Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Phew, sam to też może zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu ktos tutaj na forum sie oglaszal, ze ma naped do pchniecia - poszukaj, dogadaj sie, a wymiana napedu z plytka faktycznie nie jest taka straszna - wszedzie masz poradniki, za raczke niemalze ci srubokret prowadza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie znalazłem jakieś ogłoszenie na forum ale nie wiem czy już nie poszedł i ty m0rph już tam się pytałeś o to?Jest jeszcze ten napę nie wiesz??

Ps.jestem w trakcie rozkręcania konsoli i na razie idzie mi ok, nie ma większych problemów(pomaga mi w tym you tube):rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie znalazłem jakieś ogłoszenie na forum ale nie wiem czy już nie poszedł i ty m0rph już tam się pytałeś o to?Jest jeszcze ten napę nie wiesz??

Ps.jestem w trakcie rozkręcania konsoli i na razie idzie mi ok, nie ma większych problemów(pomaga mi w tym you tube):rolleyes:

Interesowalo mnie ze wzgledu na kumpla, ale po telefonie okazalo sie, ze zamiast wymieniac naped i dysk (bo go ograniczal czy cus ;p) to kupil sobie slima. Takze nie mam pojecia, czy wciaz aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak kupisz napęd to z płytką, żeby potem problemów nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że po rozkręceniu i skręceniu konsoli i wyczyszczeniu jej z kurzu plytki dalej nie dzialają więc mysle ze to laser tak jak juz wczesniej mi sugerowano teraz mam pytanie czy macie jakies info gdzie mozna kupic tani laser(tani nie znaczy za 50 zł ale nie za 300zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za głupie pytanie przeczytałem je kilka razy i stwierdziłem że jest bez sensu heheheh więc spytam sie tak:

Czy możecie kogoś polecić z allegro, netu albo forum kto się zajmuje takimi rzeczami jak lasery a może ma ktoś na sprzedaz "lejzer" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuz przed Swietami moja niezawodna konsola 60GB :ok: , kupiona we wrzesniu 2007, po normalnym wylaczeniu gry (Uncharted II) i ponownym wlaczeniu po kilku minutach, nie "zobaczyla" plyty z gra w XMB :shok: . Kilka prob restartu, przelaczenie uzytkownika czy odpalnia konsoli z plyta w srodku przyniosly efekt. Ale juz nastepnego dnia nic nie bylo w stanie przekonac konsoli do odczytania plyty i wyswietlenia ikonki plyty BD :beee: . Trzeciego dnia bylem zdesperowany :verymad: i po jakich 40 restartach plyta ruszyla... W Wigilie, zmeczony ciaglym kombinowaniem, postanowilem pojechac do centrum handlowego i zakupic "Slima"... :pardon:

W tej chwili moja wysluzona 60-tka sluzy jako Playstation 2,5 - plyty DVD i CD czyta bez problemu. :laugh:

Moje pytania w zwiazku z tym brzmia:

Czy ktos z was mial podobny przypadek?

Czy w serwisie SONY (serwisow w piwnicach na tyle spozywczaka nie biore pod uwage) reperuja 60GB?

Jesli tak to ile to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kiedyś już opisywałem swój problem tzn:

''Witam! Mam pewien problem z moją konsolą (PS3 40GB). Otóż zauważyłem, że od jakiegoś czasu po wyjęciu płyty z czytnika na jej spodzie zostają dziwne ślady, smugi. Są to pionowe smugi ( od zewnętrznej krawędzi płyty do wewnętrznej ) tworzące wzór takiego jak by wiatraka, płyty są tym całe zapaćkane i zdziwiło mnie to gdyż jak na płycie wirującej z duża prędkoscią może postać taki idealny regularny wzór? Nie mogę nic na to poradzić, kupuję nową grę, płyta nóweczka, wyjmuję ją po skonczonej grze i płyta zasyfiona, wygląda jak bym rzucal nią po pokoju :/ Później muszę wszystkie wyczyścic :smileyindifferent: Zrobiłem zdjęcie na którym mniej więciej widać te smugi:''

http://img526.imageshack.us/i/img0782e.jpg/

Lecz od nie dawna dowiedziałem, że głównym sprawcą który pozostawia dziwny wzorek na moich płytach są szczoteczki zatrzymujące kurz przed dostaniem się do środka a, że kurz czasami bywa tłusty to pozostawia ślady, tajemniczy wzorek bierze się z tego, że płyta wysuwa się właśnie takim ruchem. Ktoś mi tam odpisał, że nie ma mowy o serwisie bo ''jak dbasz tak masz'' no ale powiedzcie mi co tam jest do dbania? Nie mam możliwości wyczyszczenia tych szczotek ani zapobiegnięcia dostawania się kurzu. I tu rodzi się moję pytanie, czy i w jaki sposób można te wspomniane szczotki wymienić? Bo powiem szczerze, że płyty wyglądają fatalnie...:/

Edytowane przez EvilGucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka . Otóż wczoraj grałem sobie na konsoli w Tekkena 6 , gdy nagle się zaciął . Wyjąłem płytę i włożyłem jeszcze raz , czytnik zaczął wydawać bardzo głośne dźwięki . Gry nie "widział" na PS3 , A gdy włożyłem płytę DVD ( Tak mi zalecił kolega ) z filmem , zadziałało . Dodam też że raz gra weszła ( Próbowałem 20 razy ) . Co to może być ? =.=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety najprawdopodobniej jest to spowodowane zepsutym bluerayem

A ile może kosztować wymiana blueraya ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile może kosztować wymiana blueraya ?

jakieś "czysta" musisz liczyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś "czysta" musisz liczyć..

Jest to spowodowane nie bluerayem a ogólnie Blokiem Napędowym 

koszt około 450zł 

sam miałem ten sam problem teraz narazie wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że płytki DVD i CD działają więc to nie może być to raczej ... Poza tym gry wchodzą normalnie , tyle że trzeba się trochę namęczyć ^^

PS. Gdzie mogę kupić kasę do PSS ? (Kumpel mi mówił że z PSS gry wejdą normalnie ...)

Edytowane przez Menester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry z PSS będą działać bo one działają z dysku. W PSS płacisz kartą, możesz też szukać usług doładowań na allegro czy gdzieś indziej ale po co płacić pośrednikom ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to coś z dyskiem? Nie jestem pewny.. Ale prawdopodobniej bluray poszedł, odtwarza Ci filmy z płyty bluray czy normalnego DVD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem, że Blu-ray ps3 ma dwa lasery, jeden do płytek br, a drugi do DVD\CD. Mogę się mylić jak coś to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dewox

Nie mylisz sie, PS3 posiada 2 lasery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem. Konsola się zawiesiła, po restarcie nie widziała płyt z grami. Odtwarzała za to płyty DVD i CD. Jedynie z BR miała problem. Wysłałem ją na gwarancję > wymienili mi na nowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem. Konsola się zawiesiła, po restarcie nie widziała płyt z grami. Odtwarzała za to płyty DVD i CD. Jedynie z BR miała problem. Wysłałem ją na gwarancję > wymienili mi na nowy model.

A jeżeli jest już po gwarancji ? Czy ten laser pasował by do tego PS3 ? : http://www.allegro.pl/item838620912_laser_ps3_kes_410aca.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinniście już wiedzieć że PS3 ma dwie soczewki.

1.Soczewka-BR

2.Soczewka-DVD,CD

Jak nie działa napęd BD to co ci da jak wsuniesz płytkę DVD/CD?

A tak to powrócę do tematu oddaj na gwarę,a jak nie masz zadzwoń do serwisu PRAM w WaWie i spytaj jaka cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokladnie to samo przed swietami. 1,5 miesiaca po gwarancji. I slysze, ze coraz wiecej PS3 pada ostatnio w ten sposob. Kolega z forum podrzucil mi link do sklepu Robson, gdzie taka naprawa (wymina lasera i montaz) kosztuje 349 zlociszy.

http://www.ps3site.pl/forum/topic/27276-wymiana-blueraya-w-60gb/page__p__276149entry276149

Edytowane przez Fayabusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×