Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Padł mi właśnie laser w ps3. Płyty dvd,cd konsola czyta bez żadnego problemu. W serwisie zażyczyli sobie 500 zł. Postanowiłem więc wziąć sprawę w swoje ręce. Rozkręciłem konsolę i piszę w niej, że siedzi laser kem-450 AAA. Po przewaleniu internetu znalazłem taki oto laser. Jak sądzicie, będzie pasował laser? Mój model ps3 to CECH-2004A SlIM.

Za udzielenie odpowiedzi z góry dziękuje.smile.png

Dodaje zdjęcia.

Konsola niestety po gwarancji.

post-44057-0-49231000-1328017417_thumb.j

post-44057-0-38118800-1328017484_thumb.j

Edytowane przez delorean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delorean - tak, laser będzie pasował - ale czy jesteś pewny, że chcesz "taki" laser do Swojej konsoli? Znasz powiedzenie "co tanie to drogie"? Ile dostaniesz na niego gwarancji? Jak 6-12mieś to ok, bierz śmiało - tylko uważaj na "mały druk" i gwiazdki w tym co podpisujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio mam problem z odpalaniem niektórych gier na mojej konsoli slim 120gb po odpaleniu jest czarny ekran płyty nie maja żadnych rys na innych konsolach działają normalnie. Cześć gier też działa bez żadnych problemów czy to wina lasera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, może byc to wina lasera - najprostsza metoda sprawdzenia to zamontowanie nowego lasera i uruchomienie płyt - 99% przypadków jest "bingo" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewne pytanie. Jestem świeżym posiadaczem konsoli PS3 którą zakupiłem 3 dni temu. Konsola jest używana, ma 2 miesiące lecz posiada gwarancje. Problem zaczyna się wtedy gdy wkładam płytkę do napędu, wszystko działa prawidłowo itp lecz gdy włączam obojętnie jaką grę i jestem w jej menu czyli funkcje, poziomy itp ( ogólnie menu danej gry ) z napędu dobiegają dziwne dźwięki takie jak by ( drukowanie rachunku z kasy fiskalnej ) coś takiego, tak ten dźwięk brzmi. Pierwszy raz mam jakakolwiek konsole i nie wiem czy to powinno tak pracować czy nie ;/ Ten dźwięk występuje tylko w menu danej gry, gdy już włączę tryb rozgrywki czyli np: w Gran Turismo 5 wyścig bądź w Naruto Ultimate Ninja Storm 2 bitwę to tego dźwięku już nie słychać lecz gdy z rozgrywki wyjdę i jestem w menu gry to dźwięk wraca. Nie jest to dźwięk ciągły lecz co jakiś czas wraca na krótszą bądź dłuższą chwilę. W menu PS3 jak nie ma płyty jest oczywiście cisza, jak gram z gry którą mam na dysku również jest cisza bo w napędzie nic nie ma, dźwięk jedynie wraca tak jak wyżej pisałem w menu każdej gry gdy gra działa z płyty i jest trochę denerwujący, zwłaszcza w nocy jak jest w domu ciszej. Czy tak ma być ? co może być tego przyczyną ? konsola jest w odpowiednim miejscu, na płaskim podłożu, w wolnej przestrzeni aby się nie nagrzewała. Proszę o jakieś informację bo jestem naprawdę zielony co do konsol jeszcze. PS: Posiadam PS3 Slim 160 GB. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszysz glosy. Wiele osób doświadcza podobnego fenomenu. To nic groźnego. Na razie. Daj znać, jeśli głosy każą ci zrobić coś niedobrego. Odstawić piwo, słuchać żony, zmywać naczynia czy coś w tym stylu. Wtedy się tym zajmiemy. Póki co graj- po to kupiłeś PS3. Nie po to by wsłuchiwać się w głoooosssssyyyy... Nieprawdaż?

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam uszkodzoną konsolę ps3 slim model CECH-2101A z YLOD, napęd jest sprawny. Mam możliwość kupna konsoli z uszkodzonym laserem model CECH 2004B. Czy w tych konsolach jest ten sam laser?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem na tym forum nowy więc proszę o wyrozumiałość. Niedawno zakupiłem od kolegi PS3 w wersji FAT 80GB. Zakupiłem go uszkodzonego a mianowicie konsola nie odczytuje żadnych płyt. Po załadowaniu nośnika na ekranie telewizora pokazuje się ikonka, iż sprzęt czyta płytę i dalej nic się nie dzieje. PS3 nie czyta płyt po pewnym zdarzeniu postaram się to jak najdokładniej opisać, otóż mój kolega po powrocie ze szkoły zorientował się iż zostawił na kilka godzin włączona konsolę, zmartwił się tym i postanowił ją wyłączyć. Po pewnej chwili stwierdził, iż ją ponownie włączy (przed kompletnym załadowniu systemu) włożył a raczej wcisnął płytę- PS3 sam jej nie pobrał- została wepchnięta do niego siłą, i od tamtej pory konsola nie czyta żadnej płyty. Teraz mam następujące pytanie, co się zepsuło w konsoli? Jeżeli jest to laser czy opłaca mi się go samemu wymienić czy lepiej dalej odsprzedać wadliwą konsolę. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym naprawiał i dbał o fatkę - są o wiele trwalsze niż slimy.

Czemu uważasz że faty są trwalsze niż slimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jet prosta i znana od lat - Sony każdy kolejny model danej serii stara się zaprojektować/wyprodukować jak najtańszy (co w erze kryzysu i globalnej gospodarki jest całkiem zrozumiałe - niestety kosztem jakości i klienta).

Po Fatach przyszły Slimy i już było widać oszczędności na prawie wszystkim - wczoraj miałem okazję naprawiać najnowsza wersję PS3 SLIM 3004B - tam dopiero widać "rękę" finansistów - np. metalowe ekrany, osłony złącz i wsio co metalowe jest zrobione nie z porzadnego kawałka blachy a z wyrobu blachopodobnego (od razu skojarzyła mi się blacha jaka była na starych konserwach za PRL-u). Wszystko jest jakieś takie delikatne, przedni panel jest niepodświetlany, itp, itd.

Lasery w fatach potrafią działać bezawaryjnie po 4-5 lat - znajdź mi takiego slima :). W slimach najczęściej po 1,5 roku zaczynają się z nimi dziać przeróżne historie.

Padające zasilacze - i tak dalej, lista jest długa.

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewne pytanie. Jestem świeżym posiadaczem konsoli PS3 którą zakupiłem 3 dni temu. Konsola jest używana, ma 2 miesiące lecz posiada gwarancje. Problem zaczyna się wtedy gdy wkładam płytkę do napędu, wszystko działa prawidłowo itp lecz gdy włączam obojętnie jaką grę i jestem w jej menu czyli funkcje, poziomy itp ( ogólnie menu danej gry ) z napędu dobiegają dziwne dźwięki takie jak by ( drukowanie rachunku z kasy fiskalnej ) coś takiego, tak ten dźwięk brzmi. Pierwszy raz mam jakakolwiek konsole i nie wiem czy to powinno tak pracować czy nie ;/ Ten dźwięk występuje tylko w menu danej gry, gdy już włączę tryb rozgrywki czyli np: w Gran Turismo 5 wyścig bądź w Naruto Ultimate Ninja Storm 2 bitwę to tego dźwięku już nie słychać lecz gdy z rozgrywki wyjdę i jestem w menu gry to dźwięk wraca. Nie jest to dźwięk ciągły lecz co jakiś czas wraca na krótszą bądź dłuższą chwilę. W menu PS3 jak nie ma płyty jest oczywiście cisza, jak gram z gry którą mam na dysku również jest cisza bo w napędzie nic nie ma, dźwięk jedynie wraca tak jak wyżej pisałem w menu każdej gry gdy gra działa z płyty i jest trochę denerwujący, zwłaszcza w nocy jak jest w domu ciszej. Czy tak ma być ? co może być tego przyczyną ? konsola jest w odpowiednim miejscu, na płaskim podłożu, w wolnej przestrzeni aby się nie nagrzewała. Proszę o jakieś informację bo jestem naprawdę zielony co do konsol jeszcze. PS: Posiadam PS3 Slim 160 GB. Pozdrawiam.

To masz jeszcze dobrze. Mój slim ma opisane wyżej objawy tylko nie w menu gier,a w dashboardzie/XMB. Laser zapiernicza jak górnik na przodku kiedy jestem w menu lub oglądam film z hdd. Po włączeniu gry jest normalnie. Miałem tak 1,5 roku po czym laser padł. EMPIK oddał konsolę do serwisu gdzie odświeżono konsolę(chciałbym wiedzieć co to znaczy??)Laser znowu czyta wszystko i znowu zapiernicza na wysokich obrotach w XMB tylko nieco ciszej. Myślałem,że Sony nie wypuści nic bardziej awaryjnego od PS2(w moim odczuciu),a tu bam! PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś nagle konsola przestała czytać płyty... Padł napęd? Czy inna przyczyna? Robiłam wietrzenie (trzymanie EJECT przy włączeniu) ale to nic nie dało. Chciałam zdjąć obudowę ale nie mam odpowiedniego śrubokręcika i nie dałam rady odkręcić tej śrubki... Ile może kosztować naprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś nagle konsola przestała czytać płyty... Padł napęd? Czy inna przyczyna? Robiłam wietrzenie (trzymanie EJECT przy włączeniu) ale to nic nie dało. Chciałam zdjąć obudowę ale nie mam odpowiedniego śrubokręcika i nie dałam rady odkręcić tej śrubki... Ile może kosztować naprawa?

U mnie też tak było i laser do wymiany.

Możesz spróbować recovery menu ale jeśli konsola nie czyta żadnej płyty to raczej laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było i laser do wymiany.

Możesz spróbować recovery menu ale jeśli konsola nie czyta żadnej płyty to raczej laser.

1. Czy naprawiłeś? Jeśli tak to ile Cię to kosztowało? Naprawiałeś w Sony czy w jakimś innym serwisie?

2. Recovery menu ale która opcja? Restore system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dziwny problem z napędem od jakiegoś czasu nie czyta żadnych gier oprócz uncharted 2 która to gra jest najbardziej porysowana z całej kolekcji moich gier, przy włożeniu innej gry napęd stara się odczytać grę płyta się zaczyna kręcić po 5 sec napęd stopuje swoje działanie i tak w cały czas a po jakimś czasie napęd jakby starał się wyrzucić samoczynnie płytę.

Zastanawiam się nad kupnem http://allegro.pl/pl...2185943678.html ale nie wiem czy to mi cos da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy naprawiłeś? Jeśli tak to ile Cię to kosztowało? Naprawiałeś w Sony czy w jakimś innym serwisie?

2. Recovery menu ale która opcja? Restore system?

Mój Slim miał 18 miesięcy więc gwarancji Sony już nie było. Odniosłem konsolę do miejsca zakupu(EMPIK)

i oddałem ją do naprawy powołując na tą słynną odpowiedzialność sprzedawcy za towar przez 2 lata. Wypisali mi formularz o przyjęciu konsoli zapytali co nie działa i powiedzieli,że hdd na pewno będzie formatowany. Koszty jakie poniosłem to tylko bilety autobusowe;) Po niecałych 2 tygodniach konsola byla naprawiona i do odbioru w sklepie.

Co do Recovery Menu to ja wybrałem opcję>Restore File System no i dla pewności możesz jeszcze przy okazji odpalić też Rebuild Database niczego nie stracisz z HDD ale mogą pozmieniać się nazwy mp3 i zdjęć/filmów na dysku tudzież mogą zostać przeniesione do innego folderu niż ten w jakim były poprzednio czyli nic wielkiego.

Tak czy inaczej mnie to pomogło na miesiąc niestety pózniej laser padł na dobre i już tylko serwis. Na laser po wymianie dostałem 3 miesiące gwarancji czyli pewnie jakiś chińczyk :ermm:

Mam nadzieję,że trochę Ci rozjaśniłem sytuację no i życzę powodzenia w naprawie:)

Witam

Mam dziwny problem z napędem od jakiegoś czasu nie czyta żadnych gier oprócz uncharted 2 która to gra jest najbardziej porysowana z całej kolekcji moich gier, przy włożeniu innej gry napęd stara się odczytać grę płyta się zaczyna kręcić po 5 sec napęd stopuje swoje działanie i tak w cały czas a po jakimś czasie napęd jakby starał się wyrzucić samoczynnie płytę.

Zastanawiam się nad kupnem http://allegro.pl/pl...2185943678.html ale nie wiem czy to mi cos da ?

Z tego co słyszałem płyta czyszcząca pogorszy sprawę.

Spróbuj sposobu,który opisałem wyżej. Może pomóc na krótką metę ale zawsze to coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


  • Witam,
    Do listopada zeszłego roku byłem szczęśliwym posiadaczem PS3. Problemy zaczęły się, gdy przyjechał do mnie krewny, również posiadacz Playstation, i przywiózł ze sobą grę, w którą chciał pograć u mnie. Gdy wyjąłem płytę, która znajdowała się w napędzie, niebieska dioda nie przestała świecić, jakby nadal widziała płytę w napędzie, a innej płyty nie można było włożyć, gdyż czytnik nie przechwytywał płyty. W związku z tym, że konsola nie posiadała już gwarancji, podjąłem się wyzwania naprawy mechanizmu przyjmującego płyty. Dodam, że żadnej płyty nie było w środku, co będzie miało znaczenie w dalszej części tego posta. Udałem się więc do lokalnego sklepu komputerowego, który podjął się wyzwania naprawy problemu, twierdząc, że zajmie się tym ich technik, który miał już takie naprawy za sobą. Oddałem więc samą konsolę i dostałem po czasie ok. 1-2 tygodni telefon, w którym stwierdzono, że potrzebna będzie wymiana lasera w czytniku, gdyż jest on zepsuty. Laser działał sprawnie przez cały czas i ciężko było mi w te słowa uwierzyć. Poszedłem więc do sklepu i wyjaśniłem sprawę raz jeszcze. Powiedziano mi, żebym doniósł okablowanie do konsoli, pada i jakąś grę. Tak też zrobiłem i po raz kolejny po ok. 1-2 tygodni dostałem telefon. Pech chciał, że akurat w tym czasie nie miałem pieniędzy, żeby zapłacić za naprawę, a sklep bardzo chciał się jej pozbyć z zaplecza, więc umówiliśmy się, że zapłacę za naprawę później. Niezwłocznie zabrałem konsolę do domu i ją podłączyłem, chcąc sprawdzić, czy została ona naprawiona. Owszem, czytnik przechwycił płytę, ale w systemie nic się nie pojawiło, a aplikacje z dysku twardego nie odtwarzały się. Pośpiesznie odniosłem konsolę, wytłumaczyłem raz jeszcze o co chodzi i pytałem, czy aby ten technik czegoś nie popsuł, bo czytnik działał sprawnie, a problem polegał na tym, że nie przechwytywane były przez niego płyty. Sklep wziął konsole ponownie do naprawy, a tym razem miały zostać przeniesione części z w pełni działającej konsoli do mojej w celu wykrycia źródła problemu. Czekałem bite 2 miesiąca na jakikolwiek sygnał ze strony sklepu, ale bez skutku, więc postanowiłem, że ich odwiedzę i zapytam się, co z konsolą. Konsola, jak się okazało, była na zapleczu, a problem, wg technika, tkwi w uszkodzonej płycie głównej. Wziąłem więc konsolę do siebie i podłączyłem ją. Dodam tutaj, że technik zgubił śrubę z przedniego panelu i prowizorycznie przykleił go taśmą klejącą. :/ Rozumiem, że gdyby uszkodzona była płyta główna, to nie mógłbym odpalić systemu, a tym bardziej grać w gry, ale system działa bez problemu, ściągnąłem kilka dem, które również odpalają się bez zarzutu, jednak jak wcześniej nie czytał płyt, tak dalej ich nie czyta. Czuję, że ktoś chce ze mnie zrobić głupka i nie odpowiedzieć za uszkodzoną w trakcie naprawy konsolę. :/ Czy ktoś miał już taki problem ze swoją konsolą i jest w stanie mi pomóc? Co mogę powiedzieć sprzedawcom w tym sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od dłuższego czasu mam dość dziwny problem z konsolą, zaczęło się od tego, że w trakcie gry przestawał ładować następne plansze, wydając dziwne dźwięki, po resecie nie widział płyty w ogóle, po paru następnych gra się łaskawie załadowała, niestety po paru minutach zdarzyła się ta sama akcja (cd i dvd działa normalnie). Rozebrałem konsolę w celu zobaczenia, czy po prostu niebieski laser nie padł, po włożeniu cd, najpierw widać było niebieską poświatę, potem czerwoną i płyta ruszyła, po włożeniu płyty bluray, widać to samo, zakręci płytą parę razy, porusza saneczkami lasera, kończy i tak bez końca. Później jeszcze zauważyłem, że po wsadzeniu cd, świeci tylko niebieski laser, po wyjęciu i włożeniu z powrotem jest normalnie (czerwony, potem niebieski). Robiłem "restore file system" i "rebuild database" z menu serwisowego, bez efektu, tak samo z czyszczeniem lasera. Miał ktoś podobny problem? Czy zna ktoś jakiś serwis w Szczecinie godny polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z moją ps3 slim model CECH-2104A mianowicie

po patchu który wyszedł (BF3) zawiesiła mi się kilka razy konsola w każdym bądź razie kilka dni później podczas gry w BF3 straciły mi sie wszytskie weapony i dodatki jak amunicja apteczka palnik. Mogłam normalnie biegać po mapie itd tylko nie moglam korzystać z broni tak jakby sie nie załadowała( w tym momencie żółta kontrolka nie migała i coś cykało w napedzie(chyba) jakby płytka przeskakiwała). Przeciściłam płytę, gra sie wczytała - trochę wolniej i po 10 minutach płynnej gry to samo. Przeinstalowałam cała gierke jednak nic to nie dało. Płyta dobra - sprawdzona w innym ps3.

Zrobiłam fan testa :D - nic nie dało, recovery 5 ponieważ 3 i 4 nic nie dały. Na gołym systemie zainstalowałam BF3 i dokładnie to samo. Wyciągnęłam płytę z napędu i za drugim razem niby odpaliła a jednak nie tzn autorun - zawiecha konsoli. Sprawdzałam również na innych płytach na CoD dokładnie to samo rusza, czarny obraz i zawias konsoli. Dodam że płyty dvd chodzą normalnie. Co to może być? Laser? Gwarancja mnie już nie dotyczy więc jaki może być koszt w serwisie? Czy ktoś ma sprawdzony serwis w okolicy Katowic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana/sprawdzenie czy winę za problemy ponosi laser zajmuje kilkanaście minut, max do godziny testów - albo macie po prostu pecha z tymi lokalnymi serwisami albo ciąży na was jakieś fatum :).

Każdy dobry serwis, problemy z odczytem płyt, wieszaniem się gier podczas odczytu z plyt powinien wam max do 1-2 dni dać odpowiedź lub mieć wręcz naprawioną konsolę. Poza 1% jakiś samodzielnie naprawianych napędów tam na prawdę nie ma co za bardzo "dumać" nad naprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Być może nie każdy czyta temat 'Serwis Konsoli PS3', tudzież dlatego postanowiłem opisać swoją być może, całkiem normalną przypadłość w osobnym temacie. Tematy w stylu 'Brak Obrazu', 'Serwis Konsoli PS3' są w moim mniemaniu zbyt ogólnikowe, myślę też, że jeżeli ktoś tam wchodzi, to tylko po to aby opisać swój problem, a nie by odpowiadać na rozterki innych, co jest jednak w pewnym stopniu zrozumiałe. Wystarczy spojrzeć na ostatnie wpisy w temacie 'Brak Obrazu'. Dziękuję też z góry za wszelkie możliwe wypowiedzi. Do rzeczy...

Mam pewien problem, jestem w posiadaniu PS3 praktycznie od jej europejskiej premiery, jednakże z powodów technicznych sprzedałem ją i zakupiłem wersję Slim w listopadzie roku poprzedniego. Początkiem stycznia zauważyłem u niej pewną dziwną przypadłość, otóż po wsunięciu płyty, aczkolwiek przed uruchomieniem gry, napęd szumi, co jest całkowicie normalne i nie jestem tutaj żadnym paranoikiem, jednak w tym zwyczajnym szumie napędu, doszukałem się regularnych, lecz w miarę cichych odgłosów stukania, co kilka sekund słychać cichutkie i pojedyncze 'pum'. Wówczas, gdy kończy się szum napędu, dźwięk ustaje. Wystarczy jednak najechać na ikonkę płyty w zakładce gry bądź wideo, by napęd znów zaczął pracować wydając przy tym ten cichutki, lecz irytujący stukot. Brzmi to niczym leciutkie uderzenie palcem o powierzchnię dywanu, Często jest tak ciche, że należy wsłuchać się w szum napędu, aby móc to wogóle wyłapać. Najbardziej słychać to zaraz po włączeniu konsoli, kiedy to praca wiatraków jeszcze nie daje całkowicie o sobie znać, także wtedy mogłem dostrzec to poraz pierwszy. Kiedy natomiast włączę grę lub film z płyty, wówczas też kończy się ten regularny pogłos. Słyszalny wtedy jest tylko normalny stukot sygnalizujący pracę lasera. Co ciekawe po wyłączeniu gry i powrocie do XMB, trudno jest mi nawet wyłapać ów pogłos w pracy szumiącego napędu, aczkolwiek myślę, że to z powodu głośniejszej pracy konsoli. Chociaż możliwe, iż nadal jest słyszalny, lecz dużo słabiej. Dodam też, że pomimo tego, iż pogłos ten dostrzegłem w styczniu, mógł występować od samego początku, jednakże będąc zbyt zaabsorbowany grami w technologii 3D, poprostu nie dostrzegałem takiej bzdurki. Piszę tego posta po niespełna pięciu miesiącach od pierwotnego zauważenia problemu, na wypadek gdyby jednak był to pewien defekt, ponieważ wciąż mam gwarancję. Przyznaję się także, iż mam pewną manię na punkcie działania sprzętu, tudzież w tej kategorii naprawdę potrafię zrobić z igły widły. Nieraz dostrzegam bzdurki, na które zwykły użytkownik nie zwrócił by najmniejszej uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i nigdy nie miałem problemu z konsolą aż ostatnio zaczęło mnie coś niepokoić. Przeglądałem temat i nie znalazłem opisu tego co zauważyłem, otóż od pewnego czasu podczas gry (w każdą grę) z napędu wydobywa się odgłos (raz rzadko, raz często, na pewno parę razy na posiedzenie przy grze), który mi kojarzy się z rysowaniem płyty, jest to taki szybki ..hmm.. pisk, dosyć powiedzieć, że napawa mnie zgrozą :) Nie rysuję to płyt ale nie jest też normalnym odgłosem. Gra przy tym pisku czasem przytnie. Wcześniej tak się nie działo. Mam slimke 320g. CECH-2504B, ma już mniej więcej rok. Jeśli ktoś wie co to i czy mam coś czynić żeby się sprzed nie posypał będę bardzo wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na forum śmigam od dawna...ale dopiero dziś postanowiłem podzielić się z Wami moim problemem z czarnulką.

Objawy choroby:

-długo "myśli" zanim płytę zobaczę w xmb

-po włożeniu płyty czasem mocniej buczy niż normalnie to robiła

- wydaje mi się, że doczytywanie materiału z płyty odbywa się trochę dłużej niż kiedyś

Więc koledzy i koleżanki, co powinienem zrobić ? Konsole mam ponad rok i nic z nią nie robiłem w zasadzie.

Dać ją do przeczyszczenia...sprawdzenia lutów ...czy może jakąs "płyte czyszczącą" laser zakupić czy coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×