Skocz do zawartości
DaraS

Blur

Rekomendowane odpowiedzi

Coś czytałem,wydaje się fajna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to teraz ja się wypowiem.

Wiem, że gra się jeszcze nie ukazała, także swoją wypowiedź opieram na obejrzeniu większości filmików dotyczących tej gry.

W demko na X'ie nie grałem, bo nie mam dostępu, a na PS3 raczej spodziewać się nie można demka tej gry, ale kto wie.

No, ale przejdźmy do rzeczy...

Oglądając filmiki zaczynam się zastanawiać co w tej grze jest takiego szałowego? Strzelanie znajdźkami w innych?

Podobno gra ma rozbudowany system społecznościowy, ale czy to jest jakieś rewolucyjne rozwiązanie? Wątpię, bo najważniejsza rzecz to pobijanie czasów i wspólna zabawa, co nowego można jeszcze wymyślić ? Gdzieś widziałem wspólne granie w 4 na jednym ekranie + w sieci do tego (chyba tak to było), ale czy to takie rewolucyjne? Na pewno nie coś czego byśmy już nie widzieli wcześniej.

Ale nie o tym chce pisać.

Wg mnie ta gra wydaje się być strasznie nudną, a przynajmniej szybko nudzącą się. No bo niby co robimy poza jeżdżeniem i strzelaniem znajdźkami?

Trasy również nie są jakoś specjalnie przyciągające, śmiałbym nawet stwierdzić, że wydają się być...nudne.

Obie gry mają premierę mniej więcej w tym samym czasie, czyli Split/Second i właśnie Blur. Z tych dwóch SS wg mnie bije na głowę Blura jeśli chodzi o zabawę.

Tzn. mam takie odczucia, że tak będzie, bo chociażby opierając się na samych filmikach/trailerach obu gier, to SS tutaj wygrywa w przedbiegach, demo SS również wywarło na mnie spore wrażenie.

Weźmy np. grę w sieci ze znajomymi w obu tych grach.

W Blurze co najwyżej strzelimy mu w tyłek jakimś świecidełkiem i tyle, zaś w SS możemy rozsadzić kawałek trasy, do tego naszego przeciwnika + może jeszcze paru innych, a przy tym popatrzeć na ładne efekty.

Wg mnie widok samolotu zmiatającego samochód naszego kumpla jest znacznie lepszy od co najwyżej obkręcenia się go w okół własnej osi.

No, ale jak będzie to się zobaczy. Myślę, że obie gry zejdą z ceny dość szybko i będzie można wypróbować obie i ocenić już dokładnie.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

Tego co napiszę bynajmniej nie bierz za atak na Ciebie i Twoje poglądy ;)

Ja czekam na Blur, złożyłem pre-order i jestem w 99% pewien, że będę się przy tej grze świetnie bawił, kiedy kupowałem x360 do konsoli były dołączone wyścigi, których na pewno bym nie kupił, ponieważ jedyną serią tego gatunku, którą katowałem był NfS, ale do rzeczy tą grą było Project Gotham Racing 4, arcadowe wyścigi z ładną grafiką, świetnym soundtrackiem dostarczające mnóstwa zabawy - również online, uwierz że ściganie w teamach 4vs4 lub 2vs2 dostarcza sporo zabawy bo sobie pomagacie (zajeżdżanie drogi przeciwnikom, przepuszczanie kumpla na zakręcie itp.) dlatego też jestem spokojny o Blur to w końcu robota wspomnianego Bizaree Creations twórców serii PGR.

Co do nudy, spór dotyczący Blura i Split/Second można porównać do kłótni pomiędzy amatorem ogórkowej i pomidorowej - każdy ma swój gust i najzwyczajniej w świecie nie przegadasz ;)

Mnie S/S w demko wielce rozczarowało, model jazdy taki sobie, te całe zniszczenia to mnie tylko irytowały bo nie miałem poczucia panowania nad nimi (sam rypałem w płonący autobus)

i tutaj kolejna sprawa -> o ile w Blur moim zdaniem każdy wyścig wyglądać będzie dużo inaczej ze względu na stosowanie różnych dopałek w różnych momentach, to o tyle w S/S masz kilka tych miejsc do zniszczenia i po 10 przejazdach trasą już wiesz co się będzie działo - takie jest moje osobiste wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, PGR oraz jego protoplasta MSR (jeszcze z czasów Dreamcasta), to były świetne gry. System kudosów w tych grach był ekstra.

O ile z PGR'em tak do czynienia nie miałem, to z MSR już bardzo. Fizyka jazdy, wykonanie samochodów, zmienna pogoda w zależności od lokalnego czasu (wtedy to było coś).

Zobaczymy jak się będzie spisywać ten Blur w akcji. Szkoda, że demka na PSN nie będzie, swoją drogą też nie wiem czemu.

Pewnie znowu M$ wpakował swoje łapki do tego.

Mimo wszystko myślę, że Blur jak i SS stanieją dość szybko, może nawet do miesiąca do normalnej ceny. Wtedy można kupić i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz z Patricko na ten temat rozmawialem. Mamy podobne zdanie. SS jest bardziej dla mnie dostepny bo bylo demko na ps3. Blur moze i swietny ale testowanego grania nie ma. Zatem trzeba poczekac na jakas video receznje z gametrailers.com Wydaje mi sie ze moglibysmy zroibc tutaj pewna sonde kto co z forum kupuje. Moze wowczas bedzie jakos latwiej sie zdecydoiwac i zakupic gre szybciej bo bedziemy razem cisnac (co widac po newsach bedzie mozna grac zespolowych). Zatem proponuje, zalozenie ankiety i wowczas poznamy zdanie ludzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sir Siekier

masz sporo racji :)

A ankieta czemu nie, ale do po premierach obu tytułów jak już, kiedy wszystkie karty zostaną odkryte :)

Oczywiście zaraz po ograniu napisze co nie co o Blur z perspektywy przeciętnego gracza, w sumie czytałem też, że demko S/S od pełnej wersji się sporo różni, więc może być również tak, że za szybko skreśliłem tą pozycję.. tak czy siak, gaz do dechy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się coraz bardziej skłaniam właśnie ku Blurowi, ale podobnie jak koledzy, na pewno nie w dzień premiery.

Póki co jest okres, że trzeba przycisnąć troszkę, a w dodatku chce obgrać jeszcze to co mam, chociaż trochę :)

Bo gier się zbiera, a czasu nie ma kiedy grać.

Chodź nie ukrywam, że dobrą samochodówkę zawsze przyjmę z otwartymi ramionami.

W Blur bardzo podoba mi się motyw zbierania xp i ulepszania fur i dodawanie perków. Brakuje tego w SS właśnie.

Nie wiem czy furę w Blur będzie można w ogóle tuningować? Mechanicznie i optycznie? Na którymś filmiku widziałem ospojlerowanego Renault'a, także nie wiem czy to taka wersja auta była czy przerobione.

25 Maj już niedługo, także recenzje zaczną się pojawiać szybko.

Trzeba będzie obserwować tą stronę:

http://www.metacritic.com/games/platforms/ps3/blur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano trzeba mieć rękę na pulsie (chociaż jak wspominałem mam pre-order więc tak czy siak będę miał swoją kopię)

Patricko jeśli się skusisz bardzo chętnie dołączę do Twojej friend-listy co by razem pokatować ten mam nadzieje świetny tytuł!

Community zapowiada się całkiem nieźle, będzie można sprawdzić statsy, rankingi itp. Co do tuningu - wydaje mi się że jeśli już to tylko wizualny, ale w tej kwestii akurat wiedzy nie posiadam niestety, a i w Internecie ciężko coś wygrzebać w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny materiał tutaj:

Potem podczas filmiku jest link do filmiku z "driftem". Ale nie wiem co autor rozumiał poprzez drift...

Co jak co, ale coraz bardziej przekonuje się do tej gry.

Jak będę kupować to najpóźniej końcem czerwca, bo wtedy będzie już luźno i można pośmigać.

Chociaż jak mi odbije to mogę ją kupić nawet parę dni po premierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulala... podoba mi sie. ja robie tak. w poniedzialek dostaje uncharted 2. przechodze i kupuje blura :) tak zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trudne wybór Blur czy Split Second? Nawet biorę dwa tytuły. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabędę grę tak jak mówiłem, raczej końcem czerwca. Nie śpieszy mi się, mam jeszcze sporo gier do obgrania, itd.

Error, jak kupisz ją dużo przede mną to nie sprzedawaj ani nie oddawaj jej potem, pogramy razem jak nabędę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się piszę na wspólne ściganie ;)

Materiały całkiem fajne, mam nadzieje że trasy - ich ilość, jakość, różnorodność nie zawiodą, bo autka prezentują się ładnie, power upy też dają radę, więc w sumie już tylko pragnę dobrych tras :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie chcę kupić blur ponieważ ma split/screen x) Niestety obecnie nie ma takich gierek ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGN dał notę 7.0

Niedobrze :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGN dał notę 7.0

Niedobrze :confused:

Ale wersji na Xboxa :P

Eurogamer 8/10

świetnie :thumbsup: ale jednczesnie tyle co Split/Second :confused:

Gaming Nexus 8/10

co to za serwis/magazyn?

Ja i tak wybiorę Blura, Split/Second jest niewiarygodnie nudny. SS to pokaz średnich skryptów, nie wyścigi :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że dawno nie było dostępu to forum to chciałbym spytać, czy ktoś przez ten czas nabył Blura?

Ja się coraz bardziej zastanawiam czy nie skusić się na niego w najbliższym czasie. Bo dawno już w samochodówkę nie grałem.

Chociaż nie ukrywam, że szkoda mi wydawać te 170zł, tym bardziej że teraz troszkę mało czasu na granie.

Ale mimo wszystko jest ktoś kto mógłby się na świeżo wypowiedzieć na temat samej gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że dawno nie było dostępu to forum to chciałbym spytać, czy ktoś przez ten czas nabył Blura?

Ja się coraz bardziej zastanawiam czy nie skusić się na niego w najbliższym czasie. Bo dawno już w samochodówkę nie grałem.

Chociaż nie ukrywam, że szkoda mi wydawać te 170zł, tym bardziej że teraz troszkę mało czasu na granie.

Ale mimo wszystko jest ktoś kto mógłby się na świeżo wypowiedzieć na temat samej gry?

To samo tutaj. Chcialbym w cos nowego pojezdzic, niekoniecznie realistycznego, byle frajda byla. No i sie zastanawiam nad blur/split. Demko splita mi nawet siadlo chociaz slysze zewszad ze wieje nuda. A recka Blura na gametrailers nawet fajnie wyglada. Zwlaszcza multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo tutaj. Chcialbym w cos nowego pojezdzic, niekoniecznie realistycznego, byle frajda byla. No i sie zastanawiam nad blur/split. Demko splita mi nawet siadlo chociaz slysze zewszad ze wieje nuda. A recka Blura na gametrailers nawet fajnie wyglada. Zwlaszcza multi.

Gralem w obydwie gry i zdecydowanie bardziej polecam Blura. O S/S juz pisalem i w moim odczuciu bardzo szybko sie nudzi. A Blur mimo że po trailerach nie podobaly mi sie za bardzo te futurystyczne opcje typu strzelanie jakimis kulami plazmowymi czy cos podobnego to pograłem chwile i wciągnelo mnie na dluzej, przełknąłem bez problemu te wszystkie opcje i wyscigi w Blurze daja sporo frajdy i odstresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade pograć coś na DF GT ? czy tylko i wyłącznie pad ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograć na pewno się da, ale czy w przypadku takiej gry ma to sens?

To raczej tak samo jakby ktoś chciał w Mario Kart grać na kierownicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×