Skocz do zawartości
Gość RudiFM

Głośność pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RudiFM

Witam.

Poprawcie mnie o ile źle mówię..

Bo nie wiem czy z moją zabawką coś nie tak.

Po włączeniu mega cisza, ale potem (po 20 minutach wchodzi na obroty) i już tak cicho nie jest.

Chyba że jestem wyczulony na hałas.

Napiszcie jakie są wasze odczucia - bo to że jej nie słychać to w to nie uwierzę (proszę o testy późno wieczorne i nocne) kiedytylko chodzi ps3-ka.  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, po tych 20 minutach u mnie tez wlacza sie wiatraczek... i juz tak cicho nie jest, ale tez nie jest Bog wie co...

na poczatku sie troche zdziwilem bo wszyscy zachwalali jaka ona cicha i wogole... bla bla bla

wyszuleni chyba jestesmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że jak się trochę nagrzeje to hałas się zwiększa, ale moim zdaniem i tak jest super cicha. Mój stary x-xbox (nie mówie tu o 360) jest głośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie słyszę, niedaleko mam peceta i ten wyje w porównaniu z PS3, więc nawet nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze Sony zrobilo wszystko co sie da zeby bylo cicho, oczywiscie mogliby dac blok wodny do chlodzenia, wtedy by bylo mega cicho, tylko kogo by bylo stac na to?

Konsola staje sie glosniejsza po czasie ale to dlatego ze sie nagrzewa i wiatraki wchodza na wieksze obroty. Trzeba sie przyzwyczaic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na wyższych obrotach jest cichutka. Na noc zapuszczam F@H (btw, czemu w teamie ps3forum tylko ja i spo0lsh się udzielają, specjalna zachęta potrzebna, ke?) więc pracuje na najwyższych obrotach a ledwie ją słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie zdążyłem ściągnąć Foldinga, ale w chwili niezajętości łącza się dołączę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet na wyższych obrotach jest cichutka. Na noc zapuszczam F@H (btw, czemu w teamie ps3forum tylko ja i spo0lsh się udzielają, specjalna zachęta potrzebna, ke?) więc pracuje na najwyższych obrotach a ledwie ją słychać.

moze dlatego ze 200W robi wrazenie :)

http://www.frazpc.pl/news/18394-PS3_zdominowalo_Folding@Home

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl
może dlatego ze 200W robi warzenie
- bym to powiedział inaczej :P

e mało :P współczesny średniej klasy pobiera 350wat :P a nowoczesny 2xSLI , 500w + procek + chodzenie+ podzespoły = 700-800w :P do tego 100-130w jeśli chodzi o monitor crt i 60w jeśli lcd ;]

(wiem wiem sila obliczeniowa nie zależy od grafiki ;P)

"dlatego ze przy 200w ps3 robi ogromne wrażenie i bije na lep komputery klasy pc pod wzglentem siły obliczeniowej i oszczędności energii"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieciuch
podzespoły = 700-800w

nie do końca masz rację. te 700-800 W jest dla napięcia +5 i +12 V. więc po przeliczeniu wstecz na 220V zmiennego trochę inaczej to wychodzi.

Precyzyjnie mógłby się wypowiedzieć Spider :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieciuch ma rację, moc pobierana przez konsolę, komputer czy dowolny układ cyfrowy zasilany napięciem stałym jest mocą czynną układu wyrażoną w Watach. Oprócz tego, każdy odbiornik pobiera moc bierną, która jest związana z napięciem zmiennym. Generatory prądu w elektrowniach muszą wytwarzać moc pozorną (obydwie moce). Jednak dla użytkownika liczy się tylko moc czynna i taka też jest liczona w licznikach (kWh). Moc pozorna liczona jest w VA (VoltoAmpery) a te nie są równe Watom. Moc bierna pobierana przez mieszkania jest mocą stosunkowo niewielką, więc zakład energetyczny bierze to na siebie, co innego w zakładach przemysłowych.

To co jest napisane na zasilaczach często mija się z prawdą. Najlepszy pomiar mocy pobieranej przez urządzenie jest przez poświęcenie czasu na spojrzenia na liczniku. Robimy 2 pomiary. Z włączoną konsolą i z wyłączoną konsolą. Łatwo przeliczamy jednostki (na liczniku są podane jednostki) i mamy pomiar mocy (oczywiście w jakimś przybliżeniu).

Poza tym nie sugerujcie się, że z wykształcenia jestem elektronikiem. Nie jestem praktykiem, a wiedza szybko ulatuje. O mocach wykłady miałem z 5 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dragon85pl

nic nie rozumiem ;]

chcesz powiedzieć jak mam czajnik z woda , gotuje wodę pobiera te 2000w  przez 15m (powiedzmy :P)  to zużyje 0,5 kwh ?

1000W x h -  czyli  1000w x 3600s = 3.600.000w

                          2000w x 900s = 1.800.000w

zera sie skreslaja  1,8:3,6 = 0.5

w tym tokiem myślenia jeśli ps3(200w) działa sredio 6h = 21600s

                                200w x 21600s = 4.320.000

to 4,3 :3,6 = 1,2

czyli zużyje 1,2kwh ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RedHand

No i oczywiście pobierana moc nie ma nic do głośności pracy urządzenia. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie rozumiem ;]

chcesz powiedzieć jak mam czajnik z woda , gotuje wodę pobiera te 2000w  przez 15m (powiedzmy :P)  to zużyje 0,5 kwh ?

w tym tokiem myślenia jeśli ps3(200w) działa sredio 6h = 21600s

                                200w x 21600s = 4.320.000

to 4,3 :3,6 = 1,2

czyli zużyje 1,2kwh ;]

Tak, tylko niepotrzebnie przechodzisz do sekund. 6h razy 0,2kW (200W) to 1,2 kWh i to można w pamięci obliczyć. Koszt jednej kilowatogodziny znajdziesz na rachunku za prąd (chyba ok. 50 gr.).

Temat był trochę inny. Ile PS3 zużywa ponad te 200W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma? Im większa moc tym więcej ciepła się wydziela, dlatego przy Folding@home na pewno konsolka będzie głośniej chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bony

A co do temperatury?? Wasz tez sie grzeje mimo ze nic nie robi?? Ja zostawie go juz nie mowie ze cos sciagam ale bez procesow a itak temp. wzrasta, jest stala ale chyba za cieplo?? co sadzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzyzaczek

2h wlaczona konsola i jak narazie nie slychac zadnych dziwnych odglosów w niewymiarowym PS3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem PS3 na noc włączoną i nie była jakoś strasznie gorąca rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostawiłem PS3 na noc włączoną i nie była jakoś strasznie gorąca rano.

Poczekajcie na lato i na +25 do +30 stopni w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - wydało się, dlaczego premiera “była została” przełożona na najzimniejszy miesiąc w europie (w/g statystyk) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma obawy, w stanach są o wiele wyższe temperatury, musieli to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe - wydało się, dlaczego premiera “była została” przełożona na najzimniejszy miesiąc w europie (w/g statystyk) ;)

jasne, +19 stopni  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RedHand
Jak nie ma? Im większa moc tym więcej ciepła się wydziela, dlatego przy Folding@home na pewno konsolka będzie głośniej chodzić.

A tu bym się kłócił ale to nie watek na to. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.. ostatnio z ciekawości sprawdziłem, konsola cały dzień chodziła (F@H 24/7) - nadal chodziła cichutko i niespecjalnie chciała dmuchać powietrzem, od którego można sobie nogi ogrzać.

Wydaje mi się, że najwięcej ciepła wydziela procek obsługujący grafikę. A wiadomo, że NVIDIA ma problemy z chłodzeniem nie od dziś... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×