Skocz do zawartości
mahonek

40 czy 60 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam

To mój pierwszy post na tym forum i w ogóle jest to moja pierwsza większa styczność z konsolami

Brat się nakręcił i chce sobie kupić jakąś konsolkę, ale wiadomo PS3 to "przyszłość"...

Gadałem z nim przez telefon i mówił mi, że między 40 a 60 jest różnica 300zł, a to jest nie wiele w porównaniu do korzyści jakie nosi posiadanie 60-ki (chyba)

Więc mam/y taki dylemat, co wybrać ? 40 czy 60 ?! Słyszałem, że niektóre gry z PS2 nie chcą odpalać na 40 (a wiadomo na PS2 jest dużo fajnych gier w które bym sobie popykał na PS3)...

Więc co mi doradzacie ? (przyszłemu posiadaczowi konsolki hehe)

I jeszcze mam takich parę pytań do specjalistów

Opłaca się teraz kupować PS3 ? Jak wiadomo teraz nie idzie pograć na piratach, a org. są dość drogie

W ogóle tyle pytań się nasuwa i chciałbym na wszystkie znać odp. ale chyba na wszystkie nie ma odpowiedzi

Np. kupię teraz PS3 za jakiś czas złamią zabezpieczenia i będzie można grać w piraty i jak się okaże cena PS3 spadnie o 50%... I co wtedy ? Kasa w błoto...

Ehhh...Doradźcie coś, bo sam już nie wiem co robić

P.S Znam zasady for, bo sam na niektórych jestem i wiem jak to wszystko funkcjonuje

Jeśli był już taki temacik i ktoś już miał taki sam problem to proszę podajcie link, a nie odrazu linczujcie hehe

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsz sprawa: na PS3 40giga NIE POGRASZ W GRY PS2! Ta opcja jest wycieta! Wiec jesli napalasz sie na te gry to musisz brac 60.

Na piratach nie pograsz teraz ani nawet w przyszlosci! Czemu? Jesli chcesz miec ciagly dostep do netu na konsoli (a bez tego sie nie oplaca!) to zawsze trafi Ci sie sytuacja z X360 gdzie M$ zbanowal spiracone konsolki tak ze juz nigdy sie do Xbox Live nie podlacza. Ja za takie cos diekuje i na gry oszczedzal nie bede :/ Wogole w obecnych czasach ciaglego online wszelkie manipulowanie konsolkami jest bardzo niebezpieczne bo dana firma ma niejako staly dostep do Twojej konsolki. Poza tym gry mozna juz za 100 zl kupic jesli wiesz jak szukac

Czy jak stanieje to bedziesz myslal ze kase w bloto wywaliles? Jesli serio chcesz pograc to nie. Ja kupilem jeszcze za 2400zl a miesiac pozniej za ta cene byl juz zestaw PS3 plus 2 pady plus dwie gy za 2400zl. Marudzilem? Tak Zalowalem? Nigdy! To byl miesiac grania

Siadz w domku, pomysl i stwierdz- CHCE lub NIE CHCE... Ja w tym czasie bede gral w gierki na moim chlebaczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo gier ps2 na "chlebaku"-podobno wyglądają gorzej niż na ps2.

Szczególnie jak używasz czegoś większego niż 32'.

Na miejscu twojego brata kupiłbym ps3 40gb+gierki.

Sam właśnie tak robie .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apropo gier ps2 na "chlebaku"-podobno wyglądają gorzej niż na ps2.

Szczególnie jak używasz czegoś większego niż 32'.

Podobno to ma jutro meteoryt spaść...

Wyglądają gorzej, ale wystarczy wlączyc upscaler i dają radę

Zrobicie co chcecie Ja musze ZOE skonczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZOE???

Widzę że niezłe zaległości masz:)

No... tak wyszło że w sklepie Torrent zawsze miałem zwalony... A oni nie wymieniają Więc kiedy akurat był w MM za 40 zł to sobie kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje z 60gb kupilem w dzien premiery w Polsce za 2200zl(taka promocje zrobili w Media markt) liczylem ze bede musial wydac 2400zl a tu mila niespodzianka te 200zl moglem wydac na gre:D.Jezli mialbym teraz kupowac to napewno kupilbym 40gb z prostego powodu bo jest tansza a czytnik mi nie potrzebny i wsteczna kompatybilnosc bo mam PS2.Ale to moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 60GB. A co do emulacji - trudno oczekiwać aby gry robione pod PS2 wyglądały idealnie na 32" albo 40" telewizorze HD. To jest inna rozdzielczość, inna jakość tekstur itp. a na ekranach z wysoką rozdzielczością bardzo to widać, dlatego gra dobrze wyglądająca na PS2 i CRT na PS3 i LCD będzie wyglądać koszmarnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam dylemat - 40 czy 60? wybrałem 40tkę - PS2 (szacuneczek) miałem przez 6 lat i naprawdę służyła mi baaardzo - jednak po zmianie tv na lcd 32 cale gdy włączyłem mojego ulubionego GT4 to posmutniałem - niestety, gry z ps2 wyglądają tragicznie na lcd, więc stwierdziłem, że odpuszczam sobie ps2 i jej wspaniałe tytuły - teraz jestem extra happy, bo z 1770 kupiłem 40tkę, 2 gry i kabel HDMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy wyzej udzielajacy odpowiedzi dla Mahonka w sprawie wyboru 40 czy 60 Gb,dołaczam się to szczesliwców posiadających 40-stke.

Zakupiłem za 1590 zł i dokupiłem 2 gry 2x60 (uzywane) i jestem jak małe dziecko szczęsliwe podczas zabawy klockami:).

KUPUJ 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralem wersje 40GB

1. Jest tansza o jakies 300 zl przez co wystarczylo mi na cod4 i kabel HDMI

2. Niepotrzebny mi czytnik kart bo wszystko co chce zrzucic to albo z kompa albo z flasha

3. dysk twardy mozna we wlasnym zakresie powiekszyc ( nie tracac gwarancji) i nie jest to jakas skomplikowana operacja podobno;).

4. No i oststnie: skoro wychodza takie gierki jak cod4 czy AC, to uwierzcie mi, nikt z moich znajomych, ktorzy maja ps3 nie chce wracac do gier z ps2, aczkolwiek sa fajne tytuly na ps2, to przynajmniej moje zdanie, pzdr i z glowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I doszlismy panowie do konsensusu

Trzeba sie mocno zastanowic! Albo gry PS2 + PS3 albo PS3 + kasa.

Innej drogi nie ma.

Ja bym swojego chlebaka nie zamienil mimo iz czekoladowa siostra lezy obok (nie wiem co z Ta nagonka na grafe na LCD... Skonczylem juz na nim kilka gierek PS2 i jakos nie marudze...).

Ale jesli chcesz miec tylko dostep do nowej generacji to wal w 40! Jak nie to pomysl o 60!

Simple enough?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój brat był w MediaMarkt w Krakowie i mu powiedzieli, żeby już zapoznał o 60-tkach bo już wszystkie są sprzedane i już nie będzie nowych dostaw 60 do Polski . . . Możliwe to jest ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już od dłuższego czasu ich nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie uprzesz to jeszcze kupisz - ale beda to pojedyncze przypadki i to glownie poprzez sprzedaz internetowa. Zapomnij o dostepnosci w duzych, stacjonarnych sklepach. Jak ja kupowalem to juz bylo ciezko, a bylo to ponad miesiac temu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krążą plotki, że mają wyjść jakieś nowe starter paki przed świętami, ale póki co Sony nie potwierdziło tej informacji oficjalnie. Ciekawe co w nich będzie i jaki dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsz sprawa: na PS3 40giga NIE POGRASZ W GRY PS2! Ta opcja jest wycieta! Wiec jesli napalasz sie na te gry to musisz brac 60.

Na piratach nie pograsz teraz ani nawet w przyszlosci! Czemu? Jesli chcesz miec ciagly dostep do netu na konsoli (a bez tego sie nie oplaca!) to zawsze trafi Ci sie sytuacja z X360 gdzie M$ zbanowal spiracone konsolki tak ze juz nigdy sie do Xbox Live nie podlacza.

A ja słyszałem że w 60gb dostęp do ps2 jest drogą programową, wiec może sony w jakimś FW wypuści taką możliwość do 40GB aby grać w gry z ps2.

Co do X360 to owszem tam banują, z ps3 nie wiadomo jak by było Poza tym ja bym się bał zbrickować tak drogą rzecz i na pewno pirackiego oprogramowania bym nie wgrywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np. kupię teraz PS3 za jakiś czas złamią zabezpieczenia i będzie można grać w piraty i jak się okaże cena PS3 spadnie o 50%... I co wtedy ? Kasa w błoto...

No to jest pewne że stanieje, wszystko kiedyś stanieje ja pamiętam PSP jak wyszło kosztowało 1599 zeta, ja kupiłem za 777 zeta ale teraz łażą odrobinę mniej :> Więc z twoim podejściem nigdy nie kupicie PS3 bo będziecie czekać gdy stanieje :<

Sry za 2 pod rząd ale myślałem że tu jest opcja scalania postów :< a opcji usuń też nie ma o/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja słyszałem że w 60gb dostęp do ps2 jest drogą programową, wiec może sony w jakimś FW wypuści taką możliwość do 40GB aby grać w gry z ps2.

Z tego co wiem w wersji 60GB był dodatkowo Emotion Engine który emulował gry z PS2, w wersji 40GB już go nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem w wersji 60GB był dodatkowo Emotion Engine który emulował gry z PS2, w wersji 40GB już go nie ma

No a ja właśnie czytałem że w 60 GB był po drodze programowej zrobiony i dlatego nie wszystkie gierki działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emotion Engine był w konsolach 60 z JAP i USiA!!! W europejskich 60 dali już emulacje programową!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Emotion Engine był w konsolach 60 z JAP i USiA!!! W europejskich 60 dali już emulacje programową!!!

No właśnie w europejskich jest programowo czy w 40GB Sony nie mogło by tak zrobić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie w europejskich jest programowo czy w 40GB Sony nie mogło by tak zrobić :?

mogło, dlatego ten krok jest dla mnie niezrozumiały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość c4meleon
mogło, dlatego ten krok jest dla mnie niezrozumiały...

Poprostu marketing, ludzie kupowali by gry z ps2 bo sa tansze (oczywiscie ci ktorzy nie wiedza o tym ze sa one w gorszej jakosci) a jest wiele tytulow z ps2 na ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×