Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Włóż płytę CD lub DVD (do tego typu nośników napęd ma inny laser). Jeżeli te odczyta to padł laser aa jeżeli i te nie dadzą znaku życia to padł napęd. pzdr

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty DVD też nie widzi. Nawet nie słychać, aby ten napęd działał, rozpędzał płytę ;/ Jedyne co słychać, to po zassaniu płyty takie ciche dwa piknięcia z wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeśli tylko jest na gwarancji to serwis. W innym wypadku pozostaje ci poszukać kogoś kto wymieni cały napęd jak najtaniej. pzdr

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola ma ~pół roku, więc jeszcze jest na gwarancji ;p Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z moją PS3 a chodzi mi o to, że ostatnio zauważyłem, że po wyjęciu płyty z konsoli na jej powierzchni powstają smugi wyglądające jak ślady wirowania. W miarę łatwo idzie to wytrzeć ale nie wiem czym to jest spowodowane? Te smugi układają się na powierzchni płyty w taki wirnik, wiatrak ( pionowe kreski od wnętrza płyty do jej zewnętrznej krawędzi ). Przedmuchałem PS3 i może to coś pomoże, dobrze, że czytnik nie rysuje płyt a pozostawia tylko te smugi a są one bardzo widocznie tak samo jak odbicie palca na jej powierzchni. Proszę o radę bo osobiście nie rozumiem jak na płycie wirującą z dużą prędkością mogą powstać taki regularny wzór?

Edytowane przez EvilGucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja konsola nadal jest w serwisie ;/ Oddałem ją o sklepu na "niezgodność towaru z umową". Po około 10 dniach dostałem listownie powiadomienie, że serwis uznaje moją reklamację, jednak czeka na części do PS3, których im zabrakło.

I tak czekam od miesiąca >.< W sklepie mi powiedzieli, że przy tego typu reklamacji, nie ma ograniczenia czasowego. Najdłużej na części czekali podobno 2 miesiące ;/

Edytowane przez spider
ostrzeżenie, par. II, pkt 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to na wszelkie reklamacje maja 30 dni roboczych !! wiec policz dobrze i jeśli mineło więcej niż 30 dni możesz żądać zwrotu gotówki lub wymiane sprzętu na nowy.

Robiłem tak z Mp4 i laptopem :) w MM nie było problemów

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak w Polsce to prawo jest do dupy :) Obecnie mieszkam w Irlandii i padł mi czytnik w zeszłym tygodniu. No nic mówię sobie pójdę do sklepu przeczekam z 2 tygodnie i konsola wróci. Więc zaniosłem konsolę do sklepu (GAME) na co powiedziałem kolesiowi o co chodzi a ten do mnie, że mam zostawić ps3 i wrócić za 20min. Po tym czasie wróciłem do sklepu i czekała na mnie już nówka :) To się nazywa podejście do klienta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle prawo jest do d_py (choć brak precyzji boli) co podejście naszych sklepów do klienta.

"Zwrotu pieniędzy możemy domagać się tylko wtedy, gdy niezgodność towaru z umową jest "istotna" i wystąpi choć jedna z następujących sytuacji:

• sprzedawca nie jest w stanie doprowadzić towaru do stanu zgodnego z umową poprzez wymianę ani naprawę, bowiem jest to niemożliwe lub wymaga nadmiernych kosztów;

• naprawa albo wymiana nie została wykonana przez sprzedawcę "w odpowiednim czasie";

• naprawa albo wymiana naraża kupującego "na znaczne niedogodności".

Oznacza to, że zwrotu pieniędzy od razu, bez żądania najpierw wymiany albo naprawy, możemy domagać się tylko w przypadku, gdy wymiana albo naprawa narażałyby nas na znaczne niedogodności. Gdy niezgodność towaru z umową nie jest istotna, możemy jedynie żądać obniżenia ceny. "

"Tak brzmią przepisy i nie ukrywamy, że nie są wystarczająco precyzyjne. Pozostawiają zbyt szerokie pole do dowolnej interpretacji, np. co oznacza odpowiedni czas? Uważamy, że niczym nieuzasadniona, przedłużająca się naprawa jest dla konsumenta uciążliwa, a odpowiedni czas naprawdę oznacza – jeżeli jest to możliwe – sięgnięcie na półkę i wymianę towaru na taki sam, ale sprawny i bez wad." (tak twierdzi federacja konsumentów).

Oczywiście powinno być napisane coś w stylu "max. czas naprawy sprzętu elektronicznego to 14 dni roboczych -> potem tylko wymiana na nowy towar" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój peesiak przestał czytać płyty ale ale tylko te na p3. Wszystkie które mam z p2 chodzą bez zarzutu. Z początku co jakiś czas gry poprostu się zawieszały i wyskakiwał jakiś komunikacik ale nie pamietam jaki. teraz nie czyta ich wogóle. gry z p3 się nie uruchamiają. Wszyskie z poprzedniej wersji konsoli chodzą bez zazrutu. o co tu chodzi???? HELP!!!

Komunikat chyba był taki: Disc error detected. Retrying operation - ale pewny nie jestem. weśta pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczukaj w innych watkach o usterkach ps3. Naped optyczny ps3 ma czesc do odczytu cd/dvd i oddzielny do BluRay. Najwidoczniej siadl ten od BR. Potestuj jakie rodzaje plyt konsola czyta, a jakie nie. Ale i tak chyba zostaje serwis, co by to nie bylo. Chyba ze bedziesz sie bawil w jakies plytki czyszcace, ale nie wiem czy to cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki qgar . już mi pomogłeś. fakt konsola była używana w dziwnych miejscach (na budowie w kurzu i pyle stała ładnych kilka tygodni). może wystarczy przeczyścić? tylko jak się do niej dobrać bo już robiłem jedno podejście i powiem szczerze że pościągałem te zewnętrzne obudowy ale dalej bałem się ruszyć żeby nie połamać czegoś. Servis??? na pewno mnie skroją trochę. Płyta czyszcząca może, ale musi to być w takim układzie czyszcząca BD a nie cd/dvd czy nie musi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zły prognostyk, mój kolega miał identyczny problem, wynikał on ze zbyt dużego zadymienia pokoju od papierosów. po czasie konsola przestała czytać płyty. problem moze byc tez spowodowany przez nadmierne zakurzenie czy zapylenie pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zły prognostyk, mój kolega miał identyczny problem, wynikał on ze zbyt dużego zadymienia pokoju od papierosów. po czasie konsola przestała czytać płyty. problem moze byc tez spowodowany przez nadmierne zakurzenie czy zapylenie pokoju

Brednia.

Nie wiem czym to jest spowodowane, ale mam tak na dwoch konsolach ... Jednej mojej, drugiej znajomego. Obydwie konsole nigdy nie byly serwisowane i z plytami radza sobie bardzo dobrze mimo, ze konsole posiadamy od dnia premiery w Kanadzie. Obie to 60 GB.

Aha, dodam, ze nie jestesmy osobami palacymi albo tolerujacych palenie w domu przez znajomych.

Edytowane przez Duvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z moją PS3 a chodzi mi o to, że ostatnio zauważyłem, że po wyjęciu płyty z konsoli na jej powierzchni powstają smugi wyglądające jak ślady wirowania. W miarę łatwo idzie to wytrzeć ale nie wiem czym to jest spowodowane? Te smugi układają się na powierzchni płyty w taki wirnik, wiatrak ( pionowe kreski od wnętrza płyty do jej zewnętrznej krawędzi ). Przedmuchałem PS3 i może to coś pomoże, dobrze, że czytnik nie rysuje płyt a pozostawia tylko te smugi a są one bardzo widocznie tak samo jak odbicie palca na jej powierzchni. Proszę o radę bo osobiście nie rozumiem jak na płycie wirującą z dużą prędkością mogą powstać taki regularny wzór?

sprobuj zaklejac naped kawalkiem tasmy izolacyjnej gdy jest wylaczona... szpeci konsole troche ale kurz nie dostaje sie dosrodka... a jesli sie dostaje to w stopniu miniamalnym... sam tak robie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem dokładnie taki sam problem, weź na patyczek do czyszczenia uszu troszkę alkoholu i przemyj materiałową osłonę w szczelinie na płytkę, a dokładnie jej krawędzie. Okrągłe smugi powstają ponieważ czasami konsola wciąga płytę delikatnie ją obracając.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj zaklejac naped kawalkiem tasmy izolacyjnej gdy jest wylaczona... szpeci konsole troche ale kurz nie dostaje sie dosrodka... a jesli sie dostaje to w stopniu miniamalnym... sam tak robie...

Przesada. Przeciez tam jest "uszczelka-szczotka", ktora bardzo ogranicza dostep kurzu do wnetrza.

Edytowane przez Fayabusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mama podobny problem że napęd też nie wciąga płyt wziąłem miernik do ręki i pomierzyłem napięcia i się okazało że przy wkładaniu płyt do napędu tam gdzie jest 12V spada do 2V i dlatego nie wciąga pewnie jutro lub pewnie dopiero w sobotę będę szukał co mogło paść ale jak by ktoś już wcześniej to wymacał co to padło to chętnie czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w starej 60-ce niestety po kilku miesiącach od zauważenia tychże smug padł napęd. Nie wiem czy to jest prognostyk do tego że tobie także padnie napęd, ale kumpel miał to samo i też mu konsola padła, więc... wydaje mi się że twoje ps3 długo nie pożyje.

Proponuje zadzwonić do serwisu PRAM i przedstawić im problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie wchodzi w grę w moim przypadku oddawanie konsoli do serwisu gdyż gwarancja już mi się skończyła a aktualnie mnie nie stać płacić...

Pytania kieruję raczej do osób obeznanych z "bebechami" czarnulki, tudzież jakichś serwisantów o ile tacy ludzie znajdą się na forum...

Moja konsola przestała czytać płyty więc zakupiłem na allegro laser i podążając za wskazówkami z internetu wymieniłem sobie go. Ale jak to ja lubię robić - zanim skręciłem i poskładałem konsolę to chciałem sprawdzić czy działa no i niestety - z tego co obserwuję, laser porusza się, wysyła wiązkę natomiast w ogóle nie rozkręca płyty, nawet nie rusza (wcześniej przynajmniej nią troszeczkę kręcił a teraz w ogóle - słychać tylko taki dźwięk jak by ta płyta w środku chciała się rozkręcić ale coś ją blokowało). Poza tym (jako, że mam dwie konsole aktualnie na chacie z podobnym problemem) po włożeniu płyty w tej drugiej konsoli - również płyta się nie rozkręca a w dodatku pali się równocześnie zielona i niebieska dioda światłem ciągłym - co to oznacza? Ponad to w jednej z konsol prowadnice, które kręcą się gdy wciągają płytę, wydają dziwny odgłos takiego brzęczenia tak jakby - ale normalnie pracują. Hmm w jednej i drugiej konsoli mam wrażenie, że coś źle jest złożony napęd ale na 1 rzut oka wszystko jest okej - elementy ruchome prawidłowo się poruszają, laser jeździ, płytę wciąga ale dalej już nic się nie dzieje... jakieś sugestie jak to złożyć?

Tak w ogóle czy można uruchamiać playstation gdy jest ono rozebrane? Oczywiście zakładając, że wszystkie kabelki itd. są podłączone to chyba konsola powinna normalnie pracować bez obudowy i obudowy napędu prawda? Pozdrawiam i sorry za błędy - piszę to o 2 w nocy. Liczę na jakąś pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz, czy nie poparales czegos przy podlaczaniu silniczka w napedzie. Ew. czy cos nie blokuje.

Wiesz jaka to pomoc przez internet, mozna stwierdzic wszystko, ale i tak nie za bardzo wiesz co mial na mysli autor tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problem.Mam wgranego softa 3.01.Konsola była przez 3 tygodnie w lombardzie i jak wsadzam płyte z grą konsola ją wcale nie widzi,za to jak wejde na jakies demo i od razu wyjde,to konsola widzi dopiero gre.Natomiast gdy włoże jakąś płyte dvd to od razu ją okazuje.Jest to ps3 z dyskiem 80g,nigdy wczesniej nie miałem takich problemów,konsola ma ponad pół roku,może jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac ktos w lomabrdzie zjechal ci naped BD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×