Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

bad_comrade

witam mam ten sam probem co ty.mam pytanko niesz moze co sie dzieje i od kiedy to masz

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dawna mam problem z moim PS3 160 GB. Problem występuje tylko w przypadku Fify 11 oraz COD: Black OPS. Otóż napęd pracuje dosyć głośno i wydaje charakterystyczne stukanie. Nie wiem czy to wada czy PS tak ma. W przypadku GT 5 problemu nie ma. Może dla tego, że Gran turismo mam na dysku

Zauważyłem, że po dłuższym graniu w Call of duty, płyta jest dziwnie "zarysowana". Kilka razy przetrę ja szmatką i już znika. Jednak martwią mnie te odgłosy.

Linki do odgłosów mojego napędu:

http://w610.wrzuta.p...RHRnnQk0/aud004

http://w610.wrzuta.p...OSkONaCc/aud003

http://w610.wrzuta.p...rUQghMQM/aud002

PS. Przepraszam, że zdublowałem ale nie wiedziałem gdzie napisać.

Edytowane przez Mation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dawna mam problem z moim PS3 160 GB. Problem występuje tylko w przypadku Fify 11 oraz COD: Black OPS. Otóż napęd pracuje dosyć głośno i wydaje charakterystyczne stukanie. Nie wiem czy to wada czy PS tak ma. W przypadku GT 5 problemu nie ma. Może dla tego, że Gran turismo mam na dysku

Zauważyłem, że po dłuższym graniu w Call of duty, płyta jest dziwnie "zarysowana". Kilka razy przetrę ja szmatką i już znika. Jednak martwią mnie te odgłosy.

Linki do odgłosów mojego napędu:

http://w610.wrzuta.p...RHRnnQk0/aud004

http://w610.wrzuta.p...OSkONaCc/aud003

http://w610.wrzuta.p...rUQghMQM/aud002

PS. Przepraszam, że zdublowałem ale nie wiedziałem gdzie napisać.

mam ten sam model konsoli i napęd też wydaje takie dźwięki ale nie wydaje mi się aby to był problem :) one po prostu tak mają ,jeśli występowały by jakieś długie loading-i to co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam model konsoli i napęd też wydaje takie dźwięki ale nie wydaje mi się aby to był problem :) one po prostu tak mają ,jeśli występowały by jakieś długie loading-i to co innego

Żadne długie loadingi na szczęście nie występują. Praktycznie od nowości mi tak głośno pracowała konsola. Zapytałem ponieważ jutro kończy mi się gwarancja.

A jeśli chodzi o to brudzenie płyt to co to może być? Może wystarczy kupić sprężone powietrze i trochę oczyścić napęd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Od kilku dni zauważyłem coś dziwnego w dolnej części płyty. Ogólnie u mnie prawie każda płyta ma tą dziwną rzecz. Jakby co to nie jest to żaden brud tylko coś "w płycie". Szukałem w internecie trochę informacji opisując to jako rozwarstwiona płyta ( sam nie wiem czy to dobre określenie), ale nic nie znalazłem. Myślę, że tutaj dostane jakąś odpowiedź. Chciałem dodać, że każda gra z tym czymś działa bez żadnych problemów. I mam kilka pytań. Czy ktoś z Was ma to podobne zjawisko? Czy to jest od lasera czy może od wadliwej płyty? Czy to jest niebezpieczne?Skąd to mogło się wziąć? Daje tu zdjęcie płyty na której widać opisywany problem( żeby wyraźniej było widać to lepiej powiększyć zdjęcie ) . Z góry dziękuje. post-43020-0-29636600-1325018088_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od paru dni jestem posiadaczem gry Uncharted 3 na początku nie było żadnych problemów (no może po za tym ze dziwnie długo sie wczytywała) lecz dziś po ponownym uruchomieniu gry napęd zaczął wydawać dziwne odgłosy i nie czytał płyty wcale, po restarcie konsoli sytuacja nie uległa zmianie.

Z innymi grali nie mam najmniejszych problemów. Oglądając płytkę zauważyłem ze gra jest prawdopodobnie źle wypalona... Ponieważ ma dziwne smugi których inne gry nie posiadają, zamieszczam zdjęcia złej i dobrej płyty:

20111228065.jpg

A teraz pytanie czy jeśli posiadam paragon zakupu to nie będzie problemów aby sklep w którym zakupiłem w/w grę wymienić na nowa?? I czy myślicie ze problem leży w źle nagranej płycie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadliwy nośnik, bierzesz paragon i idziesz wymienić :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol te smugi to raczej nie maja nic do rzeczy :D bo sam mam na 2 plytach ( GOW3 i kZ3) takie podobne smugi wyglada to jakby plyta w wodzie lezala ale wszystko dziala cacy i nie mam zadnych problemow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta z U3 wygląda identycznie nie mam żadnych problemów.Spróbuj pzetestować płytke w innym PS3 i jeżeli nie zadziała to ją wymień.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem nowy na tym forum i mam problem z grą mw 3 a właściwie to niewiem czy z grą czy z konsolą.mój problem polega na tym iż podczas gry następuje zacięcie się gry obraz stoi i nic nie można zrobić trzeba wyłączyć konsole drugi problem to wywala mnie z gry online i pojawia sie komunikat "disc read error" co to może być dodam ze inne gry typu COD mw2, BLACK OPS, a także w grach innego typu(np. GOD OF WAR, GRAN TURISMO 5 itd) wszystko cyka jak należny żadnych problemów nie ma.tylko te nieszczęsne mw3 poradźcie coś proszę.robiłem takze format dysku i nie pomogło nic. POMOCY!!!!!!!!!!!!!!! konsola slim 250gb model CECH-2004B.

post-43056-0-57144500-1325114542_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh z tego co wyczytałem na google to wszystkie płyty U3 sa tak nagrane -po prostu jest to płyta nagrana dwu warstwowo i stad ta "tęcza", tak samo jest nagrana np. gra Killzone 3.

Konsole Slim 320GB posiadam od roku, i wcześniej nie miałem żadnych problemów z ta konsolą. Niestety przed chwila chciałem włożyć jaką kolwiek gre do mojej konsoli ale napęd nie czyta żadnej gry.

Po ustawieniu konsoli pionowo, poziomo problem nie znika -po włożeniu płyty słychać 2 razy stuk stuk i cisza.

W trakcie pisania tego co wyżej kuzyn wkładał i wyjmował parokrotnie gre fifa do napędu i mówi ze gra ruszyła.

Prosze o jakieś rady co mam zrobić z tym problemem... Ja umarzam ze to może być wina lasera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z moją konsolką, tzn problem miałem już od początku ;) Kupiłem konsolę już z zepsutym napędem (przyszła z softem 1.50), nie znam jej przeszłości, ale napędu nie używałem, grałem przeważnie w dema i gry z PSN, po drodze wymieniłem dysk na 320gb. Teraz ze względu na mały przypływ gotówki zdecydowałem się na naprawę napędu. Otóż konsolka czyta tylko audio CD, nie czyta filmów DVD ani Bluray (kręci się tylko kółeczko na prawym górnym rogu ekranu i nie słychać żadnych odgłosów ze środka w przeciwieństwie do audio cd). Jak myślicie, lepiej oddać serwisowi który mi zrobi od a do z za 300-350 zł, czy samemu wymienić laser co oczywiście wyjdzie taniej mimo wszystko (zawsze można by było dokupić grę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zapłaciłbym 300-350 zł za wymianę, chyba, że możesz sobie załatwić oryginalny laser do Playstation3, bo to co jest na allegro, to zwykłe chińskie podróbki trzymające po dwa miesiące. Mi też laser padł, wkońcu ustukałem pieniądze i jutro oddaje do serwisu :). Podobno oryginalny laser to koszt około 250 zł, więc zastanów się czy sam dasz radę wymienić - ja już dam ludziom zarobić :thumbsup:.

btw, to co teraz robią to jest masakra. Dziwnym trafem laser padł mi dokładnie miesiąc po gwarancji, a laser w historii playstation nigdy nie był atutem tej konsoli, więc mogli by w końcu coś tym zrobić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi laserami w slimach to w ogóle fajnie jest - ostatnio wręcz wysyp laserów, które po 30-60 minutach zaczynają wariować - wystarczy "ostudzić" konsolę i działają znowu - włożenie nowej, oryginalnej głowicy rozwiązuje problem.

Pojawia się za to inna sprawa - kup sobie teraz człowieku używanego slima... przy zakupie działa jak złoto, przynosisz do domu i po godzinie masz smutną minę ;)

A tak na marginesie to szukajcie laserów z 12mieś. gwarancją - wtedy macie pewność, że nie dostaniecie chińskiej, regenerowanej lipy na 3 miesięcznej gwarancji.

Taka oryginalna głowica serwisowa (jako część zamienna) jest droga (350zł) ale działa, co ciekawe, czasami dłużej niż laser, który był zakupiony oryginalnie w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę że większość ma 3 miesiące gwarancji, niektóre tylko 12. Niestety 400A są bardzo drogie więc tak czy siak czeka mnie wydatek ~300 zł czyli tak naprawdę serwis (choć nigdy nie wiadomo czy i tam nie wsadzą chińskiej podróbki). Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Chociaż nie sprawdzałem jeszcze, a w CECHG może się trafić 410 :)

Edytowane przez dkusnierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. ponad tydzień temu temu coś takiego dziwnego mi się stało bo jak wkładam płytę do czytnika to teraz muszę ją jakby dociskac bo inaczej mi się obraca na zewnątrz. Czyżby czytnik siadał? Czytałem gdzieś, że ktoś (nie pamiętam, czy to był ten sam problem) otwierał ps3 i tam coś poprawiał co prawdopodobnie poluzoało się przy napędzie. No i nie wiem co teraz robić... Można to jakoś samodzielnie naprawić? W sumie jeśli chodzi o sprzęt to próbuję robić wszystko delikatnie, więc w sumie mógłbym spróbować. Tylko co mogło się tam stać? Jakieś zębatki poprawić?

Z góry dzięki za pomoc.

Ps. Konsola jest po gwarancji

Edytowane przez Simon7319

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz mechanizm kieszeni ale tylko jego górną część - tą która odpowiada za wciąganie płyty - zapewne jest cała zakurzona - spirytus na waciku i wyczyść rolki - powinno pomóc. Jesli jednak nie bedzie efektu to oznacza, że rolki i sprężyny mechanizmu osiągnęły kres swojego życia i trzeba je wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Serwis Konsol

Da radę dostrzec po rozebraniu konsoli bez wyciągania napędu, czy mam oryginalny laser? Oddaje na serwis jutro konsole i właśnie mam 3 miesięczną gwarancję tylko - każdy serwis u mnie w trójmieście taką daje. Choć ci się zarzekają, że nie wstawiają chińskiego zamiennika. Chce się upewnić bo jednak 350 zł to nie małe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega nadal nie słucha rad ludzi z forum u upiera się, że na 3mieś gwarancji dostanie oryginalny, nowy laser.

Skoro jest oryginalny i nowy to dlaczego nie 12 mieś?

Nie da się zobaczyć co masz za laser bez rozebrania konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam też się zastanawiałem nad tym, dlaczego tylko tyle miesięcy. Po pierwsze jak już pisałem każdy serwis w trójmieście taką daje, a po drugie zawsze jak zmieniałem część w PC to też miałem tylko, tyle gwary i to mnie tak trochę uspokoiło. Choć nie mówię, że nie masz racji. Serwisant powiedział również, że da tyle gwarancji ile daje hurtownia.

@Serwis Konsol

Trochę mnie teraz zmusiłeś do myślenia :unsure: Ile u was kosztuje ta impreza? Jeśli znasz cenę orientacyjną kosztu kuriera z trójmiasta do was to prosiłbym o podanie.

Z góry dzięki.

edit: doczytałem na stronce, że cena waha się od 250-350 zł za laser + koszt wymiany + transport. Biorąc pod uwagę to, że mam model slim i pewnie laser jest droższy to wyjdzie mnie ta zabawa z 450 zł. Z jednej strony wydam 70-100 zł więcej i mam większą pewność... ale zastanawiam się nad sprzedaniem tej konsoli i kupna nowej, też nie wyszedłbym na tym najgorzej.

Edytowane przez sk316fx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem-pisałem o nim już wcześniej w tym temacie. Otóż otrzymałem konsolę spowrotem z serwisu po 52 dniach, i konsola czyta te gry które nie działały czyli killzone 3, uncharted 3 itp., ale niestety bardzo szybko one się zacinają. Średnio po 40 minutch grania, przy restarcie meczu, podczas samego grania czy też przy włączeniu pojawia sie czarny ekran i dalej konsola się nie uruchamia. Co teraz zrobić? Proszę o pomoc

P.S. w zgłoszeniu nie napisali co zostało w konsoli wymienione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem-pisałem o nim już wcześniej w tym temacie. Otóż otrzymałem konsolę spowrotem z serwisu po 52 dniach, i konsola czyta te gry które nie działały czyli killzone 3, uncharted 3 itp., ale niestety bardzo szybko one się zacinają. Średnio po 40 minutch grania, przy restarcie meczu, podczas samego grania czy też przy włączeniu pojawia sie czarny ekran i dalej konsola się nie uruchamia. Co teraz zrobić? Proszę o pomoc

P.S. w zgłoszeniu nie napisali co zostało w konsoli wymienione

Niezła klapa... Nawet nie raczą napisać co wymieniają ;/ Wydaje mi się że to wina lasera skoro każda gra się wiesza.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne klasycznie uwaloną głowicę jak się to dzieje w slimach - dlatego u nas na serwisie testujemy każdy laser w slimie (nawet ten nowy) około 3-4 godzin aby wyeliminować wadliwe sztuki (nawet w nowych laserach moze sie taki trafić - w końcu to delikatna optyka)

Nie pozostaje ci nic innego jak ponowna reklamacja...confused.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×