Skocz do zawartości
SonnyTRK

Problemy z napędem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja zaczynam mieć problemy ze swoją konsolą ale z powodu lasera. Czyściłem go już 2 razy i po każdym czyszczeniu działa bez zarzutów ale tylko przez 2 lub 3 tygodnie, dlatego też myślę nad zakupem nowego, lecz teraz pojawia się problem z wybraniem odpowiedniego lasera. Mam wersję 40GB a laser który chcę zakupić niby odpowiada mojemu lecz koleś który sprzedaje napisał by modele się zgadzały dla 100% pewności. Link wrzucam byście zobaczyli o co chodzi. http://cgi.ebay.co.u...=item4a9cf861b8

Więc model ma być CECHG01, moje pytanie gdzie mam to sprawdzić jaki jest mojej konsoli model. Dodam że pudełka po konsoli nie posiadam już :(

Proszę o szybką odp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już mam. Teraz tylko jeszcze jedno pyt. Końcówka jest 03 a nie 01. Czy to oznacza że ten laser już mi nie będzie pasował ??

Sorki za takie głupie pytania, ale nie chcę wydać kasy na coś co mi nie pomoże.

Edit: Dla wszystkich zainteresowanych, model lasera można sprawdzić rozbierając konsolę. Numer seryjny znajduje się na metalowym bloku, nie da się go nie zauważyć bo jest wygrawerowany ;)

Edytowane przez Marek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniałem laser w napędzie i podczas skłądania z powrotem przeskoczył mi jeden suwak, takrze musiałem ko nałożyć w odpowiednie miejsce na załączonym ps3 żeby wiedzieć odrazu czy płyte wessie i wydali. Wszyskto było ok ale po włożeniu płytyki płyta obróciła się pare razy i zatrzymał po czym znowu kilka raz yto samo ale ps3 w ogóle jej nie czytało. Rozebrałem napęd jeszcze raz, przeczysiłem zoczewke i składam aż tu nagle odpieła się taśiemka podłaczona z blu ray do płyty głownej konsoli, konsola sie w tym momencie sama włączyła (była na stand by) ale napęd już nie odpowiadał. eraz wygląda to tak że podczas załącania konsoli odrazu swieci sie niebieska dioda po czym gaśnie, wkładam płyte dioda sięzapala czy tam mruga ale płyty niechce ssac. bawiłem się z tym jeszcze troche na rozkręconym napędzie ale nie ma sił. Npęd nie odpowiada. Podejrzewam że pochrzaniło się coś w tej płytce z dołu napędu gdzie są podpięte wszystkie tasiemki. Myślę że jakis format pamięci flash albo cos mogłoby pomoc... Pewnie nikt tu nie maiłtakiego problemu ale widzialem wczesniej ze była opsana metoda resetu czegoś tam co podobno miało pomagać na uszkodzone napędu między innymi jeśli laser jest sprawny a cos inngo się zdupi**o. Może ktoś mi dac namary do czwegos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie daj się nabrać fikcyjnym firmą ogłaszającym się tylko na allegro. Tutaj masz pewność że twoja konsola trafi do profesjonalnego serwisu zajmującego się mikroelektroniką na co dzień. Na allegro ogłaszamy się od roku pod loginami Daner0 oraz TToomek

Pełna profeska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie kill :D to samo miałem napisać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no widze że zadzrość robi swoje ;) To że jestem serwisantem nie znaczy ze musze być alfą i omegą w w sprawie konsol. Akurat zajumujemy sie cała elektroniką a nie tylko jedną konsolą - ps3. Ps3 naprawiam dopiero od kilku miesiecy przy kilku latach z naparwami x360 i innego sprzetu. Wracając do tematu. Jesli nie potrafisz pomoc to nie spamuj. Bo uwierz mi że pewnego razu ty bedziesz potrzebował pomocy być może odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem , napęd zawieszał się podczas grania, a po zrobieniu full format z restore system w ogóle nie kręci płytami. Nie wiem co mam zrobić, czy wymienić napęd czy laser?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

w konsoli mego brata padł laser blu ray , konsola nie obracała płytą i tez ich nie widziała , stwierdziłem ze laser padł

Postanowiliśmy kupić nowy laser i go wymienić , lecz co sie okazuje , bo wymianie lasera na nowy konsola dalej nie widzi płyt można by powiedzieć ze jest to samo co wcześniej ???

ma ktoś pomysł morze co jest grane ??

ps. dodam jeszcze ze nie czyta ona żadnych płyt od CD po Blu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) stwierdziłem ze laser padł (...) ma ktoś pomysł morze co jest grane ?? (...)

Ja wiem co jest grane .... Otóż źle stwierdziłeś

Przyczyn może być milion i nikt po takim ogólnym opisie problemu nie rzuci w ciebie konkretem, bez oględzin sprzętu i sprawdzenia przez fachowca możemy tylko gdybać

A może płyta ... a może soft ... a może coś z komunikacją między napędem a płytą ... a może ... a może ... a może zanieś ją do serwisu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co jest grane .... Otóż źle stwierdziłeś

Przyczyn może być milion i nikt po takim ogólnym opisie problemu nie rzuci w ciebie konkretem, bez oględzin sprzętu i sprawdzenia przez fachowca możemy tylko gdybać

A może płyta ... a może soft ... a może coś z komunikacją między napędem a płytą ... a może ... a może ... a może zanieś ją do serwisu ??

po wydaniu 300 zł na laser ciezko teraz jeszcze wydac na serwis , tasiemki itp sprawy wydaja sie OK , chodz wiadome pewnosci nie mam, ale macie moze jeszcze jakies pomysly co moge sprawdzic |???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dąże właśnie do uświadomienia Ci że ten wydatek 300zł był "strzałem w kolana"

Gdyby problem był po stronie lasera to napęd obracał by płytę ale nie mógłby odczytać zapisanych danych

Brak obracania się płyty sugeruje więc jakiś inny problem - być może bardzo błachy aczkowlwiek niekoczniecznie ....

Ale może ktoś kto miał podobną usterkę się przewinie przez Twój temat i coś podpowie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dąże właśnie do uświadomienia Ci że ten wydatek 300zł był "strzałem w kolana"

Gdyby problem był po stronie lasera to napęd obracał by płytę ale nie mógłby odczytać zapisanych danych

Brak obracania się płyty sugeruje więc jakiś inny problem - być może bardzo błachy aczkowlwiek niekoczniecznie ....

Ale może ktoś kto miał podobną usterkę się przewinie przez Twój temat i coś podpowie ...

taka wlasnie mam nadzieje , ost laser mozna komus odsprzedac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dąże właśnie do uświadomienia Ci że ten wydatek 300zł był "strzałem w kolana"

Gdyby problem był po stronie lasera to napęd obracał by płytę ale nie mógłby odczytać zapisanych danych

Brak obracania się płyty sugeruje więc jakiś inny problem - być może bardzo błachy aczkowlwiek niekoczniecznie ....

Ale może ktoś kto miał podobną usterkę się przewinie przez Twój temat i coś podpowie ...

witam

kolega mógł dobrze strzelić że laser jest padnięty ma 2 takie lasery w doku że po włożeniu płyty nic się nie dziej włożenie sprawnego lasera napęd działa co jeszcze mogę podpowiedzieć to pożyczyć od znajomego konsolę i wsadzić tam laser ten za 300zł może być też tak że dostałeś uszkodzony laser co się też zdarza możesz jeszcze też pomierzyć czo napę dostaje w ogóle zasilanie mirnik do ręki i naprzód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kolega mógł dobrze strzelić że laser jest padnięty ma 2 takie lasery w doku że po włożeniu płyty nic się nie dziej włożenie sprawnego lasera napęd działa co jeszcze mogę podpowiedzieć to pożyczyć od znajomego konsolę i wsadzić tam laser ten za 300zł może być też tak że dostałeś uszkodzony laser co się też zdarza możesz jeszcze też pomierzyć czo napę dostaje w ogóle zasilanie mirnik do ręki i naprzód

sprawa wyglada o tyle zabawnie ze kto mi pozyczyc ps3 do rozkrecenia :D , wyczytalem ze mogl pasc caly tay czyli naped i chyba zas to bede musial wymienic :)

jezeli ktos ma jeszcze jakies pomysly to poprosze :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inne pytanie

Mam konsole z YLOD'em którego naprawiłem (podziałała 1 dzień) i gdy jeszcze działała normalnie oglądałem sobie film na DVD i także sprawdzałem czy czyta gry. Dałem sobie spokój i kupiłem drugą konsole tym razem płyta sprawna ale napęd ponoć umarł bo nie kręci płyt. No to przełożyłem napęd z tej starej i o dziwo płyta się kręci słychać, że laser pracuje ale nie załącza się w XMB, że jest płyta wrzucona ;o czyżby nowa płyta była uszkodzona, że nie wykrywa napędu? proszę o jakąś poradę, dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inne pytanie

Mam konsole z YLOD'em którego naprawiłem (podziałała 1 dzień) i gdy jeszcze działała normalnie oglądałem sobie film na DVD i także sprawdzałem czy czyta gry. Dałem sobie spokój i kupiłem drugą konsole tym razem płyta sprawna ale napęd ponoć umarł bo nie kręci płyt. No to przełożyłem napęd z tej starej i o dziwo płyta się kręci słychać, że laser pracuje ale nie załącza się w XMB, że jest płyta wrzucona ;o czyżby nowa płyta była uszkodzona, że nie wykrywa napędu? proszę o jakąś poradę, dzięki!

napędy są parowany z konsolami więc musisz podmienić elektronikę żeby pasowała do konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napędy są parowany z konsolami więc musisz podmienić elektronikę żeby pasowała do konsoli

acha to nie wiedziałem ale dziwnym trafem udało mi się naprawić napęd z tej konsoli więc jest dobrze :D ciekawe jak długo pochodzi. A w starym coś się z plastikiem posrało i nie chce chodzić w ogóle, coś tam plastik w środku strzela bo nie odbija prawy dlatego dałem sobie z tym spokój może laser wyciągnę bo jest sprawny. dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami pada w konsoli sterownik lasera, który znajduje się na płytce z elektroniką pod napędem - wystarczy go wtedy wymienić (montaż smd, jak ktoś nie ma sprzętu to lepiej niech się nie zabiera za tą robotę) i po kłopocie.

Najlepszym domowym sprawdzianem co może być przyczyną usterki jest sprawdzenie czy konsola odczytuje jakiekolwiek płyty - jeżeli tak to uszkodzona jest głowica - jeżeli nie czyta niczego to może być padnięty albo laser albo sterownik - wtedy lepiej mieć możliwość wpięcia sprawnego lasera na próbę aby nie robić sobie niepotrzebnych kosztów jak kolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami pada w konsoli sterownik lasera, który znajduje się na płytce z elektroniką pod napędem - wystarczy go wtedy wymienić (montaż smd, jak ktoś nie ma sprzętu to lepiej niech się nie zabiera za tą robotę) i po kłopocie.

Najlepszym domowym sprawdzianem co może być przyczyną usterki jest sprawdzenie czy konsola odczytuje jakiekolwiek płyty - jeżeli tak to uszkodzona jest głowica - jeżeli nie czyta niczego to może być padnięty albo laser albo sterownik - wtedy lepiej mieć możliwość wpięcia sprawnego lasera na próbę aby nie robić sobie niepotrzebnych kosztów jak kolega.

u mnie jak juz pisalem nie dziala wogole zadna plyta :) , chyba najlepszym wyjsciem bedzie sprzedac konsole ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem z laserem, że grając w Tekken 6 po kilkunastu minutach laser zaczyna wariować, gra się zawiesza (XMB działa) przy próbie wyjscia z gry konsola zalicza dziwny restart (zielona diodka nawet nie mignie, ciągle się świeci) a system odpala się od początku i nie widzi płyty, po zamknieciu systemu i uruchomieniu ponownie płytę blu ray już widzi, ale po kolejnych kilkunastu minutach grania problem się powtarza, grając w motorstorm 1 i stary condemned 2 nie zauważyłem problemu, mam jeszcze 2 tyg gwarancji (sklepowej) - czy powinienem oddać PS3 do sklepu?

nadmieniam że sprawdzałem to z 2 płytami tekken 6 (pozyczałem specjalnie od kolegi) i jest to samo

być może laser ma problem z odczytaniem wielowarstwowych płyt, starsze gry mogą być zapisane na jednej warstwie dlatego działają bez problemu - zresztą nie znam się proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deep - idź z usterką na gwarancji i powiedz, że to się dzieje na tekkenie i niech dokładnie sprawdzą konsolę na tej grze - inaczej jej nie odbieraj po naprawie (sprawdź to jeszcze w sklepie przy sprzedawcy !). Będziesz mógł wtedy poprosić o nowy sprzęt i nową gwarancję w ramach niezgodności towaru z umową :-)

A problemem może być przegrzewający się sterownik lub moduł samej głowicy - obie naprawy nieco kosztowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deep - idź z usterką na gwarancji i powiedz, że to się dzieje na tekkenie i niech dokładnie sprawdzą konsolę na tej grze - inaczej jej nie odbieraj po naprawie (sprawdź to jeszcze w sklepie przy sprzedawcy !). Będziesz mógł wtedy poprosić o nowy sprzęt i nową gwarancję w ramach niezgodności towaru z umową :-)

A problemem może być przegrzewający się sterownik lub moduł samej głowicy - obie naprawy nieco kosztowne

w sklepie mam już uzgodnione że dziś mam ją zaniesc, jutro przyjezdza do nich kurier i oddadzą do serwisu, po dokładniejszym sprawdzeniu okazuje się że nie tylko na tekkenie się wiesza - zdarza się to podczas loadingów, po jakichs 20 min gry ewidentnie łapie zwieche i laser wydaje dziwne dzwięki (chrupnięcia/stuknięcia)

pytanie jest następujące, czy przy odbiorze (i oczywiscie sprawdzeniu w sklepie przy sprzedawcach) mam prawo do przedłużenia/odnowienia gwarancji, jeśli tak to rozumiem że muszę poprosić o zapis o zmianie numerów seryjnych (często wraca inna konsola niż została wysłana) i podpis osoby upoważnionej do wydania sprzętu.

aha, no i gdyby okazało się że konsola po powrocie z naprawy nie spełnia moich oczekiwań, czy mogę od razu prosić o nowy sprzęt lub zwrot kosztów, czy też ponownie wysyłać do naprawy i czekać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawa z 27.07.2002 o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakis czas temu padł mi laser w ps3.Z uwagi na to że skończyła mi się gwarancja nie mogłem zanieść mojej Ps3 do serwisu.Po świętach udało mi się odłożyć trochę pieniędzy na nowy i tutaj pojawia się moje pytanie:

Jaki laser wybrać do Ps3 60GB z anglii?(laser padł podczas gry w sieci w Res2,gry z Ps2 i PSX działaja normalnie,filmy z dvd etc.Nie działaja tylko gry z Ps3).Przeglądałem allegro i nie wiem jaki wybrać jaki bedzie najlepszy i najmniej awaryjny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×