Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż zaczęło się jak podejrzewam od tego że w Just Caus wpadałem pod mapę. Potem wymieniłem się mirrors edge za prototype był trochę porysowany i tu zaczęły się problemy. Gra wieszała się a razem z nią konsola udawało mi się pograć 12 minut po czym następowała zwiecha konsoli. Po reststarcie konsola nie widziała płyty choć była ona w środku ale wystarczyło wyjąć i włożyć płytę i wszystko działało z powrotem. Ale dziś włączam konsole wkładam płytę i nic konsola nie widzi wcale płyty tzn. pali się lampka niebieska ale brak ikony płyty w zakładce gry dodam że tym razem wkładałem płytę w stanie idealnym i próbowałem też z innymi grami. Próbowałem też resety blu ray (trzymanie palca na eject 10 sekund) ale nic to nie dało. Jak myślicie czy to wina blu ray bo to najbardziej prawdopodobne i czy wyczyszczenie lasera coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc taki problem mam:

Mój napęd odmawia czasami przy nie których płytkach posłuszeństwa, nie czyta płyty, trzeba próbować po kilka razy za nim zaskoczy, a czasami trzeba inną płyta go tak jakby rozruszać żeby zaczął działać. Np płyty z Fifą czy też Heavy Rain działają bez zarzuty, czytnik od razu je rozpoznaje i można grać, natomiast F1 i Assassins Creed to po kilka razy trzeba. Czasami gdy potrzymam ta płytke w środku dłuzej to słychac wyraźnie dźwięk jakby płyta przeskakiwała czy coś w tym rodzaju. Wie ktos o co do diabła może chodzić?

dzięki za pomoc z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze w wiekszosci sa po problemy z laserem i jest to winna jak najbardziej sony gdyz sa one nie trwale z laserami jest jak na loteri jeden moze dzialas 2-3 lata a inny 2-3 miesiace. Jak ci konsola chodzi to narazie ja katuj jak padnie do konca wymien laser i powinno byc po kolopocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czytałem już mnustwo wypowiedzi ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.Mam ps3 fat z laserem jednooczkowym KES-400A.Napęd nie działał tzn. wciągał płyty ale nie kręcił i nie odczytywał płyt ani BR,DVD czy CD nic więc wymiana lasera.Kupiłem nowy na allegro zamontowałem napęd zaczą się kręcić takimi krótkimi ruchami mignie kilka razy na niebiesko kilka na czerwono pokręci i staje nie czyta zadnej płyty.Moje pytanie czy to dalej optyka czy cośinnego. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być (jakieś 10% szans) uszkodzenie sterownika lasera - na 100% można to potwierdzić wpinając na 100% sprawną głowicę lasera. Ile dałeś za laser? 250zł? Jeżeli tak to po prostu dostałeś padniętą głowicę i tyle. Wymień u sprzedawcy na nową i powinno zadziałać. Co innego jak sprzedawca zrobi problem i cię oleje.

A koszt sterownika to 180zł z wymianą więc warto mieć pewność co jest zepsute w konsoli bo można wydać mało a mieć naprawiony sprzęt.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedz.Już odesłałem laser do sprzedawcy ma sprawdzić i wysłać nowy sprawny.Jak go dostanę napiszę czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam podepnę się pod wątek przeczytałem wszystkie strony od początku i dalej nie mam pewności co jest dokładnie nie tak , podstawowe wiadomości wersja fat 60g. dysk ,wersja cechc03.

Problem zaczął się już kilka tygodni temu nie czytał mi płyty z black ops-em(płyta na pewno dobra) , sprawdziłem inną płytę (modern war.....) działała . Po rozebraniu napędu i przeczyszczeniu soczewki wszystko działało OK. Po kilku dniach ten sam problem musiałem włożyć black opsa kilka razy czasem odczytało więc znowu przeczysciłem laser efekt ten sam parę dni działał bez problemu aż w końcu nawet czyszczenie nic nie daje .

na rozebranym napędzie widzę , że po włożeniu płyty laser zaświeca się kolejno niebieski -----> czerwony -- nie umiem sprecyzować koloru do zwykłych płyt :/ płyta się kręci. Nie wiem czy to wina lasera czy czegoś innego proszę o pomoc z resztą wygląda to identycznie jak na tym filmie :

(zapomniałem napisać , że konsola czyta zwykłe płyty)

Edytowane przez witasw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser bluray (a właściwie jego detektor) powiedział: bye, bye !

Masz głowice do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jednak :( czyli co byś radził kupić coś takiego??

http://allegro.pl/la...1464391275.html

problem w tym , że mieszkam w irlandii strasznie długo będe musiał czekać na paczkę . Wiem , że was męcze ale chciałbym się upewnić myslę o zakupie tej głowicy

http://cgi.ebay.ie/PS3-LASER-KES-400A-KEM-400AAA-KES-400AAA-KEM-400A-/200496237328?pt=UK_VintageComputing_RL&hash=item2eae81cb10

przynajmniej dają rok gwarancji

Edytowane przez witasw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - u jednych nie masz gwarancji a ten dostawca z 12 miesięczną gwarancja i z plombami HK - zakupiłem ostatnio na próbę 10 takich właśnie laserów - czekałem 1,5 miesiąca na przesyłkę. Z 10 sztuk działały 3. Ryzykujesz?

Wolę swojego, drogiego ale pewnego dostawcę z Polski i tutaj mieć gwarancję - zrobisz jak uważasz.

Najlepiej w Twoim przypadku znaleźć w Irlandii serwis lokalny i wymienić laser na miejscu - przynajmniej bedziesz miał do kogo iść z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakieś dwa tygodnie temu po dość długiej przerwie chciałem sobie pograć na PS3 ku mojemu zdziwieniu konsola nie czyta płyt. Jedyne co zrobiłem wcześniej to zaktualizowałem system. Czy mogło paść oprogramowanie? Czy jedynym wyjściem jest serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj najpierw w recovery menu zrobić przywrócenie systemu plików (3cia opcja od góry) - jak to nie pomoże to wymiana lasera na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wielkie dzięki. A ile taka wymiana może kosztować?

Edytowane przez kogut2142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam mały problem otóż gdy wkładam płytkę( cd dvd blu ray ) do ps3 laser nie widzi jej . Słysze tylko jak próbuje zakręcić płytką i nic . Czy to wina napędu czy laser do wymiany . Jak napęd to czy jest sposób by to zrobić samemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam! Mam mały problem otóż gdy wkładam płytkę( cd dvd blu ray ) do ps3 laser nie widzi jej . Słysze tylko jak próbuje zakręcić płytką i nic . Czy to wina napędu czy laser do wymiany . Jak napęd to czy jest sposób by to zrobić samemu ?

Pewnie laser Ci padł możesz go wymienić samemu, jeżeli potrafisz rozkręcić konsolę i dostać się do napędu BR.

Rzadko kiedy sypie się mechanizm główną przyczyną najczęściej jest laser.

Edytowane przez TomXsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem na forum nowy szukałem o moim problemie ale nic nie znalazłem więc piszę prośbę o pomoc

Mianowicie mam PS3 80gb jakieś 10 miesięcy temu wymieniałem laser bo mi padł i wszystko było okej. Teraz pojawił się taki problem, kupiłem sobie GT5 na allegro używaną w stanie bardzo dobrym żadnych rys itp. i po włożeniu nie widzi mi w ogóle tej płyty, coś w napędzie zastartuje zakręci ale po chwili cichnie, więc wyciągam płytę wkładam PES11 i normalnie czyta tą grę można bez problemowo grać bez zacinania. Więc czym może być spowodowane to że GT5 nie idzie, płyta jest z jakiegoś podejrzanego źródła czy co da się to jakoś sprawdzić? Czy jest to wina napędu? Prosze o pomoc

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez SebastianNT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem na forum nowy szukałem o moim problemie ale nic nie znalazłem więc piszę prośbę o pomoc

Mianowicie mam PS3 80gb jakieś 10 miesięcy temu wymieniałem laser bo mi padł i wszystko było okej. Teraz pojawił się taki problem, kupiłem sobie GT5 na allegro używaną w stanie bardzo dobrym żadnych rys itp. i po włożeniu nie widzi mi w ogóle tej płyty, coś w napędzie zastartuje zakręci ale po chwili cichnie, więc wyciągam płytę wkładam PES11 i normalnie czyta tą grę można bez problemowo grać bez zacinania. Więc czym może być spowodowane to że GT5 nie idzie, płyta jest z jakiegoś podejrzanego źródła czy co da się to jakoś sprawdzić? Czy jest to wina napędu? Prosze o pomoc

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Znajomy Miał podobny problem że jedne płyty Mu czyta a innych nie np. Killzon2 nie widzi w ogóle a taka Fifa 11 odpala bez problemu.

Moim zdaniem jest to ewidentna wina lasera BR, tak to jest z tymi nie oryginalnymi na allegro po 210zł.

Jeśli Masz do tego Gt5 opakowanie i wszystkie logotypy to raczej jest oryginalna, choć może być i tak że Cię oszukał i nagrał jakąś płytę i wypali na niej etykietę z GT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ps3 Fat 60 BG, złapałem yloyda, naprawiłem pogwarancyjnie, 5 miesięcy później znowu, naprawili mi za free w ramach gwarancji, 3 miesiące później znowu ;) ugadałem się że ten ostatni raz mi jeszcze naprawią za free a przy kolejnym razie kupie u nich slima. Przyjechałem odebrać, koleś mi mówi że płytę zgrzał ale napęd nie czyta i się pyta czy miałem z nim problemy, odpowiadam że nie bo w istocie nigdy z nim nie miałem problemów, umówiłem się za kilka dni i wczoraj odebrałem. Dzisiaj się bawię, konsola jak to po yloydzie straciła ustawienia, poustawiałem, partyjka w MW2 i wszystko spoko, dobitne pierwsze miejsce, jakby coś przycinało jedynie.. zresztą z włożeniem płyty też jakby były problemy, coś nieochoczo ssie, ale się rozruszało, jednak jest jeden problem, nie wysuwa płyty przyciskiem eject, jedynie za pomocą opcji z menu płyty. Co sądzicie?? Nie chce mi się jej wieźć do serwisu bo ten koleś co ją miał w łapach jest trochę flejowaty i mam przypuszczenia, że przy rozbieraniu coś połamał albo co, mógł też zamienić napęd na jakiś inny jak mój rozwalił ( mogę to jakoś sprawdzić? ) mógł też czegoś nie podłączyć? bo konsola przed naprawą działała należycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj zrobiłem update konsoli do wersji 3.60 wszystko poszło dobrze, lecz gdy włożyłem płytę z grą (fallout 3) nic się nie stało nie pojawiła mi się ikona z grą w menu konsoli, gdy nacisnąłem na przycisk eject konsola nie zareagowała, gdy uruchomiłem demo fight night champion zrobił się czarny ekran i konsola stanęła w miejscu. Myślicie że to jest przez ten nowy soft? Czy mam odnosić konsolę na gwarancję? Dodam, że nigdy nic przy konsoli nie kombinowałem nie probowałem hackować ani nic z tych rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj zrobiłem update konsoli do wersji 3.60 wszystko poszło dobrze, lecz gdy włożyłem płytę z grą (fallout 3) nic się nie stało nie pojawiła mi się ikona z grą w menu konsoli, gdy nacisnąłem na przycisk eject konsola nie zareagowała, gdy uruchomiłem demo fight night champion zrobił się czarny ekran i konsola stanęła w miejscu. Myślicie że to jest przez ten nowy soft? Czy mam odnosić konsolę na gwarancję? Dodam, że nigdy nic przy konsoli nie kombinowałem nie probowałem hackować ani nic z tych rzeczy...

myślę, że tak powinieneś zostawić... niech sobie stoi:)

a tak na serio spróbuj recovery, firmware z pena.. i jak nic nie da to oczywiście, że gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie.Niedawno wpadla w moje rece konsola ps3 60giga.Na poczatku mialem problemy z grami poniewaz podczas wczytywania nowych map lub czesci mapy jak w god of war zatrzymywalo mi sie na loading,przy czym konsola dalej dzialala.Moglem wylaczyc gre itp.Postawilem konsole pionowo ,miala duzo przestrzeni i na poczatku 1-2 dni wszystko bylko ok az do dzis.Gdy wczytuje mi sie jakas nowa mapa albo filmik z gry ,to moja konsola a raczej gra zatrzymuje sie na loading... Dodam jeszcze ,ze sprawdzalem rowniez na innych plytach i jest to samo. Czy ktos wie czemu tak jest?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie zaczal siadac mi laser - tzn tak wszyscy mowili i doradzali na forum, przestal mi lapac plyty blu ray i wczytywal za ktoryms razem, gry chodzily bez problemu ale po wlozeniu do nosnika gry mial problem zanim znalazl sciezke, wiec po bieglem do sklepu i tydzien pozniej cieszylem sie nowa konsola, a ta chcialem sprzedac - niestety nikt nie chcial dac jakies konkretnej sumy a 200- 300 zl mnie nie interesowalo, wiec zamiast lezec dalem konsole sasiadowi - powiedzialem sobie - niech gra puki nie kleknie do konca. Minelo prawie pol roku a konsola nadal dziala, gry lapie za 2 -3 razem ale dziala i z tego co wiem jest katowana prawie co dziennie.

...mysle ze jak komus sie przytrafi taki problem niech katuje az kleknie bo widze ze nie trzeba od razu wymieniac na nowy trzeba zatrzec go do konca a to moze trwac jak widac pol roku hehehehehe

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Zlapalem ylod, na moje nieszczescie plyta siedziala w napedzie, chcialem ja wyjąć a wiec rozkrecilem i zrobilem swoje. Na drugi dzien wzialem sie za samodzielna naprawe ylod. Udało się lecz z napedem jest cos nie tak, nie wciąga płyt. Wie ktoś czego to jest przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×