Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Fusy po mojej herbacie mowia ze tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie jestem w stanie wysunąć płyty z wnętrze PS#. Znacie jakiś spośob bez rozbierania całości, albo odsyłania do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dotknięciu stosownego przycisku na konsoli nie wysuwa się ?

Spróbuj najechać (w XMB) na płytę (gra?) dać trójkąt i eject.

Edytowane przez adrianek274

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem ale towarzyszył jeszcze temu taki niemiły dźwięk. Potrząsłem parę razy PS3 i wyszła =) Zapomniałbym jeszcze i magicznym grzebaniu wykałaczką w napędzie, które nic nie daje.

Edytowane przez AksoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam w takim wypadku dałby konsolkę do serwisu. Jak się coś kupuje to musi to chodzić dobrze , no chyba że ma już parę latek (w co wątpię)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam mały problem, bo zepsuł mi sie ps3, więc oddałem go do naprawy( nie w serwisie sony). Oddał mi go po 3 tygodniach. Stwierdzili że jest nie do naprawy (YLOD). Więc za pomocąfilmików na Youtube postanowiłem spróbować szcześcia. Udało się!. Działa. Tylko okazuje się, że napęd nie chce przyjmowac płyt, nie da sie jej włożyć, przy wkładaniu płyty blaszki które powinny się otwierać zostaja w miejscu ( z tego co zauważyłem). Zdaje mi się że ludzie w serwisie mogli mi podmienić, skoro wiedzieli że i tak nie jest do naprawy, bo sam nic nie kombinowałem przy napędzie, tylko go odłączyłem w czasie naprawy. Nie wie ktoś jak sprawdzić nr seryjne napędu, czy przypadkiem mi go nie podmieniono. Najgorsze jest to że zgubiła mi sie gdzies książeczka którą sie dostaje razem z zakupem ps3. :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawdopodobnie źle podłączyłeś stacje dysków. Sprawdź czy wszystkie przewody są odpowiednio podłączone. Jeżeli problem dalej będzie dawał o sobie znać to bardzo prawdopodobne, że pozamieniali części na zepsute (chociaż nie wieże w to).

To tak jak mówię. Sprawdź czy wszystko jest dobrze podłączone. Jeżeli tak a dalej nie działa to pisz na GG

Edytowane przez Duvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

nie za długo się pocieszyłem swoją konsolą PS3. Wczoraj kupiłem sobie MGS4, pograłem ze 3 godziny i nagle napęd przestać czytać płyty. Nie czyta żadnych płyt Blu-ray, ani GTA IV, ani Little Big Planet. Raz udało mi się odpalić film na DVD. Da się coś z tym zrobić, czy tylko serwis został? Kod błędu to 80010514. Konsola jest oczywiście na gwarancji.

Edytowane przez oloko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W domowym zakresie raczej nic nie zrobisz. Powiedz mi tylko czy czyta płyty CD (np. z muzyką)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W domowym zakresie raczej nic nie zrobisz. Powiedz mi tylko czy czyta płyty CD (np. z muzyką)

Czyta wszystkie DVD z filmami i CD z muzyką, nie czyta żadnych płyt Blu-ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie uszkodzona została głowica. Jeżeli chcesz coś zrobić w domowym zakresie to możesz rozkręcić konsolę i przeczyścić cewkę lasera. Lub podkręcić go (choć nie wiele może pomóc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeszcze na gwarancji, leć czym prędzej do serwisu, nie baw się w naprawy we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz jeszcze na gwarancji, leć czym prędzej do serwisu, nie baw się w naprawy we własnym zakresie.

Nie ma mowy żebym sam grzebał, dzwonię jutro do Sony i niech zabierają :) Akurat dzisiaj nowa gierka przyszła a tu taki zonk :). Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum więc od razu mówię ze miło mi wszystkich poznać:)

Zakupiłem na Allegro tydzień temu PS3 wersje CECHG04 z laserem KES-400AAA. Konsolka przyszła mi wczoraj, niestety po podłączeniu jej nie czyta płyt Blue-Ray, DVD a nawet CD:( Na konsole nie dostałem żadnej gwarancji. trochę sie znam na elektronice i sprawdziłem czytnik. Mianowicie po włożeniu płyty laser podnosi sie parę razy i wysyłana jest czerwona wiązka przez ok 2 do 3 sekund. Ale płyta nawet nie drgnie a laser opada i przestaje świecić.

Ze sprzedającym mam wojnę bo mówi ze jak on wysyłał to konsola chodziła, mówi ze przywiózł ja z Niemiec i syn grał parę razy to chodziła. Za konsole dałem 670zl z gra Uncharted, padem przewodowym nie oryginalnym i okablowanie.

Potrzebuje pomocy, mianowicie co zrobić. Czy zadać zwrotu pieniędzy i oddać konsole? Czy zwrotu kosztów naprawy?

I co to może być, laser czy ta głowica napędzająca płytę?

Jeżeli to jest laser czy ma ktoś jakieś namiary na kupno takiego lasera? I czy laser KEM-400AAA może zastępować laser o oznaczeniu KES-400AAA. Prosiłbym o szybkie i fachowe odpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem nowy na forum więc od razu mówię ze miło mi wszystkich poznać :)

Zakupiłem na Allegro tydzień temu PS3 wersje CECHG04 z laserem KES-400AAA. Konsolka przyszła mi wczoraj, niestety po podłączeniu jej nie czyta płyt Blue-Ray, DVD a nawet CD:( Na konsole nie dostałem żadnej gwarancji. trochę sie znam na elektronice i sprawdziłem czytnik. Mianowicie po włożeniu płyty laser podnosi sie parę razy i wysyłana jest czerwona wiązka przez ok 2 do 3 sekund. Ale płyta nawet nie drgnie a laser opada i przestaje świecić.

Ze sprzedającym mam wojnę bo mówi ze jak on wysyłał to konsola chodziła, mówi ze przywiózł ja z Niemiec i syn grał parę razy to chodziła. Za konsole dałem 670zl z gra Uncharted, padem przewodowym nie oryginalnym i okablowanie.

Potrzebuje pomocy, mianowicie co zrobić. Czy zadać zwrotu pieniędzy i oddać konsole? Czy zwrotu kosztów naprawy?

I co to może być, laser czy ta głowica napędzająca płytę?

Jeżeli to jest laser czy ma ktoś jakieś namiary na kupno takiego lasera? I czy laser KEM-400AAA może zastępować laser o oznaczeniu KES-400AAA. Prosiłbym o szybkie i fachowe odpowiedzi?

wedlug mnie powinienes zadac zwrotu pieniedzy. ale ciezko to bedzie udowodnic ze konsola przyjechala do ciebie zepsuta, a nie ty ja zepsules...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co moze byc uszkodzone?? tak mniej wiecej? Laser czy naped?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co moze byc uszkodzone?? tak mniej wiecej? Laser czy naped?

predzej naped, skoro napisales ze plyta sie nawet nie kreci

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolal ja oddac ale ciezko bedzie udowodnic ze nie dzialala ci od razu, a le z drugiej strony za tyle ja kupiles to sprzedajacy juz musial cos wiedziec ze sie psuje, bo teraz naprawa napedu to ok 250zl lub wymiana laseru z zakupem ok 400zl ;/ tak to jest z tym allegro,najalepiej jak ktos kupuje taki sprzet to zadac gwarancj rozruchowej np na tydzien jak sprzedajacy sie n ie zgodzi to wiadomo ze cos jest nie tak z konsola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym wolal ja oddac ale ciezko bedzie udowodnic ze nie dzialala ci od razu, a le z drugiej strony za tyle ja kupiles to sprzedajacy juz musial cos wiedziec ze sie psuje, bo teraz naprawa napedu to ok 250zl lub wymiana laseru z zakupem ok 400zl ;/ tak to jest z tym allegro,najalepiej jak ktos kupuje taki sprzet to zadac gwarancj rozruchowej np na tydzien jak sprzedajacy sie n ie zgodzi to wiadomo ze cos jest nie tak z konsola

madry polak po szkodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
madry polak po szkodzie...

Żebyś wiedział heh... No domagam sie zwrotu cały czas i mam nadzieje ze dostane swoje pieniądze z powrotem. Mam zamiar iść do sklepu typu Saturn i kupić nowa konsolkę posiadająca gwarancje. Przynajmniej będę wiedział ze gdy "czarna" padnie to zostanie naprawiona lub wymieniona.

Szkoda mi tylko czasu i nerwów bo tak to już bym mógł ciupać na ps :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żebyś wiedział heh... No domagam sie zwrotu cały czas i mam nadzieje ze dostane swoje pieniądze z powrotem. Mam zamiar iść do sklepu typu Saturn i kupić nowa konsolkę posiadająca gwarancje. Przynajmniej będę wiedział ze gdy "czarna" padnie to zostanie naprawiona lub wymieniona.

Szkoda mi tylko czasu i nerwów bo tak to już bym mógł ciupać na ps :) )

zycze udanego zakupu :) i oby gwarancja nigdy nie byla tobie potrzebna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moją konsolę kupiłem około 20 grudnia 2008, jest to wersja 80 GB. Została kupiona w Electro Worldzie. Dotąd działała bez zarzutu, jednak dzisiaj rano wróciłem ze sklepu z niowiutkim Fight Nightem 4. Gra się zainstalowała i wszystko było ok. Pierwsza walka rozegrana, a po niej... pojawiły się statystyki walk. Wcisnąłem X aby przejść do menu - zaczęło się ładowanie, które trwało bardzo długo, nic nie dało się zrobić. Wcisnąłem PS Button i "Quit game". Ekran na chwilę zrobił się czarny, a potem konsola się zresetowała i tu zaczyna się problem:

Po ponownym włączeniu konsola działa, ale nie czyta płyt ;/ Nie pojawia się nawet ikona informująca o tym, że płyta jest w czytniku (ale niebieska dioda świeci). Sprawdzałem ~6 płyt BD i żadna nie działa. Konsolę resetowałem, odłączałem od prądu i nic... Wgrane jest najnowsze oprogramowanie. Czy dobrze mi się wydaje, iż jest to padnięty czytnik? Bo chyba innej możliwości nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może się zagrzała za bardzo. Przeczekaj chwile a jak to nie pomoże to serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzała ? Bardzo wątpliwe.. Wszystko wskazuje na to, że jest to czytnik. Dużo osób miało te same objawy. Ale poczekaj na kogoś doświadczonego w tych sprawach.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola nigdy nie miała skłonności do przegrzania xP Nawet nie wskakiwała na wyższe biegi, a do tego stoi w takim miejscu, że ma ciągły dostęp powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×