Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, mianowicie dzisiaj podczas gry w Fifę 11, podczas przerwy w meczu zawiesiła się konsola. Nie działał przycisk PS na padzie, więc nacisnąłem przycisk odpowiedzialny za wysunięcie płyty, i też cisza. Nacisnąłem i przytrzymałem zatem przycisk włączania/wyłączania konsoli i w końcu pojawiło się menu systemu. Problem w tym że konsola od tego momentu nie widziała płyty z grą. Zrobiłem restart, patrzę czarnula widzi płytę, więc wracam do gry, a tu lipa zawiesiło się znowu. Wyjąłem Fifkę i wrzuciłem Dead Space'a, sytuacja ta sama. Podobnie z kilkoma innymi grami. Odłączyłem zasilanie z tyłu, włączyłem i dalej nic - nie chce uruchomić płyty. Odłączyłem z tyłu kabel zasilania i podłączyłem z powrotem - nagle wszystko śmiga jak dawniej!!! Jak to wytłumaczyć? Sam nie wiem co zrobić, zostały 2 miesiące z 2-letniej gwarancji na sprzęt.

Aha i w momencie kiedy się zawiesiła laser tykał dwa razy krótko i później przy każdej próbie odpalenia jakiejkolwiek gry tykał w ten sam sposób (aż do cudownego uzdrowienia). Co o tym myślicie?

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie zakładam nowego tematu, bo znalazłem podobny.

Mam świeża ps3 [ z września] i mam następujący problem: Gdy gram kilka godzin w konsole to mam problem z wyciągnięciem gry. Po wciśnięciu "trójkąta" - konsola tak jak by próbuje grę wysunąć bez skutku. Dopiero jak lekko przechyle konsole do dołu to gra wychodzi.

Gdy odpalam konsole np następnego dnia płyty wychodzą bez problemu...

Sytuacja taka się powtarza.

Spotkał się ktoś z takim czymś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, czy Wasze problemy są fizyczne (np. coś blokuje wyjście płyty) czy PS3 się coś "myli". Jeśli nie chce Wam oddać płyty, to można spróbować Fan Testa. W wersjach 60 GB należy konsolę bodajże obrócić do góry nogami i włączyć (chociaż tego nie jestem pewien). W nowszych wyłączamy PS3 przełącznikiem z tyłu, tak aby nie świeciła się żadna lampka z przodu. Trzymamy palec na przycisku do wyciągania płyty i przełączamy przełącznik z tyłu konsoli. Konsola wchodzi na wysokie obroty i trwa w nich do 30 sekund. Oddaje wówczas płytę znajdującą się w środku i przeczyszcza wnętrze z kurzu.

Co prawda wydaje mi się, że kolega FraguGD ma inny problem (np. coś blokuje wyjście płyty albo coś z napędem). Najbezpieczniej jest pójść z problemem do serwisu, bo nawet jeśli Fan Test zadziała, to słyszałem, że nie jest on obojętny dla konsoli, poza tym bez sensu jest robić tak za każdym razem. FraguGD jesteś jeszcze na gwarancji, więc pójdź do serwisu, ale Fan Testa można wypróbować (chcoiaż tak naprawdę nie wiem, czy działa on na wersji Slim).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak poradziłeś.

Zobaczę czy sytuacja się powtórzy. Jeżeli tak to po wolnym zaniosę konsolę do serwisu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PS3 Fat 60gb. Nie czyta mi ani płyt z grami na PS3 ani CD Audio. Jak myślicie, laser ?

W/g mnie to tacka się zepsuła bo płyta nie chce wirować w napędzie.

Ile by to kosztowało ?

Edytowane przez Dominik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz padniętą głowicę a nie tackę :)- to że płyta nie wiruje oznacza po prostu że elektronika głowicy (detektor) nie odebrał sygnału z nadajnika i nie wysłał sygnału do startu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, po raz kolejny, z laserem. Otóż, zakupiłem nowy laser, kes400a, do mojej konsoli, działał jeden dzień, teraz już płyt nie czyta. Jako ciekawostkę, dodam że poprzedni trzymał mi dokładnie 2 miesiące.. W nowej konsoli ;\

oczywiście mowa o ps3

liczę na Waszą pomoc...Co może byc tego przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

napisalem temat z problemem ale sie nie pojawil, wiec sprobuje tu....

... od tygodnia zauwazylem problem z uruchamianiem gier na moim slimie, po wlozeniu plyty do napedu slychac jak laser pracuje i zamiast od razu wczytac plyte probuje to zrobic pare razy, az w koncu zaskoczy (zawsze zaskoczy - kiedys tzn. niedawno wystarczyly dwa przesuniecia i plyta wczytana a teraz ma problemy jakby ze znalezieniem sciezki czy jak to sie tam nazywa :))

... dodam ze jak wczyta juz plyte wszystko pracuje jak od nowosci tzn gra chodzi normalnie i nie ma problemu z niczym itp. najwiekszy problem jest wlasnie po wlozyniu plyty do czytnika co to jest i jak to mozna naprawic i ile kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem w internecie na temat wymieniania laserów i nie wiem czy to się opłaca.

Za dobry laser z wymianą zapłacę ok . 400 zł a gwarancja na 3 miesiące mnie nie urządza.

Jak myślicie nie lepiej by było kupić nową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś sobie laser za 250zł to się nie dziw....

... czy to wazne ile zapłaciłem? Żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś sobie laser za 250zł to się nie dziw....

ja kupiłem laser za 150zł i działa już 8 miesięcy wiec nie jest powiedziane że tańsze lasery to lipa

Edytowane przez mysta_net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi w transporcie (jak na ironię, przed umówioną sprzedażą - fart kupującego) padł mechanizm przyjmowania płyt. Naprawiał już ktoś? Jeszcze nie rozbierałem, jakieś instrukcje jak się zabrać do zdiagnozowania przyczyny. Zakładam, ze to nie elektronika/laser, tylko jakieś mechaniczne uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeszukałem forum,ale nie znalazłem odpowiedniego tematu. Problem mam taki: PS nie czyta tylko jednej płyty z grą ,co więcej od kilku dni leżała ona w napędzie(wcześniej wszystko było ok) i nagle za którymśtam włączeniem konsoli ,gry nie da się włączyć. Uprzedzam pytania: nie włożyłem płyty na odwrót i nie, nie jest zniszczona. Gdy wkładam inne gry to spokojnie je odpala . Proszę o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i nie działa. Teraz zauważyłem małe pęknięcie więc sprawa jasna. Tylko dlaczego czytał płytę cały czas i nagle przestał? Nie wyciągałem jej z napędu więc powinien albo nie odpalać od początku ,albo odpalać cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie plyta pekla pod wplywem przeciazen, ktore wystepuja w napedzie.

na twoim miejscu zareklamowalbym plyte tam gdzie ja kupilem, ewentualnie u wydawcy/producenta gry (jest szansa ze wymienia ci na nowa)

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od tygodnia jestem posiadaczem PS3, mam pare pytań ponieważ jest to moja pierwsza konsola.

1.W mojej konsoli słychać takie stukanie jakie oddaje kieszonka na dyskietki w komputerze (dodam ze niec innego sie nie dzieje gra sie nie zacina czy cos w tym stylu tylko to.) Jak przyłoże do niej rękę czuć drgania.Dzieje sie tak jak włoże płyte wiec mysle ze to jest zwiazane z napędem.Czy to moze byc cos poważnego czy nie zawracać sobie tym głowy i tak jak zaczne grać nie przeszkadza mi to.

2.Czy używane gry (takie ktore mają np. pół roku , wystepują na nich drobne ryski) mogą wpływać na stan lasera w konsoli czy oddają jakiś dyskomfort w graniu typu "zawieszanie sie gry" czy moze mogą nieść inne wady?

3.Jakie gry polecaciez typu (Prosze o chociaż dwa tytuły)

-Akcja

-Przygodowe

-Wyścigi

Z góry dziekuje i poZdRaWiAm ivc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

Posiadam PS3 Slim od roku i teraz zdarzyło się coś dziwnego.... "wciągarka" do płyt (chyba każdy wie o czym mówię :biggrin:) jakoś dziwnie chodzi. Tak jakby latała, trzeszczała, powiedzmy tak jak silnik traktora :verymad:. Wszystko chodzi. Gry normalnie, filmy również. Przeszkadza mi tylko dziwny dźwięk i wrażenie że coś zaraz się rozleci...

Czy ktoś miał podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

Posiadam PS3 Slim od roku i teraz zdarzyło się coś dziwnego.... "wciągarka" do płyt (chyba każdy wie o czym mówię :biggrin:) jakoś dziwnie chodzi. Tak jakby latała, trzeszczała, powiedzmy tak jak silnik traktora :verymad:. Wszystko chodzi. Gry normalnie, filmy również. Przeszkadza mi tylko dziwny dźwięk i wrażenie że coś zaraz się rozleci...

Czy ktoś miał podobny problem ?

0801 230 000 <-- dzwonisz mówisz w czym problem itp. ; p pewnie przyślą kuriera i na gwarancję

@@@ ofc to infolinia Sony

Edytowane przez Usnitax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam od niedawna konsole PS3 i od poczatku cos mi w niej stuka (ten odgłos mozna porównać do odczytywania dyskietki w komputerze).mysle ze to zwiazane jest z napedem dzieje sie tak po włożeniu płyty.Nie przeszkadza mi to (nie wpływa na komfort gry:nie zacina sie itd.) podczas grania ponieważ nie jest to aż tak glośne ale chciałbym sie upewnić czy nie jest cos poważnego i czy zwracać na to uwagę.(Szukałem na internecie i nie wiele jest tam takich wątków)   poZdRawIAm z góry dzieki   :blush:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam od niedawna konsole PS3 i od poczatku cos mi w niej stuka (ten odgłos mozna porównać do odczytywania dyskietki w komputerze).mysle ze to zwiazane jest z napedem dzieje sie tak po włożeniu płyty.Nie przeszkadza mi to (nie wpływa na komfort gry:nie zacina sie itd.) podczas grania ponieważ nie jest to aż tak glośne ale chciałbym sie upewnić czy nie jest cos poważnego i czy zwracać na to uwagę.(Szukałem na internecie i nie wiele jest tam takich wątków) poZdRawIAm z góry dzieki :blush:

nie przejmuj się, u mnie jest podobnie. Wtedy sczytuje płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak sprawdzić czy to wina lasera :nuke: czy czegoś innego

od jakiegoś czasu moja konsola przestała czytać płyty jaka może być tego przyczyna :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×