Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Padł ci laser? 99% szans na taką awarię

Czy to jedyna możliwość? Mam podobny problem, jednak płyty mi widzi, ale jak próbuje odpalic gry to w niektorych po chwili wczytywania wyskakuje mi blad 8001050F, a w innych tj. np. Fifa10 - po chwili gry lub podczas wczytywania sie zacina, wszystko ustaje i nic nie mozna zrobic (dziala wtedy menu ps3, a czesto kiedy wybieram z tego menu "Zakończ grę" to konsola świruje, wiesza sie, "pyka" 3 razy a pozniej sie restartuje.

Zaktualizowalem oprogramowanie ale nic nie pomoglo. Co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiebuł - to są ostatnie podrygi Twojego lasera 0 też nadaje się do wymiany, no chyba że kopcisz jak smok papierosy to mógł zostać przydymiony smołą - jest nikła szansa na odratowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę wyczyścić soczewki Blu Ray w moim PS3. Nie wiem jednak czym to zrobić. Na poradnikach na YT widziałem, że używany był jakiś płyn, ale ja owego nie posiadam. Martwię się bardzo o moją konsolą i stąd me pytanie, czy mogę użyć zwykłej wody? A jak nie, to co będzie najlepsze?

Chciałbym, aby były to jakieś zwyczajne rzeczy. Np. płyn do mycia okien, takie coś, co każdy ma pod ręką. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz to robić? Wiesz jak szczelnie zabudowany jest laser w PS3? Tam nawet kurz się nie dostaje. Poza tym soczewka blu ray jest niezwykle delikatna i nawet wacikiem można ją porysować. Daj sobie człowieku spokój. Akurat o ten element PS3 nie trzeba się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz to robić? Wiesz jak szczelnie zabudowany jest laser w PS3? Tam nawet kurz się nie dostaje. Poza tym soczewka blu ray jest niezwykle delikatna i nawet wacikiem można ją porysować. Daj sobie człowieku spokój. Akurat o ten element PS3 nie trzeba się martwić.

Ale po załadowaniu się gry coś się zacina, na telewizorze jest tylko czerń choćby nie wiem ile czasu miałbym czekać. Z każdą grą jest tak samo. Inne płyty (czyli nie blu raye) działają normalnie. A jak pójdę z tym do sklepu, to będę musiał zapłacić tyle, co za nową konsolę (skończyła mi się gwarancja). Dlatego wolę to naprawić sam, ale rozwalić konsolę. 1000zł i tak nie wydam.

Czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

tak jak w temacie zablokowała mi się płyta w środku napędu

no i co mam teraz zrobić rozebrać ps3 sam czy lepiej dać do serwisu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje spróbować fantest - wysuwa się podczas niego płyta więc może pomoże :)

wyłączasz z tyłu konsoli zasilanie tym pstryczkiem, trzymasz przycisk wysuwania płyty i włączasz zasilanie. Jeśli masz Slima to to samo tylko, że zamiast pstryczka, odpinasz kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wysunięciu i ponownym włożeniu płyty działa już normalnie mechanizm :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000 zł za wymianę lasera / napędu ?

Radzę Ci rozejrzeć się za innymi serwisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te płytki do czyszczenia laserów, są do niczego. Nie wiem po co w ogóle ruszać napęd.

Problemem autora tematu, jest uszkodzona / zjechana głowica lasera, żadne czyszczenie tutaj nie pomoże, więc nie wiem po co jeszcze toczy się dyskusja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te płytki do czyszczenia laserów, są do niczego. Nie wiem po co w ogóle ruszać napęd.

Problemem autora tematu, jest uszkodzona / zjechana głowica lasera, żadne czyszczenie tutaj nie pomoże, więc nie wiem po co jeszcze toczy się dyskusja.

Witam mam podobny problem co autor tematu, mianowicie przy wgrywaniu gry pojawia się czarne tło i nic :/ jak wyciągnę płytę trochę ją przeczyszczę to działa bez zarzutu.

Zaczęło mi się tak dziać od czasu jak zrobiłem update systemu do 3.41 :/

Konsole mam od stycznia tego roku i teraz pytanie:

-Czy to na pewno wina głowicy lasera ?

-Czy może to być wina systemu 3.41 ( wiem tam były tylko kosmetyczne zmiany )

-Iść odda konsole na GWAR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam cichą nadzieję, że ktoś z Forumowiczów będzie w stanie odpowiedzieć na moje pytanie.

Czemu konsola raz nie czyta płyt a raz to robi? (jednak znaczna przewaga jest faili przy odczytywaniu - brak info że płyta jest w napędzie, błąd 80010514, 80010516 (rzadziej), zawiecha po włączeniu czarnego ekranu tuż po wczytaniu plyty).

Stało sie to w dniu aktualizacji (przedwczoraj) fw do 3.41, wcześniej nie miałem zadnych oznak problemu. W około dwie godziny po aktualizacji, grając w God of War III, konsola sie zawiesiła i musiałem ją wylaczyć - i tak od tej pory jest problem z konsolą.

Pragnę zaznaczyć:

- "googlując" nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości

- konsola chyba nigdy nie została ruszana jak była włączona, ustawiona zwykle w pozycji pionowej

- użyłem każdej możliwej opcji w trybie recovery, włącznie z pełnym formatem dysku

- co jakiś czas jestem w stanie pograć przez kilkanaście do kilkadziesiąt minut

Konsolę dostałem "za punkty" z programu lojalnościowego w lutym 2009, czy pozwala mi to złożyć reklamację z tytułu "niezgodności towaru z umową"? Bo niby bezpośrednio za gotówkę nie została kupiona konsola, więc nie wiem czy ustawa tu także ma zastosowanie.

Jest to PS3 80GB CECHL04

Pzdr!

Edytowane przez sebek0070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem co autor tematu, mianowicie przy wgrywaniu gry pojawia się czarne tło i nic :/ jak wyciągnę płytę trochę ją przeczyszczę to działa bez zarzutu.

Zaczęło mi się tak dziać od czasu jak zrobiłem update systemu do 3.41 :/

Konsole mam od stycznia tego roku i teraz pytanie:

-Czy to na pewno wina głowicy lasera ?

-Czy może to być wina systemu 3.41 ( wiem tam były tylko kosmetyczne zmiany )

-Iść odda konsole na GWAR ?

mam ten sam problem ;/ po update nie widzi mi płyty ;/ i co ja mam teraz zrobić jak kosola dawno po gwarancji.Podkreślam ze laser był już wymieniany i był nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem !!

Konsola SLIM 250GB kupiona w styczniu tego roku.

-po update do 3.41

zaczynają dziać się cuda z napędem:

-długo czyta płyty

-zawiesza się przy uruchamianiu gier

(chyba większość ma problem z konsolą po tym update :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój problem został zakwalifikowany do tych z napędem.

Jakim cudem nadal da się grać na konsoli, ale jak jest "zimna"? Jeżeli nie jest włączana przez 4-5 godzin, pociągnie grę z płyty przez około 15-20 minut po czym się zawiesza. Zadnego problemu nie ma kiedy gra się z w grę z dysku, np demo. Podczas gry konsola nie sprawia wrażenia przegrzewającej się. Co sądzicie że się dzieje z nią, może to być spowodowane jakimś błędem w aktualizacji, bo w sumie wyszło tak, jakby to po niej padła konsola?

I czy może ktoś się orientuje jak to jest z "niezgodnością z umową", jeżeli konsola jest wzięta za punkty z programu lojalnościowego?

Edytowane przez sebek0070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przedstawie wam filmik z youtube tam jest dokladnie wyswietlony moj problem z ps3 

 

Z góry dzięki za posty. Pozdrawiam Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

PS3 wersja 40GB ; jakiś czas temu ( 6 m-cy )bywały problemy z odczytem gier , czyli płyt blu-ray ... na chwilę obecną : czyta wszystko bez zająknięcia ..prócz blu-ray ...koncert na DVD..czy muzyka na CD..może leciec w kółko..

Kiedy konsola jest zimna . elegancko widzi płytę ( blu-ray ) i normalnie czyta ..czy to film czy np Fifa '10 ..mija powiedzmy 10 minut i zaczyna się cyrk..czyli zwiechy przez problemy z odczytem ....

Przykładowo : film blu-ray : menu czyta bez zająknięcia, animację Paramount`u tez, wybór jeżyka - bez problemów ...odpalam sam film - już słychac jak napęd się poci i jest po zawodach..często po takiej akcji system wogóle nie widzi napędu w systemie ( konieczny jest restart ) , a po włożeniu ponownie np filmu do napędu można ujrzeć zabawny komunikat jak "ta płyta jest nieważna" czy inne bzdury..

Wymieniłem laser na nówkę - to samo .... w serwisie znaleziono ponoć układ, który się mocno grzał, być moze przegrzewał..został wymieniony co miało pożegnać problem...coż...jest to samo..na chwilę obecną kompletnie brakuje mi pomysłów , co z tym fantem dalej zrobić...z mojego punktu widzenia problem leży po stronie temperatury któregoś z układów...

Sprzęt nigdy nie był przegrzany czy katowany 24h na pełnej petardzie..

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły jak to ugryżć, bedę zobowiązany,

Dzieki

P.S. Mały edit : jako ciekawostkę powiem,że menu i pierwszą animację z filmu blu-ray czyta bez zająknięcia , 100x mogę to puszczać...kiedy po wyborze języka ma już leciec film - koniec zabawy ...

To NIE MOŻE byc uszkodzony napęd....aż smierdzi mi to zwalonym softem...do którego Sony się nigdy nie przyzna...

Edytowane przez Hayabusa1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo , napęd niby zaczął się sypać , też po jakimś czasie jest cyrk i reszta objawow, jak u Was, Panowie..

Zaznaczam, że wymiania napędu na nówkę nic nie dała...

Też miałem wrażenie, ze syf się robi wlasnie po wgraniu nowego firmware`u ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przedstawie wam filmik z youtube tam jest dokladnie wyswietlony moj problem z ps3

Z góry dzięki za posty. Pozdrawiam Jarek

Witam spróbuj jeszcze raz wgrać soft na nowo z pena jeśli nie pomoże udaj się do serwisu lub kup nowy napęd

dodam jeszcze że obrotem talerza czyli płyty steruję laser jeśli nie widzi płyty nie będzie się obracał

zrób Filmik czy po włączeniu laser świeci czy nie.

Od razu widać że masz laser w napędzie KES-400A spróbuj przeczyści soczewkę lasera

Widzę, że mój problem został zakwalifikowany do tych z napędem.

Jakim cudem nadal da się grać na konsoli, ale jak jest "zimna"? Jeżeli nie jest włączana przez 4-5 godzin, pociągnie grę z płyty przez około 15-20 minut po czym się zawiesza. Zadnego problemu nie ma kiedy gra się z w grę z dysku, np demo. Podczas gry konsola nie sprawia wrażenia przegrzewającej się. Co sądzicie że się dzieje z nią, może to być spowodowane jakimś błędem w aktualizacji, bo w sumie wyszło tak, jakby to po niej padła konsola?

I czy może ktoś się orientuje jak to jest z "niezgodnością z umową", jeżeli konsola jest wzięta za punkty z programu lojalnościowego?

wygląda na przegrzewanie się Diody lasera postaraj się reklamować konsole jak się da

kolega ( Blazkowicz73 ) w innym dziale na forum podał dane i telefony

Infolinia Konsumencka

Infolinia prowadzona przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

telefon: 800 800 008 begin_of_the_skype_highlighting 800 800 008 end_of_the_skype_highlighting

Zadzwońcie tam ,oni naprawdę bezinteresownie pomagają i wyjaśniają wszelkie wątpliwości.Mnie pomogli.

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na uszkodzenie układów CXA2720R i/lub CXD5063GG-1 na płycie głównej napędu PS3 ...

Są to układy odpowiedzialne za sterowanie napędem...wobec tego konieczny jest "reflow" wspomnianych układów..

Sądzę, że to rozwiąże problemy sporej części użytkowników PS3 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hmmm... to i ja mam ten problem, od wczoraj (22sierpien) po update do 3.41 konsola nie widzi plyty..... mam nadzieje ze to problem firmware.

Co prawda tez gralem w GOW III ale to chyba nie ma nic do rzeczy.....:)

Jezeli macie pomysl na rozwiazanie tego problemu to prosze o pomoc

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×