Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

tak pytam bo nie wiedzialem myslalem ze jest bez glosna ale jak gram w gre to czasem na sekunde przytnie jak zaczyna chodzic laser ?? wiec moze to wina gry ?? chcc jest nowa ma 4 dni

:)

Przycinki/ loadingi są normalnę, a to że laser dość głośno doczytuje dane skacząc po sektorach płyty to norma, nie ma powodu do obaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycinki/ loadingi są normalnę, a to że laser dość głośno doczytuje dane skacząc po sektorach płyty to norma, nie ma powodu do obaw ;)

dziekuje wszystkim juz wszystko wiem i pozdrawiam :) jeszcze raz dzięki::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest problem z napędem ale chyba tak. Kiedy włączam ps3 wszystko jest ok, puszczam muzykę też ok ale włączam gre z płyty i zamiast dźwięku jest jakieś pierdzenie. Sprawdzałem na kilku grach i jest to samo. Czego to może być problem.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podczas uruchamiania konsoli (fale na ekranie) dźwięk grającej "orkiestry" jest poprawny? Jeśli nie to masz uszkodzony taki jeden scalak (ostatnio klient miał konsolę po burzy i popalonych miał parę rzeczy - między innymi to) - wymiana mozliwa tylko na serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<br />A podczas uruchamiania konsoli (fale na ekranie) dźwięk grającej "orkiestry" jest poprawny? Jeśli nie to masz uszkodzony taki jeden scalak (ostatnio klient miał konsolę po burzy i popalonych miał parę rzeczy - między innymi to) - wymiana mozliwa tylko na serwisie<br />
<br /><br /><br />

Ta "orkiestra" działa i muzyka która jest na konsoli też. Tylko muzyka w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak jak w temacie - mam problem z laserem w PS3. Kupiłem konsolkę używaną. Nie przyjmowała płyt, miała urwany kabel od fotokomórki oraz fabryczny defekt górnej pokrywy co naprawiłem. Gdy przyszło do testów, okazało się, że czyta płyty CD oraz DVD bez żadnego problemu. Odtwarzanie BD przebiega bardzo dziwnie. Czyta płytę do pewnej chwili, po czym się zacina. Identycznie jest jest w wypadku filmów i instalacji dem z płyty. Po przeczyszczeniu soczewki lasera alkoholem jest tylko gorzej.

Stąd moje pytanie: Czy jest jakieś inne wyjście oprócz wymiany lasera?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da rady tego obejść - masz uszkodzony laser BR w głowicy i cała jest do wymiany. W razie pytań dawaj na PW to Ci pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da rady tego obejść - masz uszkodzony laser BR w głowicy i cała jest do wymiany. W razie pytań dawaj na PW to Ci pomogę.

Ok, dziękuję bardzo za odpowiedź. Moderatorom dziękuję za przeniesienie tematu - nie zauważyłem, że już jest podobny i to do tego tak obszerny.

Do tematu dorzucę tylko swoje doświadczenie z systemem połykania płyty. Ważne jest by zakładać górną część mechanizmu (tą z fotokomórką) od lewej do prawej strony - patrząc z przodu konsoli i napędu. Wtedy jedno z tych plastikowych ramion jest w odpowiedniej pozycji i mechanizm działa jak należy. Jeśli nadal macie problemy, zwłaszcza z odzyskaniem płyty, ja poradziłem sobie luzując jedna stronę plastikowej obudowy napędu. Ot, tyle. Mam nadzieję, że komuś się przydadzą te informacje.

Edytowane przez kakaroto-songo
: nie ma za co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja poproszę o fachową pomoc. Moja PS3 FAT 60GB dziś rano straciła ochotę na płyty. Co dziwne kiedy włożę "manualnie" płytę do napędu to po restarcie konsoli przycisk wyjmowania płyty działa i dysk wysuwa się bez problemu. Natomiast kiedy chcę płytkę włożyć to ledwo dotknę otworu napędu a już zapala się niebieska lampka, że niby coś już w środku jest i PS3 nie chce ode mnie gry :-/. Co poradzić, jak serwisować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał problem z mechaniką - ale bez oglądnięcia tego na własne oczy to wiesz co można ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do napedu, nie dokladnie o tym co w temacie ale nigdzie nie moge znalezc zadnych informacji. - wiec, zakupilem play station 3 40gb z uszkodzonym napedem blue ray. Zamierzam dokupic osobno naped lecz na roznych aukcjach internetowych obok napedu jest rozmiar dysku twardego - przykladowo ( naped blue ray 60gb) . czy ktos mi powie czy rozmiar dysku twardego ma tu jakies znaczenie, czy naped od ps3 np 80gp bedzie pasowal do mojego ps 40gigabajtowego.

z GORY DZIEKI :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dość nietypowy problem. Konsola to Fat 80GB CECHK04, kupiona w 2008r, lecz sporadycznie używana, kupiłem sobie Mafie II + DLC w wersji Platinum, przeszedłem Mafie II bez żadnych zacięć, lecz przy graniu w pierwszy z 3 czy tam 4 DLC (Jimmy coś tam) gra mi się zawiesiła, na przycisk Ps na padzie było 0 reakcji, zresetowałem konsole, włożyłem płyte i gra działa dalej, lecz po ok 20 min grania znowu to samo (ale w innym miejscu już). Aby zwężyć krąg podejżanych podzespołów powiem, że: Płyta z grą jest w stanie idealnym ( nawet najmniejszej ryski), laser nie wydaje dziwnych odgłosów (dzwięk odczytu płyty nie zmienił się od nowości w żadnym stopniu), przy graniu w Fight Night Round 4 i Red Dead Redemption nie ma takich problemów, na dodatek wszystko ładuje się w normalnym czasie ( nie ma momętów w którym trzeba dłużej niż zwykle poczekać aż coś się załaduje, ani krótkich lagów). Co to może być?, liczę na waszą pomoc :).

Edytowane przez Abarth091

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thebill - w modelach 40gb wystepowały oba typy lasera 400a i 410a - bez rozebrania obudowy konsoli i oglądnięcia samego napędu nie da rady stwierdzić, który jest w Twojej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam ps3 slim 250GB. Pół roku temu padł mi laser więc oddałem do empiku na gwarancję "unijną" oni wysłali konsolę do PRAM-u gdzie wymieniono napęd i "odświeżono" konsolkę(cokolwiek to znaczy). Napęd narazie działa tzn. nie wiesza się częsciej niż 3-4 razy w m-cu ale zauważyłem,a właściwie usłyszałem,że gdy jestem w XMB i nic nie robię a płyta z grą jest w napędzie to laser wydaje krótkie skrobnięcia w nieregularnych odstępach czasu jakby coś odczytywał. Po paru chwilach płyta przestaje się kręcic tak jak jest to zaprogramowane. Gdy najadę na ikonkę gry napęd ożywa i zaczyna szumieć i znowu te "odczyty". Co ciekawe podczas grania z płyty lasera nie słychać. Pytam bo ostatnio gdy zauważyłem podobne objawy to napęd padł po tygodniu. Mam się bać powtórki z rozrywki? Czy może ten typ tak ma? Chociaż jestem pewien,że w nowej konsoli tak nie było. Macie jakieś pomysły? Może ktoś jeszcze słucha swojej konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem ze swoją konsolą PS3 Slim. Kupiłem sobie niedawno używaną konsole. Pierwsze co zauważyłem to dość długo ładujące się gry (trasy w wyścigach, zawodnicy, mecze itp). Uciążliwe lecz jest to do wytrzymania. Wczoraj natomiast kupiłem sobie nowa FIFE 12 i tu pojawił się problem. Po bezproblemowym zainstalowaniu i uruchomieniu , gdy przejdę do rozgrywania meczu gra przycina się na moment do jakieś 2-3 sek. Towarzyszy temu "chrupnięcie" w napędzie. Zaznaczam ze pobrane na dysk demo Fify działało bez problemu, jak i inne gry nie wykazują przycinania się w trakcie grania. Czy jest to wina napędu, dysku czyli konsoli czy raczej wadliwa wersja gry Fifa? Co radzicie mi zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z moim ps'em, chyba jest to coś z napędem. Nagrałem filmik żebyście mogli to zobaczyć: http://www.youtube.c...h?v=LIOWMwgj-7g

Chodzi mi o te trzaski, które można usłyszeć po tym jak dam start i kamera jest na ps'a.

Wiem że pewnie będę musiał oddać go do naprawy, ale czy ktoś z was może wie ile ona będzie kosztować ?

Problem nie jest tylko z Blackops, ale z każdą grą jaką włożę do napędu. Konsola spadła mi z pozycji pionowej do poziomej na panelach. Raz już wymieniałem laser i boje się że znowu będę musiał. :(

Edytowane przez SynPapierosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejnosci na serwisie ogląda się laser pod mikroskopem - jesli wymaga czyszczenia (zewnetrznego) to się to robi i testuje konsole na "problematycznej" grze.

Jeżeli nie wymaga czyszczenia (bo jest czysty) lub po czyszczeniu problem pozostał nadal to trzeba zamontować nowy laser i poddać konsolę testom - innej metody na sprawne i konkretne sprawdzenie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja za to mam nieco inny problem mam konsole fat z 80gb dyskiem.

Wszystko bylo cacyk poki nie odpoalilem gry dead island (gra w idealnym stanie praktycznie nowa).

Po ograniu partyjki , wylaczylem ja i chcialem wyjac plyte,naciskam przycisk od wysuwania i konsola (oceniam po sluchu) probuje wysunac plyte ale po chwili znow ja wsuwa do napedu i tak za kazdym razem.

Probowalem "przewietrzania" (czyli wlaczenia konsoli przyciskiem wysuwania plyty" i wtedy faktycznie sie wysunela aczkolwiek problem caly xzas sie powtarza, probowalem juz z paroma grami i jedynym sposobem na jej wysuniecie jest wlasnie tamten sposob.

Jakies inne rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wygląda na totalnie zakurzony lub już wykończony mechanizm wysuwu płyty - przy standardowym wysuwaniu płyty operacja ta ma ustalony czas (silnik pracuje powiedzmy 5 sek.) jeśli w tym czasie płyta się nie wysunie bo rolki ślizgają się to masz gotowy efekt. Przy awaryjnym wyciąganiu płyty rolki kręcą się dobre kilkanaście sekund więc płyta ma czas się wysunąć.

Czeka cię rozbiórka i czyszczenie mechanizmu lub wymiana na nowy (koszt modułu 70zł).

Witam ja za to mam nieco inny problem mam konsole fat z 80gb dyskiem.

Wszystko bylo cacyk poki nie odpoalilem gry dead island (gra w idealnym stanie praktycznie nowa).

Po ograniu partyjki , wylaczylem ja i chcialem wyjac plyte,naciskam przycisk od wysuwania i konsola (oceniam po sluchu) probuje wysunac plyte ale po chwili znow ja wsuwa do napedu i tak za kazdym razem.

Probowalem "przewietrzania" (czyli wlaczenia konsoli przyciskiem wysuwania plyty" i wtedy faktycznie sie wysunela aczkolwiek problem caly xzas sie powtarza, probowalem juz z paroma grami i jedynym sposobem na jej wysuniecie jest wlasnie tamten sposob.

Jakies inne rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Niestety od wczoraj i ja dołączam do grona osób z niesprawnym napędem w PS3. Mam w zasadzie ten sam problem co większość z was. Wczoraj podczas odpalania GT5 wszystko stanęło w miejscu, pomogło tylko wyłączenie przyciskiem z tyłu. Teraz żałuje że tak zrobiłem, mogłem dłużej zaczekać. Ponownie uruchamiam konsolę i od tego momentu napęd przestał działać. Nie widzi płytek z grami. Szkoda bo mam to cudo od niedawna :( Dostałem w prezencie. O ile mi wiadomo ma z 3 lata więc już dawno po gwarancji. To wersja FAT z 40GB. Nie pozostaje nic innego jak pewnie oddać do naprawy. Ktoś może polecić jakiś dobry serwis w warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Niestety od wczoraj i ja dołączam do grona osób z niesprawnym napędem w PS3. Mam w zasadzie ten sam problem co większość z was. Wczoraj podczas odpalania GT5 wszystko stanęło w miejscu, pomogło tylko wyłączenie przyciskiem z tyłu. Teraz żałuje że tak zrobiłem, mogłem dłużej zaczekać. Ponownie uruchamiam konsolę i od tego momentu napęd przestał działać. Nie widzi płytek z grami. Szkoda bo mam to cudo od niedawna :( Dostałem w prezencie. O ile mi wiadomo ma z 3 lata więc już dawno po gwarancji. To wersja FAT z 40GB. Nie pozostaje nic innego jak pewnie oddać do naprawy. Ktoś może polecić jakiś dobry serwis w warszawie?

Nie czyta żadnych płyt, czy tylko płyt Blu-Ray ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Z góry dodam, że jestem na max zielony jeżeli chodzi o sprawy ps3. Od swojego znajomego dostałem ps3 z ylod, udało mi się ją naprawić. Złożyłem ją do kupy, wszystko śmiga ładnie pięknie za wyjątkiem napędu, który w ogóle nie wciąga płyt. Konsola ma soft 3.15. Moje pytanie brzmi czy można grać w kopie zapasowe bez oryginalnej płyty w czytniku??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest taka możliwość, ale pomocy dotyczącej przeróbki tutaj nie otrzymasz.

A odnośnie nie wciągania płyt, rozkręć napęd i zobacz czy mechanizm się gdzieś nie zablokował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki serdecznie. Jestem troche zielony jeżeli chodzi o ps3, więc prosze o wyrozumiałość. Dostałem o znajomego ps3 fat 60GB soft 3.15 z Ylod. Udało mi się ją naprawić, ale po złożeniu wszystkiego do kupy wszystko działa ładnie, pięknie za wyjątkiem napędu. Moje pytanie brzmi czy można odpalać na konsoli obrazy gier bez sprawnego napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duvel, nie czyta żadnych płyt. Dziś sprawdziłem parę filmów na DVD i niestety dalej to samo. Zauważyłem że po włożeniu płytki, przez chwilę napęd "krztusi sie", słychać 2-3 stuknięcia. Jestem ciekaw czy to jakaś drobnostka czy cały napęd pierdyknął i muszę wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×