Skocz do zawartości
ModernStyle

[Pomoc] Dziwny Problem

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z rozdzielczością otóż gry ktore obsluguja 1080p chodza mi w rozdzielczosci 720, mowa tutaj o assasins creed 2 i o batmanie. zaraz po wlaczeniu ktorejs z tych gier zmienia mi rozdzielczosc na nizsza, problem ten nie wystepuje w Modern Warfare 2. Może ktoś z was wie czym to moze byc spowodowane lub jak rozwiazac ten problem ?

konsola jest podlaczona do telewizora Full HD przez kabel firmowy kabel HDMI SONY.

Z góry dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na opisy na opakowaniach. Kazda (prawie) gra ruszy w 1080p jezeli ja do tego zmusisz, ale nei ma to sensu, bo obraz 720p bedzie tylko skalowany do 1080p. 90% gier niestety dziala w 720p, taka jest ich natywna rozdzielczosc. Jak masz ustawienia wyjscia obrazu na auto to masz wszystko w porzadku i lepiej nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jesli na pudelku jest napisane ze gra moze wyswietlac obraz 1080p to dlaczego konsola go nie skaluje tylko zostaje w 720 ? mozna to jakos przestawic zeby bylo full HD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, musisz w opcjach wyłaczyć możliwość wyświetlania 720p. (w opcjach konsoli). Ale wiąże się to z tym, że częśc gier nieobsługujących 1080p, będzie wyświetlana w 486p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymuszenie wyswietlania w 1080p na konsoli powoduje tylko to, ze skalowanie jest wykonywane przez konsole. TV wowczas dostaje obraz w natywnej rozdzielczosci i tylko wyswietla piksel w piksel.

Jezeli konsola wypluwa 720p, to kwestia przeskalowania przechodzi na TV. Ten wykonuje ten sam proces, bo przeciez ciagle ma matryce 1080p. Rezultat jest bliski identycznemu (to zalezy jakie algorytmy skalowania sa zastosowane w TV i konsoli). Nie zyskasz w ten sposob na ostrosci czy czymkolwiek innym, a nawet dodatkowa robota spada na konsole i nie wiadomo czy nie obnizy jej to efektywnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×