Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie koniecznie głowica, miałem parę sytuacji w swoim serwisie, że problem w konsoli z podobnymi objawami, leżał po stronie elementu na płycie głównej, lub softu.

Mogło się zdarzyć, że odłączając konsolę od zasilania w czasie gdy ona wykonywała jakieś tam swoje operacje (podczas zacięcia konsola wbrew pozorom nadal pracuje) mogła pogubić klucze od napędu. Pomaga downgrade do pierwszej wersji softu i instalacja od nowa systemu do najnowszej wersji.

Co innego, gdy nie czyta samych płyt Blu-Ray, wtedy na 90% uszkodzona jest głowica lub laser, a w takim wypadku jaki ma użytkownik powyżej mogą być wymienione przeze mnie problemy.

Odnośnie tego downgrade'u nie wykonasz go w domowych warunkach.

@Edit:

Nie doczytałem do końca postu.

Nie wiem co według Ciebie znaczy "krztusi".

U mnie sytuacja była taka, że laser wysyłał wiązkę, płytą kręciło, ale już czytać jej nie chciało.

Edytowane przez Duvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duvel - z objawów jakie kolega podał to ma padniętą głowicę (a poza tym czym się różni głowica od lasera? whistling.gif)

Jeśli czyta płyty z filmami BR to zazwyczaj pomaga odzyskanie systemu plików/naprawa danych z menu recovery (podawane wiele razy na forum)

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdzic pod mikroskopem stan soczewek w laserze - jeśli są czyste lub po czyszczeniu nic się nie zmieniło to masz do wymiany głowice lasera. I wielka kropa. Nic innego nie poradzisz na ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam następujący problem: Znajomy jakiś czas temu kupił grę Killzone 3 i po jej przejściu została mi ona pożyczona. Niestety, po włożeniu płyty do czytnika konsoli gra nie została uruchomiona. Konsola zaczęła wydawać różne dźwięki (podobne do dźwięku wsuwania płyty do konsoli), stukanie itp. Płyta została wymieniona w sklepie, ale nadal moja konsola nie może jej uruchomić (zaznaczam,że u kolegi wszystko jest ok). Podobnie jest z grą final fantasy XIII, również nie chcę się uruchomić, a konsola zachowuje się tak samo jak w przypadku killzone 3. Co powinienem zrobić? obsługa sklepu radzi oddać konsolę do serwisu lub wysłać do Warszawy, ponieważ jest jeszcze gwarancja. Ja osobiście boję się odsyłać sprzęt, ponieważ nie chcę by doszło do jakiś uszczerbków.

Prosze o pomoc i przepraszam za chaos w tekście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku powiem, że konsola ma niespełna 2 tygodnie, kupiona od nowości więc na pewno źródłem problemu nie jest zużycie napędu. Otóż gram głównie w 2 gry: Red Dead i Uncharted 2. W pierwszym przypadku napędu często wydaje odgłosy przypominające stukanie. Kolega ma dużo starszą konsolę i mówi, ze u niego jeszcze takiego czegoś nie słyszał. Jeśli chodzi o Uncharted to gdy gra sie uruchamia (po wlożeniu płytki i włączeniu jej w XMB) gra potrafi ładować sie kilka minut. Co gorsza, wydaje mi sie, że z kazdym razem ładuje się co raz dluzej czyli problem się powiększa. Proszę o jakieś porady.

P.S. Czyszczenie płytek specjalnym płynem nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam następujący problem: Znajomy jakiś czas temu kupił grę Killzone 3 i po jej przejściu została mi ona pożyczona. Niestety, po włożeniu płyty do czytnika konsoli gra nie została uruchomiona. Konsola zaczęła wydawać różne dźwięki (podobne do dźwięku wsuwania płyty do konsoli), stukanie itp. Płyta została wymieniona w sklepie, ale nadal moja konsola nie może jej uruchomić (zaznaczam,że u kolegi wszystko jest ok). Podobnie jest z grą final fantasy XIII, również nie chcę się uruchomić, a konsola zachowuje się tak samo jak w przypadku killzone 3. Co powinienem zrobić? obsługa sklepu radzi oddać konsolę do serwisu lub wysłać do Warszawy, ponieważ jest jeszcze gwarancja. Ja osobiście boję się odsyłać sprzęt, ponieważ nie chcę by doszło do jakiś uszczerbków.

Prosze o pomoc i przepraszam za chaos w tekście.

Twoja konsola nie może odczytać tych płyt bo są to płyty BD o zwiększonej pojemności. Chodzi o to, że dane są zapisane na kilku warstwach i żeby dostać się do "głębszych" warstw potrzeba większej ilości energii. Niestety jakaś partia laserów dostarczonych do PS3 nie radzi sobie z tym i dlatego nie możesz tych kier odpalić. Ostatnio było głośno o tym problemie w przypadku Uncharted 3. Moim zdaniem jedynym rozwiązaniem jest oddać konsole na gwarancję bo jak samemu zaczniesz grzebać to: a) stracisz gwarancję producenta, B) wydasz kilka stówek bo laser i robocizna kosztują.

Szczerze to nie wiem czego się boisz - dzwonisz to serwisu gwarancyjnego, zgłaszasz problem, pakujesz konsole w ORYGINALNE pudełko, kurier przyjeżdża i za jakiś czas odwozi naprawioną konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, a mógłbyś podać mi numer na jaki powinienem zgłosić uszkodzoną konsolę? czy udać się do media markt w którym to konsola została zakupiona?

istnieje szansa wymienienia konsoli na nową lub całkowitą naprawę konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, a mógłbyś podać mi numer na jaki powinienem zgłosić uszkodzoną konsolę? czy udać się do media markt w którym to konsola została zakupiona?

istnieje szansa wymienienia konsoli na nową lub całkowitą naprawę konsoli?

To gdzie możesz oddać konsole jest uwarunkowane tym jak dawno kupiłeś sprzęt. Sony udziela 12 miesięcznej gwarancji więc jeśli konsola nie jest starsza, to możesz oddać ją bezpośrednio do serwisu (numer powinien być, w którejś książeczce dołączonej do konsoli lub na stronie Sony), natomiast jeśli kupiłeś sprzęt w przedziale 12-24 miesiące to masz gwarancję na podstawie "niezgodności towaru z umową" z ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Ale wtedy możesz udać tylko do MM.

Co do naprawy to muszą usunąć usterkę, czyli na mój rozum wymienią laser. Natomiast na wymianę na zupełnie nową bym nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze,no i właśnie dlatego się obawiam,że konsolka ulegnie jakiemuś poważniejszemu uszkodzeniu.

czy jak oddam ją do naprawy i załóżmy będzie działać przez jakiś czas to zostanie mi przedłużona ta gwarancja o jakiś okres dodatkowy w zamian za ten stracony na naprawę?

dzięki za wszystko,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze,no i właśnie dlatego się obawiam,że konsolka ulegnie jakiemuś poważniejszemu uszkodzeniu.

czy jak oddam ją do naprawy i załóżmy będzie działać przez jakiś czas to zostanie mi przedłużona ta gwarancja o jakiś okres dodatkowy w zamian za ten stracony na naprawę?

dzięki za wszystko,pozdrawiam

Ale dlaczego ma ulec jakiemuś uszkodzeniu?blink.gif Przecież w serwisach naprawiają a nie psująsweat.gif Dostaniesz nową gwarancję na naprawiony element ale jeśli czas nie będzie bardzo długi (to jest rozpatrywane w każdym przypadku osobno, np. 2 tyg to nie jest długi czas a normalny, długi mógłby być np. 3 m-ce) to nikt Ci gwarancji na pozostałe elementy nie przedłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko wiesz jak to bywa w różnych serwisach, niestety nie raz spotkałem się już ze szkodami przez nich wyrządzanymi. W każdym bądź razie dzięki wielkie za pomoc !

Żałuje,że nie oddałem konsolki wcześniej do naprawy,no ale za błędy trzeba płacić. została mi gwarancja do maja, więc czym prędzej lece do media markt,

jeszcze takie pytanko, czyli jeżeli wymienią mi laser w konsoli, to gwarancja na niego będzie przedłużona na dłuższy okres niż do maja rozumiem?

a co jeśli coś innego ulegnie uszkodzeniu?

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko wiesz jak to bywa w różnych serwisach, niestety nie raz spotkałem się już ze szkodami przez nich wyrządzanymi. W każdym bądź razie dzięki wielkie za pomoc !

Żałuje,że nie oddałem konsolki wcześniej do naprawy,no ale za błędy trzeba płacić. została mi gwarancja do maja, więc czym prędzej lece do media markt,

jeszcze takie pytanko, czyli jeżeli wymienią mi laser w konsoli, to gwarancja na niego będzie przedłużona na dłuższy okres niż do maja rozumiem?

a co jeśli coś innego ulegnie uszkodzeniu?

pozdrawiam serdecznie

Gwarancja na laser będzie przedłużona, na ile nie mam pojęcia. Natomiast na pozostałe podzespoły gwar. masz do maja. Jak w tym czasie coś się zepsuje to naprawiają oni, jak później Ty na swój koszt. Tu masz linka do tematu, w którym kolega ma podobny problem co Ty: http://www.ps3site.pl/forum/topic/65790-uncharted-3-oszustwo-drakea/page__st__40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam następujący problem i prosiłbym o pomoc w diagnozie, jeśli ktoś się już spotkał z podobnym problemem.

Mianowicie wczoraj rozpocząłem grę EA sports active 2 (jeśli ma to znaczenie), w trakcie kiedy gra się wczytywała (wczytywanie poziomu ćwiczeń, nie wczytywanie po włożeniu płyty do napędu) konsola się zawiesiła. W tym momencie nacisnąłem eject, żeby wyciągnąć płytę oraz wyłączyłem konsolę. Po ponownym włączeniu nie czytała mi już żadnej płyty, tzn wczytuje płytę po włożeniu do napędu (pojawia się ikonka płyty), ale potem już nie uruchamia gry. Przeczyściłem laser (konsola nie jest już na gwarancji), po przeczyszczeniu uruchomiła mi się jedna gra (można było normalnie pograć), kiedy włożyłem Gran Turismo 5, chciało się zaktualizować, ale niestety po kliknięciu OK czarny ekran, słychać jak napęd mieli płytę, konsola "zapiszczała" 3 razy i się zrestartowała. Czasem po włożeniu innej gry pojawia się błąd 80010006, a czasem 80010514. Zaznaczam, że zrobiłem już też przywracanie plików systemowych.... Moja konsola to SLIM 250GB CECH 2000B, a laser mam KAM-450AAA.

Bardzo prosiłbym o pomoc w diagnozie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post, więc witam i pozdrawiamrolleyes.gif

Kupiłem nową slim-kę 320 GB. Konsola podczas odczytu płyt blu-ray wydaje dziwny dźwięk, jakby stukanie (mi to przypomina dźwięk pracy drukarki). Wiem, wiem było kilka tematów na temat pracy napędu, czytałem ale nie mogę spać spokojnie. Efekt występuje we wszystkich grach jakie posiadam i pożyczyłem (eyepet , gta IV, gt5 , red dead). Dźwięk taki jak w filmiku na yt (nie mojego autorstwa, wiem za dużo piszę w nawiasachwhistling.gif)

. Eyepet potrafi czasami przyciąć, dwa razy konsola się zawiesiła. Jak coś do niedzieli oddać konsole, kupiłem w mm.

Z góry dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz wiesza sie podczas grania/odczytu gry z płyt to raczej bym ją reklamował w sklepie bo samo się raczej nie naprawi - a jak z pracą wentylatora? W nowej slimce powinien być praktycznie bezgłośny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś z was jakoś dobrą stronke gdzie można oddać konsole żeby laser wymienili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszystkich użytkowników PS3Site ;)

Mam nietypowy problem z napędem w mojej konsolce PS3 FAT 80GB. Szukałem na forum podobnego problemu ale nie znalazłem ;)

Zanim zacznę snuć jakiekolwiek wnioski, opiszę jej historię i dolegliwość.

Byłem sobie szczęśliwym użytkownikiem konsolki, któregoś pięknego dnia gdy postanowiliśmy ze znajomymi trochę się postrzelać w MW3, to po rozegraniu dwóch - trzech meczy cała konsola się zwiesiła - podczas wyświetlania końcowej tabeli z wynikami meczu. Mhmm co mogłem zrobić innego jak zresetować konsolkę... I tutaj zaczęły się moje problemy. Od tamtej pory po rozegraniu kilku meczy zwiesza mi się konsolka a po restarcie nie widzi w napędzie płyt BR. Po kilku próbach włożenia gierki do napędu czy też po kilku minutach zaczyna wszystko działać, aż do momentu rozegrania kolejnego meczu MW3 i ukazaniu się końcowej tabeli z wynikami (czasem jestem w stanie rozegrać 3-4 mecze).

Jedyne co mogłem zrobić to rozkręcić moje PS3. I tak też zrobiłem wszystko dokładnie przeczyściłem, lasery, masę kurzu w obudowie i na podzespołach, nawet wymieniłem pastę między radiatorem a procesorami. Do czyszczenia laseru używałem specjalnego płynu na delikatnej szmatce aby uniknąć ewentualnych rys na soczewce.

Ale niestety to nie pomogło, znowu rozegrałem kilka meczy i ponowna sytuacja... Jak już zaczęło wszystko na nowo działać postanowiłem sprawdzić inną cześć Call of Duty ale niestety w Black Opsa nawet nie zdążyłem dołączyć się meczu.

Dodatkowe informacje: - Płyty DVD działają ( nie wiem czy to nie zbieg okoliczności ;))

- Playstation jest dla mnie jak ołtarzyk, żadnego zbędnego kurzu na półce, dobre warunki do wietrzenia/chłodzenia.

- Oczywiście żadnego dymu papierosowego etc.

- Konsolka jest w poziomie, i ciągle leży na jednym miejscu... Nigdzie nie przenoszona etc.

I tutaj moje pytanie, bo nie bardzo wiem co zrobić. Nie wiem czy wymiana lasera BR pomoże tutaj, bo nie jest on tani a nie chciałbym kupić coś co mi nie pomoże. Czy są jakieś inne możliwości przeprowadzenia diagnostyki i zorientowaniu się co dolega mojej kochance ;)

gg: 2351028 e-mail: white_master@wp.pl nr.kom: Jestem w stanie podać na emila, celem uniknięcia zbędnych kawałów ;)

Pozdrawiam, i z góry dziękuję za wasze rady.

Adam.

Edytowane przez Adam_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich "beznadziejnych" przypadkach może pomóc tylko zamontowanie na 100% sprawnego, nowego lasera i testy - dla forumowiczów mamy taka opcję - dostaniesz laser na testy lub my je zrobimy i pomyślimy co dalej - skontaktuj się proszę ze mną to dogadamy szczegóły.

Głowa do góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś z was jakoś dobrą stronke gdzie można oddać konsole żeby laser wymienili?

Osobiście jeszcze nie sprawdzałęm, ale mam zamiar oddać moją konsolkę właśnie tutaj.

http://www.serwiskonsol.com/14/kontakt

Pozdrawiam, Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://playserwis.pl...ute=product/all

to będzie blisko bo w Polkowicach... znaczy się w miarę blisko

ja wymieniałem 2 tygodnie temu laser w Wawie i zrobili szybko i jest super

Podepne sie, jak oddawales konsole do serwisu to zabezpieczales sie jezeli chodzi o konto psn w jakis sposob? (po odebraniu zmiana hasla lub usuniecie zapamietywania hasla w konsoli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem z moją konsolą. Posiadam PS3 Slim w wersji 250 GB i od pewnego czasu nie mogę za pierwszym razem odpalić nowych gier (nie wykrywa mi płyty w napędzie, a po jakimś czasie konsola wydaje dźwięk wysuwającej się płyty, lecz ona pozostaje w napędzie). Próbowałem odpalać Uncharted 3 oraz Battlefield 3. Natomiast co dziwne, gdy chcę włączyć starsze tytuły (Killzone 2, DJ Hero) grę wykrywa bez problemu. Gdy wkładam płytę z Uncharted 3/Battlefield 3 po włożeniu i włożeniu starszego tytułu ten nowy bez problemu się wczytuje. W czym może tkwić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,poraz pierwszy od 5 dni zagrałem na Ps3.Po włożeniu gry napęd zaczął wydawać pojedyncze lecz regularne odgłosy.Dźwięk jest taki jak by płyta miała luz i bujała się na boki,są to takie podwójne stuknięcia co 2-3 sek. które po krótkim czasie ustają.Trochę się tym zdziwiłem więc po zagraniu meczu online (ok. 15 min.) wyciągłem płytę i włożyłem ją jeszcze raz,nie było już tych odgłosów.Teraz pytanie do was czy to jest normalne a jak nie to co to może być?

Ps.Nie wpływa to na jakość gry anie nie rysuje płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×