Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

wszystkich płyt nie czyta :pardon:

Laser do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem ze swoją PS3 Slim, przestała czytać płyty (wszystkie BD,DVD,CD). Zapewne powiecie, że to wina lasera, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie, w ps3 slim montowany jest napęd blu-ray/dvd, który posiada dwa lasery jeden do odczytu plyt BD, drugi zaś do DVD/CD. Czy to możliwe, że oba te lasery wyłożyły się w tym samym czasie? A może przyczyny należy szukać gdzieś indziej?

Dzięki za wszelką pomoc w namierzeniu usterki.

P.S Konsola bez gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem...

Pewnego dnia uruchomiłem mojego "peesa" włożyłem płytkę ps 3 i nie działała,spróbowałem z płytką PS2 i działała.

DvD działa,ale nie wszystkie pliki tzn. niektóre muzyczne etc.

Symbol lasera : KEM 400aaa

Na moim PS3 działają gry z PS2,bo chyba mam starą wersje.

Chciałbym spytać co może być tego przyczyną.

Czy to wina lasera?

Czy być może wina procesora na płytce przy napędzie Blu-Ray?

Czy może jest to wina oprogramowania?

Na te pytania szukam odpowiedzi.

Bardzo proszę o odpowiedź.

P.S Zna może ktoś jakąś firme PS3 działającą w Polsce?

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak zawsze chcialem sobie odpalic gre na ps3 wiec wyjolem ta co byla i wsadzilem nowo nabyta gre ale nie zaczela sie odpalac nawet nie wyswielilo sie ze plyta jest w napedzie konsole mam od niedawna wiec nie bardzo sie orientuje chcialem jeszcze zauwazyc ze przy wyjmowaniu tamtej pierwszej plyty ps3 nie chciala ja oddac musialem guzik klikac chyba 3 razy by dopiero plyta sie wysunela co mozna z tym zrobic czekam na pomoc.a dodam ze mam konsole FAT kupilem ja z dyskiem 120GB ale wczesniej byl 40GB.chcialem dodac ze ostatnio rozkrecilem ps i mam laser jedno oczkowy jak wkladam plyte wogole nie zaczyna jej rozkrecac czy ktos moze pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak zawsze chcialem sobie odpalic gre na ps3 wiec wyjolem ta co byla i wsadzilem nowo nabyta gre ale nie zaczela sie odpalac nawet nie wyswielilo sie ze plyta jest w napedzie konsole mam od niedawna wiec nie bardzo sie orientuje chcialem jeszcze zauwazyc ze przy wyjmowaniu tamtej pierwszej plyty ps3 nie chciala ja oddac musialem guzik klikac chyba 3 razy by dopiero plyta sie wysunela co mozna z tym zrobic czekam na pomoc.a dodam ze mam konsole FAT kupilem ja z dyskiem 120GB ale wczesniej byl 40GB.chcialem dodac ze ostatnio rozkrecilem ps i mam laser jedno oczkowy jak wkladam plyte wogole nie zaczyna jej rozkrecac czy ktos moze pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaloryferowy - masz do wymiany głowicę lasera

A co rozumiesz przez "firmę PS3 w Polsce"???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi moze ktos powiedziec czy czy u mnie jest napewno popsuty laser gdy rozkrecilem zauwazylem ze jak wloze plyte laser podsuwa sie 3 razy do gory lecz nie swieci :( plyta nie zaczyna sie krecic laser jest jednooczkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi moze ktos powiedziec czy czy u mnie jest napewno popsuty laser gdy rozkrecilem zauwazylem ze jak wloze plyte laser podsuwa sie 3 razy do gory lecz nie swieci :( plyta nie zaczyna sie krecic laser jest jednooczkowy

Tak masz padnięty laser, Miałem tak samo jak Ty.

Nie pozostaje nic innego jak wysłać do DOBREGO serwisu lub wymienić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak sam wymienie bo juz go mam prawie wyjetego :) a szkoda jednak 350 zl placic jak na allegro za 200 jest nowy a jak tamten juz wyciagnolem to i nowy wloze tylko mam nadzieje ze bedzie wszystko ok :) a mam pytanie mozna zauwazyc golym okiem ta wiazke lasera ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak sam wymienie bo juz go mam prawie wyjetego :) a szkoda jednak 350 zl placic jak na allegro za 200 jest nowy a jak tamten juz wyciagnolem to i nowy wloze tylko mam nadzieje ze bedzie wszystko ok :) a mam pytanie mozna zauwazyc golym okiem ta wiazke lasera ??

Ja kupiłem na allegro za 150zł jedno oczkowy i śmiga jak tralala od 17 maja ubiegłego roku.Nie nabieraj się na serwisy że oni montują tylko oryginalne lasery bo to jest ten sam shit co Chiński. :P Laser to loteria raz działa 3 lata raz 3 miesiące albo mniej

Pamiętaj że na allegro też sprzedają oszuści którzy sprzedają lasery po regeneracji wiec miej się na baczności.

Edytowane przez mysta_net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie mozna zauwazyc golym okiem ta wiazke lasera ??

TAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze bede uwazal napisze jeszcze jak sie moja historia skaczyla :) bo dopiero kase bede mail w piatek wiec niz zamowie troszke zejdzie ze 2 tygonia a heavy rain czeka jeszcze nie ruszany taka mam ochote :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanie mozna zauwazyc golym okiem ta wiazke lasera ??

można i to dwa razy ... raz jednym okiem, a raz drugim ... : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru dni zauważyłem dziwny dźwięk przy wysuwaniu płyty z mojej ps3.

Normalnie kiedy wyciska się przycisk Eject słychać 2 uderzenia mechanizmu po czym płyta z grą się wysuwa.

U mnie słychać tylko 1 po czym drugi taki jakiś dziwnie głuchy. Nie dzieje się tak za każdym razem i to właśnie powoduje moje obawy.

Czy komuś z Was znany jest taki problem ?

Proszę o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Po naprawie problemów z grafiką, pograłem troche i za drugim uruchomieniem płytka niechciała wyjść z napędu. Rozebrałem napęd wyjąłem płyte. Po czym napęd nie reagował tzn. niechce "zassysać" płyt, próbowałem wymienić górny sensor gdyż mam drugą konsole padnietą ale BLURAY sprawny, nic. Miga niebieska dioda gdy chce włozyć płyte. Wymieniłem także napęd i podmieniłem płytki pod nim, to samo, więc wykluczam awarie BLURAY. W czym może być problem??

Sprawzałem przed chwilą w innej konsoli napęd działa czyli 100% jest to coś na płycie głównej.

Edytowane przez Adamcloud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze było okej, normalnie wyłączyłem konsole. Dzisiaj wkładam płytę i jej nie widzi, żadnej gry ps3 nie widzi, dodam jeszcze, że w ogóle nie kręci plytą.

Oczywiście domyślam się, że laser do wymiany, ale próbowałem wkładać płytę kilka razy i za ok 5 razem gra się odpaliła chwilę pograłem i gra zawisła, napęd coś tam kręcił, zresetowałem

konsole i znowu nic nie działa.

Zwykła CD z muzyką działa.

I pytanie moje.

Co mogło spowodować, że gra ruszyła? Może laser jest sprawny tylko coś innego się stało (nie śmiać się:P nie znam się na tym:p) ?

Edytowane przez szymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Z moją konsolą dzieje się coś niedobrego. A dokładniej to z napędem. No, ale od początku. Parę dni temu płyta z napędu nie chciała wyjść. Takie 3 pikania i zawirowanie płyty i wszystko. Po paru próbach wyszło. Dziś to samo. Po paru próbach wyszło. W sumie to dwie takie akcje. To oznacza, że napęd siada? Od czego to mogło się stać? PS3 kupiłem w Polsce, a teraz przeprowadziłem się do USA, ale gwarancja dalej jest. Da radę wysłać czy jest może inne rozwiązanie? Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogło spowodować, że gra ruszyła? Może laser jest sprawny tylko coś innego się stało (nie śmiać się:P nie znam się na tym:p) ?

czytalem pare forow i wiem ze prawdopodobnie laser chodz na kiltu widzialem zalecienie przeczyszczenie starego lasera a na innych przywrucenie ustawien fabrycznych u mnie nic nie zadzialalo i czekam na nowy laser :P

a co do usnitax jaki ty dowciapny tu jestes :)

Edytowane przez semp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Z moją konsolą dzieje się coś niedobrego. A dokładniej to z napędem. No, ale od początku. Parę dni temu płyta z napędu nie chciała wyjść. Takie 3 pikania i zawirowanie płyty i wszystko. Po paru próbach wyszło. Dziś to samo. Po paru próbach wyszło. W sumie to dwie takie akcje. To oznacza, że napęd siada? Od czego to mogło się stać? PS3 kupiłem w Polsce, a teraz przeprowadziłem się do USA, ale gwarancja dalej jest. Da radę wysłać czy jest może inne rozwiązanie? Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

dawidek u mnie tez sie tak zaczelo przez 2 trzy tygonie nie chciala oddawac plyt a po ktoryms razie oddala i jak wsadzilem kolejna juz nie chciodzila zadna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem z PS3 i chciałem zasięgnąć pomocy ludzi z forum.

Kupiłem, gdzieś na początku grudnia PS3 wersja 160GB i jakoś nie dawno konsola po włożeniu płyty zaczęła wydawać dziwne dźwięki, jakby ocieranie, przetarcie.

Na początku pomagało wyciągnąć płytę i włożyć ponownie, potem sposób ten nie był już skuteczny.

Dodam jeszcze, że dźwięk ten słychać przez pierwsze 30min od uruchomienia konsoli, później gdy napęd już popracuje jest ok.

Tutaj filmik prezentujący ten dźwięk:

Może ktoś się spotkał już z tym i podzieli się radą co z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam taki mały problem :/ Ostatnio zauważyłem, że zaczął buczeć mi napęd w mojej PS3, ale tylko - uwaga! - przy graniu w Battlefield Bad Company 2 :/ i tylko przy swobodnym odczycie płyty...Przy normalnym wczytywaniu wszystko gra. Buczenie mija, jak włączę inną grę...O co kaman? Jest to powód do zmartwień? Konsola ma dwa miechy (gwarancja 2 lata). Proszę o porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam taki mały problem :/ Ostatnio zauważyłem, że zaczął buczeć mi napęd w mojej PS3, ale tylko - uwaga! - przy graniu w Battlefield Bad Company 2 :/ i tylko przy swobodnym odczycie płyty...Przy normalnym wczytywaniu wszystko gra. Buczenie mija, jak włączę inną grę...O co kaman? Jest to powód do zmartwień? Konsola ma dwa miechy (gwarancja 2 lata). Proszę o porady :)

to nie jest raczej powod do zmartwien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×