Skocz do zawartości
DaraS

Blur

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zachwycony tą grą!

Jest dynamicznie, gra składnia do masterowania każdego eventu (otrzymujemy "lampki" 3 - za 3 miejsce, 4 za 2, 5 za 1, oraz dodatkowe jedną za zdobycie wymaganej ilości fanów, których zdobywamy używając power-upów, dominację w wyścigu itp. oraz za tak zwany fan run, przejazd przez checkpointy)

Odblokowywanie samochodów jest uzależnione od zdobywania coraz większej ilości fanów i następuje osobno w single player i on-line multiplayer. Za ponowne przejechanie zaliczonego eventu znów otrzymujemy fanów! Celowo piszę eventów, bo Blur to nie tylko wyścigi, ale także Destruction gdzie niszczy się inne auta (każde zniszczone przedłuża czas) czy klasyczny time trial gdzie należy jak najszybciej zaliczać kolejne checkpointy.

Multi wypada bardzo dobrze, emocje są jeszcze większe niż w singlu, ogólnie bardzo pozytywnie.

Gorąco polecam!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Flo; SmoQ

Wielkie dzięki za opisanie wrażeń.

Właśnie znalazłem się w podobnym dylemacie co Cwir i nie potrafiłem do końca odpowiedzieć sobie na pytanie, która 'ścigła' mi bardziej podejdzie. A że nie mam doświadczenia na tym poletku, tym większą zagwozdką się okryłem. Teraz już chyba będę optował za Blurem, który nomen omen, od początku bardziej mi podchodził, niźli te Disney'owskie 'pierdy i wystrzały'.

Pytanie jednak mam następujące, jak sprawa w Blur ma się z trzymaniem stałej ilości klatek podczas potyczki multi?

Gubi się, czy się nie gubi? Wszak 20 ludków online w wypasionych bryczkach na 4 kółeczkach, rzygającymi do tego feerią barw muszą jakoś wpływać na dynamikę rozgrywki.

Nie będę ukrywał, że Blur zamontuję głównie ze względu na buńczuczne zapowiedzi o "Adult Mario Kart Online" :wub:

Edytowane przez SouL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No beta multiplayer na x'ie była bardzo długo, to mam również nadzieję, że dopracowali multi do perfekcji przez ten czas.

Już wtedy chyba było 20 wozów na trasie i z tego co widziałem to nie było problemów z płynnością, także w pełnej zapewne jest nie gorzej.

Ja grę nabędę około 25 czerwca, urodziny wtedy to myślę, że nie powinno być problemu wtedy z zakupem.

Na pewno pojawią się również jakieś patche do tego czasu, oraz gra na pewno zejdzie z ceny.

Ale co najważniejsze cieszę się, że w grze jest moje ukochane autko, czyli Toyota Supra ^^

Tak dawno jej już nie widziałem w ścigałkach, że aż zacząłem tęsknić.

Fakt, niby była w tym dodatku do NFS Shifta, ale to nie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Patricko to czekam ja wlasnie dokonalem transakcji, najtaniej jak sie dalo. http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/9925501/Blur/Product.html?P36=N836ZT&affid=pricetracker&awc=buyat&_$ja=tsid:11516|prd:pricetracker o jakies 30% tansza niz wszedzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście fajna oferta, szkoda tylko, że nie wysyłają na Polskę, przynajmniej nie ma w spisie krajów, do których jest wysyłka.

W ogóle to na allegro ostatnio pojawiły się nowe oferty...jedna za 190zł, 215zł a teraz za 230zł...

Nie rozumiem polityki niektórych sprzedawców, tym bardziej jak już są oferty za 160zł, a sama gra będzie tanieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

niestety zawsze znajdzie się brzydko ujmując jakiś frajer (w oczach tych sprzedawców), czyli niezorientowany klient, który kupuję grę dla 10 letniego dziecka ;)

Jeśliby tak się nie działo to w Empiku dawno nie byłoby gier.. ceny mają tam zaiste kosmiczne, a jaja są z tym nie małe, LEM czyli Licomp Empik Multimedia, wydawca w naszym pięknym kraju gry Blur życzy sobie 239zł, także zagadką jest dla mnie jakim cudem polskie sklepy sprzedają ją po 199zł (nomen omen drogo strasznie, jednak tyle czekałem to mogłem zaszaleć).

Co do multi to większych problemów nie ma, zaliczyłem co prawda dwie zwiechy, ale jakoś to przeboleje, spadków znaczących nie zauważyłem, raczej wszystko hula tak jak powinno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flo jak bedziesz mial chwilke zapros mnie do znajomych. Jak dostane to polatamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jak będę miał to jestem chętny.

Rzecz jasna najpierw chce pograć trochę singla, żeby rozeznać się w grze co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje abys nie zapoznawal sie z singlem, wowczas mam wieksze szanse na walke z toba. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że tutaj my + masa innych osób, będzie grało na zasadzie, kto przeżyje ten wygra :P

Czyli zadyma będzie totalna i będziemy się musieli w tym odnaleźć. Ale podoba mi się to właśnie.

Będzie się coś działo!

Już nie mogę się doczekać aż zasiądę w mojej Suprze ^^

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robicie smaka, achh robicie :)

Miałem poczekać ze 3 tygodnie, aby staniało troszkę, ale jak dłużej tak poczytam to zaraz pobiegnę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja czekam tak czy siak aż odrobinkę stanieje, a smaka też mam, ale jednak wolę poczekać.

Tym bardziej, że póki co skromna ekipa jest, a do końca czerwca + wakacje, to myślę, że będzie się już z kim ścigać.

No i gra na pewno wtedy stanieje myślę już do co najmniej 140 albo nawet 120 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia w singlu nijak się maja do tych w multi. Nigdy w singlu nie dostałem czterema strzalami pod rząd co w multi się zdarza. I nie jest tak ze w multi rządzi jakiś przypadek czy szczęście. Dobór samochodu, skill i umiejętne wykorzystywanie dopalek uratuja wasze tylko :D

supra to słaby samochód w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamierzam poczekać tak z 2-3 tygodnie. Mam nadzieję, że trochę stanieje i wierzę, że będzie z kim popykać online ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mataman

nie zgadzam się, że Supra jest słaba, wygrałem nią kilka wyścigów ;)

Za to zgodzę się co do multi, nie jest przypadkowo, trzeba mieć strategię na to żeby odskoczyć reszcie, jak już się to osiągnie to nie ma bata żeby przegrać ;)

Nitro + jakaś ofensywna dopałka do obrony - brzmi głupio ale taki fakt, że najlepiej Shunt neutralizować tym samym wystrzelonym w tył to prawie pewne zwycięstwo.

Pewnie, że dodam do znajomych jak już będziecie mieć grę ;) Póki co mam chwilkę przerwy, ale pewnie od jutra zacznę z powrotem szaleć na torze, jednak zaznaczam, że też mistrzem jakimś szczególnym nie jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, a kto jest?

Gra się dla przyjemności, nie dla wyników. Mogę być nawet ostatni cały czas i dopóki jest super atmosfera to mi to pasuje.

Headsety pójdą w ruch, będzie śmiechu co nie miara :)

Znowu się z errora pośmieje XD hehe :P

A czy Supra to zły czy dobry wóz w tej grze, to pozwól że sam ocenię jak zagram.

Uwielbiam to autko i chyba nikt mi nim nie zabroni grać, prawda?

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supra jest zdaje się w kategori drift co nie pasuje mi za bardzo, no i są szybsze auta :). Bronić można się właściwie wszystkim, no może oprócz boosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nitro/ boostem da się obronić :) Ostry zakręt i przyśpieszenie i ofensywny power-up uderza w bandę, zastosuj nitro z gałeczką wychyloną do tyłu (do siebie) to będziesz miał coś typu bullet-time, gdzie możesz nakierować autko w wybranym kierunku!

Ta gra naprawdę ma potencjał i przykro mi, że chyba zaginie pośród kampanii Split/Second. Hype i reklama zrobią swoje.

A co do aut wszystko zależy od gracza, każdy mimo wszystko ma inny styl, jeden woli driftować, jeden przedkłada przyczepność, znowu inny lubi przycisnąć na prostej ;)

Trasa - Umiejętności - Preferencje, dopiero biorąc pod uwagę te 3 czynniki można ocenić ;) A to strasznie osobista sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Split/Second tak samo jak i Blur nie należą do grona tych najpopularniejszych, a szkoda.

No, ale to już było wiadome od samego początku.

Bo jest niestety tak jak mówisz...reklama robi swoje w dzisiejszych czasach.

Gra może być tandetna jak cholera, ale dzięki reklamie sprzedaż będzie ogromna (patrz głównie EA).

Jedyny plus tego jest taki, że cena pójdzie szybko w dół. Już są egzemplarze za 160zł.

Jeszcze parę tygodni i powinny być za 130 może nawet za 120zł.

Mam tylko nadzieję, że ludzi do online nie braknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od początku napaliłem się na ta grę a czytając do tego wasze posty a także grając w demo s/s;v zapadła decyzja aby ja kupić, udało mi się wygrać aukcje i mam nadzieje ze uda się jeszcze w tym tygodniu pograć.. (kupiłem za 136zl :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

136zł, ale 12zł za przesyłkę sobie krzyknął :) No, ale i tak 148 póki co to dobra cena.

Chociaż tak jak mówię, już są za 160zł, także powoli powoli i będzie zaraz normalna cena za tą grę.

Tym bardziej, że i tak teraz czasu mało bo sesja na głowie, ale po biorę się ostro do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe jak cba , ale i tak nie ma póki co lepszej oferty, a narazie nie mógłbym sobie pozwolić na więcej niż 150 wiec radocha jest podwójna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...no to widze ze bedzie z kim grac

szkoda ze nie dali dema

No właśnie ;/ demko by się przydało... jestem napalony na tą gierkę ale nie chce wydać kasy w ciemno <_<

Edytowane przez Luki98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W internecie masz mnóstwo filmików z gry, masz też nasz opinie i komentarze ;)

Wyścigi on-line w 20 osób to kompletna rozpierducha :D Często nie wie się co w ogóle się dzieje i to wszystko bez znacznych spadków animacji, nawet w przypadku najszybszych aut.

Bizaree Creations stanęło na wysokości zadania! Będę zachwalał tą grą, bo dawno żadne wyścigi mi tak nie przypadły do gustu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×