele mieliscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze padl laser ma sie nijak do tego ze sie nie kreci plyta wiec nie pieprzcie glupot. Jezeli plyta by sie krecila a nie czytaloby plyty to moznaby wnioskowac ze siadl uklad optyczny. Ale jezeli nie kreci sie plyta to moze po prostu padl silniczek (laser moze byc sprawny). A moze nie dziala bo cos uszkodziliscie podczas demontowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem ze 40GB. A skad wiesz ze sie nie krecila plyta przed rozebraniem ? Jesli wkladasz plyte zostaje ona przeniesiona nad soczewke po czy rozkreca sie i laser odczytuje sciezki. Jesli laser jest walniety to mimo to plyta sie kreci dopiero po jakims czasie sie zatrzymuje poniewaz nie ma zadnego dzialania lasera (nie moze odczytac). Tego jak plyta sie kreci nie slychac, wszystkie dzwieki podczas np. gry sa spowodowane ruchem lasera.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwi bo data 01.01 wyglada na domyslna date ktora jest ustawiana jezeli zostana zresetowane ustawienia aparatu. Moze ktos po prostu wsadzil nowe baterie do aparatu po dluzszym czasie nieuzywania a aparat zapomnial swoje ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc powiem tak-wódka do czyszczenia lasera,przed rozłożeniem po włożeniu płyty była również cisza,aparat foto był po resecie i data nie wnosi nic do tematu, konsola po gwarancji. A co do stosunku ceny do jakości- dzwoniłem do polskiego serwisu pram i powiedział mi fachowiec że chwilowo nie mają laserów a na pytanie o te lasery z robsona - my również u nich zamawialiśmy.Jakiekolwiek uszkodzenie w trakcie rozkręcania niemożliwe. Mam też Xboxa i to nie jest szajs.Sonke kupiłem tylko dla PES bo pad od X mi nie leży do piłki. Miałem PS2 i to był taki sam szajs z tymi laserami jak PS3. Wyjątek u sony stanowi chyba tylko PSX.Wcześniej byłem fanbojem sony ale chyba dlatego że nie mogłem sobie kupić X teraz traktuje obie konsole jednakowo z tym że M$ uchylił czoło do jakości swoich konsol i nie robili problemów z naprawą.Mało tego dodali gwarancji. Mój X miał ROD'a, jeden email i po sprawie a nie miałem paragonu.Do sonki też nie mam i prosiłem o pomoc na infolini .Z rozmowy wynikło że sprawdzenie kiedy i gdzie była kupiona (podałem wszystkie dokładne dane łącznie z godziną ) to zbyt dużo pracy! To taka mała dygresja. Zatem ponawiam moje pytanie - padł laser czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×